Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrobiłem sobie prezent w postaci słuchawek Yamaha YH-5000SE.

Przyszły w komplecie ze znakomitymi kablami, które mają jedną, jedyną "wadę" - są trochę krótkie do użytku stacjonarnego.

Jakie kable zbalansowane kable (z wejściem albo XLR4 albo 4.4mm Pentaconn) o długości przynajmniej 3 metrów możecie polecić? 

Rozsądny stosunek ceny do jakości mile widziany 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Audeos, czeka się ok 2 tyg.

Też czekam na jeden, bo nie chce mi się już zaplatać warkocze i czasu brakuje, jeszcze kiedyś się tym bawiłem.

Zamówiłem na wtykach jakie ja chciałem, akurat te co są w gotowcach średnio mi leżą. 

Mówię o tych z serii 8s długość możesz dowolnie dobrać, wtyki tylko jaki rodzaj chcesz na końcach kabla, jak chcesz konkretnego producenta wtyki trzeba pisać w uwagach i prosić o wycenę. 

W Audeos masz też opis czego mniej więcej spodziewać się w brzmieniu, chyba że też kupujesz oczami jak co poniektórzy.  To bierz jak leci, byle było ładne 😆

Może zaraz się dowiesz, że jednak FAW, bo są ładne i giętkie, więc przemyśl 😉

https://audeos.pl/pl/c/Kable-gotowe/109

Masz też na audiofanatyku sklep...

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/

FAW ma tragiczne terminy, ale możesz spróbować, może coś się zmieniło z terminami realizacji.

https://forzaaudioworks.com/en/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze nie słyszę różnicy pomiędzy poszczególnymi markami / rodzajami kabli. Wszystkie mam albo od producenta, albo firm trzecich (ale bez przesady, nie jakieś super drogie - takie powiedzmy 250 EUR maksymalnie). I w zupełności mnie to wystarcza. Takich niuansów że kable miedziane dają cieplejszy dźwięk a czyste srebro daje bardziej kliniczny to absolutnie nie słyszę i nie mogę potwierdzić 🙂

Nie wiem dlaczego Yamaha przy tych słuchawkach dała takie krótkie (chyba 1.7 metra) kable bo ten akurat model wiadomo że nie jest do chodzenia po mieście z telefonem tylko żeby się rozwalić na kanapie i fotelu i spokojnie słuchać muzyki. Sprawdziłem ile kosztują fabryczne kable Yamahy i szczęka mi opadła, bo $700 🙂

Więc w sumie faktycznie może "kupuję oczami", ale dal mnie liczy się wygoda (elastyczność) i owszem, wygląd / jakość wykonania, bo od pewnego poziomu minimum nie słyszę różnicy. Dziękuję Panowie za porady, sprawdzę te marki / sklepy, pewnie będę miał do nich kilka pytań, i być może coś sobie od nich zamówię.

A tak przy okazji, kilka pytań natury ogólnej:

- niektóre firmy oferuję zbalansowane kable dwoma jackami 3.5mm typu TRS, a inne takie same zblalansowane kable mają z jackami 3.5mm TS. Oba rodzaje maja XLR4 lub 4.4mm Pentaconn na wejściu, różnią się tylko tym TS/TRS na jackach wkładanych do słuchawek. Czy to robi jakąś różnicę? Jako ciekawostka, fabryczne kable (zbalansowane) od Yamahy albo od Focal Clear MG mają jacki 3.5mm typu TS, czyli jakby ten TRS był zbędny.

- długość kabla. Czy robi różnicę? Zastanawiam się czy dla wygody nie zamówić sobie czegoś o długości powiedzmy 5 metrów (zbalansowany oczywiście). Fabryczne kable są o połowę lub nawet więcej krótsze. Czy to 5 metrów będzie miało zauważalny negatywny wpływ na jakość dzwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Martin Gora napisał:

niektóre firmy oferuję zbalansowane kable dwoma jackami 3.5mm typu TRS, a inne takie same zblalansowane kable mają z jackami 3.5mm TS. Oba rodzaje maja XLR4 lub 4.4mm Pentaconn na wejściu, różnią się tylko tym TS/TRS na jackach wkładanych do słuchawek. Czy to robi jakąś różnicę?

 Nie, nie robi.

W TRS najzwyczajniej jeden styk (środkowy) jest niewykorzystany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin Gora

Tos mi waszmosc zaimponowal. Nawet nie wiedzialem ze takie cosik Yamaha posiada w ofercie.

Pieknie wygladajace sluchawki, chyba mi sie bardziej podobaja niz Utopia. 👍

Jesli jak piszesz nie slyszysz roznicy , to masz spory wybor. Poducentow kabli jest troche na rynku. Musialbys w Google troche poszperac. Chyba ze z kolegow ktos jakies male firmy zna.

Ja znam niestety tylko Forza i tez taki kabel mam, 3m zbalansowany Noir Hybryd. To jednak nie jest jedyny model, ale chyba najdrozszy.

Tansze tez ma. Moze z tych cos wybierz.

Mozesz sie tez zerknac czy by z innych firm jakis nie pasowal. Trzeba tylko uwazac, bo te 3.5 wtyki moga sie czasem gruboscia roznic i nie pasowac.

Ja mialem szczescie z moim - pasowal do Clear, Denon i pasuje do HIFIMAN.

Na przyklad.

https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-sluchawkowe/

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adi777 napisał:

Jak wypadają w porównaniu z Sony i innymi słuchawkami, które masz lub/i miałeś? 

 

Wiesz co, chętnie się podzielę wrażaniami ale za jakieśś 2-3 tygodnie. Turdno coś sensownego napissać po dwóch dniach od zakupu.

 

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Dziękuję. Pasują mi zagraniczne sklepy bo większość czasu w tym i teraz jestem właśnie za granicą.

PS. Tak, kupuje oczami o wygląd spzętu ma dla mnie znaczenie. Od pewnego poziomu sprzęt audio jest jak biżuteria, płacimy za markę i dobre samopoczucie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Po co bawić się w zamawianie za granicą i za wiele drożej, jak w Polsce jest nie mniejszy wybór i jakościowo równie bdb ?

Chyba, że te "zagrabaniczne som" ładniejsze bardziej kolorowe, to inna sprawa.

😆🤦

Mnie akurat pasuje z racji tego gdzie przebywam, więc wieszz 🙂

Ogólnie nie ma się o co kłócić, widzę że temat kabli jeszcze bardziej wrażliwny niż torentów 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Martin Gora napisał:

Mnie akurat pasuje z racji tego gdzie przebywam, więc wieszz 🙂

Ogólnie nie ma się o co kłócić, widzę że temat kabli jeszcze bardziej wrażliwny niż torentów 🙂

 

Z czym chcesz łączyć te sluchafony, jeśli to nie tajemnica? 

 Masz je z rynku wtórnego, czy nowizny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2024 o 17:05, Martin Gora napisał:

Zrobiłem sobie prezent w postaci słuchawek Yamaha YH-5000SE.

No, no.... 

Słuchałeś ich przed zakupem ?

Kupowałeś w Polsce ?

Ostatnio, trochę przekornie, polecałem je bratu, gdy szukał słuchawek dla córki :) Kupił jakieś tam Bowersy 😁

Słuchasz tylko na słuchawkach, czy "normalne" nagłośnienie też masz "na stanie"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, no tyle co w sklepie,  podobały mi się wizualnie, jeżeli mam być w 100% szczery. No i chciałem zobaczyć czy to takie wielkie „halo” i czy będzie dużo lepiej niż na moich Focal’ach czy Meze.

Kupiłem w Stanach.

Słucham w 90% na słuchawkach, normalny sprzęt też mam, (coś tam od Yamahy, wzmacniacz + 2 głośniki podłogowe 200W  + sub)  ale moim zdaniem słuchawki dają dużą lepszą jakość  i dynamikę dźwęku niż najlepsze nagłośnienie (no chyba że ktoś sobie wybuduje wyciszony pokój do odsłuchu i do tego będzie kręcił decybele na wzmacniaczu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wzmacniacz słuchawkowy, czy wpinasz się w gniazdo we wzmacniaczu stereo ?

Ostatnio Yamaha wypuściła jakiś super wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli słuchasz głównie na słuchawkach, może warto ?

https://jp.yamaha.com/products/audio_visual/headphones/ha-l7a/index.html

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/headphones/ha-l7a/index.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...