Skocz do zawartości

Onkyo 676 i zakup kolumn podstawkowych.


rgomez

Recommended Posts

Witam. Noszę się z zamiarem wymiany moich starych, leciwych, kolumn podłogowych Yamahy na kolumny podstawkowe. Amplituner to również stary Onkyo 676. Chciałbym wydać na nie w granicach 2 tysięcy złotych. Prosiłbym o nakierowanie jakich kolumienek szukać. Chodzi mi o kolumny uniwersalne, takie i do kina i do muzyki. Pokój w którym będą grać ma 20 metrów kwadratowych. Rozważałem do tej pory Polk Audio signature es 20, Pylon Audio Pearl i jeszcze parę innych. Myślę jednak że na forum uzyskam bardziej szczegółowe porady. Z góry dziękuję za wszystkie propozycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model Onkyo od lat. Grał z STX elektrino 150 i niczego w kinie nie brakowało. Muzyka do kotleta też fajnie grała. Dzisiaj STXy można do 1tys. wyrwać. Większy model 250 niewiele droższy. Warto poczytać opinie bo to dość uniwersalne modele tanich kolumn rodzimej firmy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obejrzę i się odezwę. Generalnie szukam 8miwersalnuxj kolumn które w miarę dobrze zagrają z tym ampli. Chodzi mi o to że onkyo raczej (  chyba) jest cieplo gtqjqcym ampli i nie chciałbym aby cały zestaw zamulał. Lubię granie tze. miękkie ale ze słyszalnymi wszystkimi pasmami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2024 o 09:15, Q21 napisał:

Monitor Audio Bronze powinny się wpasować w Twoje oczekiwania :) 

Widzę że w ofercie macie też Polk Audio signature es 20. Jak one się mają do monitorów z filmu? Pytam bo posiadam subwoofer z tej firmy i te kolumny brałem pod uwagę w pierwszej kolejności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rgomez napisał:

Widzę że w ofercie macie też Polk Audio signature es 20. Jak one się mają do monitorów z filmu? Pytam bo posiadam subwoofer z tej firmy i te kolumny brałem pod uwagę w pierwszej kolejności. 

Granie cieplejsze, też bardzo energetyczne, z łagodniejszą górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Onkyo dobre połączenie daje KEF Q350, jeżeli szukasz równo zestrojonej średnicy z górą i lekkim podbiciem na basie, grają przestrzennie i dosyć rozdzielczo, ale góra jest podana w łagodny sposób. Do tego amplitunera możesz też sprawdzić Triangle Borea BR03, które mają górę lekko podbitą, ale na tyle wyważoną, że nie jest natarczywa, bardzo dobra dynamika, jak lubisz szybszy, dobrze kontrolowany bas, średnica bardzo rozdzielcza. Polk ES20 stylem grania umieściłbym gdzieś pomiędzy tymi kolumnami. Warto aby wybrał się do salonu i odsłuchał parę propozycji, aby wyrobić sobie samemu zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2024 o 20:47, rms.pl napisał:

Z Onkyo dobre połączenie daje KEF Q350, jeżeli szukasz równo zestrojonej średnicy z górą i lekkim podbiciem na basie, grają przestrzennie i dosyć rozdzielczo, ale góra jest podana w łagodny sposób. Do tego amplitunera możesz też sprawdzić Triangle Borea BR03, które mają górę lekko podbitą, ale na tyle wyważoną, że nie jest natarczywa, bardzo dobra dynamika, jak lubisz szybszy, dobrze kontrolowany bas, średnica bardzo rozdzielcza. Polk ES20 stylem grania umieściłbym gdzieś pomiędzy tymi kolumnami. Warto aby wybrał się do salonu i odsłuchał parę propozycji, aby wyrobić sobie samemu zdanie.

Pięknie dziękuję za odpowiedź. Analizując kolumny podawane w odpowiedziach na tę chwilę faworytem są Dali Oberon 3. KEFy też brałem pod uwagę więc im się przyjrzę. Tak samo przyjrzę się Trianglom. Dźwięk jaki mnie interesuje (pisałem może niezbyt dokładnie) to miękkie, nie męczące granie ze słyszalnymi wszystkimi pasmami. Takie bardziej "misiowate". Nie wiem jak to dokładniej ująć. Na poszukiwania mam trochę czasu, aktualnie przebywam w Hiszpanii. Mam trzy tygodnie wolnego więc poczytam. 

Edytowano przez rgomez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2024 o 12:45, rgomez napisał:

Dźwięk jaki mnie interesuje (pisałem może niezbyt dokładnie) to miękkie, nie męczące granie ze słyszalnymi wszystkimi pasmami. Takie bardziej "misiowate". Nie wiem jak to dokładniej ująć. Na poszukiwania mam trochę czasu, aktualnie przebywam w Hiszpanii. Mam trzy tygodnie wolnego więc poczytam. 

To w takiej sytuacji w pierwszej kolejności sprawdziłbym KEFy, Polki i Dali, ponieważ Triangle mają bardziej szybkie, dynamiczne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...