Skocz do zawartości

Dlaczego wzmacniacze lampowe wracają do łask?


Recommended Posts

42 minuty temu, Nowy75 napisał:

Z tym świeceniem  w okienku to kiedyś wyczytałem w komentarzu jakiegoś forumowego  "zakapiora" i tak podłapałem 😀 . A faktycznie to nie mam jak zweryfikować ,mogę tylko wysłuchać wzmaka bez lampowego preampu i/lub czystej lampy ,by mieć jakiś mocno subiektywny punkt odniesienia .

Jeśli grasz na Tadze hybrydzie to z tego co wiem ona ma normalny, pełnoprawny przedwzmacniacz lampowy, więc nie jest to tylko ozdoba  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ketrab78 napisał:

Miałem hybryde AP A-10 dobrze grało, czysto przestrzennie, ale wolę jednak wzmacniacze mające swój charakter/barwę jak np musical fidelity a1 czy nawet aktualny mój wzmak Rega Elex mk4. Szanuję dobre hybrydy jak Vincent czy Advance Paris, ale mimo wszystko to trochę takie kundelki wśród ampow. Ni to lampa ni tranzystor, co nie zmienia faktu, że brzmienie może mieć świetne  ;)

Co do kolumn gram na Elac Carina bs243.4, połączone z Regą brzmią [dla mnie] rewelacyjnie w moich 17m2. 

Z lampą chciałem poeksperymentować z takimi vintage Isophonami, ale to chyba słaby pomysł. Jasna sygnatura brzmienie tego akurat modelu mogła by uwypuklić bolączkę niektórych tańszych lampowcow pt. "zbyt słabo eksponowane dolne pasmo ".  Jakbym załóżmy doczołgał się do tej kwoty 4-5 k za wzmak, a potem dotarło by do mnie że muszę teraz polować na odpowiednie do niego kolumny byloby mi przykro  🤔

W pewnym momencie zarówno AP jak i Vincent były w orbicie moich zainteresowań,ale ,banał, okazały się zbyt głębokie dla mojego umeblowania salonu . Teraz właśnie jestem na etapie mocnej chęci porównania brzmień charakterystycznych dla poszczególnych konstrukcji,żeby znależć najlepsze dla mnie brzmienie .  Dziś np. Tina mi mowi: Twój system gra świetnie ,ale nawet w nowym ustawieniu monitorów nie zapanowałeś nad basem 😀 . Szukaj dalej!😀. "Tonight" wgniotło mnie w kanapę😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ketrab78 napisał:

Jeśli grasz na Tadze hybrydzie to z tego co wiem ona ma normalny, pełnoprawny przedwzmacniacz lampowy, więc nie jest to tylko ozdoba  ;)

Osobiście wierzę ,że te lampki robią tam robotę,przynajmniej lampowo zakłócają😀 . Nawet jeśli tylko ozdoba to warta dopłaty😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nowy75 napisał:

W pewnym momencie zarówno AP jak i Vincent były w orbicie moich zainteresowań,ale ,banał, okazały się zbyt głębokie dla mojego umeblowania salonu . Teraz właśnie jestem na etapie mocnej chęci porównania brzmień charakterystycznych dla poszczególnych konstrukcji,żeby znależć najlepsze dla mnie brzmienie .  Dziś np. Tina mi mowi: Twój system gra świetnie ,ale nawet w nowym ustawieniu monitorów nie zapanowałeś nad basem 😀 . Szukaj dalej!😀. "Tonight" wgniotło mnie w kanapę😀

Spróbuj to ustawić na szafce 😀

Pathos-Classic-One-MKIII-XL.jpg

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Fajny . Sam malowałeś te kółka ? :) 

To jest fabrycznie. 

Kółka są zrobionymi z drewna tulejkami.

15 minut temu, Nowy75 napisał:

Osobiście wierzę ,że te lampki robią tam robotę,przynajmniej lampowo zakłócają😀 . Nawet jeśli tylko ozdoba to warta dopłaty😀

Kolejny oglądacz 🤦

To ma grać nie świecić 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nowy75 napisał:

Oglądacz?😀 . Raczej odczuwacz 😀 . Ja chcę żeby : a-grało , b- świeciło /lampa,mierniki VU itd./ ,a pod palcami zimne metalowe pokrętła pracujące z odpowiednim oporem...😀 .

wieczorzanalogiem ,przepraszam za te OT

No to już wiem co spełnia twoje oczekiwania 🙂 

mcintosh-amplifier-MA252.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...