Skocz do zawartości

Który z ww. wzmacniaczy polecacie?


Maciej H

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli tylko daje taką mozliwość. To pewnie . Korzystać

Co to znaczy dobrze zagrać metal?

Czyli jak taka kolumna ma zagrać?

 

Celuj w uzywane. To niski budżet, jest maly wybór fajnych wzmacniaczy w tej cenie.

 

Sabaj a30a kolega mnie namawia mówi że fajny sprzęt. Nowy 2000zł z hakiem. Znowu klasa D. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej H napisał:

Hifiexpress nie wiem czy tam są możliwe zwroty w tym problem. 

Pisałeś że może być używka, a na olx widzę że najtańszy jest do dostania za 1450złotych (sam  się zastanawiałem dla testów, aby zestawić z smsl q5 tylko czy by to  zrobiło  jakąś różnicę).

Ogólnie  jak ci grał poprzedni sprzęt w tym małym pomieszczeniu/jak z akustyką?.

Tak dopytuje, bo sam mam jeszcze mniejszy pokój.

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pitt39 napisał:

Pisałeś że może być używka, a na olx widzę że najtańszy jest do dostania za 1450złotych (sam  się zastanawiałem dla testów, aby zestawić z smsl q5 tylko czy by to  zrobiło  jakąś różnicę).

Ogólnie  jak ci grał poprzedni sprzęt w tym małym pomieszczeniu/jak z akustyką?.

Tak dopytuje, bo sam mam jeszcze mniejszy pokój.

Bas był ciężki do opanowania. Wystarczyło zmienić miejsce odsłuchu o pół metra i zupełnie inaczej było to słychać. Czasami dudnił, czasami było go za mało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej H napisał:

Bas był ciężki do opanowania. Wystarczyło zmienić miejsce odsłuchu o pół metra i zupełnie inaczej było to słychać. Czasami dudnił, czasami było go za mało. 

Tylko w takich małych  klitach zmienienie miejsca o pół metra, to nie jest taka prosta sprawa(wiem coś o tym). Dlatego jak na pierwszej stronie  napisał Ci Rafał S. trzeba dobrze się zastanowić  tak na kolumnami  jak i wzmacniaczem.

Pokój jakoś ogarnięty akustycznie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Pitt39 napisał:

Tylko w takich małych  klitach zmienienie miejsca o pół metra, to nie jest taka prosta sprawa(wiem coś o tym). Dlatego jak na pierwszej stronie  napisał Ci Rafał S. trzeba dobrze się zastanowić  tak na kolumnami  jak i wzmacniaczem.

Pokój jakoś ogarnięty akustycznie?

Nie wiem co masz na myśli. Za głośnikami na ścianie jest ułożona kostka podobno to pomaga. Poza tym jest to zwyczajny pokój szafka rtv, łóżko nic więcej. 

Edytowano przez Maciej H
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej H napisał:

Nie wiem co masz na myśli. 

Czy  masz ogarnięte choćby pierwsze odbicia, jakieś  pułapki basowe właśnie na ten wzbudzający się  bas. O to mi chodziło.

Ogólnie takie pokoje wielkich nadziei  nie dają... forumowy akustyk sprowadził mnie paroma @ na ziemie, ale nie poddaje  się ;-).

Edytowano przez Pitt39
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyś starczy na Cyrus One + oddzielny DAC (używki) myślę że jest to uniwersalny wzmacniacz z dobrym zasilaniem tak jest to klD podobno tego nie słychać. Nic od siebie nie dodaję do dźwięku. Sporo różnych kolumn dobrze z nim współpracuję.  

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2024 o 22:18, Maciej H napisał:

Hej. Postanowiłem sprzedać swojego Smsl al200 i kolumny Polk es20. Przyszedł czas na zmiany. Niestety mam dość klasy D. Kolumn jeszcze nie wybrałem. Natomiast co do wzmacniacza mam swoje typy. Myślę nad Quad Vena II, Emotiva Basx ta1, Cambridge Cxa61. Celuje w sprzęt używany. Pokój mały około 12m2. Który z ww. będzie dobrym wyborem? 

Hello, za ile byś sprzedał swojego AL200?  Ja byłbym zainteresowany 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S!N! napisał:

Ogólnie metal dobrze brzmi w samochodzie,

W samochodzie mojej mamy nic nie brzmi dobrze.

U mnie lepiej brzmi w domu. Co do wycofanych wysokich możesz mieć rację, ale to też zależy od danego rozwiązania zastosowanego w samochodzie. Bas, średnie, wysokie, stereofonia - to wszystko mam lepiej w domu niż w samochodzie.

 

1 godzinę temu, Maciej H napisał:

Znowu klasa D. 

Ja na swoją nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chmarski napisał:

W samochodzie mojej mamy nic nie brzmi dobrze.

Zależy pewnie co tam ma, zauważyłem, że w tych starych furkach przykładowo audi a3 /a4 lub jakiś fordach na oryginalnych podzespołach słucha mi się bardzo dobrze 😜 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej H napisał:

Sabaj a30a kolega mnie namawia mówi że fajny sprzęt. Nowy 2000zł z hakiem. Znowu klasa D. 

Nie jestem zwolennikiem. Ale za 2K za nowy to dobrze brzmiący wzmacniacz.

Z subem ma problemy, grzaniem i koniecznie granie z wejść cyfrowych.

22 godziny temu, Maciej H napisał:

Hifiexpress nie wiem czy tam są możliwe zwroty w tym problem. 

nie bardzo

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie jestem zwolennikiem. Ale za 2K za nowy to dobrze brzmiący wzmacniacz.

Z subem ma problemy, grzaniem i koniecznie granie z wejść cyfrowych.

nie bardzo

 

Kupiłem używany Sabaj a30a. Sprzedający mówił że nie ma problemu z grzaniem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz szukam kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Artur Charicki napisał:

@Maciej H Doszedł sabaj? Byly jakies odsluchy czy nie masz na razie kolumn?

Właśnie testuje mam 3 pary kolumn. Gra dopiero 1,5h z laptopa przez USB ale mogę powiedzieć że stereofonia, scena muzyczna, separacja instrumentów jest na bardzo wysokim poziomie. W porównaniu do Smsl mogę powiedzieć stanowczo przepaść. 

IMG_20240302_095454.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej H napisał:

Właśnie testuje mam 3 pary kolumn. Gra dopiero 1,5h z laptopa przez USB ale mogę powiedzieć że stereofonia, scena muzyczna, separacja instrumentów jest na bardzo wysokim poziomie. W porównaniu do Smsl mogę powiedzieć stanowczo przepaść. 

IMG_20240302_095454.jpg

Na tych sanych kolumnach słuchasz?. W sensie sabaj vs smsl. 

W innym temacie czytałem ze smsl q5 vs sabaj, w slepym teście na kefach cieżko byłoby  dostrzec różnice, a tu model wyższy i przepaść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pitt39 napisał:

Na tych sanych kolumnach słuchasz?. W sensie sabaj vs smsl. 

W innym temacie czytałem ze smsl q5 vs sabaj, w slepym teście na kefach cieżko byłoby  dostrzec różnice, a tu model wyższy i przepaść. 

Tak. Na pierwszy ruszt poszły moje poprzednie kolumny. Muzyka z laptopa przez wejście usb tak samo jak w Smsl. Tutaj wygrywa Sabaj. Innych wejść na razie nie testowałem. 

13 minut temu, Artur Charicki napisał:

Z jakimi kolumnami odsłuchujesz poza tymi Qacoustic z fotki?

Mam Indiana Line 260x, moje stare Polk es20 które przyniósł mi kolega któremu sprzedałem i Elac reference b6. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Kraft napisał:

I jak na ich tle wypadają QA? Jestem bardzo ciekaw tych kolumn. 

Wziąłem je z ciekawości i teraz mam problem jak na takie małe paczuszki grają naprawdę zaskakująco. Lepsze od Polk es20 to mogę powiedzieć na ten moment. Średnica nie jest tak wycofana jak w Polkach, bas nie dudni i nie jest tak rozlazły. Szczegółów też słyszę więcej.

Edytowano przez Maciej H
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...