Skocz do zawartości

Wzmacniacz klasy AB zamiast Bluesound Powernode - który?


tomasz1w

Recommended Posts

A oto co napisali o S40 w HiFi i Muzyka:

Zanim jednak odtworzyłem pierwsze nagranie, sięgnąłem pamięcią do testowanych równo trzy lata temu monitorów Special Forty („HFiM” 3/2021), wyprodukowanych z okazji 40. rocznicy założenia Dynaudio. Jubileuszowy model zrobił na mnie takie wrażenie, że do tej pory biję się z myślami, czy by go nie kupić do recenzenckiego systemu. Powstrzymuje mnie jedynie brak stuprocentowej neutralności. Special Forty miały swoje wyraźnie preferencje repertuarowe i troszkę im brakowało rockowego przytupu. 

Oczywiście wrzucam to tylko jako ciekawostkę. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady ufam temu co sam słyszę, choć oczywiście chętnie zapoznaję się ze zdaniem innych osób.

Nie wiem co dokładnie autor miał na myśli mówiąc o „rockowym przytupie”. Z drugiej strony bez trudu znajdziesz inne testy, gdzie wrażenia są zgoła inne. Nie szukając daleko: Filip Kulpa z Audio-Video pisał o znakomitej mikrodynamice, oddaniu tempa i rytmu.

Wiec no poleganie na jednej i do tego nie dość jasnej opinii nie jest najlepszym pomysłem.

Ja swoje zdanie w temacie mam na podstawie własnych odsłuchów, w dwóch różnych systemach, z trzema wzmacniaczami i w bezpośrednim porównaniu z innymi głośnikami. I mój wniosek jest taki, ze to szybkie głośniki, choć ten aspekt nie jest tak eksponowany jak w głośnikach z „chudszą” charakterystyką tonalną. 
Dlatego tez unikam generalizowania co do jednej marki, brzmienia często ewoluują, poza tym różnią się w różnych seriach danego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, majkel74 napisał:

Co do zasady ufam temu co sam słyszę, choć oczywiście chętnie zapoznaję się ze zdaniem innych osób.

Jedyne słuszne rozwiązanie. 

Odnośnie recenzji od znanych magazynów itp. ja lubię  korzystać z "rankingu" jak na zamieszczonym zdjęciu. 

Dobrze, że nie ma tam naszego magazynu "AUDIO". 

Screenshot_2024-05-27-18-15-00-37_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg.37c2121742ea06385b3c73fb913ce003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasz1w  ostatnio trochę przesłuchałem głośników i wzmacniaczy. Od siebie napiszę, żebyś uważał na Roksan. Słuchałem bodajże K3, to zajebiście głowa zaczynała mnie boleć. Coś tam było nie tak.

I nie słuchaj, co ludzie piszą i mówią, zawierz własnym uszom. Ja, gdybym słuchał się tutaj na forum, to bym z jakimiś gniotami wylądował w pokoju.  A jeszcze jak czytam, że Dynaudio, są wolne, albo brak im konturowości, to takie masło maślane. I generalizowanie o marce. A która to, ma różnorodne, w tym wybitne na cały świat produkty. Wykonane z najlepszych komponentów. 

I powtórzę, że czekam z niecierpliwością na porównanie Excite do Evoke, bo mam faworyta i jestem mocno ciekaw jak u Ciebie, to wyjdzie.

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Dobrze, że nie ma tam naszego magazynu "AUDIO". 

Screenshot_2024-05-27-18-15-00-37_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg.37c2121742ea06385b3c73fb913ce003.jpg

Referencyjne kable głośnikowe, polecam  ;)

Udzielam zgody na umieszczenie mojej rekomendacji na stronie, a nawet logo wybór soberowego. 

Idealny wybór do Dynaudio i Audiovectora, a nawet z Atc.

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, AutoPirat napisał:

A która to, ma różnorodne, w tym wybitne na cały świat produkty. Wykonane z najlepszych komponentów. 

Ok. Producent z ogromnymi sukcesami, bardzo silna marka itd., każdy to wie. Czy jednak do każdej muzyki Dynaudio będą najlepszym wyborem? Czy nie jest tak, że Dynaudio jest tak cenione głównie za swoje Esotary? Czy Dynaudio nie ma też bardzo przeciętnych konstrukcji? Czy są szczęśliwcy posiadający obecne, topowe Dynaudio (nawet tu na forum są) a jednak potrafiący powiedzieć - kurde, do ostrego łojenia z werwą są lepsze paczki. Wiem, że są. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kaczadupa napisał:

kurde, do ostrego łojenia z werwą są lepsze paczki. Wiem, że są. 

Do ostrego łojenia?! :D ...uwielbiam też czasem na ostro! ...osobiście wolę powolne bzykanko. 

Ogólnie, to wiesz, zawsze znajdzie się ktoś lepszy ...lub coś.

36 minut temu, kaczadupa napisał:

Ok. Producent z ogromnymi sukcesami, bardzo silna marka itd., każdy to wie. Czy jednak do każdej muzyki Dynaudio będą najlepszym wyborem?

W sumie, to osobiście cenię je za uniwersalność. W zasadzie, to dobrze słucha się na nich i klasycznej, a bardzo dobrze jazzu i mocnego rocka, etc. Przede wszystkim, to brzmienie i ekspresja w tej cenie jest wzorcowa.

Oczywiście dużo też zależy od osobistych doświadczeń życiowych i preferencji. Dla kogoś granie tylko "V",  dla mnie przeciwnie - odwrotne "Λ". Itp., itd. 

Wiadomo, że każdy chwali swoje i też chciałbym w swoich odjąć im basu. Jak dla mnie mają nazbyt podbity bas, ale właśnie - co kto i jak lubi ;) 

 

36 minut temu, kaczadupa napisał:

Czy Dynaudio nie ma też bardzo przeciętnych konstrukcji?

Nie słyszałem, ale czytałem, że tak. Dlatego tak ciekawy jestem recenzji @tomasz1w

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła:) Na początek będą jednak Emity 20. Jak już przyjadą, to chwilowo będzie je "poił" Powernode. Kolejny krok to wzmacniacz. Chciałem wczoraj kupić Regę Elicit MK5 z outletu Q21, ale ktoś był niestety szybszy... Ale to nic, najpierw sprawdzę z Powernodem, czy Emity to ten kierunek, czy coś mnie nie odrzuci. Ale miałem już X14, X32, X34 i było bardzo dobrze, więc jestem raczej spokojny. Także na 99% następny krok to będzie zmiana wzmacniacza.

Pierwsze wrażenia i fotki pod koniec przyszłego tygodnia. Pozdrawiam wszystkich, uff pewien etap poszukiwania i podjęcia decyzji skończony... no ale to tylko do następnego razu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomasz1w napisał:

Klamka zapadła:) Na początek będą jednak Emity 20. Jak już przyjadą, to chwilowo będzie je "poił" Powernode. Kolejny krok to wzmacniacz. Chciałem wczoraj kupić Regę Elicit MK5 z outletu Q21, ale ktoś był niestety szybszy... Ale to nic, najpierw sprawdzę z Powernodem, czy Emity to ten kierunek, czy coś mnie nie odrzuci. Ale miałem już X14, X32, X34 i było bardzo dobrze, więc jestem raczej spokojny. Także na 99% następny krok to będzie zmiana wzmacniacza.

Pierwsze wrażenia i fotki pod koniec przyszłego tygodnia. Pozdrawiam wszystkich, uff pewien etap poszukiwania i podjęcia decyzji skończony... no ale to tylko do następnego razu:)

Ale vele na dynaudio emity zamieniasz 🙄?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
13 minut temu, KrólKiczu napisał:

Ale vele na dynaudio emity zamieniasz 🙄?

Vele już sprzedane. Taki ze mnie heretyk😉

A jak Emity będą jakimś rozczarowaniem, to najwyżej je odeślę. Tak, Vela to bardzo dobry monitor, ale wydaje mi się, że w niektórych kwestiach Dynaudio będą równie dobre, jeżeli nie lepsze. Więcej wniosków w nastepny weekend. 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomasz1w napisał:

Dynaudio będą równie dobre, jeżeli nie lepsze. 

No nie wiem. Miałem przez chwilę te dynaudio i chyba jednak wolałbym Vele. A jeśli już miałbym wybierać tańsze dynaudio, to za 3 - 3,5 koła można dostać na olx dynaudio excite x18, które moim zdaniem, są ciekawszymi monitorami niż emity. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrólKiczu napisał:

No nie wiem. Miałem przez chwilę te dynaudio i chyba jednak wolałbym Vele. A jeśli już miałbym wybierać tańsze dynaudio, to za 3 - 3,5 koła można dostać na olx dynaudio excite x18, które moim zdaniem, są ciekawszymi monitorami niż emity. 

No widzisz, sam napisałeś "chyba". Co do X18, kto wie, może kiedyś i je spróbuję. Tak, jak wspomniałem, jak będzie rozczarowanie z Emitami, to najwyżej je odeślę. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AutoPirat Dobry wpis i w końcu ktoś napisał prawdę o K3, jeśli możesz napisać na jakim secie się zatrzymałeś?

@tomasz1wNie czytałem całego wątku, ale brałeś też pod uwagę coś ze stajni Denona do testów (jedyny dla mnie zjadliwy, ale też bez szału)? Przerobiłem trochę tych wzmaków i jak dla mnie to zdecydowana większość tych nowych prezentuje męczarnie, a nie muzykę, nie ma kompletnie przyjemności ze słuchania, wszystko jest jasne (otwarte w górnych rejestrach bez konkretnego, jakościowego basu takiego jak trzeba wybrzmiewającego w pełni z lekkością i potęgą) albo wokal dostaje się na japę albo męczą wysokie i zabijają bas, który jest słaby lub jest dowalony ten dolny,a wtedy stopa puka jak w jakieś pudełeczko, jak ktoś lubi taką prezentację to jest szczęśliwy.Większość tych Twoich propozycji słuchałem i jak dla mnie co prezentują to szjas w różnych konfiguracjach. Ogólnie jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń na temat Dynek bo tyle ile one mają opinii to głowa mała - jedni piszą, że są ciemne, jasne, z basem i bez basu, wokal wychodzi, nie wychodzi... 3mam kciuki, żeby Ci się udało od razu trafić w swój dźwięk i abyś nie wpadł w pętlę wiecznego poszukiwacza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrólKiczu napisał:

No nie wiem. Miałem przez chwilę te dynaudio i chyba jednak wolałbym Vele. A jeśli już miałbym wybierać tańsze dynaudio, to za 3 - 3,5 koła można dostać na olx dynaudio excite x18, które moim zdaniem, są ciekawszymi monitorami niż emity. 

A Ty Seba na pewno miałeś te nowe Emity, czy może pierwszy wypust M20???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

@AutoPirat Dobry wpis i w końcu ktoś napisał prawdę o K3, jeśli możesz napisać na jakim secie się zatrzymałeś?

To była bardzo długa i wyboista droga. Ta zmiana starego HiFi, na coś nowego. Na szczęście mam to już za sobą i codziennie słucham, jak się to wszystko wygrzewa i dostraja ze sobą. Łącznie z moimi błonami bębęnkowowymi :). Przejście z monitorów, po paru dekadach na podłogówki z dobrym, a jak dla mnie, to aż za dobrym basem, to potrzeba chwili, żeby oswoić się. Ostatnio wkręciłem kolce, to... reasumując z każdym dniem jest coraz lepiej i lepiej. A set, to przede wszystkim:

- Stereo -

źródło: gramofon Technics SL-1500C, końcówka mocy: Sansui BA-2000(w sumie obyłoby się bez, bo...), pre: Marantz Cinema 70s (AVR ładnie brzmiący w stereo), głośniki: Dynaudio Evoke 50

- Kino - 

Jak wyżej, i dodatkowo głośniki surround: Dynaudio Evoke 10, sufitowe: Dynaudio S4-C80. Na razie bez Suba, bo w sumie to sam nie wiem, czy potrzebny.

 

2 godziny temu, tomasz1w napisał:

jak będzie rozczarowanie z Emitami, to najwyżej je odeślę. Pozdrawiam.

Często w historii Dynaudio było tak, że seria, tak jak tutaj: Emit, Evoke, Fokus, różnią się wykończeniem i rozwiązaniami. Nie słuchałem Emitów, nie mam porównania, czekam na recenzję :)  

Edytowano przez AutoPirat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
20 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeszcze do tego Powernode, który do napedzenia Dynek za bardzo się nie nadaje. 

Za tani, za mało wydajny, czy...? OK, wiem, że Emity zasługują na trochę więcej, ale bez przesady, ten Powernode to nie jest jakiś wypierdek, choć wygląda jak wygląda. 

 

20 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Moim zdaniem Emity szybko pójdą do zwrotu, bo to jednak sporo gorsze granie od serii Evoke.

Podejrzewam, że są gorsze, ale czy jednak sporo? W Emitach jest ten sam "gwizdek", mebrana woofera chyba też, poza tym magnes woofera jest nawet większy, niż w Evoke. OK, kosz wytłaczany, gorsze elementy zwrotnicy i oczywiście obudowa bardziej ekonomiczna. 

Poza tym górę biorą czasami prozaiczne przyczyny, spójrzmy na cenę nowych Emitów i Evoke. Kogoś, kto ma na oku Evoke 20 można zapytać, dlaczego nie S40, przecież są lepsze. Itd.

Także do tej "inwestycji" podchodzę na luzie, uda się to ok, nie to odeślę i tyle.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomasz1w napisał:

Za tani, za mało wydajny, czy...?

Powernode ma po prostu swoje ograniczenia, a Dynki potrzebują pieca, który wyciągnie z nich to co potrafią. Sam chyba o tym wiesz bo szukasz lepszego wzmaka od Powernode. Myślę że i tak kolumny będą z lepszej serii niż Emity. Stawiam na Evoke, Contur bo S40 czy jeszcze lepsze serię to ciężko białe dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Powernode ma po prostu swoje ograniczenia, a Dynki potrzebują pieca, który wyciągnie z nich to co potrafią. Sam chyba o tym wiesz bo szukasz lepszego wzmaka od Powernode. Myślę że i tak kolumny będą z lepszej serii niż Emity. Stawiam na Evoke, Contur bo S40 czy jeszcze lepsze serię to ciężko białe dostać.

Tak, mam tę świadomość. Ale to też chyba nie tak, że w ogóle nic z połączenia z Powernode nie wyjdzie. To ma być tylko na początek, póki nie mam jeszcze innego/lepszego wzmacniacza, ogólny kierunek da się moim zdaniem usłyszeć, ze świadomością, że z lepszą amplifikacją można sporo poprawić. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...