Skocz do zawartości

Budżetowy dobry bas, pierwsze wnioski i następne próby :-)


tomw

Recommended Posts

Nikt raczej potęgi uderzenia się nie spodziewa w serii ht. To taki soft, coś dodaje, może się podobać -zdecydowanie precyzyjny masaż niż młot w klatę. Nie są nigdy polecane dla opcji 100% kino, więc uczciwe podejście (na pewno na tym forum), dlatego nie ma co przesadnie szmacić tych sub'ów, bo gorzej też można trafić. Rele szczególnie kojarzyć się mogą z koniecznością znacznego rozmnażania  przy kinowym zastosowaniu, dlatego nie dziwią układy 6xpredator, ale to już daleko od "budżetowo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lion napisał:

Nikt raczej potęgi uderzenia się nie spodziewa w serii ht. To taki soft, coś dodaje, może się podobać -zdecydowanie precyzyjny masaż niż młot w klatę.

Akurat HT1205 jest reklamowany jako ... uwaga ... werble ... "HT/1205 MKII establishes a new performance standard for affordable home theatre subwoofers."  albo inny tekst przy zdjęciu "performance home theater" o i jeszcze perełka "to produce extremely high output for chest rumbling home theater special effects.". 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

affordable

Czyli sami podkreślają, że to żadna półka premium. Serio, bardziej można by się poznęcać nad opisami producentów soundbarów.  Tak opisuje Samsung swój soudbar za 1200zł: 'Spektakularny dźwięk przestrzenny. Perfekcyjny dźwięk w grach'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, lion napisał:

Nikt raczej potęgi uderzenia się nie spodziewa w serii ht. To taki soft, coś dodaje, może się podobać -zdecydowanie precyzyjny masaż niż młot w klatę. Nie są nigdy polecane dla opcji 100% kino, więc uczciwe podejście (na pewno na tym forum), dlatego nie ma co przesadnie szmacić tych sub'ów, bo gorzej też można trafić. Rele szczególnie kojarzyć się mogą z koniecznością znacznego rozmnażania  przy kinowym zastosowaniu, dlatego nie dziwią układy 6xpredator, ale to już daleko od "budżetowo".

Hehe, powiem Ci ze to jest chyba najladniejsze wytlumaczenie bezsensownosci zakupu tego suba jaki widzialem 🙂 Serio, nie pisze zlosliwie 🙂

Acz oczywiscie musze sie nie zgodzic, mase razy widzialem na wszelakich forach, takze i tu, jak ludzie polecaja ten sub jako SWIETNY do KINA, nawet czesto NAJLEPSZY do KINA, a glownym argumentem jest BO TO REL 🙂 Pomijajac juz nawet to co producent pisze ( co nadmienil @PanKlor powyzej) gdzie jak najbardziej reklamuja go jako sub do kina i HT w nazwie oznacza Home Theater wlasnie, bo to jest oczywiscie marketing 🙂 Ale widzialem mase mase razy kiedy polecano te suby jako lepsze niz inne typowo kinowe, co juz jest ogromnym bezsensem 🙂 A jak ktos jest laikiem i poslucha takich zachwalan na forach, to niestety ale bedzie sie spodziewal poteznego grania, no bo to REL i tak bardzo polecany wlasnie do KINA 🙂

Nie staram sie zeszmacic RELa, sam mialem dwa rozne modele w stereo i renoma RELa nie wziela sie z nikad 🙂 ALE zakup serii HT do KINA jest moim zdaniem kompletnie bez sensu 🙂 Moznaby bylo napisac ze to dobry sub jak ktos mieszka w bloku i nie chce niskiego zejscia i poteznego basu zeby nie irytowac sasiadow 🙂 ALE mozna to miec za o wiele mniej kasy, jest masa subow do 3k i renomowanych firm, ktore dadza podobny efekt 🙂 Wiec za te pieniadze mozna kupic juz o wiele potezniej grajace i nadal bardzo dobrej jakosci suby, jak nie nawet RP1000SW, a model wyzej w tych pieniadzach, czyli RP1200SW 🙂 Ten to juz w ogole pozamiata wiekszosc subow, nie tylko slabiutkiego HT1205 🙂 Zejscie do 16Hz, czysciutki bas i bezglosne porty za nieco powyzej 4k ? Lepiej sie po prostu nie da 🙂


image.png.623b9d98be911e4b592f2e823c227e23.png

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , faktem , ze klipsch pozamiatał nową serią subòw.  Tu efekt zadowolenia jest gwarantowany w stosunku do wydanych pieniędzy.  Uzytkuje rp1400 od grudnia i tu nie ma się czego czepić.  No może tylko wielkości pudła ale to zejście musi się z czegoś wziąć. Nie ma chyba tańszej drogi do zrobienia kina niż ta seria właśnie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 11:56, tomw napisał:

ALE zakup serii HT do KINA jest moim zdaniem kompletnie bez sensu 🙂 Moznaby bylo napisac ze to dobry sub jak ktos mieszka w bloku i nie chce niskiego zejscia i poteznego basu zeby nie irytowac sasiadow 🙂 ALE mozna to miec za o wiele mniej kasy, jest masa subow do 3k i renomowanych firm, ktore dadza podobny efekt 🙂 Wiec za te pieniadze mozna kupic juz o wiele potezniej grajace i nadal bardzo dobrej jakosci suby, jak nie nawet RP1000SW, a model wyzej w tych pieniadzach, czyli RP1200SW 🙂 Ten to juz w ogole pozamiata wiekszosc subow, nie tylko slabiutkiego HT1205 🙂 Zejscie do 16Hz, czysciutki bas i bezglosne porty za nieco powyzej 4k ? Lepiej sie po prostu nie da

Rozumiem Twoją ekscytację dotyczącą SPL dla najniższych częstotliwości, ale myślę, że kompletując budżetowy zestaw większość będzie używać go zapewne do wszystkiego, nawet jeżeli myślą głównie o kinie - czyli jak rozumiem o tym, żeby jak najlepiej oddać to co idzie przez LFE. W dodatku budżetowy zestaw to zwykle również głośniki, które trzeba odciąć wyżej niż 80Hz, a tym samym fajnie, aby taki sub sobie radził też z wyższymi częstotliwościami. Jeżeli taki sub nadrabia za inne kanały to ważne są też inne parametry o których nie wspomniałeś, jak np group delay. Niemniej myślę, że dla hardcorowego kinomana kupowanie subów zamkniętych do kina to w ogóle herezja 🙂 - czy to REL czy inny producent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, przemeklbn napisał:

Niemniej myślę, że dla hardcorowego kinomana kupowanie subów zamkniętych do kina to w ogóle herezja 🙂

Nie herezja, tylko trzeba więcej z kieszeni wyłożyć. Zamknięty musi być mocniejszy by osiągnąć porównywalny poziom. Są też pośrednie rozwiązania z membranami biernymi itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Rozumiem Twoją ekscytację dotyczącą SPL dla najniższych częstotliwości, ale myślę, że kompletując budżetowy zestaw większość będzie używać go zapewne do wszystkiego, nawet jeżeli myślą głównie o kinie - czyli jak rozumiem o tym, żeby jak najlepiej oddać to co idzie przez LFE. W dodatku budżetowy zestaw to zwykle również głośniki, które trzeba odciąć wyżej niż 80Hz, a tym samym fajnie, aby taki sub sobie radził też z wyższymi częstotliwościami. Jeżeli taki sub nadrabia za inne kanały to ważne są też inne parametry o których nie wspomniałeś, jak np group delay. Niemniej myślę, że dla hardcorowego kinomana kupowanie subów zamkniętych do kina to w ogóle herezja 🙂 - czy to REL czy inny producent.

Tak tak, ja mowie tylko i wylacznie o KINIE, mam duze wymagania co do dzwieku stereo i nie slucham zupelnie muzy w kinie 🙂 A co do zamknietych subow to absolutnie nie herezja, tak jak Butler napisal powyzej, trzeba po prostu sporo wiecej wydac 🙂 Gdybym mial nieograniczony budzet, to sam bym poszedl w zamkniete, no ale nisko schodzacy zamkniety sub to juz inne zpuelnie pieniadze 🙂 Przy duzym budzecie z tych subow ktore mialem u siebie, wybralbym 2 x SB4000 na przod i 2 x SB3000 na tyl, bylaby magia 🙂 No ale to juz sie robi prawie 30k za same suby, wiecej niz moje cale kino, wliczajac sprzet,  ekran, projektor i akustyke :D

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomw napisał:

Przy duzym budzecie z tych subow ktore mialem u siebie, wybralbym 2 x SB4000 na przod i 2 x SB3000 na tyl, bylaby magia 🙂 No ale to juz sie robi prawie 30k za same suby, wiecej niz moje cale kino, wliczajac ekran, projektor i akustyke :D

A testowałeś u siebie PB4000? Bo jeżeli skończyłeś na PB3000 to chyba nie było stosownej referencji i temat  otwarty 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
5 minut temu, przemeklbn napisał:

A testowałeś u siebie PB4000? Bo jeżeli skończyłeś na PB3000 to chyba nie było stosownej referencji i temat  otwarty 😀

Testowalem u siebie wszystkie SVSy poza seria Ultra i wszystkie Klipsche poza RP1600SW, jako ze owe byly by bezsensem w 20m2 🙂 Z reszta seria 4000 tez, nawet i SB3000 jest juz za mocny, w moim ukladzie 🙂 Pisze o SB4000 tylko dla tego ze marzymy sobie o duzym budzecie, wiec bralbym z zapasem 🙂 Choc jak juz se gdybac, to w sumie czemu nie SB Ultra :D Zejscie do 16Hz z zamknietym subem ? Co moze byc lepszego :D

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:

U mnie nie wiele zabrakło aby były dwa svs sb 16 ultra (takie małe marzenie miałem). Ale cóż trudno. Nie narzekam. 😉 Dwa sb4000 też dają radę 💪

Ja zawsze podchodze od strony budzetowej do tematu, dla tego wzialem to co dalo mi co chcialem uzyskac, ale bez wiekszego zapasu, czyli PB2000PRO 🙂 Ale jesli nie myslalbym o budzecie, to tak, zapas mocy/wydajnosci to nic zlego 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami kusiciele tutaj ;) Potestowałbym tą nową serię.. Rozumiem, że ht1003 w kinie dałoby się zgrać z takim klipschem 1000SW? Ht na co dzień pozostałby z wybudzaniem w trybie auto, a klipsch byłby załączany manualnie do seansu filmowego. Mimo, że 1000SW ma już gabaryt jak lokomotywa to potencjalne miejsce przy kanapie nawet widzę dla niego (rel byłby vis-a-vis ewentualnie naprzeciwko w kącie), tylko z lenistwa odpada opcja wyłączania jednego i załączania drugiego w zależności od potrzeb muzyka/film (w ampli brak możliwości osobnego sterowania wyjściami sub1 i sub2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lion napisał:

Sami kusiciele tutaj ;) Potestowałbym tą nową serię.. Rozumiem, że ht1003 w kinie dałoby się zgrać z takim klipschem 1000SW? Ht na co dzień pozostałby z wybudzaniem w trybie auto, a klipsch byłby załączany manualnie do seansu filmowego. Mimo, że 1000SW ma już gabaryt jak lokomotywa to potencjalne miejsce przy kanapie nawet widzę dla niego (rel byłby vis-a-vis ewentualnie naprzeciwko w kącie), tylko z lenistwa odpada opcja wyłączania jednego i załączania drugiego w zależności od potrzeb muzyka/film (w ampli brak możliwości osobnego sterowania wyjściami sub1 i sub2)

Tak, mozna zgrac zamkniety z otwartym, robilem to wiele razy. Jest moze nieco wiecej zabawy i jak ktos jest poczatkujacym to zawsze polecam takie same suby, ale dac sie da 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lion napisał:

Sami kusiciele tutaj ;) Potestowałbym tą nową serię.. Rozumiem, że ht1003 w kinie dałoby się zgrać z takim klipschem 1000SW? Ht na co dzień pozostałby z wybudzaniem w trybie auto, a klipsch byłby załączany manualnie do seansu filmowego. Mimo, że 1000SW ma już gabaryt jak lokomotywa to potencjalne miejsce przy kanapie nawet widzę dla niego (rel byłby vis-a-vis ewentualnie naprzeciwko w kącie), tylko z lenistwa odpada opcja wyłączania jednego i załączania drugiego w zależności od potrzeb muzyka/film (w ampli brak możliwości osobnego sterowania wyjściami sub1 i sub2)

Rozwiązaniem może być gniazdko podpięte do ha przez zigbee albo sterowane przez jakąś dedykowana aplikacje. Mógłbyś sobie klikać telefonem.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKlor daje znac ze kino skonczone, wyszlo o wiele lepiej niz sie spodziewalem, osiaga nawet referencyjne 115 dB, a tego na w miare budzetowym amplitunerze i glosnikach 🙂 W kazdym bardz razie to co zrobilem teraz, gra lepiej basowo niz to co slyszales poprzednim razem 🙂 Jestem na pewno czerwiec w PL, byc moze i lipiec wiec jak masz chec to zapraszam 🙂 W sumie ktokolwiek ma chec uslysec co mozna wycisnac z kina ponizej 25k, zapraszam do Piaseczna 🙂 Usmiech od ucha do ucha zapewniony jesli jestes osluchany sprzetowo, lub opad szczeki jesli jestes mniej osluchany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2024 o 11:23, tomw napisał:

Jak najbardziej Cie krytykowalem 🙂

No i super :)

Piąteczka.

Dnia 5.06.2024 o 11:23, tomw napisał:

A co do samego HT1205, zerknij Sobie na zdjecie ponizej, to jest glosnik z tego suba 🙂 Jest to jak widac zwykly woofer, bo nie zaliczylbym go chyba jeszcze do sub-wooferow, stad i cala tajemnica slabego zejscia tego suba, po prostu ma zwykly glosnik. Za te pieniadze to wstyd, bo to nie jest sub za 2000z

Co byś nie próbował zrobić ja i tak go lubię. I jak będę budował kino na nowo to pewnie znowu w niego pojde x2 :)

Klipscha nie chce. Miałem. Od czasu gdy zrezygnowali z Trójkątnych modeli.

JAk polecisz inny to może rozważę. Magnat THX też wchodzi w gre.

Dnia 7.06.2024 o 09:45, PanKlor napisał:

Akurat HT1205 jest reklamowany jako ... uwaga ... werble ... "HT/1205 MKII establishes a new performance standard for affordable home theatre subwoofers."  albo inny tekst przy zdjęciu "performance home theater" o i jeszcze perełka "to produce extremely high output for chest rumbling home theater special effects.". 

Niby tak, ale jak jeszcze byłem w branzy a pojawiała się właśnie 1 wersja to przedstawiciel powiedział że poszli bardziej w uniwersalność. Nie chcieli zatracić zmiennego, dobrze kontrolowanego basu z barwą. Ale chcieli zrobić sub do kina. 

Na pewno sporo w tym marketingu. ale kurcze no tak jest.

Zdaje sobie sprawę że Klipsch w kinie wypada lepiej. Nowa linia jest bardzo udana.

Tu Klipsch 1600 w środku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie chcieli zatracić zmiennego, dobrze kontrolowanego basu z barwą. Ale chcieli zrobić sub do kina. 

Ja osobiście trochę nie rozumiem tych dyskusji nt. barwy basu w subwooferze do KD. Dobry powinien sprawić, że narobisz w spodnie jak King Kong koło Ciebie tupnie w biegu a nie sprawić, że zaczniesz się zastanawiać czy ma wadę postawy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PanKlor napisał:

Ja osobiście trochę nie rozumiem tych dyskusji nt. barwy basu w subwooferze do KD. Dobry powinien sprawić, że narobisz w spodnie jak King Kong koło Ciebie tupnie w biegu a nie sprawić, że zaczniesz się zastanawiać czy ma wadę postawy. ;)

A no właśnie do KD. Do KD to faktycznie nie jest potrzebne. Ale jak mowie przedstawiciel mówił że chcieli zachować pewnego rodzaju uniwersalność. Z racji że modele T są droższe. A HT no umówmy się są budżetowe jak na REL, pdobnie jak SB1000 czy 2000.

Ja byłem z tym ok.

Typowy sub do kina domowego z nowej linii Klipsch byłby lepszy. Ja lubie sporo koncertów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...