Skocz do zawartości

Tani soundbar dla laika


Recommended Posts

21 godzin temu, majkel74 napisał:

Mam dwa soundbary: jeden wysoki model Harmana (bez suba, sama listwa), drugi to średniej klasy samsung z subem. Cel jaki miałem, tzn. wygodne na codzień dla mnie i innych domowników rozwiazanie zastępujące dźwięk z TV spełniają bardzo dobrze. To nie jest na pewno „kino domowe”, ale do oglądania tv i filmów jest ok, czystsze dialogi i całkiem przyjemny basik. W bezpośrednim porównaniu dźwięk z tv jest karykaturalny.

Którego masz Harmana? Moje uszy uwiodła seria Citation i to w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z linka niżej (test w Audio):

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3160-harman-kardon-enchant-1300
 

to chyba poprzednik tej serii Citation.

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie lepiej na prawde zamiast tych soundbarów nawet dwóch wybierać stereo 2.0?

Serio tak wolicie? To kwestia wyglądu czy jak?

 

Mam blu ray’a podpiętego również do wzmacniacza stereo i jak oglądam filmy z płyt to często odpalam cały system i dźwięk mam z głośników. 
Chodzi o to, ze do Kuchennych rewolucji czy Faktów nie potrzebuje tego, wystarczy mi dobry soundbar, bo wtedy dźwięk jest ok, natomiast z tv dźwięku nie jestem w stanie zaakceptować.

Wazna jest tu tez wygoda i prostota : włączam tv, soundbar włącza się wtedy automatycznie, wszystko obsługuje pilotem tv. I jak moja corka chce coś obejrzeć, to musi odpalać wzmacniacza, wybierać źródła, ustawiać osobno głośności itp.

Innymi słowy: żeby pojechać odebrać paczkę z paczkomatu, nie muszę wyprowadzać auta z garażu, szybciej i prościej pojechać rowerem. 

Natomiast jak mam przejechać 100 km np po jakiś nowy sprzęt, biorę auto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych soundbarach płaci się za markę. Jednak przyrost jakości względem popularnych firm produkujących także AGD nie jest proporcjonalny.

17 godzin temu, majkel74 napisał:

Mam blu ray’a podpiętego również do wzmacniacza stereo i jak oglądam filmy z płyt to często odpalam cały system i dźwięk mam z głośników. 

No filym z soundbara ok. A masz jeszcze stereo? I co do niego jest podłączone

?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2024 o 08:00, Piotr Sonido napisał:

Nie lepiej na prawde zamiast tych soundbarów nawet dwóch wybierać stereo 2.0?

Serio tak wolicie? To kwestia wyglądu czy jak?

 

 

nie bo soundbar jest smukly i jest elementem nowoczesnego designu a stereo to karton na "buty damskie typu kozaki"  a kolumny   to  "donice na kwiaty" !

nie trzeba byc wielkim konserem audio by zauwazyc ze te 3  klamoty nie sa potrzebne obok telewizora !!!

Edytowano przez bora902
literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2024 o 13:37, majkel74 napisał:

Tego z linka niżej (test w Audio):

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/3160-harman-kardon-enchant-1300
 

to chyba poprzednik tej serii Citation.

Mam blu ray’a podpiętego również do wzmacniacza stereo i jak oglądam filmy z płyt to często odpalam cały system i dźwięk mam z głośników. 
Chodzi o to, ze do Kuchennych rewolucji czy Faktów nie potrzebuje tego, wystarczy mi dobry soundbar, bo wtedy dźwięk jest ok, natomiast z tv dźwięku nie jestem w stanie zaakceptować.

Wazna jest tu tez wygoda i prostota : włączam tv, soundbar włącza się wtedy automatycznie, wszystko obsługuje pilotem tv. I jak moja corka chce coś obejrzeć, to musi odpalać wzmacniacza, wybierać źródła, ustawiać osobno głośności itp.

Innymi słowy: żeby pojechać odebrać paczkę z paczkomatu, nie muszę wyprowadzać auta z garażu, szybciej i prościej pojechać rowerem. 

Natomiast jak mam przejechać 100 km np po jakiś nowy sprzęt, biorę auto.

Był jeszcze model 800, słuchałem tego droższego czyli Enchant 1300, pamiętam, że fajnie kreował przestrzeń + jest super wykonany. Później pojawiły się HK Citation.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1300 i jak pisałem w stosunku do dźwięku z tv to niebo a ziemia. Przede wszystkim dobrze brzmią głosy, jest jakiś basik czysty i poczucie większej przestrzeni. Wadą dla mnie jest to, ze przy niskich glosnosciach ten bas jest jakiś nieśmiały, elektronika powinna go wtedy podbijać. Pilotem max poziom basu można ustawić na „0” czyli można tylko basu odejmować w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bora902 napisał:

 

nie bo soundbar jest smukly i jest elementem nowoczesnego designu a stereo to karton na "buty damskie typu kozaki"  a kolumny   to  "donice na kwiaty" !

nie trzeba byc wielkim konserem audio by zauwazyc ze te 3  klamoty nie sa potrzebne obok telewizora !!!

No to jak się kupuje pod design to tak. To wtedy brac taniego niech wygląda. Albo B&O.

Z kolei jak stereo no to się wybiera stereo i wtedy się słucha muzyki :)

21 godzin temu, majkel74 napisał:

Przeczytaj ze zrozumieniem wcześniejsze wpisy.

Dobra, to nie ważne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2024 o 08:02, bora902 napisał:

 

nie bo soundbar jest smukly i jest elementem nowoczesnego designu a stereo to karton na "buty damskie typu kozaki"  a kolumny   to  "donice na kwiaty" !

nie trzeba byc wielkim konserem audio by zauwazyc ze te 3  klamoty nie sa potrzebne obok telewizora !!!

Soundbar to plastikowe, masowe urządzonko które daje głośniki które były kiedyś w telewizorze CRT. Definicja konsumpcji, przeciwieństwo minimalizmu (forma i treść).

Stereo czy kino - a zaznaczam że są designerskie kolumienki, a także małe - to porządny sprzęt który obroni się zawsze, bo jest czymś konkretnym, prawdziwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2024 o 18:57, majkel74 napisał:

Mam 1300 i jak pisałem w stosunku do dźwięku z tv to niebo a ziemia. Przede wszystkim dobrze brzmią głosy, jest jakiś basik czysty i poczucie większej przestrzeni. Wadą dla mnie jest to, ze przy niskich glosnosciach ten bas jest jakiś nieśmiały, elektronika powinna go wtedy podbijać. Pilotem max poziom basu można ustawić na „0” czyli można tylko basu odejmować w praktyce.

Enchant miał też subwoofer. Poszukaj, być może da się wyrwać w dobrej cenie, bo to koniec serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z wątku bo akurat tytuł pasuje idealnie,  zarezerwowałem sobie 2 nowe soundbary. Znalazłem chyba dość tanie wersje bo  gotówka szybko ucieka na podstawowe dobra, na więcej mnie nie stać.

- Polk S3 2.1 380zł

- LG G1 3.1 800zł

Telewizor z wejściem ARC nie eARC, model UE50RU7412U, pomieszczenie niewielkie  3,5m na 4m około, brak możliwości poprowadzenia kabli, za dużo roboty z względu na zwierzęta. Musiałbym jakieś podesty na głośniki robić w ścianie na tylnie.  Co lepsze do starego grata, na odległość 3 metrów od listwy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DrastiC napisał:

Skorzystam z wątku bo akurat tytuł pasuje idealnie,  zarezerwowałem sobie 2 nowe soundbary. Znalazłem chyba dość tanie wersje bo  gotówka szybko ucieka na podstawowe dobra, na więcej mnie nie stać.

- Polk S3 2.1 380zł

- LG G1 3.1 800zł

Telewizor z wejściem ARC nie eARC, model UE50RU7412U, pomieszczenie niewielkie  3,5m na 4m około, brak możliwości poprowadzenia kabli, za dużo roboty z względu na zwierzęta. Musiałbym jakieś podesty na głośniki robić w ścianie na tylnie.  Co lepsze do starego grata, na odległość 3 metrów od listwy?

 

Ja traktując Twoje pytanie poważnie mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia, że aktywne głośniki stereo Edifier 1700BT będą grały dobrze, lepiej niż tani soundbar. Podpięte w starym LG mogłem zmieniać także głośność przez bluetooth. W nowym Samsungu S90C już nie mam takiej możliwości. Reguluję głośność pilotem od głośników (niestety jest on słabej jakości). Są także inne droższe modele i ludzie sobie chwalą.

Z tanich soundbarow np. Denon S316 lub wspomniany Polk S3 byłby ok. Ogólnie LG robi słabe soundbary. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2024 o 19:51, Yareckirm napisał:

Cześć, jestem typowym laikiem, zmieniam telewizor, wybór padł na TCL 75C645, do niego chcę dokupić jakiś soundbar, zastanawiam się nad TCL 3.1 TS9030, ale patrząc na polecajki na różnych testach trafiłem na coś takiego  Sharp HT-SBW800, pytanie do bardziej zaawansowanych, czy soundbar powinien być tego samego producenta co TV, czy w budżecie do 1500 zł znajdę coś lepszego niż któryś z tych? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. 

https://forum.audio.com.pl/topic/96648-soundbar-hisense-ax5120g/#comment-642427.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeo napisał:

Cześć,


Tak, mamy zdecydowanie lepszą propozycję :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-connex.html

ELAC Connex - zestaw 2.0. 

Zabrzmi nieporównywalnie lepiej, zajmie mało miejsca i będzie można podłączyć jeszcze inne rzeczy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odbiera kolumnom głośnikowym szerokiego pasma dźwięku i pięknego brzmienia, ale jeśli chodzi o mój punkt widzenia to audio TV nie jest do rozkoszowania się dźwiękiem muzyki czy słuchania denerwujących harmonicznych głosu ludzkiego, a od rozumienia dialogów i od efektów dźwiękowych. Soundbary spełniają te warunki, szczególnie te z opcją AI czego nie mają kolumny. Nie mówiąc już o dźwięku przestrzennym i subwooferze.  Więc lekko garnkowaty dźwięk CHWILOWEGO podkładu muzycznego w filmie jest tylko małym ustępstwem na rzecz pozytywów. 

Wg mnie jak ktoś ma kolumny, to aktywne może sobie podłączyć do TV oddzielnie (pewnie do słuchania z YouTube), albo od razu z komputera na na wzmacniacz->kolumny 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie udowodniłeś dlaczego soundbar miałby lepiej oddać częstotliwości odpowiadające za ludzką mowę. AI i bo tak to nie są odpowiedzi. Dlaczego gorsze przetworniki miałyby lepiej grać niż popierdolki w belce. Chętnie się czegoś dowiem. Jako kolumny centralne często stosuje się takie same rozwiązanie jak na kanały LR. Dlaczego profesjonaliści tak robią skoro mogliby użyć soundbara? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...