Skocz do zawartości

Czy topping e50 będzie lepszy niż dac w BS, a może zasilacz liniowy?


mateolo2

Recommended Posts

Hej,

Nastal taki moment w życiu, że musiałem z przykrością sprzedać swój cały system audio z powodów wielu :) - dziewczyna, przeprowadzka, koszty itd. Wiecie jak jest. 
 

Ale jako, że audio to moje hobby to nie mogłem zostać z niczym, więc złożyłem sobie budżetowy system, żeby było na czym posłuchać muzyki. Primare i21, kef r300, bluesound node n130 i w miarę spoko kable DIY. 

No I co… gra to znacząco gorzej od tego co miałem, ale kosztuje 1/4 kwoty moje poprzedniego systemu, więc nie ma się co dziwić… Natomiast chciałbym coś poprawić. Trochę dla mnie zbyt zamulony jest ten system, matowy, brak mu rozdzielczości i przede wszystkim dynamiki. 

Moim głównym podejrzanym jest dac w BS. I teraz pytanie. Nie znam się na chińskich dacach, zawsze inwestowałem w Europejskie marki, ale te chińskie mają dobre opinie. Czy kupno takiego używanego topping e50 poprawi mi brzmienie zewnętrznego DAC’a w BS, czy jednak jest to na tyle podobny poziom, że zamienię siekierkę na kijek? Nie chodzi mi o kosmetyczne zmiany. A może jakiś inny chiński daczek? 

W podobnych pieniądzach mogę jeszcze wymienić zasilanie w BS na Pd creative, tylko pytanie na ile to będzie słyszalne vs taki topping. Ma ktoś z tym doświadczenie i robił porównania? Kiedyś miałem BS 2 z tym zasilaczem, ale służył tylko jako źródło do DAC’a, więc nie przetestowałem jak duży ma to wpływ na wbudowany przetwornik. 

Jednego i drugiego robić nie chce bo tak jak mówiłem, celem jest to, żeby ten system pozostał budżetowy, przynajmniej na razie… 

Jeszcze jest pomysł sprzedać KEFy, dołożyć to ok. 700 zł i kupić coś lepszego… 

Bede wdzięczny za opinie. Może ktoś będzie miał jakieś pomysły i sugestie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Hej,

Nastal taki moment w życiu, że musiałem z przykrością sprzedać swój cały system audio z powodów wielu :) - dziewczyna, przeprowadzka, koszty itd. Wiecie jak jest. 

Ja nie wiem.

Dziwczyna Cie smusiła do sprzedaży zestawu?

Serio?

Przy Primare i KEF R masz

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

zbyt zamulony jest ten system, matowy, brak mu rozdzielczości i przede wszystkim dynamiki. 

To nie poprawisz tego Daciem. Zasilaniem może trochę ale tez nie.

5 godzin temu, mateolo2 napisał:

Jeszcze jest pomysł sprzedać KEFy, dołożyć to ok. 700 zł i kupić coś lepszego… 

Dziwne bo ja bym uważał Primare + KEF za dobre połączenie ale to bym stawiał.

No chyba że ten Primare jest uszkodzony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ja nie wiem.

Dziwczyna Cie smusiła do sprzedaży zestawu?

Serio?

Przy Primare i KEF R masz

To nie poprawisz tego Daciem. Zasilaniem może trochę ale tez nie.

Dziwne bo ja bym uważał Primare + KEF za dobre połączenie ale to bym stawiał.

No chyba że ten Primare jest uszkodzony?

Haha nie, wszystko jest ok. Miałem już kiedyś ten zestaw, dlatego mając ograniczony budżet kupiłem taki sam. Gra to fajnie, da się miło posłuchać muzyki, klocki do siebie pasują jak mówisz. Natomiast po prostu względem moje starego systemu tutaj jest wyraźny poziom w dół i myślałem, żeby to jakoś minimalnie wyciągnąć daciem czy zasilaczem do BS. Wiadomo, że nie zrobię z tego bóg wie jakiego high endu, po prostu myślę o jakimś tanim słyszalnym upgradzie. 

6 godzin temu, ProjectPi napisał:

Ty, zdaje się, parales się w swoim czasie doradzaniem ludziom w kwestii różnych komponentów audio, prawda?

No niestety na zasilaczach PD creative i chińskich dacach się nie znam. Wszystkiego człowiek wiedzieć nie może. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, kaczadupa napisał:

A może zwyczajnie powrót do paczek od Gato ? Są już w Q21 chociaż podobno kolejka chętnych bardzo długa. 

Tak bym najchętniej zrobił, a może inaczej - nie sprzedawał swoich fm-15. Natomiast musiałem wycofać z powodów życiowych kasę z systemu. Kiedyś do nich wrócę :) 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2024 o 19:51, mateolo2 napisał:

żeby to jakoś minimalnie wyciągnąć daciem czy zasilaczem do BS. Wiadomo, że nie zrobię z tego bóg wie jakiego high endu, po prostu myślę o jakimś tanim słyszalnym upgradzie. 

Tylko wypozyczenie.

Dnia 12.05.2024 o 20:30, kaczadupa napisał:

A może zwyczajnie powrót do paczek od Gato ? Są już w Q21 chociaż podobno kolejka chętnych bardzo długa. 

W sensie w Polsce nie ma czy w ogole?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracając się w podobnym budżecie polecałbym dac smsl su9. E50 grał w moim systemie nieznacznie inaczej od E30 II (czy lepiej, nie wiem). Co innego su9, był lepszy detal i zejście najniższego basu. Wyższy bas super, nie zagłuszał średnicy przez co dźwięk był taki lekki z powietrzem. Wg mnie bardzo fajny dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...