Skocz do zawartości

Yamaha R-N800A rozczarowanie


RLG

Recommended Posts

Dzien dobry! Chcialbym Was podpytac o pewna kwestie dotyczaca wzmacniacza Yamacha.

Po pierwsze, jestem zupelnym laikiem w sprawach doboru sprzetu grajacego wiec moje pytania moga byc lekko naiwne.

Jakies 8 lat temu kupilem wzmacniacz Yamaha A-S500 wraz z kolumnami Pylon Sapphire 30. Sprzet gral swietnie, czysto I absolutnie dla mnie zadowalajaco. Muzyke odtwazalem glownie z telefonu przez dodatkowy przekaznik Bluetooth.

No ale przyszedl czas ze pomyslalem, fajnie bylo by miec cos co ma wbudowane wifi i Bluetooth, bedzie jeszcze lepsza jakosc dzwieku. Wybor padl na Yamaha R-N800A.

Yamaha A-S500 szybko sprzedalem, przyszedl nowy sprzet, wszystko podlaczylem i…TRAGEDIA. Jakosc dzwieku w porownaniu do A-S500 nieporownywalnie gorsza, dzwiek plaski zero basow. Kompletne rozczarowanie! Zeby cokolwiek slyszec, 50% w zwyz na potencjometrze, kiedy to stara Yamacha juz przy 25% dawala potezny czysty dzwiek..

Ratunku o co chodzi??! Niezaleznie od zrodla dzwieku ustawien bass/treble dzwiek jest po prostu tragicznie slaby, nawet po 3 dniowym rozgzaniu I konfiguracji Yapo nie uleglo to zauwazalnej poprawie. Na dzien dzisiejszy mam 100% przekonania aby sprzet odeslac, mam jeszcze tydzien na podjecie decyzji. Niestety moj stary wzmacniac juz sprzedalem. Nie mniej jednak jako ze jestem zupelnym amatorem, chcialem jeszcze Was podpytac, tu na forum, Czy robe cos nie tak, kwestia ustawien itp czy tez kilkukrotnie drozszy Yamaha R-N800A gra tak duzo slabiej niz stary tani A-S500?

Dziekuje za info, Roland

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Yamaha, a nie Yamacha.

Po drugie, jakaś dziwna przypadłość zapanowała na forum.

Jeszcze 2,3 lata temu na tym forum 803-ka była wychwalana pod niebiosa i była polecana przez 99 % piszących.

Teraz, pojawiają się  na forum jakieś nowe twarze i deprecjonują to, co prezentuje następca 803-ki czyli osiemsetka.

Jest to co najmniej dziwne i podejrzane. Wygląda tak ,jakby konkurencja walczyła nieczysto i przy pomocy takich komentarzy próbowała zwalczyć groźnych przeciwników.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To jest wręcz zaskakujące co napisałeś, bo RN800 bo wiele wspólnego z modelem AS701, który zauważalnie przecież brzmi lepiej od AS501, czy AS500. 

Co prawda to mało prawdopodobne ale może jest to walnięty egzemplarz...

Skala głośności przybiera później bo taki jest rodzaj potencjometru. 

Czy masz możliwość podjechania do jednego z naszych oddziałów na sprawdzenie?

17 minut temu, terracan1929 napisał:

Po pierwsze Yamaha, a nie Yamacha.

Po drugie, jakaś dziwna przypadłość zapanowała na forum.

Jeszcze 2,3 lata temu na tym forum 803-ka była wychwalana pod niebiosa i była polecana przez 99 % piszących.

Teraz, pojawiają się  na forum jakieś nowe twarze i deprecjonują to, co prezentuje następca 803-ki czyli osiemsetka.

Jest to co najmniej dziwne i podejrzane. Wygląda tak ,jakby konkurencja walczyła nieczysto i przy pomocy takich komentarzy próbowała zwalczyć groźnych przeciwników.

Też mi to teraz przyszło do głowy ale nie chciałem o tym pisać wprost...

Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem...

24 minuty temu, Kraft napisał:

Jak dokonałeś tego porównania, skoro R-N800 nie ma znacznika na gałce potencjometru???

Czy się mylę i ma?

Dobre spostrzeżenie, jest co najwyżej wyświetlacz na środku pokazujący głośność w cyferkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RLG napisał:

Jakies 8 lat temu kupilem wzmacniacz Yamaha A-S500 wraz z kolumnami Pylon Sapphire 30. Sprzet gral swietnie, czysto I absolutnie dla mnie zadowalajaco.

To po co zmieniłeś na model wyższy zakup w ciemno nigdy nie jest dobrą opcją. 

Trzeba było wypożyczyć sprzęt do domu i bezpośrednio porównać.

Czym się kierowałeś przy wyborze R-N800A? Bo droższa? Opinie z internetu jest ich raczej mało!

58 minut temu, RLG napisał:

Muzyke odtwazalem glownie z telefonu przez dodatkowy przekaznik Bluetooth.

Moim skromnym zdaniem to nie jest dobry sposób na słuchanie muzyki. 

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

To jest wręcz zaskakujące co napisałeś, bo RN800 bo wiele wspólnego z modelem AS701, który zauważalnie przecież brzmi lepiej od AS501, czy AS500. 

Co prawda to mało prawdopodobne ale może jest to walnięty egzemplarz...

Skala głośności przybiera później bo taki jest rodzaj potencjometru. 

Czy masz możliwość podjechania do jednego z naszych oddziałów na sprawdzenie?

Też mi to teraz przyszło do głowy ale nie chciałem o tym pisać wprost...

Pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem...

Dobre spostrzeżenie, jest co najwyżej wyświetlacz na środku pokazujący głośność w cyferkach.

Dziekuje bardzo za propozycje, jestem z Trojmiasta wiec jak najbardziej moglbym podjechac do jakiegos salonu na sprawdzenie sprzetu. Szczerze mowiac bylem tak zaskoczony gorsza jakoscia dzwieku w porownaniu do A-S500 ze stwierdzilem ze zwroce sprzet zanim uplynie termin 14 dni. Ale jesli bedziecie tak uprzejmi zeby przetestowac Yamahe w Waszym salonie, wstrzymam sie z decyzja. Co do teori spiskowych z postu powyzej, coz, jestem kompletnym laikiem wiec moze cos po prostu zle podlaczylem? (nastepna sprawa, Yapo kazal podlaczyc kable glosnikowe odwrotnie nic wskazywaly by na to kolory, ale to chyba taka przypadlosc bo juz ktos wczesniej pisal o tym na forum)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RLC2 napisał:

To po co zmieniłeś na model wyższy zakup w ciemno nigdy nie jest dobrą opcją. 

Trzeba było wypożyczyć sprzęt do domu i bezpośrednio porównać.

Czym się kierowałeś przy wyborze R-N800A? Bo droższa? Opinie z internetu jest ich raczej mało!

Moim skromnym zdaniem to nie jest dobry sposób na słuchanie muzyki. 

 

No wlasnie glownie kierowalem sie tym aby zmienic na sprzet ktory ma funkcje sieciowe, tak aby nie transmitowac dzwieku po dolacznym Bluetooth. Owszem, moja wina, powinienem wpierw wziasc cos na testy, zakladalem jednak ze nowy model z automatu bedzie gral przynajmniej tak dobrze jak stary.

 

16 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Może być jeszcze kwestia telefonu z którego słuchany jest bluetooth...

Lub też kompresji plików ktorego z niego wychodzą.

Uzywam ten sam tel wiec ta kwestie bym wyeliminowal.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RLG napisał:

Owszem, moja wina, powinienem wpierw wziasc cos na testy

Teraz weźmiesz bynajmniej powinieneś 🙂 

11 minut temu, RLG napisał:

zakladalem jednak ze nowy model z automatu bedzie gral przynajmniej tak dobrze jak stary.

Zmiana powinna przynieść zauważalną poprawę wymiana na taki sam sposób prezentacji dźwięku nie ma sensu. Ale to jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem. Zakladalem ze zintegrowane funkcje sieciowe poprawia jakosc dzwieku. Ale nie jest tak ze przyszedlem tu krytykowac bo z miejsca widze wyroki ze troll, konkurencja :D Wrecz przeciwnie uwielbiam Yamaha i zakladam raczej ze moze ja cos zle robie lub jest jakis defekt (mniejsze prawdopodobienstwo). Fajnie jesli uda mi sie umowic na test w TOP HI-FI, to by rozwialo moje wszelkie watpliwosci.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RLG napisał:

Dziekuje bardzo za propozycje, jestem z Trojmiasta wiec jak najbardziej moglbym podjechac do jakiegos salonu na sprawdzenie sprzetu. Szczerze mowiac bylem tak zaskoczony gorsza jakoscia dzwieku w porownaniu do A-S500 ze stwierdzilem ze zwroce sprzet zanim uplynie termin 14 dni. Ale jesli bedziecie tak uprzejmi zeby przetestowac Yamahe w Waszym salonie, wstrzymam sie z decyzja. Co do teori spiskowych z postu powyzej, coz, jestem kompletnym laikiem wiec moze cos po prostu zle podlaczylem? (nastepna sprawa, Yapo kazal podlaczyc kable glosnikowe odwrotnie nic wskazywaly by na to kolory, ale to chyba taka przypadlosc bo juz ktos wczesniej pisal o tym na forum)

Odezwij się proszę jutro do kolegów z Tophifi Sopot abyś mógł sprawdzić ją z innym modelem lub też podłącz ją do głośników aby zweryfikować błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Odezwij się proszę jutro do kolegów z Tophifi Sopot abyś mógł sprawdzić ją z innym modelem lub też podłącz ją do głośników aby zweryfikować błędy.

Dziekuje bardzo, pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RLG napisał:

bo z miejsca widze wyroki ze troll, konkurencja :D

To jest forum każdy ma prawo wyrazić swoją opinię musisz się z tym liczyć 😉 

11 minut temu, RLG napisał:

Fajnie jesli uda mi sie umowic na test w TOP HI-FI, to by rozwialo moje wszelkie watpliwosci.

Od tego trzeba zacząć i wyeliminować usterkę R-N800A  

Nie chcę podważać twoich wyborów jednak myślę że Yamaha AS-1000 zagrałaby zdecydowanie lepiej jak AS-500 starczyłoby jeszcze na streamer i przyzwoity adapter bluetooth. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RLG napisał:

Yamaha A-S500 szybko sprzedalem, przyszedl nowy sprzet, wszystko podlaczylem i…TRAGEDIA. Jakosc dzwieku w porownaniu do A-S500 nieporownywalnie gorsza, dzwiek plaski zero basow. Kompletne rozczarowanie! Zeby cokolwiek slyszec, 50% w zwyz na potencjometrze, kiedy to stara Yamacha juz przy 25% dawala potezny czysty dzwiek..

Wielokrotnie pisane bylo tu by nie sprzedawać od razu sprzetu do czasu nabycia nowego i testu starego z nowym (najlepiej testem abx). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup w ciemno nie jest dobrym pomysłem ale tu sprawa jest prosta bo faktycznie ten model ma wiele wspolnego zAS 701 ktory jednak gra lepiej od AS500.

Co masz na myśli

10 godzin temu, RLG napisał:

(nastepna sprawa, Yapo kazal podlaczyc kable glosnikowe odwrotnie nic wskazywaly by na to kolory, ale to chyba taka przypadlosc bo juz ktos wczesniej pisal o tym na forum)

Czyli podłączyłeś + do -? Ale w obu czy w jednej?

Gdzie Ci tak YPAO pokazał? Możesz to wkleić tu?

Podłącz normalnie.

Stawiam albo na uszkodzoną sztukę albo na źródło.

Sprawdziłeś czy tak tez gra na przykłąd z radia sieciowego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega musi dłużej wygrzać sprzęt, mam rn800a od dwóch tygodni i codziennie po 2-3h słuchałem i bym powiedział że dopiero od dwóch dni słuchania bas stał się jakby większy (lub moje uszy się przyzwyczaiły), przesiadłem się z yamahy ax540 co może bas wydawał się większy ale czy lepszy to nie wiem, teraz bym musiał na nowo sobie porównać po takim czasie.

Słyszałem, że im niższy model to bardziej gra skrajami pasma to może temu się tak wydaje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RLG napisał:

Dziekuje bardzo za propozycje, jestem z Trojmiasta wiec jak najbardziej moglbym podjechac do jakiegos salonu na sprawdzenie sprzetu. Szczerze mowiac bylem tak zaskoczony gorsza jakoscia dzwieku w porownaniu do A-S500 ze stwierdzilem ze zwroce sprzet zanim uplynie termin 14 dni. Ale jesli bedziecie tak uprzejmi zeby przetestowac Yamahe w Waszym salonie, wstrzymam sie z decyzja. Co do teori spiskowych z postu powyzej, coz, jestem kompletnym laikiem wiec moze cos po prostu zle podlaczylem? (nastepna sprawa, Yapo kazal podlaczyc kable glosnikowe odwrotnie nic wskazywaly by na to kolory, ale to chyba taka przypadlosc bo juz ktos wczesniej pisal o tym na forum)

ja bym to brał pod pache i lecial do salonu sprawdzic czy ze sprzetem jest wszystko ok jesli kolega wyzej taka propozycje daje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...