Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Bowers&Wilkins 704 S3 ? głównie streaming i gramofon


pio-wro

Recommended Posts

Cześć. Obecnie posiadam Cyrus One Cast i B&W 704 S3. Słucham bardzo różnorodnej muzyki i zależy mi na bardzo dobrej stereofonii i przestrzeni.

Chciałbym znacznie poprawić ww aspekty brzmienia wzgldem Cyrusa.

Źródło TIdal i gramofon, także rozwiązanie all in one interesuje mnie najbardziej. Podobno Rotel RA-1592 mkII brzmi świetnie z tymi kolumnami ale wtedy musiałbym dokupić dodatkowo streamer Wifi (nie ukrywam też, że przydałoby się DAB+).

Budżet do 8000 zł (używane). 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a jak podoba Ci się barwa Cyrusa? :)

Osobiście podrzucę kilka opcji z nowych, może coś z tego Cię zainteresuje ;) Na pewno posłuchałbym Quada Artera Solus Play, który gra z fajną, naturalną barwą, przyjemną dozą energii i jest niezwykle uniwersalny moim zdaniem w kwestii słuchanej muzyki. Cieplejszą i ciemniejszą opcją będzie Advanced Paris PlayStream A7, ciepły, ale nie ciemny NuPrime Omnia A300, a jeśli wybrałbyś jednak coś, co gra jaśniej, ale z bardzo fajną przestrzenią, to na pewno sprawdziłbym Primare i15 Prisma MK2. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbając o stereofonię i przestrzeń uważaj aby nie sprawić, że kolumny zaczną grać za ostro czy za szczupło. Większość lekko brzmiących wzmacniaczy ma szeroki i przestrzenny dźwięk ale może to się nie zgrać z B&W. Oczywiście najpierw bym posłuchał ale zerknij na Cambridge Audio Evo 150 lub na wspomnianego Quada Artera. Quad może nie zachwyca kolorowymi ekranami ale broni się brzmieniowo wśród all-in-one. Można poszukać też w dobrej cenie Arcam SA30 na rynku wtórnym. Jak wspomniałem, najpierw trzeba posłuchać czy te propozycje nie uwydatnią za bardzo cech kolumn. Ze "znanych" all in one jest jeszcze Nam z serii Uniti ale tam z przestrzenią i stereofonią nie będzie jakoś spektakularnie, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, stereo-typ napisał:

Dbając o stereofonię i przestrzeń uważaj aby nie sprawić, że kolumny zaczną grać za ostro czy za szczupło. Większość lekko brzmiących wzmacniaczy ma szeroki i przestrzenny dźwięk ale może to się nie zgrać z B&W. Oczywiście najpierw bym posłuchał ale zerknij na Cambridge Audio Evo 150 lub na wspomnianego Quada Artera. Quad może nie zachwyca kolorowymi ekranami ale broni się brzmieniowo wśród all-in-one. Można poszukać też w dobrej cenie Arcam SA30 na rynku wtórnym. Jak wspomniałem, najpierw trzeba posłuchać czy te propozycje nie uwydatnią za bardzo cech kolumn. Ze "znanych" all in one jest jeszcze Nam z serii Uniti ale tam z przestrzenią i stereofonią nie będzie jakoś spektakularnie, niestety.

Niestety w temacie jestem jak dziecko we mgle. Wcześniej z Cyrusem miałem Focal Aria 926 i sprzedałem bo ten zestaw grał ospale i nie było mowy o nocnym słuchaniu przy niskich poziomach głośności, dzwięk dość dobrze wybrzemiawał tylko przy wyższych głośnościach, oferując mocny bas, nieco ze wględów estetycznych i bazując na opiniach wymieniłem je B&W 704 S3 i od razu poczułem, że muzyka zaczyna oddychać i nie brzmi jak zza kartonowej ściany, szersza scena, większa szczegółowośc dzwięku. Natomiast, pomijająć koszmarny potencjometr Cyrusa (zwłaszcza sterowanie na pilocie to bazarowa jakość), mam wrażenie jakbym miał Porsche z 2.0 Tdi (Cyrus) ale może się mylę. Dlatego szukam wzmacniacza, który odczuwalnie, nawet dla średniegu ucha zagra dużo lepiej i mogę na to przeznaczyć nawet 10-11 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć, a jak podoba Ci się barwa Cyrusa? :)

Osobiście podrzucę kilka opcji z nowych, może coś z tego Cię zainteresuje ;) Na pewno posłuchałbym Quada Artera Solus Play, który gra z fajną, naturalną barwą, przyjemną dozą energii i jest niezwykle uniwersalny moim zdaniem w kwestii słuchanej muzyki. Cieplejszą i ciemniejszą opcją będzie Advanced Paris PlayStream A7, ciepły, ale nie ciemny NuPrime Omnia A300, a jeśli wybrałbyś jednak coś, co gra jaśniej, ale z bardzo fajną przestrzenią, to na pewno sprawdziłbym Primare i15 Prisma MK2. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch :) 

Barwa Cyrusa mi się nie podoba, szczerze mówiąc jest gorszy niż PianoCraft MCR-N670, mniej szczególowy i ciemny, jakby dusił kolumny. Dzisiaj rozmawiałem przez telefon z Waszym konsultantem i powiedział mi, że Advanced Paris to podobna klasa sprzętu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwórc uwagę także na aspekt sieciowy.

Quad jest dobry dźwiękowo ale funkcje sieciowe to nie jest mocna strona tego wzmanciacza.

W takim budzecie za uzywany do tych kolumn mozna lepiej.

Z rynku wtórnego dostaniesz Roksan Caspian M2 + Cambridge CXN V2

Wspomniany Rotel + CXN V2

Nie szedł bym tu w liniowe granie jak NAD M10 czy Cambrodge Evo 150

Dobre urządzenia ale nie do Bowersa, będzie sterylnie, sucho.

Szukał bym także używanego Atolla IN200 do niego znowu Cambridge albo Wiim pro + tez może być.

JAko player także Blusound Node.

8 godzin temu, pio-wro napisał:

Barwa Cyrusa mi się nie podoba, szczerze mówiąc jest gorszy niż PianoCraft MCR-N670, mniej szczególowy i ciemny, jakby dusił kolumny. Dzisiaj rozmawiałem przez telefon z Waszym konsultantem i powiedział mi, że Advanced Paris to podobna klasa sprzętu :)

heheheeh :)

 

No właśnie.

 

Wzmacniacz ciepły, ale mocny. To polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pio-wro napisał:

Barwa Cyrusa mi się nie podoba, szczerze mówiąc jest gorszy niż PianoCraft MCR-N670, mniej szczególowy i ciemny, jakby dusił kolumny. Dzisiaj rozmawiałem przez telefon z Waszym konsultantem i powiedział mi, że Advanced Paris to podobna klasa sprzętu :)

W takim razie Primare na pewno rozjaśni i otworzy przekaz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2024 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

Zwórc uwagę także na aspekt sieciowy.

Quad jest dobry dźwiękowo ale funkcje sieciowe to nie jest mocna strona tego wzmanciacza.

W takim budzecie za uzywany do tych kolumn mozna lepiej.

Z rynku wtórnego dostaniesz Roksan Caspian M2 + Cambridge CXN V2

Wspomniany Rotel + CXN V2

Nie szedł bym tu w liniowe granie jak NAD M10 czy Cambrodge Evo 150

Dobre urządzenia ale nie do Bowersa, będzie sterylnie, sucho.

Szukał bym także używanego Atolla IN200 do niego znowu Cambridge albo Wiim pro + tez może być.

JAko player także Blusound Node.

heheheeh :)

 

No właśnie.

 

Wzmacniacz ciepły, ale mocny. To polecam.

 

Dziekuję za wskazówki, niestety Rotel 1592 jest za duzy do mojej szafki RTV i wybor padl na Rotel S14, niestety z tym modnym ostatnio wyswietlaczem :/ W zwiazku z tym, czy to dobry wybor w polaczeniu z 704 S3? 🙄 Ten wzmacniacz posiada wszystko na czym mi zależy i „jedyne” czego oczekuję to dużej poprawy dzwięku względem Cyrusa One Cast :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pio-wro napisał:

„jedyne” czego oczekuję to dużej poprawy dzwięku względem Cyrusa One Cast :)

Kup wysyłkowo i dokonaj rzetelnego porównania (wyrównane poziomy głośności (dB) na obu wzmacniaczach ). Jak nie pokaże lepszości to zwrócisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pio-wro napisał:

Dziekuję za wskazówki, niestety Rotel 1592 jest za duzy do mojej szafki RTV i wybor padl na Rotel S14, niestety z tym modnym ostatnio wyswietlaczem :/ W zwiazku z tym, czy to dobry wybor w polaczeniu z 704 S3? 🙄 Ten wzmacniacz posiada wszystko na czym mi zależy i „jedyne” czego oczekuję to dużej poprawy dzwięku względem Cyrusa One Cast :)

Co to znaczy do szafki? W sensie będziesz go gdzieś wkładał ? To jest fatalny pomysł.

Wiesz co.

Pomysł że w A14 masz to samo a dodając za tysiaka Wiim pro + masz lepsza sieć.

No i zostaje 2000 zł w kieszeni.

Chcesz cyfrowy który będzie sięmniej grzał to Cabasse abyss, NAD M10, Cambridge EVo 75

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Co to znaczy do szafki? W sensie będziesz go gdzieś wkładał ? To jest fatalny pomysł.

Szafka z dosc odkryta z tylu i otwierana na czas sluchania, a uchylne drzwiczki maja przewiew. Mam rozumiec, ze Rotel A14 to fatalny pomysl zeby go tam wpakowac? :( dzieki za podpowied, faktycznie A14 mk2 mozna wyrwac za 3800 nawet.

CD95B7F6-850B-4165-8529-258AB178230B.jpeg

476094E7-7730-4A60-AAF7-6A92FD86DCAB.jpeg

Edytowano przez pio-wro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie to odpada!

To w takim wypadku tylko klasa D

Rotel się prędzej czy poźniej tu ugotuje. Najlepsze jest to że co kolwiek w klasie AB gdzie byś nie poszedł to sprzedawca Ci powie że spoko. :D

A potem serwis wie że taki produkt pochodzi po prsotu z przegrzania i może odrzucić gwarancję. Bo w instrukcji masz wzmiankę o wentylacji.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Chcesz cyfrowy który będzie sięmniej grzał to Cabasse abyss, NAD M10, Cambridge EVo 75

W takim razie takie coś.

+ Primare i15 / I25 Prisma

+ Eversolo DMPA6 + ich końcówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Lepszy NAD, bo ma programową korektę akustyki Dirac. 

 

24 minuty temu, Kraft napisał:

Lepszy NAD, bo ma programową korektę akustyki Dirac. 

Ale podobno niezbyt nadaje się do analogowych zrodel jak gramofon 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pio-wro napisał:

NAD M10, Cambridge EVo 75

który lepszy? Czy tez nie nadaja sie do moich warunkow umiejscowania? 🙄

Ten, który bardziej Ci się spodoba :) Zachęcam do kontaktu, możemy zorganizować odsłuch EVO. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2024 o 19:28, Piotr Sonido napisał:

Oj nie to odpada!

To w takim wypadku tylko klasa D

Rotel się prędzej czy poźniej tu ugotuje. Najlepsze jest to że co kolwiek w klasie AB gdzie byś nie poszedł to sprzedawca Ci powie że spoko. :D

A potem serwis wie że taki produkt pochodzi po prsotu z przegrzania i może odrzucić gwarancję. Bo w instrukcji masz wzmiankę o wentylacji.

W takim razie takie coś.

+ Primare i15 / I25 Prisma

+ Eversolo DMPA6 + ich końcówka

Wybór padł na EVO 150 (nówka za 8k :) )  Mam nadzieję, że poza przepaścią w sferze obsługi jaka dzieli Cyrusa i EVO, zaskoczy mnie również pozytywnie dźwiękiem 🧐

Jak posłucham to podzielę się wrażeniami :) Dziękuję wszystkim za pomoc :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pio-wro napisał:

Wybór padł na EVO 150 (nówka za 8k :) )  Mam nadzieję, że poza przepaścią w sferze obsługi jaka dzieli Cyrusa i EVO, zaskoczy mnie również pozytywnie dźwiękiem 🧐

Jak posłucham to podzielę się wrażeniami :) Dziękuję wszystkim za pomoc :) 

No oby, moim zdaniem Evo na plus dźwiękiem cię nie zaskoczy.

Piotrze, mój Arcam sa30 wogle się nie grzeje, a ma za to świetne pre gramofonowe i teraz z Niemiec można go tanio nowego ściągnąć.A Dirackiem można trochę zmienić brzmienie w razie problemów, no ale to Evo takie ładniutkie jest, w sam raz dla gadżeciarzy.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No oby, moim zdaniem Evo na plus dźwiękiem cię nie zaskoczy.

Piotrze, mój Arcam sa30 wogle się nie grzeje, a ma za to świetne pre gramofonowe i teraz z Niemiec można go tanio nowego ściągnąć.A Dirackiem można trochę zmienić brzmienie w razie problemów, no ale to Evo takie ładniutkie jest, w sam raz dla gadżeciarzy.

No jest ładniutkie, samochód też nie zawsze kupuje się tylko dla osiągów. Niestety zmuszony jestem do pewnych kompromisów a jako, że głównie używam spotify, Tidal a słuchanie płyt winylowych to 10% czasu słuchania, to funkcjinalność urządzenia ma dla mnie duże znaczenie i nawet ten telewizorek w EVO posiada jakieś plusy. Cyrus mimo, że w takiej cenie nie ma chyba swobie równych, zwyczajnie mnie już drażni :( Ponadto, umówmy się B&W 704 S3 to nie są jakieś high-endowe kolumny a mi zależy po prostu na przyjemnym odbiorze muzyki i ładnych gratach w salonie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Obyś był zadowolony nie tylko z funkcjonalności, bo ona jest ważna, ale nie najważniiejsza. Czekamy na opis twoich wrażeń z odsłuchu.

P.S 

A co daje podłączenie Biwire? Sprzedawca EVO doradził mi takie rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pio-wro napisał:

P.S 

A co daje podłączenie Biwire? Sprzedawca EVO doradził mi takie rozwiązanie.

Bi wire to może ci dać lepszy bas,jak specjalny kabel do tego zastosujesz,ale może też nic ci nie dać. Może tylko te blaszki orginalne, wymień na zworki z niezłego kabelka.

Więcej daje połączenie Bi amping( o ile jest taka możliwość) niż Bi wire. 

Do połączenia Bowersów z Evo, powinieneś szukać kabli ,które nie są za detaliczne aby nie wyostrzyć jeszcze grania,lepiej coś co ociepli lekko brzmienie.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...