Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

@Artur Charicki naturalnie ze Metal zabrzmi lepiej, na wiekszych kolumnach, ktore pewnie tez wieksze przetworniki maja( zakladajac oczwiscie ze to sa dobre kolumny )  - tak jak wlasnie, prze ciebie wspomniane Bowersy - tylko idac tym tokiem rozumowania, sprzedajacy za chwile, po dopowiedzi ze Metalu, powinien zapytac czy cos jeszcze innego i zaproponowac nastepne kilka zestawow, jesli klient slucha jeszcze kilka innych rodzajow muzyki. Chyba nawet nie powinnismy o tym dyskutowac, nie daj Boze jakis producent kolumn sie tutaj wybierze .☺️

Odwrocmy to troche, co napisales  o tym metalu - czy inne rodzaje muzyki zagraja tez fajnie na tych Bowersach?

Zakladam, czy jestem nawet pewien ze tak. 

12 minut temu, Artur Charicki napisał:

Elektronika wiadomo, też swoje zrobi. Dlatego każdy dobiera sprzęt i robi odsłuchy pod siebie i ulubiona muzykę. Jeśli słuchasz wszystkiego to niestety musisz iść na kompromis. 

Nie sadze by trzeba bylo na jakikolwiek kompromis isc.  Chyba tylko na taki zwiazany z finansowa strona zakupu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur Brol Właśnie jest odwrotnie niż piszesz. Metal zagra lepiej na mniejszych przetwornikach z lzejszymi membranami. Mam wrazenie ze nie wiesz co to znaczy ze kolumny sa "szybkie". Ja mam AE120 z papierowymi przetwornikami 110mm. Uwiez mi ze mało które kolumny do sporo wyższej kwoty graja tak metal jak one. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze ci wierze, nie mam powodu by nie wierzyc.

Uwiez mi tez ,ze Pylony ktore ja mam, wszystko prezentuja w bardzo przyjemny sposob. Czy to metal, pop, klasyczna czy rock. 

Moze i mniejsze graja lepiej metal, a moze ktos inny sie z tym nie zgodzi. 

Chodzilo mi o to , ze sprzedajacy pyta o rodzaje muzyki , i pewnie dobiera takie kolumny , ktore poradza sobie najlepiej z najbardziej wymagajacym z tych wymienionych prze klienta radzajow . 

Jesli sobie z tym poradza, to z reszta tez. 

Tak na marginesie, dlaczego podales Bowersy, jako przyklad kolumn, ktore radza sobie dobrze z metalem, jesli lepiej to robia mniejsze glosniki? Tu mnie zgubiles 😉

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur Brol napisał:

Chodzilo mi o to , ze sprzedajacy pyta o rodzaje muzyki , i pewnie dobiera takie kolumny , ktore poradza sobie najlepiej z najbardziej wymagajacym z tych wymienionych prze klienta radzajow . 

Jesli sobie z tym poradza, to z reszta tez. 

 

Popatrz, niedawno pisałeś że kolumn nie kupuje się do konkretnej muzyki 🙂

Osobiście uważam D25 za bardzo udane kolumny i bardzo się cieszę że wg Ciebie graja dobrze wszystko. Widzisz, problem z nami na tym forum jest taki, że wielu słowo dobrze nie wystarcza. Nasze paczki mają dla nas grać wyśmienicie. 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Odwrocmy to troche, co napisales  o tym metalu - czy inne rodzaje muzyki zagraja tez fajnie na tych Bowersach?

Bowersy wymagają staranniejszego doboru wzmacniacza. Andrew Robinson recenzował 702 Signature - pierwsze 2 minuty, i od mniej więcej 8:10.

Jak źle dobierzesz wzmacniacz to mogą to być najgorsze kolumny jakie słyszałeś.

Gdy jednak dobrał odpowiedni to zostały dla niego najlepszymi kolumnami powyżej 1.500 USD jakie testował w 2000 roku.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Popatrz, niedawno pisałeś że kolumn nie kupuje się do konkretnej muzyki 🙂

Osobiście uważam D25 za bardzo udane kolumny i bardzo się cieszę że wg Ciebie graja dobrze wszystko. Widzisz, problem z nami na tym forum jest taki, że wielu słowo dobrze nie wystarcza. Nasze paczki mają dla nas grać wyśmienicie. 

I zdania nie zmieniłem 😁

Pomimo tego, jednak  kolumny, roznia sie brzmieniem , ilością basu, jego jakością, jakością wysokich i średnich tonów itp.

To moze sprawiac ze komus, zagrają lepiej z takim a nie innym rodzajem muzyki. To jednak nie robi z nich kolumn tylko do tego rodzaju muzyki.

Co do Pylona całkiem się z tobą zgadzam. Z tym że kolumny które kupujemy powinny być wyśmienite, też.

Ja poprostu  zbyt oszczędny jestem jeśli chodzi o pochwały 🙂 

Sam fakt jednak,  że wciąż te Pylony mam i nie mam zamiaru ich w najbliższym czasie zmienić, coś oznacza. 😏

 

 

 

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Bowersy wymagają staranniejszego doboru wzmacniacza. Andrew Robinson recenzował 702 Signature - pierwsze 2 minuty, i od mniej więcej 8:10.

Jak źle dobierzesz wzmacniacz to mogą to być najgorsze kolumny jakie słyszałeś.

Gdy jednak dobrał odpowiedni to zostały dla niego najlepszymi kolumnami powyżej 1.500 USD jakie testował w 2000 roku.

Nie inaczej, ale pisaliśmy o kolumnach więc nie wtrącałem do wypowiedzi wzmacniaczy. Założyłem ich wpływ jako coś bezsprzecznego więc nie wymagającego wzmianki. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał S napisał:

Jeśli go kupisz przed kolumnami, będzie Ci je potem trudniej wybrać

 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

także zaczał bym od kolumn.

Piecyk pod pachę i można testować kolumny u sprzedającego w domu. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Brol napisał:

Pomimo tego, jednak  kolumny, roznia sie brzmieniem , ilością basu, jego jakością, jakością wysokich i średnich tonów itp.

To moze sprawiac ze komus, zagrają lepiej z takim a nie innym rodzajem muzyki. To jednak nie robi z nich kolumn tylko do tego rodzaju muzyki.

Oczywiście, że nie, Jednak może pewne gatunki muzyki blokować. Mamy dość gorący ostatnio wątek o kolumnach z dobrym basem. Ja bym tam Focala Chora 826 czy B&W 603 S2 nie polecił. W innych oczekiwania mogą się idealnie wpisywać.

 

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Nie inaczej, ale pisaliśmy o kolumnach więc nie wtrącałem do wypowiedzi wzmacniaczy. Założyłem ich wpływ jako coś bezsprzecznego więc nie wymagającego wzmianki.

Zaczęło się od tego, że stronę wcześniej napisałeś, że kolumna jest kolumną i ma zagrać to co się do niej wyśle. Jak da radę to zagra. Może się jednak okazać, że nie zagra dopóki jej nie dowartościujesz innym sprzętem wysyłającym. A i to nie oznacza, że uda jej się kiedykolwiek zagrać to co jej wysyłasz tak jak tego oczekujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już,  w zasadzie wcześniej napisałeś🙂

Kolumna da rade zagrac wszystko co do niej wyślesz. Obojętnie z czego ten sygnał sobie popłynie. Odtworzy to tak, jak będzie mogła. 

Problem może się pojawić - i tu się chyba wszyscy zgadzamy - wtedy kiedy nam się to co usłyszymy, nie spodoba. 

Dlatego czasem nasze poszukiwania tak długo trwają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Kolumna jest kolumna, ma odtworzyc co do niej wyslesz. Druga sprawa czy podoba ci sie jej brzmienie. To jednak nie ma nic wspolnego z rodzajem muzyki.

 

Przecież producenci nie robią kolumn do danego gatunku tylko do wszystkiego i ja też się z tym zgadzam, a że nie grają czegoś dobrze to już inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafał S napisał:

Pokój narzuca ograniczenia co do kolumn. Wzmacniacz dołoży kolejne.

Rafał no co ty powiesz.

Jak widać Pylony D25 można wsadzić do 15m i trąbić, że bas jest cacy i wszystko jest cacy 😁

Daj ludziom eksperymentować, wydawać kasę itp. 😉

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

że kolumna jest kolumną i ma zagrać to co się do niej wyśle.

Pewno, że zagra tylko jak, o czym zresztą napisałeś.

Podobnie można napisać wzmacniacz , to wzmacniacz i ma wysłać do kolumny to co ma wysłać i wyśle 😁

A jak jest to każdy z nas wie, no dobra możne nie każdy jak się okazuje 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co  🙂

A poważnie.

Chodzi mi o to że - z czysto techniczny punktu widzenia, tak to ujmę - urządzenie zwane kolumna, jeśli podłączysz do niego wzmacniacz, wygeneruje to, do czego zostało skonstruowane. Zagra. Usłyszysz dźwięk.

Tobie jak widzę, chodzi bardziej - bo piszesz o dowartościowaniu - o jakość tego co się usłyszy. Jeśli to jest dla ciebie " zagranie " to jak najbardziej się zgadzam. 

Wciąż jednak obstaje przy tym co napisałem.

Nikt nie produkuje kolumn by były do konkretnego rodzaju muzyki. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby skupili się na konkretnym kierunku gatunkowym to byłby strzał w stopę dla producenta, przecież nie będzie sobie zmniejszał grona klientów, ale co by nie mówić i pisać ułatwiłoby to życie wielu poszukującym :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S!N! Są wśród nas osoby lubiące jeden gatunek muzyki? Tym by to napewno na rękę było.🙂

Chyba że masz na myśli szczęściarzy , dysponujących dużymi pomieszczeniami i portfelem. Dla nich to by był raj na ziemi. 

2 minuty temu, Dedal napisał:

A kto by oceniał że np. gra dobrze metal 🤨 ktoś z konstruktorów?

Pingwiny z Madagaskaru. 😄

Drużyna do zadań specjalnych.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Artur Brol napisał:

Chodzi mi o to że - z czysto techniczny punktu widzenia, tak to ujmę - urządzenie zwane kolumna, jeśli podłączysz do niego wzmacniacz, wygeneruje to, do czego zostało skonstruowane. Zagra. Usłyszysz dźwięk.

No właśnie nie do końca. Z jednej strony piszesz, że zagra wszystko co jej podasz, z drugiej strony jak takiemu Focalowi Chora 806 podam do zagrania dźwięk o częstotliwości 25Hz to możesz mieć problem by go usłyszeć. Jak sam będzie grał to może na jakimś dużym wzmocnieniu uda Ci się jego ślady odnaleźć, ale jeśli będą towarzyszyły mu inne dźwięki, to się nie da rady przebić.

Problemem jest kiedy uznamy że zagra. Mówiąc o czystym technicznym podejściu - masz rację zagra. Ja mówię o sytuacji, że jak usłyszę to znaczy, że zagra. Abstrahując zupełnie od tego jak to zagra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DedalNie wiem czy jest coś co dobrze odtwarza metal :D Trafiłem na osobnika co chyba do dziś szuka jak ja x

@Chmarski Ty usłyszysz, ale przyjdzie klient A, który nie ma pojęcia o takiej częstotliwości i nawet nie wiem, ze istnieje, a akurat takie granie mu podejdzie,.

Nie no Panowie kolumna ma zagrać wszystko i zagra, nawet jak nie dociągnie do dołu to nie znaczy, że była produkowana np pod nie wiem chillout no chyba nie wierzycie w to, że do sklepu trafiają konstrukcje tylko i wyłącznie przeznaczone pod konkretny styl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S!N! napisał:

DedalNie wiem czy jest coś co dobrze odtwarza metal

Nie, nie ma, bo problem leży w jakości nagrań i realizacji, poza balladami, czy kilkoma wyjątkami ten gatunek jest raczej słaby pod względem realizacji.

 

7 minut temu, S!N! napisał:

Nie no Panowie kolumna ma zagrać wszystko i zagra, nawet jak nie dociągnie do dołu to nie znaczy, że była produkowana np pod nie wiem chillout no chyba nie wierzycie w to, że do sklepu trafiają konstrukcje tylko i wyłącznie przeznaczone pod konkretny styl.

Najpierw to trzeba zadbać o stworzenie dobrego środowiska dla takiej kolumny, wtedy się odwdzięczy.

Nie można oczekiwać cudów od kolumn, kiedy nie zadba się o resztę, a przede wszystkim o akustykę, chociaż na podstawowym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonioOgólnie metal dobrze brzmi w samochodzie, nie wiem czemu, ale tutaj chyba ta zamknięta puszka robi robotę no i tak jak wspomniałeś przez słabą jakość kolumny go zabijają, użytkownik o którym wspomniałem właśnie też podkreślał, iż w furze ma dociążenie oraz brak natarczywości wysokich i jest przyjemnie, że może z tym żyć, wszelkie próby przeniesienie tego do pokoju były nieskuteczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kw202 napisał:

Piecyk pod pachę i można testować kolumny u sprzedającego w domu. 

Jeśli tylko daje taką mozliwość. To pewnie . Korzystać

Co to znaczy dobrze zagrać metal?

Czyli jak taka kolumna ma zagrać?

 

21 godzin temu, Maciej H napisał:

Kolumny sprzedane. Co polecacie w budżecie do 2-3tys? Celuje w używki ale jak będzie promocja to mogą być też nowe

Celuj w uzywane. To niski budżet, jest maly wybór fajnych wzmacniaczy w tej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...