Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

8 godzin temu, ufo27 napisał:

Moze do jakiegos techno czy cos to walenie basem ma sens.Dla mnie duzo bardzo duzo basu nie oznacza walenie dudnienie buczenie i zalewanie reszty pasma basem bez jakosci.Dla mnie stopa perkusji musi miec jebn....!!!  bas musi schodzic pelna para do tych 30hz wtedy te uderzenia maja potege wykończenie wibracje pomruk tą piekna glebie ten bas czuć cialem jego obecnosc a nie walenie kijem w kartonowe pudlo.Kto bym na koncercie metalowym lub slyszal perkusje na zywo ten wie o co kaman.Niestety patrzac na strojenie dzisiejszych kolumn no kurde bas przy 100hz wywalony na maxa a przy 30-40hz -10, -15db żal i to nieraz dupne paczki tak maja !!! 

Ja właśnie nie słucham perkusji tylko właśnie "techno" i często paczki w muzyce instrumentalnej jakoś tam brzmią ale przy elektronice kuleja. Ja właśnie lubię te buczenie i dudnienie, a dziwne bo ani na odsłuchu ani u znajomych nie uświadczyłem tego bez suba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Od razi Ci napisze, że sobie daruj, szkoda czasu i nerwów. Diamondy grają tak subwooferowo chyba najlepiej do 10 koła z tych wszystkich śmiesznych pierdziawek( najlepiej jakbyś posłuchał wygrzanych mk1 i  2, choć jestem pewien, że nie będzie i tak to czego szukasz ) do tego będziesz musiał mieć też wzmak, który ma mocny średni basior, nie słuchaj, że jakieś regi, rokasny czy inne wybryki Ci go dadzą bo nie dadzą, jedynie co Ci dadzą to wokal na japę i męczenie, oni Cię nie zrozumieją, że chodzi Ci o porządny wykop z jakością, a nie jakieś walenie cepem. Pamiętam, że Jady grają mocno i byłem zdziwiony, ale jak się słucha tylko bardzo głośno( to wtedy robią wrażenie) lecz nie maja tego dolnego zejścia na cichym odsłuchu to padaka straszna i są jasne. Moja kobieta ma unitre za jakieś grosze i żaden wzmak tak nie porusza membranami, dopiero musiałem wydać powyżej dychy za piec, żeby się do tego przynajmniej zbliżyć. Klipsche słuchałem, lecz nie były wygrzane, na pewno warto sprawdzić, ale tak jak podkreślałeś stawiam, że mogą męczyć górą, po lupę wziąłbym jeszcze dynaudio( tej marki nie testowałem) - ja się zatrzymałem na Jasperach i nic lepszego nie znalazłam, ostatnio rozmawiałem z pracownikiem jednego salonu to również podkreślił, że nie słyszał kolumn, które miałyby większy i przyjemniejszy bas w tych kwotach. 

To ja sie pytam o co chodzi z tym dzisiejszym sprzetem ? Takie duze paki na 8 calowych glosnikach i nie potrafia zamieszac powietrzem? Pamietam jak dzis jak przywiozlem do domu ma silver 500 ktore to wedlug opisow szczegolnie ukochanej branży ;) mialy mnie zabic basem...to co uslyszalem to byl jakiś żart to nie ma nic wspolnego z basem potem mialem wiele kolumn ostatnio dali helicon 400mk2 ale ciage zostaje przy moich klipsch rp260 tylko mocno modowanych maja inne zwrotnice zeby sluchac normalnie muzyki bez jazgotu !!! Podwojna stopa napi... jak z karabinu bas jest bardzo dobry moge rozkrecic moja koncowke do granic i pieprzone sie nie gubia.Ale tego zejscia i subbasu brakuje tak do 40hz jest mega !! Czyli nie jestem jakis inny oderwany ? Bo tez uwazam ze kiedys te sprzety graly lepiej, muzyka byla wrecz namacalna inne podejscie.Teraz jest sucho,jazgotliwie no porażka dzwiekowa i zaczyna sie jazda kable,wzmacniacze,akustyka,subwoofery końca nie ma....

Zaraz złośliwi wyskocza zebym kupil se altony.....   Jak tak tesknie za retro ale nie o to chodzi Panowie....

32 minuty temu, Tomek Szymański napisał:

Ja właśnie nie słucham perkusji tylko właśnie "techno" i często paczki w muzyce instrumentalnej jakoś tam brzmią ale przy elektronice kuleja. Ja właśnie lubię te buczenie i dudnienie, a dziwne bo ani na odsłuchu ani u znajomych nie uświadczyłem tego bez suba

Nie znam takiego rodzaju muzyki ale rozumiem ze lubisz cos takiego jak slyszy sie idac ulica i jedzie auto kilka ulic dalej jak napiernicza basem ? Powiem ze jest to ciekawe slyszec takie niskie basisko ale nie chciałbym byc w srodku tego auta 😬 

Mialem przez pewien czas pomysl zeby kupic rf7mk2 i wywalic te tuby i wstawic jakiej normalne głosniki zeby szlo tego sluchac.Basowo maja mega potencjal ogromne skrzynie i glosniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
16 minut temu, ufo27 napisał:

To ja sie pytam o co chodzi z tym dzisiejszym sprzetem ? Takie duze paki na 8 calowych glosnikach i nie potrafia zamieszac powietrzem? Pamietam jak dzis jak przywiozlem do domu ma silver 500 ktore to wedlug opisow szczegolnie ukochanej branży ;) mialy mnie zabic basem...to co uslyszalem to byl jakiś żart to nie ma nic wspolnego z basem potem mialem wiele kolumn ostatnio dali helicon 400mk2 ale ciage zostaje przy moich klipsch rp260 tylko mocno modowanych maja inne zwrotnice zeby sluchac normalnie muzyki bez jazgotu !!! Podwojna stopa napi... jak z karabinu bas jest bardzo dobry moge rozkrecic moja koncowke do granic i pieprzone sie nie gubia.Ale tego zejscia i subbasu brakuje tak do 40hz jest mega !! Czyli nie jestem jakis inny oderwany ? Bo tez uwazam ze kiedys te sprzety graly lepiej, muzyka byla wrecz namacalna inne podejscie.Teraz jest sucho,jazgotliwie no porażka dzwiekowa i zaczyna sie jazda kable,wzmacniacze,akustyka,subwoofery końca nie ma....

Zaraz złośliwi wyskocza zebym kupil se altony.....   Jak tak tesknie za retro ale nie o to chodzi Panowie....

Nie znam takiego rodzaju muzyki ale rozumiem ze lubisz cos takiego jak slyszy sie idac ulica i jedzie auto kilka ulic dalej jak napiernicza basem ? Powiem ze jest to ciekawe slyszec takie niskie basisko ale nie chciałbym byc w srodku tego auta 😬 

Hehe w aucie oczywiście skrzynka z basem na pół bagażnika;) lubię mocno i nisko. Tak mam od zawsze. Nie słucham płukania więc jakość basu mnie nie interesuje. Ma być go dużo. Kiedyś miałem aurory 700 + sub i jak słuchałem w salonie na dole to na górze w garderobie światło przygasało. Jednak to i tak było za slabo

Edytowano przez Tomek Szymański
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27Nie jesteś oderwany, po prostu ten sprzęt gra bez duszy i tyle już wielokrotnie podkreślałem ,iż np. dźwięk radiowy jest cholernie przyjemny w odbiorze, nie wiem czy to jest przepuszczane prze jakiś filtr, pomijając mikrofon, ale brzmi cudnie tak samo wszelakie stare wieże, które potrafią przywalić i kompletnie nie męczą i mają wszytko bas, przestrzeń i pomruk lub oczywiście granie samochodowe. Co do Monitor silver to akurat padaka do kwadratu na basie tak samo jak cała reszta w tych kwotach dlatego nie ma co się kierować naganiaczami sklepowymi, jak mi ktoś pisze, że te kolumny nie są męcząca lub, że maja potęgę na basie to bez komentarza. Nie mam pojęcie po co oni dążą do takiej analityczności i jasności, która tak naprawdę tylko zabija muzykę. Mam w domu słuchaweczki od sennheisera i nie ma mowy, abym na nich odczuwał  suchość brzmienia, tam zawsze jest soczyście z pięknym basem, pełnym ,ładną stereofonia oraz intymnym klimatem, wysokie nie męczą tylko budują delikatnie przestrzeń, nawet najsłabsze nagranie brzmi dobrze.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S!N! napisał:

@ufo27Nie jesteś oderwany, po prostu ten sprzęt gra bez duszy i tyle już wielokrotnie podkreślałem ,iż np. dźwięk radiowy jest cholernie przyjemny w odbiorze, nie wiem czy to jest przepuszczane prze jakiś filtr, pomijając mikrofon, ale brzmi cudnie tak samo wszelakie stare wieże, które potrafią przywalić i kompletnie nie męczą i mają wszytko bas, przestrzeń i pomruk lub oczywiście granie samochodowe. Co do Monitor silver to akurat padaka do kwadratu na basie tak samo jak cała reszta w tych kwotach dlatego nie ma co się kierować naganiaczami sklepowymi, jak mi ktoś pisze, że te kolumny nie są męcząca lub, że maja potęgę na basie to bez komentarza. Nie mm pojęcie po co oni dążą do takiej analityczności i jasności, która tak naprawdę tylko zabija muzykę. 

Dziekuje Ci ze jesteś!!! W koncu znalazła sie osoba ktora mysli podobnie i ma takie odczucia co ja !! Balem sie nawet wspominac o wiezy ktora mam od lat 90 w garazu zeby mnie tu nie zjedli żywcem.Powiem tak jak juz mam dosyc wszystkiego i ide odpoczac do grazu przy sklejaniu modeli właczam sobie muzyke na tej wiezy sony i poprostu nic mi wiecej nie potrzeba!! Stoi byle jak rozstawiona bez zrobionej akustyki, kable przedlużone z jakiegos starego przedlużacza a muzyka płynie magia !!! I o co to chodzi to ja nie mam pojecia !!!

21 minut temu, Tomek Szymański napisał:

Hehe w aucie oczywiście skrzynka z basem na pół bagażnika;) lubię mocno i nisko. Tak mam od zawsze. Nie słucham płukania więc jakość basu mnie nie interesuje. Ma być go dużo. Kiedyś miałem aurory 700 + sub i jak słuchałem w salonie na dole to na górze w garderobie światło przygasało. Jednak to i tak było za slabo

To tu faktycznie tylko suby Cie ratuja jak masz takie zapotrzebowanie na bas.Mam pytanie czy jak sluchasz tak w aucie to slychac tez inne dzwieki czy tylko bas ? Bo nie moge tego ogarnac jakie tam jest cisnienie jak to slychac kilka ulic dalej 😮

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ufo27 napisał:

Dziekuje Ci ze jesteś!!! W koncu znalazła sie osoba ktora mysli podobnie i ma takie odczucia co ja !! Balem sie nawet wspominac o wiezy ktora mam od lat 90 w garazu zeby mnie tu nie zjedli żywcem.Powiem tak jak juz mam dosyc wszystkiego i ide odpoczac do grazu przy sklejaniu modeli właczam sobie muzyke na tej wiezy sony i poprostu nic mi wiecej nie potrzeba!! Stoi byle jak rozstawiona bez zrobionej akustyki, kable przedlużone z jakiegos starego przedlużacza a muzyka płynie magia !!! I o co to chodzi to ja nie mam pojecia !!!

To tu faktycznie tylko suby Cie ratuja jak masz takie zapotrzebowanie na bas.Mam pytanie czy jak sluchasz tak w aucie to slychac tez inne dzwieki czy tylko bas ? Bo nie moge tego ogarnac jakie tam jest cisnienie jak to slychac kilka ulic dalej 😮

Hehe słychać wszystko. Sa 4 glosniki odcięte filtrem i bas mimo że mocny to nie zaglusza reszty. Poza tym mam już swoje lata i wstydził bym się tak słuchać żeby mnie sąsiedzi słyszeli jak wracam do domu 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ufo27 napisał:

Dziekuje Ci ze jesteś!!! W koncu znalazła sie osoba ktora mysli podobnie i ma takie odczucia co ja !! Balem sie nawet wspominac o wiezy ktora mam od lat 90 w garazu zeby mnie tu nie zjedli żywcem.Powiem tak jak juz mam dosyc wszystkiego i ide odpoczac do grazu przy sklejaniu modeli właczam sobie muzyke na tej wiezy sony i poprostu nic mi wiecej nie potrzeba!! Stoi byle jak rozstawiona bez zrobionej akustyki, kable przedlużone z jakiegos starego przedlużacza a muzyka płynie magia !!! I o co to chodzi to ja nie mam pojecia !!!

To ja z innej strony. Ale.

Fajnie by było zbudować  system w domu który....daje tyle samo przyjemności co w  garażu....a najlepiej więcej. O to chodzi panie.

Ja kupiłem nowe  Diamond 28, mk1 ,już są przeze mnie w pełni wygrzane. Przesłuchalem z 6...7 tranzystorami.  Żaden nie dał takiej  przyjemności z słuchania jak lampa. 

Ale nie Fezz....

Unison Research Simply Italy.

Wypełnienie daje radochę, a po odkręceniu gały , nic się nie zmienia . Głośniej , a zero kompresji. 

Nigdy w życiu wcześniej nie znałem lampy. A dodatkowo jest zabawa , jak się skończą obecne to można zarzucic inne , które dają istotne zmiany w brzmieniu..

Bonus....przy cichym słuchaniu..... Wieczorem....jak już wszyscy w domu śpią.......Jest Bas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomai napisał:

To ja z innej strony. Ale.

Fajnie by było zbudować  system w domu który....daje tyle samo przyjemności co w  garażu....a najlepiej więcej. O to chodzi panie.

Ja kupiłem nowe  Diamond 28, mk1 ,już są przeze mnie w pełni wygrzane. Przesłuchalem z 6...7 tranzystorami.  Żaden nie dał takiej  przyjemności z słuchania jak lampa. 

Ale nie Fezz....

Unison Research Simply Italy.

Wypełnienie daje radochę, a po odkręceniu gały , nic się nie zmienia . Głośniej , a zero kompresji. 

Nigdy w życiu wcześniej nie znałem lampy. A dodatkowo jest zabawa , jak się skończą obecne to można zarzucic inne , które dają istotne zmiany w brzmieniu..

Bonus....przy cichym słuchaniu..... Wieczorem....jak już wszyscy w domu śpią.......Jest Bas.

 

Przyznam ze mimo przesluchania duzej ilosci sprzetu nie mialem okazji posluchac żadnej lampy.Moze czas odstawic tranzystor i dorosnac do lampy 🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufo27Taka prawda - w pracy mam jakaś wieżyczkę vintage, która nie potrzebuje drogich kabli ,ustawień i innych pierdół, gra po prostu zajebiście i co najlepsze nawet zmiana equalizacji w niej  typu „rock””pop” itp. kompletnie nie psuje tego brzmienia, gdzie na wzmacniaczu delikatne wychylenie z automatu degraduje całość. Problemem współczesnych kolumn jest zbyt  nienaturalne prężenie ich na wysokich tonach, które jakoś wybrzmiewają za jasno tak samo wokal potrafi zbyt mocno być akcentowany i przez to kolumny nie maja jaj tylko słychać jakieś pukanie. W starych furach typu Ford lub jakimś vintage drogim secie z lat 90 brzmienie było przyjemne i jaki tam był soczysty basik. 
 

@Tomek SzymańskiU Ciebie to bez subów sie nie obejdzie i nawet nie ma mowy o jednym, musisz mieć przynajmniej dwa skoro poszukujesz takiego efektu.

U siebie testowałem jeden i w sumie mam dalej t9x i jak go zgrałem to miałem go ustawionego bardzo delikatnie, że był ledwo słyszalny, wiem, że szukasz obudowy z otworem, ale jak będziesz na odsłuchu to sobie go przetestuj z ciekawości, niskie są tam potężne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można na Monitor Audio narzucić gruby koc czy inny ręcznik i macie granie jak ze starej wieży w garażu czy mruczący i zgaszony dźwięk z samochodu. A jak bas będzie nadal za szybki i za czytelny to pod samą ścianę postawić paczki. 

Ewentualnie szukać głośników wśród starszych, niskich serii Dynaudio np. DM i spiąć je z NAD C 356. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiecie, że stare wieżyczki, czy wzmacniacze i kolumny stereo dają Wam to czego oczekujecie, to czemu nie poszukacie sprzętu vintage? 

Są nowe kolumny schodzące poniżej 30Hz, tylko nie wszystkim Wam podpasują bo mają dobre tony średnie i wysokie. Są projektowane do innej muzyki niż Wy słuchacie. Słuchałem też takich, które schodzą do 20Hz ale bas nie ma w sobie ani krztynki basu subwooferowatego..., To co? Są do bani?

Może nie jestem obiektywny, bo ja w latach 80'tych miałem już w domu rodziców kolumny grające świetnym basem, średnicą i wysokimi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Są projektowane do innej muzyki niż Wy słuchacie

Ale bzdura, kolega wyżej nawet nie ujął czego dokładnie słucha, tak jak pisałem wcześniej rodzaj nie ma tutaj żadnego znaczenia dla mnie współczesny dźwięk brzmi dziadowsko bez względu na gatunek, niejednokrotnie byłem świadkiem jak przychodził klient do salonu słuchający przykładowo rocka, sprzedawca się silił i wychwalał jakiś produkt, a jak dochodziło do włączenia to ten malujący grymas na buzi słuchacza mówił wszystko, czasami nawet udało mi się pogadać z ludźmi po odsłuchu i z reguły właśnie bas był problemem oraz przesadna jasność, jak komuś siedzi takie jałowe granie to zazdro, przynajmniej ma spokój i łatwiejszy wybór - dla mnie te słupeczki to nie bas tylko jego udawanie.

 

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Słuchałem też takich, które schodzą do 20Hz ale bas nie ma w sobie ani krztynki basu subwooferowatego..., To co? Są do bani?

Nie wiem co Ty tam słuchałeś, więc ciężki mi się wypowiedzieć w tej kwestii, nie chodzi o subwooferowy bas tylko pełny od góry do dołu, gdzie stopa ma zdecydowany zarys jest soczysta, uderzenie ma impakt ,a nie jakiś niemrawe "pukanko"  i wybijanie się wysokich lub nienaturalnie wokalu.

 

5 godzin temu, Chmarski napisał:

Skoro wiecie, że stare wieżyczki, czy wzmacniacze i kolumny stereo dają Wam to czego oczekujecie, to czemu nie poszukacie sprzętu vintage? 

Żeby to było takie proste.

@kaczadupaNie kupiłbym tego wzmaka za żadne pieniądze i wszystko tylko nie monitor audiotytm kolumnom nic nie pomoże, rzecz w tym, iż nie ma sensu cały czas tutaj dyskutować o sygnaturze dźwięku bo po prostu przedstawiamy zupełnie inną, niż jest opisywana i ciężko się zrozumieć bez usłyszenia tego, akurat w moim przypadku jest to granie Sennheiser HD 25-C II jak ktoś posłucha to wtedy możemy debatować, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jak ma być prawie 1:1 to np.

Czy to jest obecnie standard na nagłośnieniach plenerowych, koncertowych? Miałem okazję być przypadkiem na jednym i bardzo podobny sprzęcior wisiał na scenie i w sumie byłem mega zaskoczony z jakości dźwięku i jego namacalności, realizator konkretnie to ustawił jak grała kapelka, która ma w swoim repertuarze elektronikę to robiło wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ufo27 napisał:

Siemka wszystkim moge przykleic sie do tematu? Przeczytalem wszystkie strony i zgadzam sie w 100%  z S!N! to co napisał o dzisiejszych kolumnach jak sa strojone i jak bardzo kiepsko u nich z basem.

Tez juz wkurw... mnie bierze bo nie moge znaleźć kolumn z basem jaki lubie.Niskim poteznym z impulsem.Bede wypożyczal za nie dlugo diamond 30mk2 jestem strasznie ciekawy jak graja.Myśłalem tez o klipsch rf7mk2 tam bas powinnien schodzic do piekieł jak myslicie ? Moze autor tematu o nich pomysli ? Gore mozna troche zlagodzic wzmacniaczem bo klipsch jednak troche tnie po uszach.Albo rf83 3x20cm niskotonowce? Jeszcze mi do glowy przychodzi dali opticon 8mk2 lub moze dali grand stare ale mysle ze pozamiataja wszystko tu zaproponowane !

 co już sprawdziłeś? Bo jednak kolumn o dobrym basie jest sporo.

Moim zdaniem RF83 to swietne paczki i to blad że klipsch tego nie kontynuuje.

10 godzin temu, S!N! napisał:

@tomek4446Diamond 28 mk1 oraz 30 mk1 mają basiki takie subwooferowe, wyższy brat ma zdecydowanie więcej zejścia.

Subwooferowy?

chodzi o zejscie? O rozluźnienie? Sporo w nich zmienia elektronika.

9 godzin temu, ufo27 napisał:

To ja sie pytam o co chodzi z tym dzisiejszym sprzetem ? Takie duze paki na 8 calowych glosnikach i nie potrafia zamieszac powietrzem? Pamietam jak dzis jak przywiozlem do domu ma silver 500 ktore to wedlug opisow szczegolnie ukochanej branży ;) mialy mnie zabic basem...to co uslyszalem to byl jakiś żart to nie ma nic wspolnego z basem potem mialem wiele kolumn ostatnio dali helicon 400mk2 ale ciage zostaje przy moich klipsch rp260 tylko mocno modowanych maja inne zwrotnice zeby sluchac normalnie muzyki bez jazgotu !!! Podwojna stopa napi... jak z karabinu bas jest bardzo dobry moge rozkrecic moja koncowke do granic i pieprzone sie nie gubia.Ale tego zejscia i subbasu brakuje tak do 40hz jest mega !! Czyli nie jestem jakis inny oderwany ? Bo tez uwazam ze kiedys te sprzety graly lepiej, muzyka byla wrecz namacalna inne podejscie.Teraz jest sucho,jazgotliwie no porażka dzwiekowa i zaczyna sie jazda kable,wzmacniacze,akustyka,subwoofery końca nie ma....

Zaraz złośliwi wyskocza zebym kupil se altony.....   Jak tak tesknie za retro ale nie o to chodzi Panowie....

Co zrobiłeś z akustyką w pomieszczeniu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos zna lub sluchal dynaudio emit 50 ? -6db przy 26hz

Co to znaczy ze dynaudio nie nadaja sie do glosnego sluchania ? Takie opinie znalazlem.Co sie dzieje z dzwiekiem? 

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem RF83 to swietne paczki i to blad że klipsch tego nie kontynuuje

 

Gdzies juz ktos o nich pisal ze sa calkiem dobre tylko kurde ta tuba mnie odstrasza no i ogromna dziura na srednicy w miejscu podzialu jak każdy klipsch.Pewnie czekala by mnie ingernecja w zwrotnice jak basowo by podeszly nie wiem czy nie lepiej juz rf7 mk2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, S!N! napisał:

Ale bzdura, kolega wyżej nawet nie ujął czego dokładnie słucha, tak jak pisałem wcześniej rodzaj nie ma tutaj żadnego znaczenia dla mnie współczesny dźwięk brzmi dziadowsko bez względu na gatunek

"Ale bzdura"?

Tak chcesz dyskutować?

Tu mi bardziej chodziło o to czego Ty słuchasz. Bardzo autorytatywnie się wypowiadasz o kolumnach, które Tobie nie podeszły. Nawet jak mają dobry bas, to wystarczy, że producent się postarał o dobre brzmienie w tonach średnich i wysokich. Ty chcesz by były wycofane, a jak nie są to rzucasz teksty w stylu "śmieszne pierdziawki", "monitor audio dla mnie to śmietnik tak samo jak kefy".  

 

Dnia 21.02.2024 o 19:59, S!N! napisał:

Dlatego ,że grają większym basem, niż quadrale, idż sobie posłuchaj najpierw Jasperów to będziesz miał porównanie, mniej czytania pierdół , a więcej słuchania. Nawet chyba d30 miały większe walnięcie.

Namawiałeś od dłuższego czasu i jak się pojawiła okazja to spakowałem swoje wzmacniacze i posłuchałem tych Jasperów 25m2. 

To, że pasmo basowe dominuje resztę dźwięków nie oznacza, że bas jest większy. W stosunku do Quadrali nie jest ani bardziej precyzyjny, ani bardziej zróżnicowany. W Quadralach schodzi niżej niż w Jasperach. Stopę w perkusji też wolę z Quadrali. 

Dla mnie Jaspery to kolumny fajne, ale co najwyżej do grania rozrywkowego. Niuansów można szukać tylko w basie.

Jak ktoś lubi granie akustyczne, jazz, klasykę czy symfonikę powinien kierować się gdzieś indziej. W sumie mógłbym napisać jak Ty, że to dla mnie "śmietnik" albo "śmieszne pierdziawki. Skoro to najlepsze co ma w ofercie Pylon, to reszta pewnie jeszcze gorzej się prezentuje. Tylko ja szanuję innych, którzy mają inne preferencje, lubią takie brzmienie, i takich opisów ode mnie nie uświadczysz. 

Miałeś rację, trzeba było posłuchać i teraz nie muszę już czytać pierdół o Pylonach. W każdym razie, nie sprawdziło się nic z tego co pisałeś o wyższości Jasperów nad Quadralami. Oczywiście z mojego punktu widzenia, bo Twój jest zupełnie inny.

 

Dnia 18.06.2024 o 08:39, ufo27 napisał:

Przeczytalem wszystkie strony i zgadzam sie w 100%  z S!N! to co napisał o dzisiejszych kolumnach jak sa strojone i jak bardzo kiepsko u nich z basem.

A ile tych "dzisiejszych" kolumn odsłuchałeś? Jakie? 

 

 

5 godzin temu, ufo27 napisał:

Ktos zna lub sluchal dynaudio emit 50 ? -6db przy 26hz

Co to znaczy ze dynaudio nie nadaja sie do glosnego sluchania ? Takie opinie znalazlem.Co sie dzieje z dzwiekiem? 

Nie. Jak masz krzywą charakterystyki to można sobie znaleźć średnią wartość dla wszystkich. Jeśli przy 26Hz masz spadek -6dB, to oznacza, że od tej częstotliwości w dół dźwięki będą grane ciszej. Różnica 6dB to dwukrotne zwiększenie głośności.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Chmarski napisał:

Nie. Jak masz krzywą charakterystyki to można sobie znaleźć średnią wartość dla wszystkich. Jeśli przy 26Hz masz spadek -6dB, to oznacza, że od tej częstotliwości w dół dźwięki będą grane ciszej. Różnica 6dB to dwukrotne zwiększenie głośności

Wiem jak to dziala i jak czytac te wykresy.Podalem ten przyklad ze w tych akurat paczkach moze ladnie basik zagrac np w prownaniu do takich co maja -6 przy 40hz ktore byly mierzone w tych samych warunkach.Niestety duzo kolumn ma wywalony wysoki bas przez to nie ma tej miesistosci.

Sporo sluchalem oczywscie takich w przedziale od 2-15 tys nic nie bylo warte zapamietania.Ostatnie paczki to dali helicon mk2 i heco revolution 7.

Bylo tego sporo typowych ktore przewijaja sie na forach.Ale nie sluchalem elac vela 407 ktore mnie bardzo interesowaly przez pewien czas podobno majace swietny bas.Tylko ja jakos nie wierze w bas z malych glosnikow takie 15cm itp... Dlatego szukam min 20cm.Znajomy ma klipsch rp280 w 12m2 i na krotkiej sciane ustawione nawalaja jak opetane ale ta wysoka srednica jest nie do zniesienia jazgot gitar Metallica, Judas Priest, Iron itp meczynie mnie szybko.Jemu pasuje bo jest gluchy jeszcze podkreca wysokie ma to spiete z yamaha as2100.

Ale chce dac szanse pylona 30mk2 mimo ze tam przetworniki nie sa duze.Juz pare osob pisalo ze maja fajny bas moze mi podejda chociaz troche poprawic zejscie wzgledem tych co mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

@ufo27Słuchałem, ale nie obok siebie i wybrałem jaspery, polki, średnio mi podeszły jak klipsch to warto sprawdzić rf7mk2 /3 grały z fajną lekkością.

No właśnie zauważyłes ze z niektorych kolumn mimo ze maja ten bas mocny ;) wychodzi on z takim trudem jakby na sile taki udawany.Musisz go wrecz poszukac w pokoju a jak jest to niby mocno uderza ale to tylko pozory jest tylko odbierany przez uszy nie ma mocy zeby ruszyc powietrzem i go zwyczajnie poczuc fizycznie.Przy cichym odsluchu mamy efekt radyjka ktore gra w kuchni bas znika.Zaraz ktos napisze kup sobie wzmak z funkcja loudness ale to tez nie o to chodzi.

Kupiłbym te rf7 ale zas kurde z 3tys na mody zwrotki a rf7mk3 juz za drogie.

Albo dali grand tylko to juz leciwe paki ile jeszcze pograja tego nie mozna przewidziec.A przetworniki nie do dostania.

O jeszcze mi sie przypomnialo audio physic scorpio podobno potrzebuja bardzo duzo przestrzeni....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufo27 napisał:

od 2-15 tys

Dlaczego z takim budżecie nie chcesz kupić kolumn + suba ?

15k to już sporo kasy. Za to można spokojnie kupić np. coś takiego:

- Parę Opticonów https://www.q21.pl/dali-opticon-6-mk2-czarny-outlet.html

- Sub'a https://www.q21.pl/rel-t-9x-czarny-polysk.html

Taki zestaw w kwestii basu ma mnóstwo zalet w porównaniu do samych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...