Skocz do zawartości

Wzmacniacz do PYLON DIAMOND 30


Kam2

Recommended Posts

Ja tam miałem diamond 25, 28 MK1  i góry nie mogłem znieść. Im dłużej je miałem to tym bardziej dostrzegałem te wady. Bass był, ale misiowaty i monotonny który też z czasem zaczął denerwować. Ale i tak kupiłem je w dobrej cenie i jak za tą cenę grały ok. Bo w tym przedziale cenowym co wtedy dałem za te kolumny to nic fajnego nie znalazłem co by mnie urzekło. Także pomimo tego że ich nie lubię to uważam że do 7k to uczciwa cena. 

Z wyjątkiem Focal Aria  (ceny za granicą bo u nas jest na nie napompowany balonik) za którymi i tak nie przepadam. Ale z ciepłymi wzmacniaczami typu Caspian M2 moim zdaniem deklasuje diamondy. 

Największe rozczarowanie miałem na odsłuchu jasper. Wszędzie tak zachwalane. Może miałem za duże oczekiwania, ale w tym przedziale  cenowym już jest cholernie silna konkurencja i jest w czym wybierać.

Ale to tylko moje zdanie. Rozumiem że komuś się podobają i trzeba się cieszyć że mamy w czym wybierać 😉

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo w D25 nie słyszałem by góra męczyła a bas był misiowaty.

Bardziej mi odpowiadały od Goldów 100 5G, które znowu Ty postawiłeś klasę lub dwie powyżej Pylonow - z czym się też nie zgadzam.

Każdy chyba powinien przy pisaniu opini, wziąć że co kolwiek by ktoś powiedział,  psychika tu odgrywa bardzo duża rolę,  nastawienie negatywne lub pozytywne.

Inaczej tego nie widzę. 

Oczywiście moje zdanie.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Carmion napisał:

Ja tam miałem diamond 25, 28 MK1  i góry nie mogłem znieść.

Z czasem ta góra robi się męczącą bo jest przyprawiona i się otwiera, stając się dobitniejsza, sam pylon to nawet podkreślał, jeśli mamy jakiś track, gdzie wysokich jest dużo to Diamondy pokazują to mocniej co jest beznadziejne, werbla w dnb nie dało się słuchać bo się zbyt mocno wybijał ponad resztę.

 

7 godzin temu, Carmion napisał:

Z wyjątkiem Focal Aria

Focal Aria jeśli chodzi o dźwięk to tandeta do sześcianu razem z całą rodziną monitor audio, jasne,beznadziejne granie, da się słuchać max 10 min w gatunkach o których mowa w wątku, jak mi to ktoś daje za przykład dobrej propozycji lub basowy pewnik to nie mam pytań. 

 

7 godzin temu, Carmion napisał:

ale w tym przedziale  cenowym już jest cholernie silna konkurencja i jest w czym wybierać

Niby jaka ta konkurencja? Te salonowe kolumienki grają mimo wszystko bardzo podobnie czyli marnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Z czasem ta góra robi się męczącą bo jest przyprawiona i się otwiera, stając się dobitniejsza, sam pylon to nawet podkreślał, jeśli mamy jakiś track, gdzie wysokich jest dużo to Diamondy pokazują to mocniej co jest beznadziejne, werbla w dnb nie dało się słuchać bo się zbyt mocno wybijał ponad resztę.

Czyli tandeta 😉 nienaturalne granie. Misiowaty bass I nienaturalna męcząca góra. Nie wiem, co w tym takiego wyjątkowego i wyróżniającego się. Samym monotonnym basem człowiek nie żyję. 

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Focal Aria jeśli chodzi o dźwięk to tandeta do sześcianu razem z całą rodziną monitor audio, jasne,beznadziejne granie, da się słuchać max 10 min w gatunkach o których mowa w wątku, jak mi to ktoś daje za przykład dobrej propozycji lub basowy pewnik to nie mam pytań. 

Sam ich nie lubię, z arcam sa30 zagrały mocno przeciętnie. Za to z nuprime 10 + Caspian M2 zagrały na takim poziomie że diamondy czy jasper nie ma szans żeby się chociaż zbliżyły to takiego brzmienia. 😉 A słuchałem na tym wzmacniaczu pylony. To nie tylko moja opinia, bo moi znajomi którzy również siedzą w audio mają podobne zdanie. Ale nie musisz się zgadzać. Widać że jesteś mocno zaślepiony na markę pylon to niech tak zostanie.  😉

 

Pomijam fakt że w MK1 przez jeden bass reflex przy gęstych basowo utworach były duże rezonanse które było słychać w miejscu odsłuchowym. Pylon był na to bezradny i twierdził że to jest normalne i jednym rozwiązaniem była wymiana na model większy gdzie również ten problem występował. To jest dla mnie tandeta i jak za tą cenę. Widać poszli po rozum bo w MK2 już dali dwa otwory. Dla mnie to skreśliło całkowicie tą markę bo to dla mnie jest duża tandeta.

 

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Z czasem ta góra robi się męczącą bo jest przyprawiona i się otwiera, stając się dobitniejsza, sam pylon to nawet podkreślał, jeśli mamy jakiś track, gdzie wysokich jest dużo to Diamondy pokazują to mocniej co jest beznadziejne, werbla w dnb nie dało się słuchać bo się zbyt mocno wybijał ponad resztę.

 

Focal Aria jeśli chodzi o dźwięk to tandeta do sześcianu razem z całą rodziną monitor audio, jasne,beznadziejne granie, da się słuchać max 10 min w gatunkach o których mowa w wątku, jak mi to ktoś daje za przykład dobrej propozycji lub basowy pewnik to nie mam pytań. 

 

Niby jaka ta konkurencja? Te salonowe kolumienki grają mimo wszystko bardzo podobnie czyli marnie.

Choćby elac vela, monitor audio gold, Bowersy 700 to diamondy i jaspery są daleko w tyle. Nawet focal arię których nie lubię uważam że z odpowiednim piecem są lepszym wyborem 😉 mają większy potencjał. Bo przy lepszym piecu i dacu rozwijają skrzydła. Podczas gdy u pylona nie była to duża różnica 😉

 

Uważam że u nas pylon jest cholernie przereklamowany i po podwyżkach cenowych niczym się nie wyróżnia i nic wyróżniającego się nie ma do zaoferowania. Dużo osób pompuje ten balonik i niech pompują. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Carmion napisał:

Ale to tylko moje zdanie.

właśnie nie tylko.

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

To dziwne, bo w D25 nie słyszałem by góra męczyła a bas był misiowaty.

bas jest misiowaty. JA akurat taki lubie. A meczyc gora może przez nie tylko ostrość i jasność.

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Z czasem ta góra robi się męczącą bo jest przyprawiona i się otwiera, stając się dobitniejsza, sam pylon to nawet podkreślał, jeśli mamy jakiś track, gdzie wysokich jest dużo to Diamondy pokazują to mocniej co jest beznadziejne, werbla w dnb nie dało się słuchać bo się zbyt mocno wybijał ponad resztę.

Tu się zgadzam. Dalej nie :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Carmion napisał:

Widać poszli po rozum bo w MK2 już dali dwa otwory

Mk2 jest tak samo dla mnie chujowa jak te bowersy i monitor audio razem wzięte , nie da się tam słuchać rapu, elektroniki, dnb i reszty pochodnych, sama męczarnia, no przecież cykacze to jakaś porażka i bas również, wysokie świdrują ucho, a uderzenie jak w pudełko (chociaż pylon tutaj ma fajny kształ basu), wyjce jakoś brzmią, ale nie są to kolumny skierowany dla ludzi chcącym czerpać przyjemność z muzyki.Rozwalają mnie teksty typu, „że coś zagrało na takim poziomie” czyli na jakim?  No jeszcze jakbyś był jakimś znawcą w tej materii bądź muzykiem to może bym Ci uwierzył, a tak to bardziej mnie to śmieszny. W Mk2

 

38 minut temu, Carmion napisał:

To nie tylko moja opinia, bo moi znajomi którzy również siedzą w audio mają podobne zdanie

Bez obrazy ale Audioświrusy? To podziękuję.

 

38 minut temu, Carmion napisał:

Widać że jesteś mocno zaślepiony na markę pylon to niech tak zostanie.  😉

To bym nie pisał, że zarówno 1 i 2 są lipne w wielu aspektach chociaż i tak 1 imo jest lepsze od tych szrotów z salonów i od tego co tam polecałeś.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

Focal Aria jeśli chodzi o dźwięk to tandeta do sześcianu razem z całą rodziną monitor audio, jasne,beznadziejne granie, da się słuchać max 10 min w gatunkach o których mowa w wątku, jak mi to ktoś daje za przykład dobrej propozycji lub basowy pewnik to nie mam pytań. 

Zapominasz dodawac "moim zdaniem", jesli dla Ciebie Focale, MA oraz Bowersy to beznadziejnie granie, to ok. 

Aczkolwiek miej na uwadze ze nie kazdy slucha takiej muzyki jak Ty, i nie ma kolumn/systemow ktore wszystkie gatunki muzyki zagraja rewelacyjnie.

Moim zdaniem systemy ktore Ty proponujesz sa nie do zniesienia, przewaga basu, zero muzykalnosci i zero detali, dla muzyki ktorej ja slucham totalnie sie nie nadaje, wiec Twoje ciagle powtarzanie co jest do d*py a co nie jest powoli meczace.

 

32 minuty temu, S!N! napisał:

Mk2 jest tak samo dla mnie chujowa jak te bowersy i monitor audio razem wzięte , nie da się tam słuchać rapu, elektroniki, dnb i reszty pochodnych, sama męczarnia, no przecież cykacze to jakaś porażka i bas również, wysokie świdrują ucho, a uderzenie jak w pudełko (chociaż pylon tutaj ma fajny kształ basu), wyjce jakoś brzmią, ale nie są to kolumny skierowany dla ludzi chcącym czerpać przyjemność z muzyki.

Widzisz, o tym mowie: Ty sluchasz Rapu, elektroniki oraz dnb (ktore ja nie uwazam za muzyke tylko totalna meczarnia). Tak sie roznia gusta i moze dla Ciebie systemy ktore basem tak uderza ze miszkanie sie czescie to szczyt emocji, dla wielu innych to porazka totalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lumberjax napisał:

nie ma kolumn/systemow ktore wszystkie gatunki muzyki zagraja rewelacyjnie

Śmiem wątpić ,ale te współczesne owszem mają z tym problem co to za kolumna, która nie potrafi porządnie odtworzyć wszystkiego tylko jest skierowana dla audioświra no na logikę konstrukcja mocno przeciętna….

 

4 minuty temu, Lumberjax napisał:

ktore ja nie uwazam za muzyke

Mylisz się podwójnie i nie zmienisz faktu, że to co u mnie jest serwowane to też muzyka.

8 minut temu, Lumberjax napisał:

moze dla Ciebie systemy ktore basem tak uderza ze miszkanie sie czescie to szczyt emocji

No to akurat bzdura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S!N! napisał:

Śmiem wątpić ,ale te współczesne owszem mają z tym problem co to za kolumna, która nie potrafi porządnie odtworzyć wszystkiego tylko jest skierowana dla audioświra no na logikę konstrukcja mocno przeciętna….

 

Mylisz się podwójnie i nie zmienisz faktu, że to co u mnie jest serwowane to też muzyka.

No to akurat bzdura.

Pokaz system, ktory zagra wszystko na wysokim poziomie ?

 

Myle sie podwojnie, Twoim zdaniem, powtarzam: Gusta sa rozne, gatunki muzyki sa rozne, wiec tez systemy sa rozne.

 

Ale mam challenge: Pokaz mi system, ktory mi zagra Jazz, Rock typu Pink Floyd, Dire Straits, Akustyczna gitare, klasyczna muzyke, rap, hip-hop, Metal, DnB na wysokim poziomie. Jesli mi taki system podasz, to obiecuje ze odslucham i moze zmienie zdanie.

 

Jest wiele osob, ktora lubi detal, krystaliczne wysokie tony i seperacje instrumentow, dla mnie Focal to potrafi, traingle rowniez, Pylon absolutnie nie, ale tak jak mowie, to moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co to znaczy ten wysoki poziom, że Ci kolumna świeci do bitu lub lśni w słońcu…? Idąc Twoim tokiem rozumowania to jest Twoja percepcja dźwięku, usłyszysz podkręcony detal czyli pierdnięcie w numerze i to jest już wysoki poziom? Lub napiszesz,że gitara gra naturalnie lub wokal też tak brzmi bo wyszedł przed kolumnę,  ale skąd możesz wiedzieć jak ma to finalnie grać jak nie byłeś w studio i tego nie tworzyłeś, nie wierzę w to, że producent chciałbym, aby tak szajsowato wybrzmiewały jego wałki czyli sucho, bas pudełko, zasypane wysokimi lub wokal większy niż cała reszta pasma, daj spokój.Tanie systemy na luzie grają wszytko i nic w nich nie męczy łącznie z autem, a jak człowiek stary to niedosłyszy wysokich i musi mieć podkręcone i wybiera jasne gnioty.Słuchawki bez problem grają wszystkie gatunki, choćby np. najtańsze od iPhona i bas piękny i wcale nie burzy ścian, a żadna kolumna z tych wymienionych nie jest w stanie odtworzyć tak pasma. Jak jesteś z wro to zapraszam chętnie Ci puszczę taki sprzęt , weźmiesz swoje numery i porównamy.

8 minut temu, Lumberjax napisał:

Twoim zdaniem, powtarzam

 

To nie jest moje zdanie, muza to muza jak ktoś ma z tym problem to nieźle musi być zafiksowany w tej materii, że nie przyjmuje faktu do wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

 [Focal Aria] Za to z nuprime 10 + Caspian M2 zagrały na takim poziomie że diamondy czy jasper nie ma szans żeby się chociaż zbliżyły to takiego brzmienia. 😉

Mnie się podstawkowe Arie podobały z triodą. Barwa taka, że jazz można było jeść łyżkami. W hard rocku już trochę gęstawo, ale wciąż z emocjami. Widać lubią się z trochę ciemniejszymi i cieplejszymi piecami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S!N! napisał:


Co to znaczy ten wysoki poziom, że Ci kolumna świeci do bitu lub lśni w słońcu…? Idąc Twoim tokiem rozumowania to jest Twoja percepcja dźwięku, usłyszysz podkręcony detal czyli pierdnięcie w numerze i to jest już wysoki poziom? Lub napiszesz,że gitara gra naturalnie lub wokal też tak brzmi bo wyszedł przed kolumnę,  ale skąd możesz wiedzieć jak ma to finalnie grać jak nie byłeś w studio i tego nie tworzyłeś, nie wierzę w to, że producent chciałbym, aby tak szajsowato wybrzmiewały jego wałki czyli sucho, bas pudełko, zasypane wysokimi lub wokal większy niż cała reszta pasma, daj spokój.Tanie systemy na luzie grają wszytko i nic w nich nie męczy łącznie z autem, a jak człowiek stary to niedosłyszy wysokich i musi mieć podkręcone i wybiera jasne gnioty.Słuchawki bez problem grają wszystkie gatunki, choćby np. najtańsze od iPhona i bas piękny i wcale nie burzy ścian, a żadna kolumna z tych wymienionych nie jest w stanie odtworzyć tak pasma. Jak jesteś z wro to zapraszam chętnie Ci puszczę taki sprzęt , weźmiesz swoje numery i porównamy.

No i wszystko jasne, masz ciągle te same argumenty i wiele osób one nie przekonują.

Ja nie jestem stary, mam 28 lat, dobry słuch i doceniam średnie i wysokie tony, może Ty masz jakiś problem ze słuchem, jeśli dla Ciebię każda kolumna ma jakiś jazgot?

"Gitara gra naturlanie" - polecam iść posłuchać muzyki częściej na żywo, to doświadczysz co to jest naturlany dzwięk, scena muzyczna i seperacja instrum

Wiem jak to miało finalnie grać, bo chodzę od dzieciństwa na koncerty, występy na żywo i gram na instrumentach, więc dokładnie wiem jak muzyk wyobraża sobie dźwięk przez syystem stereo.

Bas pudełko - chyba już naprawdę za bardzo się do Twoich basów przyzwyczaiłeś, jeśli uważasz że MA lub Focale mają pudełkowaty bas, w niektórych gatunkach muzycznych jak DnB to może tak, w wielu innych jednak punktowy bas nie przesadzony jest wymagany, żeby nie był na pierwszym planie i nie wygłuszał innych instrumentów.

 

Owszem, tanie systemy może i grają wszystko, ale bez emocji i bez zachwytu, sam na codzień słucham przez Airpodsy Pro muzykę, jeśli wieczorem słucham na genialnych systemach stereo, to jest to zupełnie inna emocja, można godzinami słuchać i się delektować.

 

Rozumiem, że to nie dla Ciebię, ale wciskasz ludziom Twoję skrajne poglądy twierdząc że masa kolumn gra śmieciowo, co po prostu mija się z rzeczywistością.

26 minut temu, S!N! napisał:

To nie jest moje zdanie, muza to muza jak ktoś ma z tym problem to nieźle musi być zafiksowany w tej materii, że nie przyjmuje faktu do wiadomości.

Powtórze, patrząc na Twoj repertuar muzyczny, to rozumiem skąd masz takie zdanie. Ale jest to bzdura, muza to nie muza, oj bardzo się nie zgadzam z tym.
Zafiksowanie to widzę jedynie Twoję na punkcie pierdyknięcia basem.

Edytowano przez Lumberjax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Sam ich nie lubię, z arcam sa30 zagrały mocno przeciętnie. Za to z nuprime 10 + Caspian M2 zagrały na takim poziomie że diamondy czy jasper nie ma szans żeby się chociaż zbliżyły to takiego brzmienia.

Arcam ogólnie trzyma się neutralności i precyzji, ogólnie wzmacniacz ma wzmacniać a nie korygować kolumny. 

Caspian M2 ma bardzo wyraźnie zaznaczony swój charakter brzmienia, to wzmacniacz bardzo silnie podbarwiający z dużym deficytem rozdzielczości i brakiem równowagi tonalnej.

I teraz mamy paczki Pylona Diamond i Focal Aria. Ponownie dwa inne pomysły na brzmienie. 

Wnioski już chyba każdy sam będzie potrafił wyciągnąć. 

Proszę podłączyć Caspiana M2 do Dynaudio, powstanie miękka, rozmydlona, gęsta i monotonnie ciepła  pulpa dźwięku. Czy Dynaudio to gówno takie samo jak Pylon? Pewnie nawet bardziej bo przecież góra Dynaudio bardziej miękka, nasycona i zaokrąglona. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lumberjax napisał:

Ale jest to bzdura, muza to nie muza, oj bardzo się nie zgadzam z tym

Fakt jest faktem Ty masz jakiś z tym problem, że pewnie uznajesz jedynie smęty za muzykę i nic więcej, więc o czym tu rozmawiać, rozwiń trochę repertuar, doucz się w dziedzinie muzyki i sobie zdefiniuj czym ona tak naprawdę jest. To,że sobie tam rzępolisz na gitarce nie czyni Ci wyznacznikiem czegokolwiek.

 

40 minut temu, Lumberjax napisał:

No i wszystko jasne, masz ciągle te same argumenty i wiele osób one nie przekonują.

Dokładnie tak samo jak Ty.

 

41 minut temu, Lumberjax napisał:

może Ty masz jakiś problem ze słuchem, jeśli dla Ciebię każda kolumna ma jakiś jazgot?

Oświecę Cię, nie tylko ja mam z tym problem i nie tylko dla mnie zdecydowana większość kolumn gra miernie i jazgocze i nie ma nic wspólnego z naturalnością.

 

46 minut temu, Lumberjax napisał:

więc dokładnie wiem jak muzyk wyobraża sobie dźwięk przez syystem stereo

Ale bzdura, Ty wiesz jak każdy muzyk sobie wyobraża dźwięk przez system stereo, wiesz najlepiej xd Jedynie co możesz wiedzieć to jak Ty go widzisz i osoby z Twojego otoczenia i z tymi co masz styczność, chapeau bas jak masz takie zdolności i wypowiadasz się za wszystkich muzyków oraz producentów,faceplant do kwadratu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...