Skocz do zawartości

Kino 5.2.2 Onkyo RZ50 vs RZ840


azumaluk

Recommended Posts

Witam,
Rozpoczynam zmianę KD w docelowym systemie 5.2.2. 
Kolumny obecnie to Pylon Audio Pearl 27 ale planuje kupić Diamond 30  (Głośniki z Pylon Audio bardzo mi odpowiadają i D30 u kolegi mnie urzekły) 
Chciałem kupić Onkyo  Rz-50 z uwagi na złącza hdmi 2.1 (głównie pod konsole ps5) i ustawienia poprzez Diraca 

Teraz znalazłem informacje że Onkyo Rz840 mimo że starsze jest i mocniejsze i zagra lepiej niż wcześniej wymieniony ale hdmi ma 2.0 i nie ma Diraca. O ile konsole podepnę pod Tv bezpośrednio żeby mieć wszelkie bajery związane z 120 hz i inne które oferuje sony to czy ten Dirac jest tego warty. nie jestem pożeraczem treści na Blueray a raczej Netflix Disney PLEX, muzy słucham na Spotify albo Tidal z lenistwa bo płyty się kurza . A RZ840 jest jednak tańszy pomimo że RZ50 jest ostatnio za lekko ponad 6000 

TV/PS5/Film/Muzyka miej wiecej po równo . (może kiedyś zdecyduje sie na końcówkę tylko do stereo ), pomieszczenie 48 mk

Ważne aby można było szybko przeskakiwać pomiędzy źródłami, a apka działała w miarę dobrze ( ale ja chyba znam bo jest taka jak w pionieer)  a także  był multiroom 



Z tyłu głowy mam jest jeszcze Arcama AVR 11, ale w częściowym  zakupie ratalnym,   ma świetne opinie to też zupełnie inna półka ale czytam że bardzo wolno działa a apka internetowa nie działa a także nie wiem czy ma multiroom. I nie wiem czy do tak małego zestawu z planowanym D30 warto go brać 

Amplituner zmieniam średnio co 10 lat wiec dobrze aby dał rade ze mną na dłużej 

Proszę o opinie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Onkyo to moim zdaniem bardzo dobry kierunek pod Diamondy. TX-RZ50 to bardzo fajny, uniwersalny i często wybierany amplituner. W przyszłości bezproblemowo podłączysz końcówkę mocy lub wzmacniacz stereo, który posłuży za takową. Pamiętaj, że przyniesie to zysk nie tylko w muzyce, ale i pozostałych zastosowaniach. Arcam zagra lepiej, a jeśli nie potrzebujesz wielu końcówek, to jak najbardziej Ci wystarczy. Końcówka też da tu mniej niż przy RZ50. 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na wycenę, podziałamy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz polecacie do Rz50 i heco 700 który może pracować jako końcówka mocy aby polepszyć odsłuch muzyki z rz50?

Z tego co widziałem polecane sa:

- audiolab 6000a lub trochę lepiej: audiolab 7000a

- emotiva basx a2

- roksan k3

 

oraz z lampowych:

-simply italy

-fezz silver luna

 

Co z tych powyżej jest dobrym wyborem aby wyciągnać jak najwięcej z tych głośników w muzyce? Jakieś inne polecacie? Oczywiście mogą być używane:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Wiesz, że jak dołożysz wzmacniacz do rz50 do napędzania LR to nie doda Ci to wzmocnionych kanałów? Dodatkowo w takim układzie chyba lepiej pójść w lepszy avr bo jakość w stereo to nie tylko wzmocnienie. Chyba, że już masz to Onkyo i szukasz zmian w systemie. 

W jaki sposób nie da mi to poprawy kanałów jak zastosuje wzmacniacz z lepszą końcówka mocy niż jest w rz50? Pre-out nie jest zły w RZ50...

 

Powyżej napisałem, że poszukuje wzmacniacza z opcją końcówki mocy aby w odsłuchu muzyki używać tylko tego wzmacniacza a w przypadku kina uruchamiać AVR i zmieniać tryb wzmacniacza na końcówkę mocy tak abym nie musiał przepinać kabli ( wygoda)

Tak mam obecnie Rz50 ale nie sądzę aby avr np rz70 lepszy był dźwiękowo w muzyce  niż rz50 + odzielny wzmak z opcją main in/ power amp czy jak to tam producenci sobie nazywają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno ale. Możesz przez pre-out wyjść z Onkyo i wykorzystać dodatkowy wzmak stereo by napędzał w kinie L/R (by-pass), ale z tego co kojarzę nie uwolnisz dodatkowych końcówek mocy do napędzenia pozostałych kanałów jak można sobie pozwolić Denon/Marantz. Jeśli dobrze pamiętam Onkyo/Pioneer/Integra pozwala na wyjście pre przy jednoczesnym wyłączeniu wzmocnienia w wyjściach głośnikowych tylko w tylnych Atmos bądź tylnych surround. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, z pamięci lecę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciekczl napisał:

A jaki wzmacniacz polecacie do Rz50 i heco 700 który może pracować jako końcówka mocy aby polepszyć odsłuch muzyki z rz50?

 

Ja bym przemyślał wybranie innych kolumn zamiast Heco Aurora 700, różnica może być większa. Jeśli jednak pasują Ci obecne kolumny, to Audiolab 7000A, Musical Fidelity M3si, czy Atoll IN100 mogą być dobrym kierunkiem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciekczl napisał:

W jaki sposób nie da mi to poprawy kanałów jak zastosuje wzmacniacz z lepszą końcówka mocy niż jest w rz50? Pre-out nie jest zły w RZ50...

Napisałem, że w ten sposób nie zrobisz 11 kanałów wzmocnienia z 9. Onkyo nie pozwala na przypisanie wewnetrznych końcówek mocy do kanałów. Zysk z dodatkowej końcówki nie jest znaczący i gdybym składał swój zestaw ponownie po prostu poszedłbym w amplituner o półkę wyżej. Czyli zamiast wydawać np. 7k na Onkyo i 4k na końcówkę mocy rozważyłbym AVR11 albo podobnej klasy sprzęt.  

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja już mam to Onkyo. Pod koniec roku planuje wymianę heco na jasper 25 - będzie to spory upgrade z tego co słyszałem na odsluchach jasper ów. W sumie obecnie bardzo mocno zmienił się u mnie stosunek użytkowania kino vs muzyka i jest to raczej 30/70 ale zarazem nie chce się pozbywać avr bo jednak czasami oglądam filmy i chce mieć  5.1.2. 

Obecnie zmiana avr nie wiem czy jest opłacalna bo jednak trochę stracę na używanym rz50. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą jaspery to zmienię wzmacniacz albo zrobię drugi system stereo na jasper  w drugim pomieszczeniu. Póki co chce podziałać z tymi heco. 

Czy polecacie jeszcze jakieś wzmacniacze z main in którego będę mógł podpiąć pod onkyo a wyciągal najwięcej ile się da z tych heco w budżecie do 6k (nowe/używane). 

Fajnie jakby ten wzmacniacz w przyszłości zgrał się też z jasperami ale to nie jest priorytet. Co do avr to nie będę go wymieniał - wolę w przyszłości rozdzielić systemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zagra lepiej.

Zagra tak samo.

Co prawda  w badaniach lab RZ50 ma jakieś power save czy coś takiego, ale nikt tego nie słyszy. To sa te same amplitunery.

W nowszym zyskujesz na świetnej kalibracji względem wyjątkowo słabej w 840.

Arcam AVR 11 zagra wyraźnie lepiej od nich. Także od modelu RZ70. ale jest mniej funkcjonalny.

 

 

jak robisz 5.2.2 kino to poszedł bym w to i nie potrzebne ci zewnętrzne wzmocnienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...