Skocz do zawartości

stereo + wzmacniacz, okolo 10k


Twi555ter

Recommended Posts

Czolem, 

 

Mam pomysl na zakup zestawu stereo, na ta chwile nie mam nic, poza glosnikiem wifi z ikea :)

 

Czego szukam: zestaw do pokoju do 25m2, beede sie przenosic za jakis czas, ale wielkosc pokoju bedzie 20- 25m2

Co do glosnosci nie zalezy mi na tym zeby okna lecialy ale zeby byla super jakosc dzwieku. 

Pol / pol muzyka + filmy / netflix . Muzyka wszystko po trochu poza techno, heavy metal, raczej lagodniejsze granie. 

Lubie dobry bass, nie do przesady ale podoba mi sie , dodatkowo w filmach tez robi robote. 

 

Dodatkowa trudna rzecz to chce zeby zestaw ladnie wygladal i byl znanej marki - znanej dla przecietnego zjadacza chleba a nie audiofila :)

Lubie Yamahe i wiem ze robi dobre amplitunery, pytanie jaki model ? (fajnie zeby dalo sie na tym radio internetowe puscic , czy online cos ze spotify uruchomic) 

Wiekszy dylemat mam z glosnikami bo kompletnie sie nie znam. z dobrych marek kojarze bowers wilkins, ( wypatrzylem taki model Bowers & Wilkins 703 S3) . Tylko czy to nie zna mocne do 20-25 m2 ?

 

Budzet moge wydac ok 10.000 zl. Jak kupic to raz a porzadnie zeby sluzylo na lata. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz Yamaszkę (ja też lubię :) ), to bierz ampli 800 A.

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html

4149 zł.

Na kolumny zostaje Ci ponad 5800 zł.

I tu idź w używki. Za tę kwotę ciężko będzie kupić nowe, dobrze grające kolumny.

U mnie super sprawdza się połączenie Yamahy z Dali. Proponuję więc takie używki 

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dali-opticon-6-CID99-IDXkBi9.html

I z wspomnianych 10 tysi zostaje coś jeszcze na kable :)

Taufele raczej bym sobie odpuścił.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AudioTube napisał:

Cześć. 

Wzywam @Kraft @MMarek 

Kolega potrzebuje a Wy się znacie. Pomożecie?

@Twi555ter ja ufam, a Ty cierpliwości.  

 

Posiadając najwyższy stopień umuzykalnienia (patrz niżej) wiem, że będą grały, zresztą jak wszystkie :). Poza tym ja jestem nieobiektywny, ponieważ posiadam już trzecie Bowersy (innych paczek nie miałem) i zawsze będę optował za tą znakomitą marką :). Proszę przeczytać "Bowers & Wilkins 706 S2 - Kraftest" i będzie wsio wiadomo. Prawda Jarek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te kolumny ksoztują 10000 zł za sztukę.

A ty masz 10K za komplet kolumny + wzmak tak?

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c-399-bowers-wilkins-703-s3.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAnrOtBhDIARIsAFsSe51ewxjMUSIncUrKzAapUEQMqnN6a8tmsdvCqDzeY9us7y5QpgKFJZMaAjWTEALw_wcB

No to tu masz system na nich w promocji.

A jesli chciałbyś jednak trzymać budżet 10K to moim zdaniem

Cambridge CXA81 + Wiim mini + Heco Aurora 1000 / KEF Q 950

Magnat MA 900 + Wiim mini + Monitor audio Bronze 500

Magnat MR 780 + Wiim + Fyne F 502 / Heco Revolution 7

Co już słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy słuchałeś już jakichkolwiek zestawów? 

Na pewno warto rozważyć takie opcje jak np. Monitor Audio Bronze 500, czyli kolumny z dużym zejściem i bardzo fajną kontrolą na basie :) Cieplejsze granie zaoferują KEF Q750, w fajnej cenie mamy również Fyne Audio F501 i F502 w outlecie. F501 są bardziej naturalne, 502jki cechują się mocniejszym i obszerniejszym dołem. Ze wzmacniaczy sprawdziłbym na pewno Audiolaba 6000A lub wersję 6000A Play, dobrze sprawdzi się również Quad Vena II, do F502 sprawdziłbym na pewno Cambridge Audio CXA61, którego mamy teraz w świetnej cenie. Przy reszcie propozycji może brakować Ci basu, ale jakbyś wpadł do nas na odsłuch, to i tak warto sprawdzić :) Poza wizytą w naszym salonie, zachęcam do obejrzenia filmu z zestawami w podobnym budżecie:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Twi555ter napisał:

1) B&W 706 S3 np + polecony przez was amplituner . Bylbym w miare w budzecie

Idź i posłuchaj. To może być to.

Przy okazji możesz też dla porównania posłuchać KEF LS50 Meta.

PS Kup przez internet, by mieć opcję zwrotu, jeśli w Twojej akustyce jednak nie zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Twi555ter napisał:

hmm , panowie a moze powinienem isc w kolumny podstawkowe. 

wtedy mialbym

1) 

B&W 706 S3 np + polecony przez was amplituner . Bylbym w miare w budzecie

 

2) 

ew wyszukalem takie cos co mi sie podoba 

Klipsch The Nines 

 

 

ew pozniej dokupic subwoofer gdyby brakowalo basu ??

Zapraszamy Cię do jednego z naszych salonów to posłuchasz sobie 706 S3 w różnych konfiguracjach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...