Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

26 minut temu, S!N! napisał:

Może to być śmieszne dla audiofilów, ale w roboczym pomieszczeniu 2m na 4m , zagraconym, zwykła wieżyczka bez problemu jest w stanie wydobyć z siebie dźwięk, który jest bardzo satysfakcjonujący, nie potrzebowałbym dwóch zestawów, gdybym przeniósł taką sygnaturę na kolumny, obcuję z różnorodnymi gatunkami i nie zdarzało mi się, żeby mnie coś tam drażniło i ,żeby było czegoś za mało, bądź za dużo, nawet najgorsze tracki brzmią przyzwoicie, bas jest bardzo detaliczny, słychać w nim każdy szczegół, wokal mega naturalny z tłem i pogłosami oraz wysokie po prostu idealne, bez szpilek i pisze to jako były posiadacz potężnego suba od rela oraz jasperów 25, kiedyś zrobiłem eksperyment i wziąłem sprzęt z pracy do 30m2 to tutaj niestety nie grał tak samo, ale w tamtym pomieszczeniu brzmienie jest idealne pewnie ze względu na to, iż mały metraż i małe przetworniki.

To jest właśnie ciekawa sprawa ze takie tanie mini hifi potrafi zagrac bez tej calej magicznej otoczki pt akustyka, magiczne kabelki itp. Brzmienie naprawde jest fajne i nie ma wstydu ba czasem potrafi zawstydzic nie jeden drogi zestaw!!! Mialem lata temu wieze aiwa, sharp,sony,goldstar wiem o co chodzi 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N!Rozumiem ze szukasz czegos z wieksza iloscia basu i by on tez dobrej jakosci byl.

Jednak przy tej ilosci producentow obecnych na rynku, oferujacych kilka serii, nie mozesz znalezc tych jedynych?

Sa dwie mozliwosci, albo nie sprawdziles jeszcze wszystkiego, albo masz troche zbyt duze wymagania. Oczekujesz czegos , czego zaden producent nie jest w stanie zaoferowac, przynajmniej w kolumnach o pewnych gabarytach.

Moze ten bas o jakim marzysz, jest dostepny dopiero w o wiele wiekszych konstrukcjach?

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie postawil zawsze wszedzie gralo zajebiscie.Stawiales na taborecie czy na meblach siadales i sluchales nic nie wkurw a teraz wieczny taniec z kolumnami po pokoju od liniki.

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Rozumiem ze szukasz czegos z wieksza iloscia basu i by on tez dobrej jakosci byl.

Jednak przy tej ilosci producentow obecnych na rynku, oferujacych kilka serii, nie mozesz znalezc tych jedynych?

Sa dwie mozliwosci, albo nie sprawdziles jeszcze wszystkiego, albo masz troche zbyt duze wymagania. Oczekujesz czegos , czego zaden producent nie jest w stanie zaoferowac, przynajmniej w kolumnach o pewnych gabarytach.

Moze ten bas o jakim marzysz, jest dostepny dopiero w o wiele wiekszych konstrukcjach?

 

Nie no oczywiscie ze nie sprawdzilem wszystkiego jest jeszcze tego ogrom ale te co tak sa chwalone i maglowane wiecznie to rozczarowanie wielkie.

Mysle ze nie mam jakis ogromnych wymagan chce zeby gralo poprostu ładnie wciagajaco bez jazgotu i z jajem w postaci porzadnej podstawy basowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ufo27 napisał:

To jest właśnie ciekawa sprawa ze takie tanie mini hifi potrafi zagrac bez tej calej magicznej otoczki pt akustyka, magiczne kabelki itp. Brzmienie naprawde jest fajne i nie ma wstydu ba czasem potrafi zawstydzic nie jeden drogi zestaw!!!

 

20 minut temu, ufo27 napisał:

Jakbys nie postawil zawsze wszedzie gralo zajebiscie..

No to jak masz sprawdzone rozwiązanie, to tylko słuchać i cieszyć się dźwiękiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur Brol napisał:

Rozumiem ze szukasz czegos z wieksza iloscia basu i by on tez dobrej jakosci byl.

W tej wymienionej wieżyce bas nie jest jakiś potężny jak np. z suba, ale w danych gatunkach nawet na moment nie mamy poczucia jego przesytu lub tego, aby było go za mało, bardzo dobrze wybrzmiewa średni bas , nadaje fundament jest taki jak powinien być (zakładasz słuchawki i jest dosłownie taki sam, nie ma mowy, żeby było sucho) wtedy kiedy trzeba pojawia się pomruk, dosłownie słychać w nim każdy szczególik i co najciekawsze ten maluch nie wykłada się na stopie z karabinu, przerzucasz się na duże kolumny i tu nagle zostaje odchudzony, czegoś w nim brakuje, detaliczność zanika, zaczyna się wybijać nienaturalnie wokal lub wysokie, pojawia się za dużo dolnego, zaczyna się dudnienie, buczenie itp. No tutaj trzeba siedzieć w takiej muzie, żeby mnie więcej zrozumieć lub po prostu podjechać i mogę zaprezentować daną sygnaturę.

No jasne, że nie sprawdziłem wszystkiego, nie wiem czy to nawet jest możliwe, ale słuchałem niejedne duże paki i bardzo rozczarowywały swoim brzmieniem już nawet nie chodzi o bas tylko po prostu męczyły, mnie np. zastanawia jak grają monitory w studio lub ogólnie paki, które tam mają bo jak czasami oglądam raperów z producentami tworzących w takich pomieszczeniach to musi to wybrzmiewać dobrze tylko za cholerę nie wiem jakie to firmy.

 

@AudioTubeNo dokładnie, masz rację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w tej samej ludce plynie co @S!N!, jak najbardziej moze odpowiedziec.

Ja tez jestem krytycznie nastawiony do calego tego cyrku, w ktorym siedzimy.

Kilka kolumn slyszalem i bylem w szoku, ze niczego nadzwyczajnego nie zaprezentowaly.

Oczekiwania moje byly wysokie, moze idac swoim wlasnym tropem, za wysokie.

Porownywalem je, oczywiscie z pamieci, z Pylonami, ktore mialem i musze przyznac ze po kazdej wizycie w salonie i ponownym odsluchu na Pylonkach, stwierdzalem ze nic nie trace lub nie wiele. Ogolnie o brzmieniu mowie.

Naturalnie ze niektore z nich mialy wiecej basu ( troche ) lub byl on - moze - lepszej jakosci.

Ktorych sluchalem - B&W serii 800 stojace i w tym samym sklepie podstawkowe. 

SF Sonetto 3 i 2, Dynaudio Evoke 30 i Emit 50, MA Gold 100 i 200 lub 300, nie pamietam juz dokladnie.

Gato Audio 50 i 15. SF Minima Amator i Electa Amator - ostatnie modele.

Plus kilka duzo drozszych modeli na audio shows , na ktorych bylem.

Wszystkie bardzo fajnie zagraly, jedne mialy wiecej basu lub mniej. Jednak okreslenia suchotniki czy jazgotliwe ( jesli sie nie myle takich slow uzyto) bym w stosunku do nich nie uzyl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ufo27 napisał:

A znacie klipsche seri rp ? Rp280 itp co sadziecie o ich basie ? Pomincie pasmo srednie i wysokie bo to wiadomo jakie jest.

Dla mnie mógłby być jednak cieplejszy. Ale ma świetny impuls. i moc.

11 godzin temu, S!N! napisał:

Podpytywałem ich o suba i z informacji wynikało, że to klienci po prostu domagali się takiej budy, jak byłem ostatnio w salonie to sprzedawca też mi mówił, że jeszcze przed produkcją słuchacze dopytywali czy będzie sub z rodziny pylona. Moim zdaniem niektóre firmy dodają do oferty takiego wspomagacza bo kolumny po prostu nie domagają w tym pasmie i jak widać jest na to zapotrzebowanie i najważniejsze, że jest to też dla nich dodatkowy zarobek. Ten subik brzmi dobrze z Diamondami, ale do takiego T9x imo mu trochę daleko

nie no to ja sobie zdaje sprawę żę Pylon ma od groma fanów i to oni domagali czy też rządali do kompletu kina suba. Ale i model Pearl i model Diamond sa mocno przecietne.

No ale to od początku miał byc produkt dedykowany tym co koniecznie chcą komplety stylistyczne i nie ma żadnej dyskusji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Dla mnie mógłby być jednak cieplejszy. Ale ma świetny impuls. i moc.

 

 

Dokładnie tak !!! Brakuje mu ciepła to fakt ale jest fajne uderzenie i szybkosc !!!! Przy szybkiej podwojnej stopie nie ma efektu zlewania i nie nadążania dlatego wdupilem 2tys w zwrotnice do tych kolumn ale mniejszych i jest poprawnie.

Ale kurde ta gora i zapasc w pasie podzialu dyskfalikuje te kolumny gdy sa w stanie fabrycznym.Ta gora ma w sobie taka maniere ze potrafi jakies syki i cyki podac jaby byly przesterowane i takie metaliczne.Chodz teraz mam ogrom srednicy i dosc fajny bas to ta gora poprostu dalej potrafi dac taki lekki efekt.

Teraz juz wiem ze wymiana podzespolow i sciszenie tuby nie zmieni za bardzo barwy i maniery tuby.Gdybym sie znal bardziej na zwrotnicach itp to zaaplikowałbym normalna wysokotonowke ale to juz mnie przerasta bo wiaze sie z przebudowa juz modyfikowanej zwrotnicy.

Znalazlem jeszcze 

Heco statement, magnat 1009 maja dobre opinie sluchales je ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ufo27 napisał:

Dokładnie tak !!! Brakuje mu ciepła to fakt ale jest fajne uderzenie i szybkosc !!!! Przy szybkiej podwojnej stopie nie ma efektu zlewania i nie nadążania dlatego wdupilem 2tys w zwrotnice do tych kolumn ale mniejszych i jest poprawnie.

niesyety przez to on jest dość mało zmienny w barwie.

Do tego się dochodzi jak slucha się ich dlugo. Bass z perkusji, z kontabasu i z elektorniki jest bardzo podobny. ale mozna je lubić. Osobiscie byłem wielkim fanem modelu RF83

31 minut temu, ufo27 napisał:

Ale kurde ta gora i zapasc w pasie podzialu dyskfalikuje te kolumny gdy sa w stanie fabrycznym

To inna sprawa. Poza dyskusyjna :)

31 minut temu, ufo27 napisał:

Heco statement, magnat 1009 maja dobre opinie sluchales je ?

Handlowałem nimi. To był te czasy.

New Statement pytaj @Bogusław 66 ma je już lata.

Chyba ze pytasz o starsze bez "new"?

1009 też jestem fanem. W swojej cenie super.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

niesyety przez to on jest dość mało zmienny w barwie.

Do tego się dochodzi jak slucha się ich dlugo. Bass z perkusji, z kontabasu i z elektorniki jest bardzo podobny. ale mozna je lubić. Osobiscie byłem wielkim fanem modelu RF83

To inna sprawa. Poza dyskusyjna :)

Handlowałem nimi. To był te czasy.

New Statement pytaj @Bogusław 66 ma je już lata.

Chyba ze pytasz o starsze bez "new"?

1009 też jestem fanem. W swojej cenie super.

 

Tak jest malo zroznicowany i bywa monotonny ale ogolnie jest fajny taki poprostu ok.

No rf83 nie slyszalem ale podobno bardzo fajne i duzo lepsze od seri rp tylko ze to i tak dzwiek typu mocne V

Statement stary czy nowy ciekawe czy jest duza roznica.

Ale ten magnat jest jasny i ostry ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...