Skocz do zawartości

Stereo/kolumny podłogowe do salonu 25m2 [3000 zł]


d00

Recommended Posts

Cześć,

kilka dni temu pisałem tutaj odnośnie doboru stereo do małego pokoju w domu i sukcesywnie zakupiłem sprzęt, z którego jestem bardzo zadowolony - tj. Elac Connex.

Dzisiaj natomiast piszę z prośbą o pomoc w doborze podłogowych kolumn (podłogowych, bo powinny pasować do TV zawieszonego na ścianie) do salonu. Salon ma powierzchnię ok. 25m2. Rzut z góry mniej więcej wrzucam w załączniku do posta. Problem tutaj jest taki (tak mi się wydaje), że jest dość mała szerokość między końcem telewizora, a szafką RTV, na której miałaby stać taka wysoka kolumna. Szafka jest na szerokość ściany, obok już są drzwi, przez co nie bardzo jest opcją ją przesunąć. Czy znajdzie się coś do 20 cm szerokości?

Kolumny byłyby używane w 90% do TV, a czasem możliwe, że z jakimś Bluetooth. Iść raczej w aktywne czy pasywne?

Ktoś poleci jakiś sprzęt? Budżet tak do 3000 zł z małym hakiem.

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W Twojej sytuacji możemy zaproponować dwa rozwiązania:

Pierwsze, to zestaw aktywny mający "wszystko w sobie" czyli głośniki aktywne. 

Elac Connex - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html

Z możliwością podłączenia się do telewizora, odsłuchu po bletooth i jeszcze kilka innych...

Lub też:

Pełnowymiarowy, klasyczny zestaw składający się z amplitunera sieciowego w raz z głośnikami podstawkowymi:

-Yamaha RN600 + Indiana Line 261

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n600a-indiana-line-tesi-261.html

Trochę drożej a niż założyłeś swój budżet (4099 zł) ale w zamian uzyskasz grubo wyposażony zestaw z ciepło 

grającymi głośnikami ;)

Oczywiście całość można posłuchać, u nas w salonie.  Zapraszamy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2024 o 16:45, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć

W Twojej sytuacji możemy zaproponować dwa rozwiązania:

Pierwsze, to zestaw aktywny mający "wszystko w sobie" czyli głośniki aktywne. 

Elac Connex - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html

Z możliwością podłączenia się do telewizora, odsłuchu po bletooth i jeszcze kilka innych...

Lub też:

Pełnowymiarowy, klasyczny zestaw składający się z amplitunera sieciowego w raz z głośnikami podstawkowymi:

-Yamaha RN600 + Indiana Line 261

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n600a-indiana-line-tesi-261.html

Trochę drożej a niż założyłeś swój budżet (4099 zł) ale w zamian uzyskasz grubo wyposażony zestaw z ciepło 

grającymi głośnikami ;)

Oczywiście całość można posłuchać, u nas w salonie.  Zapraszamy :)

 

Dzięki! A z podłogowych nie znajdzie się nic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Czy to znaczy, że chcesz postawić kolumny podłogowe na szafce?

Jeśli tak to jest bardzo zły pomysł.

Tak myślałem. Na podłodze nie znajdzie się na nie miejsca, a z kolei TV jest dość wysoko. Wygląda to mniej więcej tak jak niżej na obrazku.

Pomyślałem, że stojące zwykłe, małe kolumny będą średnio grały tutaj. A może się mylę? Jakoś do tego projektu bardziej widziały mi się kolumny wysokie.

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d00 napisał:

Dzięki! A z podłogowych nie znajdzie się nic?

Nie robią wersji podłogowej ale tutaj mielibyśmy propozycje w postaci AudioPro A38

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html

Coś podobnego, ale większe. Z tą różnicą że w tym modelu masz wifi,  HDMI i funkcje sieciowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stawianie kolumn podłogowych na szafkę, ponieważ główny problem to bas. Z racji swojej wielkości generują go więcej niż model podstawkowe, a dodatkowo umiejscowienie ich na szafce sprawia, że będą musiały stać bardzo blisko ściany i narożników, które powoduje jeszcze ich mocniejsze podbicie. Postawienie kolumny w samym roku to jakieś +6dB na niskich tonach, jest go wtedy dużo i z bardzo słabą kontrolą, często z dudnieniem. Dodatkowo mocniejsze rezonanse będą przenosić się na szafkę. Także tweetery powinny być na linii uszu, a tak będą znaczniej powyżej, co sprawi że cała scena stereo przesunie się do góry.

W budżecie około 3000zł pod TV polecę kolumny podstawkowe aktywne z HDMI ARC Triangle BR03 Connect https://m.sklep.rms.pl/triangle-borea-br03-connect-br-03-kolumny-podstawkowe-aktywne-bluetooth-5-0-aptx-hdmi-arc-usb-dac-2szt z tyłu potrzebują około 10cm dla poprawnej pracy wylotów bas reflex, natomiast ilość basu można dostroić z pilota, którym można regulować ich ilość. Dodatkowo na szafkę warto zastosować podkładki, które ograniczą przenoszenie drgań np. Mozos ISOPAD https://m.sklep.rms.pl/mozos-isopad-m-akustyczne-pady-podkladki-pod-kolumny-i-monitory-studyjne-para

A jak będzie brakowało niskich tonów to w przyszłości można uzupełnić zestaw o subwoofer. Jak nie ma miejsca z przodu z powodu szafki, to można go zlokalizować w rejonach miejsca odsłuchowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robi się tak. Nie stawia się kolumn podłogowych na szafce. Kardynalny blad.

Dnia 12.02.2024 o 22:56, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie robią wersji podłogowej ale tutaj mielibyśmy propozycje w postaci AudioPro A38

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a38.html

Coś podobnego, ale większe. Z tą różnicą że w tym modelu masz wifi,  HDMI i funkcje sieciowe :)

I te kolumny będa stały na szafce u kolegi tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2024 o 20:12, d00 napisał:

Na podłodze nie znajdzie się na nie miejsca, a z kolei TV jest dość wysoko.

A brałeś pod uwagę postawienie kolumn wolnostojących przed szafką? Wizualnie może nie najlepiej ale akustycznie może być lepiej niż na szafce przy ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A kto napisał z nas, że mają tam stać?

Autor zapytał o wersję podłogową.

Kolego no ale jesteście branżą. Nie możesz wciskać byle tylko sprzedać. Obniżacie poziom wszystkich salonów przez takie coś.

Masz uchodzić za specjaliste. Chociaż uchodzić.

Jak autor wątku piszę:

Chce postawić kolumny podłogowe na szafce

Chce włozyc monitory do pralki

Chce podwiesić podłogowe pod sufitem

Chce .......

To jako specjalista (w teorii) masz obowiązek zareagować.  Bo tak robi specjalista. A nie pisać byle sprzedać. No jest różnica. Zgadzasz się?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Kolego no ale jesteście branżą. Nie możesz wciskać byle tylko sprzedać. Obniżacie poziom wszystkich salonów przez takie coś.

Masz uchodzić za specjaliste. Chociaż uchodzić.

Jak autor wątku piszę:

Chce postawić kolumny podłogowe na szafce

Chce włozyc monitory do pralki

Chce podwiesić podłogowe pod sufitem

Chce .......

To jako specjalista (w teorii) masz obowiązek zareagować.  Bo tak robi specjalista. A nie pisać byle sprzedać. No jest różnica. Zgadzasz się?

 

 

W tym momencie muszę się zgodzić. Sprzedawcy robią wszystko i mówią wszystko co klient chce usłyszeć, żeby tylko sprzedać produkt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kolego no ale jesteście branżą. Nie możesz wciskać byle tylko sprzedać. Obniżacie poziom wszystkich salonów przez takie coś.

Masz uchodzić za specjaliste. Chociaż uchodzić.

Jak autor wątku piszę:

Chce postawić kolumny podłogowe na szafce

Chce włozyc monitory do pralki

Chce podwiesić podłogowe pod sufitem

Chce .......

To jako specjalista (w teorii) masz obowiązek zareagować.  Bo tak robi specjalista. A nie pisać byle sprzedać. No jest różnica. Zgadzasz się?

 

 

Nie jesteśmy Twoim kolegą i nie zamierzamy. Jesteś wyłącznie konkurencją pracującą dla jednego z dystrybutorów i proponuję to wreszcie oświadczyć. Pozdrawiamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie jesteśmy Twoim kolegą i nie zamierzamy. Jesteś wyłącznie konkurencją pracującą dla jednego z dystrybutorów i proponuję to wreszcie oświadczyć. Pozdrawiamy.

Nie jestem związany z branżą, ale wiem jak ona działa i tutaj będę stał murem za kolegą Piotrem. Często widzę posty i opisywaniem Audio Pro w samych superlatywach, a ten produkt jest po prostu przeciętny. Biorąc pod uwagę ile kosztuje to zdecydowanie można powiedzieć że słaby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej H napisał:

Nie jestem związany z branżą, ale wiem jak ona działa i tutaj będę stał murem za kolegą Piotrem. Często widzę posty i opisywaniem Audio Pro w samych superlatywach, a ten produkt jest po prostu przeciętny. Biorąc pod uwagę ile kosztuje to zdecydowanie można powiedzieć że słaby. 

Dla Ciebie może i jest przeciętny i w porządku niech tak zostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej H napisał:

Nie może tylko jest i nic z tym nie zrobię faktycznie. Bez urazy. 

Nasze zdanie jest odmienne, ale każda osoba na tym forum ma prawo do własnego :)

 

Pamiętajmy tylko, co otrzymujemy za 2199 zł :

-Streamer i to ze sporymi możliwościami

-HDMI, optyk, analog, wyjście na subwoofer

-Bardzo dobre wykonanie obudowy

-i mimo wszystko więcej niż przyzwoity dźwięk... z mocnymi wzmacniaczami po 75 Wat na kanał..

 

Miłego dnia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Takie salony "premium" a ........ ehhh dobra

Piotr, ja bym nie uogólniał. Lokalne salony Top HiFi prezentują różny poziom - wszystko zawsze zależy od konkretnych ludzi. Ja np. chwalę sobie salon w Sopocie. Zawsze przychodzę tam z przyjemnością :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie jesteśmy Twoim kolegą i nie zamierzamy. Jesteś wyłącznie konkurencją pracującą dla jednego z dystrybutorów i proponuję to wreszcie oświadczyć. Pozdrawiamy.

W jednym się zgadzamy. Faktycznie nie jestem Twoim kolegą.

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nasze zdanie jest odmienne, ale każda osoba na tym forum ma prawo do własnego :)

 

Pamiętajmy tylko, co otrzymujemy za 2199 zł :

-Streamer i to ze sporymi możliwościami

-HDMI, optyk, analog, wyjście na subwoofer

-Bardzo dobre wykonanie obudowy

-i mimo wszystko więcej niż przyzwoity dźwięk... z mocnymi wzmacniaczami po 75 Wat na kanał..

 

Miłego dnia.

 

Tylko że widze że Ty nadal nie łapiesz o co chodzi.

Przecież ja nie krytykuje cie za doradzanie tych Audio Pro. Czy robisz z przekonania czy z Twojej pracy na co stawiam, nie interesuje mnie to. Masz polecac te marki i to robisz.

chodzi mi o to jak i gdzie polecasz.

Dalej nie rozumiesz?

Kolumny podłogowe na szafce?

A jak Karol najezdzał na amplitunery Yamahy kinowe przez ponad rok to jakoś nie broniłeś tylko ja z nim wchodzilem w dyskusje.

Marki ELAC i ProAc częściej znajduja si ęw Moich poradach niż Twoich :P

15 godzin temu, Rafał S napisał:

Piotr, ja bym nie uogólniał. Lokalne salony Top HiFi prezentują różny poziom - wszystko zawsze zależy od konkretnych ludzi. Ja np. chwalę sobie salon w Sopocie. Zawsze przychodzę tam z przyjemnością :)

DOKŁADNIE!

Własnie to sa salony o najładniejszym wyglądzie, Świetnym asortymencie. Absolutnie nie piję to sieci. Na forum Audiostereo pisze inna osoba z która zgadzam się w 99% i zaprosił mnie na kawę do Poznania. W Katowicach też byłem kilka razy i spoko.

Odnosze się Tylko do jednej konkretnej osoby piszącej tutaj. I to chyba od niedawna. Bo na tym forum pod logiem Top widze już którąś osobę.

Jako osoba mądrzejsza teraz odpuszczę dalsza dyskusję. Zwracam jednak uwagę że to klient, mimo że internetowy jest wazny. Trzeba słuchac jego potrzeb, ale i doradzać mu z sumieniem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...