Skocz do zawartości

Co pierwsze Kura czy Jajko? Co pierwsze Wzmacniacz czy Kolumny?


I.x.y.

Recommended Posts

39 minut temu, kaczadupa napisał:

Podsumowując, Hegel H95 zamyka temat wzmacniacza (wybitne pomiary, bez względu na cenę, absolutny szczyt technologiczny). Do tego w zupełności wystarczająca moc.

 

No to jak ten Hegel taki kontrowersyjny (brak sprzężenia zwrotnego), to go zostawmy z boku i weźmy coś bardziej klasycznego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Hegel H95. Ze Spotify itd i używany za 950€. Minus to już bez gwarancji.

A gdyby dołożyć Stirling Broadcast LS3/5a z legendarną „namacalnością” i bezpieczne, bo nie dudnią, to mamy za mniej niż 2 tys € zestaw. 
Minus to trzeba mieć gotówkę w kieszeni. 
No za tyle to pytanie jajko czy kura już niestosowne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomai napisał:

70 W...120W..... moje Simply Italy daje,,,,12 W... i co powiecie. 

Bo lepiej mieć 12 wartościowych watów niż 120 papierowych. A własnie trafo jest jednym z lepszych wskaźników dot. jakości wzmaka.

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Podsumowując, Hegel H95 zamyka temat wzmacniacza (wybitne pomiary, bez względu na cenę, absolutny szczyt technologiczny). Do tego w zupełności wystarczająca moc.

Sęk w tym, że pomiary nie grają :) gdyby mariować całe "hi-fi" metodami laboratoryjnymi to pewnie taki Hegel byłby bardzo wysoko. Tyleże do samego Hegla coś podpinamy, a potem każdy ma swoją akustykę, percepcję, opinię - i w ten sposób zabawa w audio się kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Podsumowując, Hegel H95 zamyka temat wzmacniacza (wybitne pomiary, bez względu na cenę, absolutny szczyt technologiczny). Do tego w zupełności wystarczająca moc.

Adam, a słyszałeś H90 ? H95 gra podobnie lepiej, gorzej ?

Pamiętasz ? Miałem na testach 2 x H90, akurat mnie pasował, mógłbym z nim zostać, ale wiadomo co jeszcze mnie się trafiło i przepadłem.  Ale H90 spodobał mi się, był neutralny, równy jak stół bilardowy. 

 Tylko, że u mnie jest więcej zmiennych, choćby zasilanie i akustyka.

Ja bdb wspomina Hegla H90, ale H95 nigdy nie słuchałem. 

23 minuty temu, pavello napisał:

Tyleże do samego Hegla coś podpinamy, a potem każdy ma swoją akustykę, percepcję, opinię - i w ten sposób zabawa w audio się kręci

Otóż to, inne kolumny, inne okablowanie, jedni mają listwy z filtrem inni rozgaleźniki, akustykę itd.

27 minut temu, majkel74 napisał:

A konkretnie który?

Ten, który jest poprawnie skonstruowany 🤭

Europejczyki też nie brumią, miałem nawet Atolla, który ludziom brumił u mnie nie brumił, u mnie żaden ze wzmacniaczy jakie miałem nie brumił.

Ciekawe co ? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kraft napisał:

Np. jakiśJapończyk. Niezawodne i nie brumią.

Brumią Panie, brumią. Masz fart z Maranztem albo akurat ten producent sprawdza co wsadza do swoich wzmacniaczy. Tak samo jak brumią brytyjskie itd. 

Rotel RA6000 brumił bardzo głośno. Soul Note A1 ciszej, już akceptowalnie ale brumił. Leema Tucana 2 Anniversary zupełnie cichy, ucho prawie wsadzone do obudowy i nic, zupełna cisza a w środku trzy trafa, w tym dwa już całkiem dorodne i tego nie potrafię zrozumieć. Cyrusy 8.2, i7xr oraz i9xr zupełna cisza a kuna końcówka mocy Power XR brumiła jak Rotel...

To samo gniazdko w tym samym pokoju.

U Kolegi z Poznania, czasem tu zagląda i coś napisze,  obecnie produkowane integry Yamahy brumiły. 

Japońskie niczego nie gwarantuje w kwestii brumienia. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja mieszkam w bloku...

Sąsiadów co niemiara, kiedyś sprawdzałem Atolla i cisza, tylko w zależności od pory dnia jak przytknąłem ucho do obudowy to coś tam delikatnie słyszałem takie cykliczne wzbudzanie się tafka. Ale z uchem przyklejonym do obudowy od strony trafa, później skumałem o co chodzi z tą porą dnia, to był czas kiedy plazma była wpięta i włączona (podczas ogladania TV) wtedy jeszcze w listwę tę samą co Atoll.

Od tamtej pory dekoder i TV dostały swoją listwę i gniazdko, a sprzęt audio włączony w Axisa. Cisza że wszystkiego co miałem u siebie. Przypadek?

Nie sądzę 🤭

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Od tamtej pory dekoder i TV dostały swoją listwę i gniazdko, a sprzęt audio włączony w Axisa. Cisza że wszystkiego co miałem u siebie. Przypadek?

Nie sądzę 🤭

No dobrze ale to każdy wie. Nawet nie wiesz ile razy nurkowałem łapami pod zabudowę w kuchni, żeby wszystko ale to wszystko w domu odłączyć od prądu i sprawdzić czy trafo przestanie brumić i dupa. Jak jest g..wniane trafo to nic nie pomaga. Myślę, że kwestia jakości trafa się kłania. 

1 minutę temu, Kraft napisał:

Moje czteryJapończyki nie brumią. Nie tylko Marantz.

A trafiłeś na piecyk, który u Ciebie brumił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kaczadupa napisał:

Jak jest g..wniane trafo to nic nie pomaga. Myślę, że kwestia jakości trafa się kłania. 

Może i trafa również, ale też jakości prądu jaki dostarczasz do sprzętu, a jak mieszkasz w wielorodzinnym bloku, to i sąsiad może mieć urządzenie, które sieje również do Twojej instalacji. W bloku nie jesteś odizolowany "galwanicznie" od innych sąsiadów niestety.

Temat wiele razy podnoszony, Mariusz Z. też tlumaczyl dlaczego tak może się dziać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

 

Ten, który jest poprawnie skonstruowany 🤭

Europejczyki też nie brumią, miałem nawet Atolla, który ludziom brumił u mnie nie brumił, u mnie żaden ze wzmacniaczy jakie miałem nie brumił.

Ciekawe co ? 😉

U mnie tez nic do tej pory nie brumilo, włącznie z „niepoprawnie” skonstruowaną Regą Brio u córki. Mam tez wzmacniacze z trafami wielkości małego garnka i nic, cisza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...