Skocz do zawartości

WiiM Ultra nadchodzi


pavello

Recommended Posts

Dnia 15.09.2024 o 11:44, McKarmi napisał:

Po poczytaniu opinii zdecydowałem się zamówić na próbę WiiMa Ultra. Zobaczymy jak będzie się miał jako dac względem tego wbudowanego w Arcam AVR550.  Najwyżej skończy jako transport, w czym ponoć jest świetny.

daj znac bo sie zastanawiam do arcama sa 30 jako transport mialem mini i dzialal dobrze ciekawi mnie jak uktra sie sprawi tez jako dac 

Edytowano przez radek. Ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Bez sensu co niby ma ultra poprawić w przypadku SA30? Ani to nie będzie lepszy transport ani dac. Jeśli już poprawiać to jakimś naprawdę dobrym dackiem lub przed wzmacniaczem ale to już koszt sporo wyższy niż Ultra. 

teoretycznie niczym ale majac mini lepiej mi sie go uzywalo niz wbudowany stremer takze masz tu equalizera itp mozesz szybko zmienic charakterystyke dzwieku nie jestem fanem diraca  a ustawianie jego to  dodatkowo duzo czasu dodatkowo wiiim ma fajne oprogramowanie to moze byc lepsze , dac jest podobny to prawda ale mowia ze wiim gra troche cieplej wiec moze bedzie inaczej dodatkow hdmi arc w arcamie jest taki sobie moim zdaniem czesto sie wylaczal przy przelaczaniu i musialem arcama restartowac 

Edytowano przez radek. Ch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, radek. Ch napisał:

teoretycznie niczym ale majac mini lepiej mi sie go uzywalo niz wbudowany stremer takze masz tu equalizera itp mozesz szybko zmienic charakterystyke dzwieku nie jestem fanem diraca  a ustawianie jego to  dodatkowo duzo czasu dodatkowo wiiim ma fajne oprogramowanie to moze byc lepsze , dac jest podobny to prawda ale mowia ze wiim gra troche cieplej wiec moze bedzie inaczej dodatkow hdmi arc w arcamie jest taki sobie moim zdaniem czesto sie wylaczal przy przelaczaniu i musialem arcama restartowac 

Jeśli chodzi o wygodę i te bajery to ok .Z tym, że z działaniem Hdmi nie miałem w SA30 najmniejszych problemów i w przypadku zmiany charakterystyki lub słabej akustyki to dobrze zrobiony Dirac da więcej niż equlizer w Ultra .Ze streamera też byłem bardzo zadowolony.

Gdybym miał tak podchodzić jak ty to wolał bym do Ultra zamiast SA 30 kupić lepiej grającego wzmaka bo na tym polu można mieć do SA30 jakieś zastrzeżenia. Jak chcesz cieplej jak piszesz i poziom wyżej to pomyśl szybko o tym Caspianie z Anglii, którego można teraz kupić za 999 funtów, może dojdą opłaty celne i przewozowe, ale jak sprzedaż SA30 to nie dopłacisz lub nie wiele dopłacisz.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radek. Ch napisał:

arcam chce wlasnie sprzedac i przejsc na jakis dzielony  zastanawiam sie nad Rotelem 1572 MK2  albo  Paris A10 , dzwiekowo do Arcama nie ma zastrzezen ale funkcjonalnosc slabo ... 

Pisałeś, że wolisz cieplejsze granie(przynajmnie takie odniosłem wrażenie) dlatego ten Roksan Caspian powinien ci bardzo pasować i teraz ten z Anglii jest na prawdę w wybornej cenie(świetna okazja).

Rotel to jednak inne granie bardziej neutralne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, radek. Ch napisał:

Roksan K3 v2  chodzi o ten ? 

Nie o ten chodzi.

Tu na forum wczoraj wklejano ofertę z Anglii na Roksan Caspian mk2.

A może to było na sąsiednim forum zaraz zerknę.

Tu same ogłoszenie a właściwie link do salonu.

A pisano tu na forum w temacie Okazje.

https://www.richersounds.com/roksan-caspian-m2-amp-silver/

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie o ten chodzi.

Tu na forum wczoraj wklejano ofertę z Anglii na Roksan Caspian mk2.

A może to było na sąsiednim forum zaraz zerknę.

Tu same ogłoszenie a właściwie link do salonu.

A pisano tu na forum w temacie Okazje.

https://www.richersounds.com/roksan-caspian-m2-amp-silver/

Orientujesz się, czy po "wewnętrznej aktywacji" wejścia na końcówkę mocy dalej działają inne wejścia? Instrukcja nic na ten temat nie pisze, a powoli rozglądam się za czymś, czego mógłbym użyć równolegle jako końcówki w kinie domowym i jako wzmacniacza tylko do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radek. Ch napisał:

arcam chce wlasnie sprzedac i przejsc na jakis dzielony  zastanawiam sie nad Rotelem 1572 MK2  albo  Paris A10 , dzwiekowo do Arcama nie ma zastrzezen ale funkcjonalnosc slabo ... 

Ja gdy do sa30 podłączyłem nuprime dac 10 I wiim pro po coaxial. To dźwięk stał się znacznie otwarty, większa separacja, scena oraz jakość. Różnica była duża. Oraz ten dac gra neutralnie bo charakter praktycznie został arcama. Ale to dac kosztujący 9tyś więc więcej kosztuje od samego sa30. 

Ale bez sensu do Arcama sa30 ładować zewnętrzny dac. Ponieważ do kwoty 5000zł nie kupi się lepszego daca niż wbudowany w arcamie.

A jak już się chcę naprawdę zewnętrznego daca to już lepiej kupić gołą Integre i dowalić zewnętrznego daca lepszej jakości.

Pozdrawiam 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Carmion napisał:

Ale bez sensu do Arcama sa30 ładować zewnętrzny dac. Ponieważ do kwoty 5000zł nie kupi się lepszego daca niż wbudowany w arcamie.

Tu Cię chyba trochę poniosło. Co prawda nie słuchałem SA30, ale za 5k można już na rynku wtórnym kupić np Gustard R26. Nie wierzę, że dac w urządzeniu AIO, które też na rynku wtórnym da się kupić poniżej 5k zabrzmi lepiej. Byłoby to chyba urzadzenie idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, McKarmi napisał:

Tu Cię chyba trochę poniosło. Co prawda nie słuchałem SA30, ale za 5k można już na rynku wtórnym kupić np Gustard R26. Nie wierzę, że dac w urządzeniu AIO, które też na rynku wtórnym da się kupić poniżej 5k zabrzmi lepiej. Byłoby to chyba urzadzenie idealne.

Czytałem recenzje i gościu gdy podpinał dac do kwot 5000zł nie było żadnych korzyści dźwiękowych. 

Jestem w stanie to uwierzyć bo kiedyś jak podpiąłem Cambridge cxn V2 i wiim to miałem wrażenie że gra to gorzej. A przynajmniej mi słuchało się gorzej.  Co prawda Cambridge jest tańszy niż te 5000zl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Carmion napisał:

Czytałem recenzje i gościu gdy podpinał dac do kwot 5000zł nie było żadnych korzyści dźwiękowych. 

Jestem w stanie to uwierzyć bo kiedyś jak podpiąłem Cambridge cxn V2 i wiim to miałem wrażenie że gra to gorzej. A przynajmniej mi słuchało się gorzej.  Co prawda Cambridge jest tańszy niż te 5000zl. 

W przypadku urządzenia takiego jak SA30 trzeba sobie zadać pytanie jak to było testowane, gdyż sens takiego testu jest jedynie na direct, z ominięciem całego przetwarzania w Arcamie. W każdym innym trybie sygnał zostanie przepuszczony przez ADC Arcama, obrobiony, a następnie DAC na wyjściu, więc faktycznie, wtedy można podłączyć nawet DACA za 100k$ i nic to nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, McKarmi napisał:

W przypadku urządzenia takiego jak SA30 trzeba sobie zadać pytanie jak to było testowane, gdyż sens takiego testu jest jedynie na direct, z ominięciem całego przetwarzania w Arcamie. W każdym innym trybie sygnał zostanie przepuszczony przez ADC Arcama, obrobiony, a następnie DAC na wyjściu, więc faktycznie, wtedy można podłączyć nawet DACA za 100k$ i nic to nie zmieni.

Był testowany w trybie direct z pominięciem diraca 😉 mnie w tym nie trzeba uświadamiać. Tak jak pisałem taki cxn nic nie wniósł a nawet było gorzej. Za to taki nuprime 10 naprawdę dużo wniósł i się zdziwiłem że aracam potrafi zagrać tak dobrze. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...