Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha R-N600A


Alexander

Recommended Posts

Tylko nie te, każde, dosłownie każde inne kolumny będą lepiej brzmiały od Altusów 300. 300-tki mogą się podobać optycznie, ale ich dźwięk jest niestety kiepski. Niedawno słyszałem je u kogoś w domu, z Technicsem, po cichu kicha, głośno jeden jazgot. Bas przypominający pukanie w karton, skrzecząca średnica, i stłumione wysokie. Dla mnie to zaprzeczenie idei hi-fi. Może ktoś lubi taki dźwięk przez sentyment do młodych lat. Ale każdy kto posłuchał jakichkolwiek współcześnie produkowanych markowych kolumn będzie 300-tkami zdegustowany. Więc odradzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Alexander napisał:

Hej!

 

Jakie kolumny polecacie do wzmacniacza "Yamaha R-N600A", które będą z nim dobrze współgrały ?

Cześć,

Ciekawe połączenie, jakie możemy zaprezentować, jest z nową Indianą Line Tesi 6

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-6.html

Ocieplona, miła w odbiorze, kolumna :) 

Zapraszamy na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Z Yamahą RN600a dobrze sprawdziłyby się Indiana Line Tesi 561 lub nowsze Tesi 6, o których wspomniał Top HiFi. 

Bardzo dobre połączenie byłoby także z KEFami Q750, które zagrają dużą przestrzenią oraz dynamicznym dołem.  Precyzję oraz potężniejszą podstawę basową zaoferują Polk Audio Signature Elite ES55. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
11 godzin temu, WarJareck napisał:

Podłącze się do tematu. Miał ktoś lub ma do czynienia z kolumnami DIVA 5 Tesli. Co sądzicie o ich współpracy z amplitunerem omawianym w temacie?

Rozsądne combo, połączenie cieplejszych Diva i jaśniejszej Yamahy. Ale jak napisałem w poście przed Twoim, warto też rozważyć inne opcje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

Rozsądne combo, połączenie cieplejszych Diva i jaśniejszej Yamahy.

Coś mi się tu nie zgadza. Po co producenci robią cieplejsze lub jaśniejsze sprzęty, jak sprzedawcy/kupujący i tak zestawią je finalnie w pary komplementarne, czyli dające na wyjściu dźwięk neutralny. To nie mogą od razu produkować neutralnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Rozsądne combo, połączenie cieplejszych Diva i jaśniejszej Yamahy. Ale jak napisałem w poście przed Twoim, warto też rozważyć inne opcje :) 

Miałem do porównania Tessi 6. Trochę mało czasu do odsłuchu. A tym samym chyba poszukuje niuansów które chyba są nie do końca już istotne. Okazuje się że to trudny temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2024 o 18:25, Alexander napisał:

Hej!

 

Jakie kolumny polecacie do wzmacniacza "Yamaha R-N600A", które będą z nim dobrze współgrały ?

Cześć,

R-N600A to fajny sprzęt. Jego charakterystyka oscyluje bardziej wokół takiego liniowego grania z krótszym dołem. W Twoich warunkach możesz rozważyć wiele modeli. Poza wspomnianymi Indianami na pewno fajnie skomponują się też z Dali Oberon 7, które cechuje bardzo przyjemne, cieplejsze granie, które przy dłuższym odsłuchu nie męczy. Dół będzie raczej "rozmiękczony" więc jeśli preferujesz więcej dokładności i jaśniejszej góry to dobrą alternatywa dla nich są Monitor Audio Bronze 500. Pytanie w jakim budżecie się obracasz ? Gdybyś był w stanie się szarpnąć to z ciekawszych rozwiązań "wyższej klasy" warto zwrócić uwagę na Dali Opticon 6 czy Sonus Faber Lumina V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...