Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

23 godziny temu, MariuszZ napisał:

To oczywiste ale kolumny powinny w równej odległości przy pomiarze bo korekty automat zrobi byle jak. Później odstawisz glowe na 20 cm i okaże się że czegoś w paśmie jest za dużo.

Prawda. Natomiast jesli ktoś tak słucha na co dzien? W nierównych odległościach. Takich osób jest sporo.

Co rusz trafiają zdjęcia na forum systemów gdzie wyrażenie komentarza no jest wręcz trudne.

23 godziny temu, temp napisał:

Otóż na kompie zajmuję się obróbką grafiki i generalnie co do zasady im mniej tam się dzieje innych rzeczy, tym lepiej dla wydajności, do tego sygnał z kompa nie jest jakościowo tak dobry jak ze streamera, a że mam tam wzmak od Cambridge Audio z kolumnami Monitor Audio to już słychać różnicę. Poza tym czasem słucham tam muzy przy wyłączonym kompie, ale wówczas jakoś przeboleję brak wyświetlacza ;)

No tak ale z jednej strony mowisz ze nie ma roznicy na transportach ale PC się obawiasz. Dobrze rozumiem?

Jakby tylko dopytuje. Ja jestem z tym ok.

22 godziny temu, ProjectPi napisał:

Wyraźnie zapomniałeś już treść swego "HAHAHA pytanie w punkt" jak i treść postu, do którego się odniosłeś. Ale nie martw się, bywa.

 

Brawo :) Mówiłem, że tłumacz pomoże :)

Dziwnie wyrażasz swoją wdzięczność, ale grunt, że ci się może rozjaśniło :)

Serio tak to sobie wydumales? No to słaba ta predykcja :D

Cytowanie wybiórcze. Zmieniające sens całej wypowiedzi.

Mój postulat jest taki abyś się do mnie nie odzywał a ja do Ciebie. Bo nasza linia komunikacyjna nie jest dobra.

Psuje to wątek. Ja jak =o mądrzejszy i starszy kolega wychodzę z inicjatywą.

16 godzin temu, Palmos napisał:

Bo chyba nie jest tak że zrobiliście jakiś film i wrzucicie go gdzie popadnie... 😉

Jest :/ Tak to działa nie tylko u kolegi.

9 godzin temu, Doniu99 napisał:

I troszkę właśnie tego się boję w tym modelu. Funkcjonalnie bije na głowę mxn10 od cambridge ale z tymi nowinkami może być przez dluugi czas problem jeśli chodzi software. 

Niepokojącą oznaka że są takie akcje po hdmi arc...

 

Funkcjonalnie? Chodzi o kalibrację?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Mój postulat jest taki abyś się do mnie nie odzywał a ja do Ciebie. Bo nasza linia komunikacyjna nie jest dobra.

Psuje to wątek. Ja jak =o mądrzejszy i starszy kolega wychodzę z inicjatywą.

"Mądrzejszy i starszy" kolego, nie chcesz się odzywać, to się nie odzywaj. Ani się zapłacze, ani obrazę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:
20 godzin temu, Palmos napisał:

Bo chyba nie jest tak że zrobiliście jakiś film i wrzucicie go gdzie popadnie... 😉

Jest :/ Tak to działa nie tylko u kolegi.

A ro szkoda.

Bo myślałem że jak ktoś z branży wrzuca jakiś film prosząc jeszcze o komentarze (tak jak w innym wątku) to poczuję się odpowiedzialnym w obowiązku żeby odpowiadać. Jeśli nie to jest to czysta komercja znaczenie podważająca wiarygodność.

Ale spoko - jest weekend i branża zazwyczaj nie pracuje. Pozniej się okaże się czy czyta posty pod swoimi filmami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Funkcjonalnie? Chodzi o kalibrację?

 

O kalibracje i nie tylko. Właśnie o możliwości i (nowości w stosunku do poprzedniego modelu). A także zaawansowane EQ. Wiele rzeczy może w czasie się pogorszyć lub poprawić. Wszystko zależy w jaką stronę pójdzie firma i co będzie chciała zrobić za pomocą softu. Ale nie ma co się bać bo może będzie dobrze. Zobaczę jak przyjdą do mnie oba modele i będę mógł je przetestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 13:42, Palmos napisał:

A ro szkoda.

Bo myślałem że jak ktoś z branży wrzuca jakiś film prosząc jeszcze o komentarze (tak jak w innym wątku) to poczuję się odpowiedzialnym w obowiązku żeby odpowiadać. Jeśli nie to jest to czysta komercja znaczenie podważająca wiarygodność.

Ale spoko - jest weekend i branża zazwyczaj nie pracuje. Pozniej się okaże się czy czyta posty pod swoimi filmami...

Pracuje nawet w święta.

Odpisują w największe święta i wolne :D

Trzeba by mieć osobna osobę do dopisywania cały dzien na komentarze. Myślę że to bardziej o to  chodzi.

Co nie zmienia faktu że te materiały są promocją przciez. Nic  w tym złego.

Dnia 24.08.2024 o 16:24, Doniu99 napisał:

O kalibracje i nie tylko. Właśnie o możliwości i (nowości w stosunku do poprzedniego modelu). A także zaawansowane EQ. Wiele rzeczy może w czasie się pogorszyć lub poprawić. Wszystko zależy w jaką stronę pójdzie firma i co będzie chciała zrobić za pomocą softu. Ale nie ma co się bać bo może będzie dobrze. Zobaczę jak przyjdą do mnie oba modele i będę mógł je przetestować.

Kalibracja to taki darmowy dodatek nie liczył bym w tej kwestii na coś wyjątkowego.

EQ. No jest. Inne sprzety też to mają. :) Wiim wygrywa ceną.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy WiiM Ultra - otóż jak wspomniałem będę go zestawiał po USB z Toppingiem D90SE, który ma opcję automatycznego włączania/wyłączania po wykryciu sygnału, niestety mój obecny Bluesound Node wysyła ten sygnał cały czas bez względu na stan "uśpienia", co zmusza mnie do używania kolejnego pilota, a moją żonę już całkiem odstręcza od słuchania w salonie muzyki, bo robi to rzadko i nie ogarnia co tam trzeba włączyć ;) Interesuje mnie więc, czy ktoś z Was ma dostęp do DACa, który w ten sam sposób się samoczynnie aktywuje i może sprawdzić, czy po wyłączeniu WiiM Ultra z pilota DAC również się wyłącza.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

1 godzinę temu, temp napisał:

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy WiiM Ultra - otóż jak wspomniałem będę go zestawiał po USB z Toppingiem D90SE, który ma opcję automatycznego włączania/wyłączania po wykryciu sygnału, niestety mój obecny Bluesound Node wysyła ten sygnał cały czas bez względu na stan "uśpienia", co zmusza mnie do używania kolejnego pilota, a moją żonę już całkiem odstręcza od słuchania w salonie muzyki, bo robi to rzadko i nie ogarnia co tam trzeba włączyć ;) Interesuje mnie więc, czy ktoś z Was ma dostęp do DACa, który w ten sam sposób się samoczynnie aktywuje i może sprawdzić, czy po wyłączeniu WiiM Ultra z pilota DAC również się wyłącza.

Z góry dzięki!

W WiiMach można ustawić czas usypiania przy bezczynności. Jest też przycisk na pilocie do usypiania natychmiastowego. I jest też złącze trigger out do sterowania włączaniem innego urządzenia z trigger in.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia od paru dni. Niestety podjąłemcdecyzję o jego zwrocie ponieważ połączenie przez bluethoot 5.3 jest niestabilne, co jakiś czas przerwa na ok 1s. 

Do tej pory używałem Logitecha i wszystko działało super.

Wiim na ta chwilę wraca do sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ProjectPi napisał:

W WiiMach można ustawić czas usypiania przy bezczynności. Jest też przycisk na pilocie do usypiania natychmiastowego. I jest też złącze trigger out do sterowania włączaniem innego urządzenia z trigger in.

Domyślam się, że jest usypianie, jednak pytanie o sygnał na porcie USB pozostaje aktualne. Bluesound Node też po jakimś tam czasie się usypia, ale sygnał wciąż podaje.

Trigger odpada, bo Topping go nie obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pracuje nawet w święta.

Odpisują w największe święta i wolne :D

Trzeba by mieć osobna osobę do dopisywania cały dzien na komentarze. Myślę że to bardziej o to  chodzi.

Zdarza się, że niektórzy przedstawiciele branży odpisują w weekend i w nocy. Z tego co pamiętam to np. @Q21.

Nie czepiałbym się ale jak ktoś z branży pisze:

image.png.bd29789199c89634f86b89356e411c27.png

No to wydaje mi się że zobowiązał się uczestniczyć w dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, temp napisał:

Domyślam się, że jest usypianie, jednak pytanie o sygnał na porcie USB pozostaje aktualne. Bluesound Node też po jakimś tam czasie się usypia, ale sygnał wciąż podaje.

Trigger odpada, bo Topping go nie obsługuje.

Nie mam żadnego DACa tego typu, żeby zweryfikować namacalnie usypianie po USB. Sugerowałbym zadanie pytania na forum WiiM bądź wprost zapytanie supportu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem Forum a tu nie ma na pierwszym miejscu " Wiim Ultra nadchodzi". Nie powiem , wpadłem w panikę :) 

Zamierzam wypożyczyć to cudo techniki i mam pytanie. Mikrofon UMiK 2 da się zastosować do pomiarów korekcji akustyki ? Jak nie, to w co mam się zaopatrzyć , by takową wykonać za pomocą Wiima .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

Chyba gdzieś było że ktoś tak podłączyłem pod usb (otg) telefonu i wiim wykrył umika.

Było by fajnie , bo mógłbym porównać z tym co robi Dirac Live . UMiK ma dwa pliki kalibracyjne , samo wykrycie więc przez Wiima to jeszcze mało. Musi być możliwość wyboru pliku. Może się uda , zobaczymy. Dzięki za informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musi ktoś pomóc jak to zrobić bo nie wiem

13 minut temu, tomek4446 napisał:

UMiK ma dwa pliki kalibracyjne , samo wykrycie więc przez Wiima to jeszcze mało. Musi być możliwość wyboru pliku.

Tu muszę Cię rozczarować. Nie można wgrywać plików kalibracyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...