Skocz do zawartości

Dali spektor 6


Konrad123

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Miał ktoś doczynienia może z tą kolumną ?

Obecnie posiadam heco aurora 300 z chińskim wzmacniaczem klasy D w "salonie" i jestem zadowolony z tego zestawu.

Ostatnio chciałem zmienić swoje edifiery w małym pokoju i kupiłem dali spektor 1 podłączyłem je z ciekawości wrodzonej w salonie

Okazało się że bardzo mocno podszedł mi ten dźwięk sam charakter bardziej mi pasuje od heco, oczywiście jak się domyślacie brakowało trochę niskich tonów w 21m2 choć i tak nie jest źle, 

Pewnie gdyby były te kolumny w wersji 6-7 calowej podstawowej już bym je zamówił ale nie ma.

Ktoś z forumowiczów miał doczynienia z spektoramj 6 ? Jestem ciekaw czy 6 są tak samo udane jak te małe pudełka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie takie kolumny graja od kilku lat w zestawie 'rozrywkowym' w salonie. Głównie użytkuje rodzinka (Spotify + TV). Podłączone są do budżetowego amplitunera Yamaha.

Mogę tylko powiedzieć że są bardzo przyjemne, grają żywo, dosyć jasno. Jakościowo są trwałe, ładnie wyglądają. Łatwo je napędzić czymkolwiek więc pewnie ten Twój chińczyk w klasie D da radę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Konrad123 napisał:

Witam forumowiczów,

Miał ktoś doczynienia może z tą kolumną ?

Obecnie posiadam heco aurora 300 z chińskim wzmacniaczem klasy D w "salonie" i jestem zadowolony z tego zestawu.

Ostatnio chciałem zmienić swoje edifiery w małym pokoju i kupiłem dali spektor 1 podłączyłem je z ciekawości wrodzonej w salonie

Okazało się że bardzo mocno podszedł mi ten dźwięk sam charakter bardziej mi pasuje od heco, oczywiście jak się domyślacie brakowało trochę niskich tonów w 21m2 choć i tak nie jest źle, 

Pewnie gdyby były te kolumny w wersji 6-7 calowej podstawowej już bym je zamówił ale nie ma.

Ktoś z forumowiczów miał doczynienia z spektoramj 6 ? Jestem ciekaw czy 6 są tak samo udane jak te małe pudełka ?

Cześć,

Często, w kinie kupuje się głośniki z jednej parafii, ale kto powiedział, że front musi być obowiązkowo taki sam ;)?

Jeśli jesteś gotowy, na nie co inną barwę, to zerknij sobie na Indiana Line Tesi 5 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-5.html

lub TESI 6 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-6.html

Oczywiście, jak zawsze istnieje możliwość odsłuchu ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców wyszło że kupiłem Wharfedale Diamond 12.3 w okazyjnej cenie, chyba bardziej potrzebuje zmiany po 6 latach z heco aurora 300, spektory 1 to była iskra do zmiany, zawsze będę mógł sobie ich posłuchać w pokoju 10m2 tam pasują i fajnie grają. Co do Wharfedale jeszcze ich nie słyszałem więc zobaczymy co z tego wyjdzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2024 o 18:55, Konrad123 napisał:

Raczej został bym przy pomyśle z dali 6 jeśli są podobne to raczej wtopy nie będzie, zastanawiam się tylko jeszcze nad Wharfedale Diamond 12.3 mam okazję kupić w dobrej cenie, bardzo mało informacji jest o tym produkcie chyba nie jest u nas zbyt popularny 

Najważniejsze, że jesteś zadowolony z zakupu :)

Miłego słuchania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Spektor 6 to podstawowy model Dali.

Jest to jednak mocno niższy o słabiej grający model od Zensor 7 czy Oberon 7.

W tym budżecie wolał bym osobiście Aurore 700, ale to ja. Albo właśnie uzywany Zensor 7 czy Metas XT

Dnia 7.06.2024 o 18:55, Konrad123 napisał:

Raczej został bym przy pomyśle z dali 6 jeśli są podobne to raczej wtopy nie będzie, zastanawiam się tylko jeszcze nad Wharfedale Diamond 12.3 mam okazję kupić w dobrej cenie, bardzo mało informacji jest o tym produkcie chyba nie jest u nas zbyt popularny 

Zupełnie inne granie.

Lepszy bas.

W tej cenie masz jeszcze ELACI i Monitor Audio Bronze 500, ale one są znacznie wieksze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i spektory to podstawowy model Dali ale jakoś fajnie się tego słucha, lekko, przyjemnie daje fun.

Piotrze 

Miałem kilka lat temu heco music style 900 w innym mieszkaniu, teraz mam Aurorę 300 trochę mi się znudził ten dźwięk,

Dlatego też już zamówiłem wharfedale diamond 12.3 jutro mam nadzieję już kurier przyniesie, boję się tylko o wysokie tony w nich, recenzje są trochę rozbierzne jedni piszą że ocieplone granie drudzy że chłodne inni że neutralne, komu tu wierzyć ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jesli Ci sie podoba to przecież o to chodzi :)

Dnia 12.06.2024 o 22:29, Konrad123 napisał:

o wysokie tony w nich, recenzje są trochę rozbierzne jedni piszą że ocieplone granie drudzy że chłodne inni że neutralne, komu tu wierzyć ? :D

Ocieplone brzmienie, chodź potrafią zagrac chłodno góra. Ale nie zawsze. Dół i środek jest ciepły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już za sobą parę godzin z wharfedale diamond 12.3 i powiem szczerze że wolałbym w salonie mieć nawet te małe spektory 1 :D

Muszę przyznać jednak że niskie mają całkiem nieźle, tutaj + jak dla mnie się kończą, może jeszcze wygląd, na szczęście mogę je odesłać, nie chce ich za darmo.

Tutaj pytanie do was jak ma się dźwięk spektora do oberona ?

Charakter jest podobny tylko klasę wyższy ? 

Myślę nad oberonami 5

Ewentualnie zensorami 5, spektorami 6, i najlżejsza opcja spektor 2 

Napewno zostaję przy dali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2024 o 22:29, Konrad123 napisał:

Może i spektory to podstawowy model Dali ale jakoś fajnie się tego słucha, lekko, przyjemnie daje fun.

Piotrze 

Miałem kilka lat temu heco music style 900 w innym mieszkaniu, teraz mam Aurorę 300 trochę mi się znudził ten dźwięk,

Dlatego też już zamówiłem wharfedale diamond 12.3 jutro mam nadzieję już kurier przyniesie, boję się tylko o wysokie tony w nich, recenzje są trochę rozbierzne jedni piszą że ocieplone granie drudzy że chłodne inni że neutralne, komu tu wierzyć ? :D

Mam dwójki tych Spektorów, słucham w 10m2 i podzielam tę opinie. Cena/jakość, b.dobre monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 08:46, Tomasz Kluczynski napisał:

Najlepsze brzmienie Dali na tym jeszcze w miarę niskim pulapie cenowym byś osiągnął kupując używki Dali Opticon 5 lub lepiej 6.Najlepiej mk2, ale to już drożej, pierwszą wersję można dostać dość tanio. 

Ja swoje ale co prawda Ikon 6 MKII  sprzedałem swoje za mało a ostatnio widziałem jeszcze taniej na OLX. Biorąc pod uwagę ceny nowych Opticonów to Ikon to ułamek tej ceny, a nie odstają tyle.

21 godzin temu, Konrad123 napisał:

Najchętniej bym wziol oberony 7 skoro jest taka różnica, lecz trochę przekraczają mój budżet, więc wychodzi na to że te oberony albo poszukam używek zensorow 7,

Opticony to już trochę za droga zabawka dla mnie 😛

 

Ikon i Opticon grają zupełnie inaczej.

Zensor 7 dostaniesz w dobej cenie.

Albo kolumny konkurencyjne

Heco Music Style 900 / aurora 700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stach_s napisał:

@Piotr Sonido możesz napisać coś więcej nt. charakteru Opticon 5mk2???

Jasne granie, o typowej Vkce gdzie bas nieco w ciepło wpada. Kiedyś dali miało monitory na hybrydowej górze. Teraz tego nie robią. Te 5tki są takim produktem z gotowym standem. Osobiscie nie lubię tego produktu. Uważam że jesli ktoś ma miejsce to swobodnie może iść w 6tki które wcale nie gniota basem.

Średnica w 5 jest mało czytelna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomikin napisał:

Dali Opticon 5 w wersji mk2 nie było a skoro Dali nie modernizowało tego modelu to znaczy, że nie był zbyt udany. 

 

Był Dali Ikon 5 ale one wyglądały inaczej niż Opticon 5. Tu firma nieco eksperymentowała.

Dali Ikon 2 byly całkiem spoko, a Opticon 2 tez sa inne. Tu też wprowadzono spore modyfikacje. Firma na pewno szuka oszczedności.

Jak pisałem wyżej

Dnia 20.06.2024 o 06:36, Piotr Sonido napisał:

Uważam że jesli ktoś ma miejsce to swobodnie może iść w 6tki które wcale nie gniota basem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...