Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

3 minuty temu, mateolo2 napisał:

Działa tak, że przez 10 sekund odtwarza całe spektrum z obu kanałów jednocześnie. Potem to powtarza i kończy korekcję. 

To w takim wypadku najlepszy rezultat IMO osiągniemy robiąc pomiary za pomoca UMIK-1 i REW, a następnie wpisując wynikowe filtry do WiiMa. Zaletą tego rozwiązania jest to, że mikrofon jest skalibrowany, więc pomiar będzie najdokładniejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McKarmi napisał:

osiągniemy robiąc pomiary za pomoca UMIK-1 i REW, a następnie wpisując wynikowe filtry do WiiMa. Zaletą tego rozwiązania jest to, że mikrofon jest skalibrowany, więc pomiar będzie najdokładniejszy. 

Uprzedziłeś  mnie. Umik ma swój numer seryjny i dedykowany do konkretnego egzemplarza mikrofonu plik kalibracyjny. Ja akurat nie mam wielkich porównań, w zasadzie to od razu Umika używałem. Ale kolega, który swego czasu doradzał mi i prowadził za rączkę w kwestiach DSP porównywał różne mikrofony i jak twierdzi, wychodzi nieraz spora różnica pomiarowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, McKarmi napisał:

@mateolo2 Jaki jest algorytm korekcji? Osobno odtwarza dźwięk testowy z prawego i lewego kanału, czy z obu jednocześnie? Zewnętrzny mikrofon, np umika można wykorzystać z REWem, uśrednić kanały i wyliczyć filtry, które później ustawi się w WiiMie. Będzie to jednak jednakowa korekcja na prawy i lewy kanał, stąd pytanie jak działa sam algorytm wbudowany w apkę.

Oddzielne kanały są jako beta dla zainteresowanych, 3 sweepy, L, R, stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ProjectPi napisał:

Oddzielne kanały są jako beta dla zainteresowanych, 3 sweepy, L, R, stereo.

O, super. Taka korekcja może dać zdecydowanie lepsze rezultaty. W zależności od umiejscowienia kolumn (jedna np. W rogu pokoju) charakterystyki dla prawego i lewego kanału mogą się znacznie różnić. Nie wiesz, czy w tej samej becie można PEQ ustawić osobno dla lewego i osobno dla prawego kanału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...