Skocz do zawartości

system "all in one" do Pylon Audio Diamond Monitor 18


Leszek M

Recommended Posts

Witam 

 

Zastanawiam się nad doborem wzmacniacza do kolumn podstawkowych Pylon Audio Diamond Monitor 18. Pokój 18m2.  Słucham głównie pop , muzyki elektronicznej, spokojnej niewrażliwej dla ucha tzn. nie lubię jak jest za dużo wysokich tonów lub  są one dominujące w muzyce. Nastawiam się na muzykalność elektroniki niż na szczegółowość lub kontrolę basu .Na dzień dzisiejszy miałem przez kilka miesięcy z Lyngdorf TDAI-1120 wcześniej z elektroniką , której nazw nie będe wymienia ponieważ nie ma to dużego znaczenia.Cena do 10 tyś. zł Chciałem zaznaczyć że wolałbym all in one lub wzmacniacz dobrany z dedykowanym z tej samej marki strumieniowym odtwarzaczem . Na pierwszy ogień :

 

Marantz Model 40n

Roksan Atessa Streaming

Arcam Radia A15 + Arcam Radia ST5

 

Nie piszcie proszę o Yamaha, Denon,  Cambridge Audio, NAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Czemu zrezygnowałeś z Lyngdorfa? 

Z Twoich opcji zacząłbym odsłuchy w tej kolejności tak, jak napisałeś, bo Marantz moim zdaniem najlepiej opisuje Twoje oczekiwania co do dźwięku. Sprawdziłbym też nieco droższego Naim Uniti Atom, Audiolaba 7000A + 7000N (teraz w obniżonych cenach), a także Gato Audio DIA-250S NPM. Jak sam widzisz, jest trochę możliwości ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Leszek M napisał:

Witam 

 

Zastanawiam się nad doborem wzmacniacza do kolumn podstawkowych Pylon Audio Diamond Monitor 18. Pokój 18m2.  Słucham głównie pop , muzyki elektronicznej, spokojnej niewrażliwej dla ucha tzn. nie lubię jak jest za dużo wysokich tonów lub  są one dominujące w muzyce. Nastawiam się na muzykalność elektroniki niż na szczegółowość lub kontrolę basu .Na dzień dzisiejszy miałem przez kilka miesięcy z Lyngdorf TDAI-1120 wcześniej z elektroniką , której nazw nie będe wymienia ponieważ nie ma to dużego znaczenia.Cena do 10 tyś. zł Chciałem zaznaczyć że wolałbym all in one lub wzmacniacz dobrany z dedykowanym z tej samej marki strumieniowym odtwarzaczem . Na pierwszy ogień :

 

Marantz Model 40n

Roksan Atessa Streaming

Arcam Radia A15 + Arcam Radia ST5

 

Nie piszcie proszę o Yamaha, Denon,  Cambridge Audio, NAD

Cześć,

Dlaczego nie chcesz wziąć pod uwagę Yamahy bądź NAD?
Obydwie te marki mają dwa bardzo dobre typu all in one:

Yamaha RN2000 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n2000a.html?f=0&gad_source=1&gbraid=0AAAAADcddnZpTJ48Qyf2EReELJB6lej0B&gclid=Cj0KCQjwhb60BhClARIsABGGtw-Bsg9WzmUdY4ABph5-2eyUlFEoVK3W4m_GfG8wiBkyxWu6fw1BJW0aApIeEALw_wcB

lub ten NAD M10v2 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/nad-masters-m-10.html

Na prawdę dużo dobrego możesz poczytać o tych obydwu urządzeniach. Ponadto są świetnie wyposażone, mają bardzo nowoczesne aplikację, w szczególności

BlueOS w NAD. 

Zachęcam Cię, do podjęcia próby :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć :)

Czemu zrezygnowałeś z Lyngdorfa? 

Z Twoich opcji zacząłbym odsłuchy w tej kolejności tak, jak napisałeś, bo Marantz moim zdaniem najlepiej opisuje Twoje oczekiwania co do dźwięku. Sprawdziłbym też nieco droższego Naim Uniti Atom, Audiolaba 7000A + 7000N (teraz w obniżonych cenach), a także Gato Audio DIA-250S NPM. Jak sam widzisz, jest trochę możliwości ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy :) 

Czemu zrezygnowałem z Lyngdorfa ? Już wyjaśniam
1. Dwa razy był w serwisie na gwarancji, pierwszy raz zawieszał się notorycznie , następnym razem były problemy z komunikacją; po prostu wyrzucał mi go z sieci domowej chromecast i na nowo,trzeba było go skonfigurować, no diody się wypaliły, poniżej krótkie filmy na dowód tego....
2. Moim zdaniem słaba aplikacja, nużące było to , aby wybrać utwór (z USB) z tego samego folderu za każdym razem kiedy tylko się wybudzało aplikację trzeba było przejść na nowo całą scieżkę tak jakby nie możnabyło zapamiętać scieżki ..... pominę fakt , że miałem notoryczne problemy z włączeniem z aplikacji wzmacniacza .Dodam że nie było to spowodowane problemami z routerem czy internetem (sprawdzałem to dokładnie i nie tylko w moim środowisku źródła internetowego)
3. Jako jedyny wzmacniacz z jakim miałem do czynienia (a miałem ich kilka ) podczas włączania i wyłączania wzmacniacza z głośników było słychać dziwne dźwięki "pisk z wysokotonowego głośnika"

4. co do dzwięku było OK.... choć Diomondy potrzebują czegoś mocniejszego . Jak dla mnie Lyngdorf jest za słaby , może jaby pylony były 4 omowe . 

5.Tera już wiem że wzmacniacz musi mieć pilot. Patrzenie w komórkę i słuchanie to nie dla mnie , nie lubie dzisiejszego trendu "bezpilotowców"

Wypróbuje Marantza i poczytam o audiolabie 

 

 

 

 

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Dlaczego nie chcesz wziąć pod uwagę Yamahy bądź NAD?
Obydwie te marki mają dwa bardzo dobre typu all in one:

Yamaha RN2000 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n2000a.html?f=0&gad_source=1&gbraid=0AAAAADcddnZpTJ48Qyf2EReELJB6lej0B&gclid=Cj0KCQjwhb60BhClARIsABGGtw-Bsg9WzmUdY4ABph5-2eyUlFEoVK3W4m_GfG8wiBkyxWu6fw1BJW0aApIeEALw_wcB

lub ten NAD M10v2 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/nad-masters-m-10.html

Na prawdę dużo dobrego możesz poczytać o tych obydwu urządzeniach. Ponadto są świetnie wyposażone, mają bardzo nowoczesne aplikację, w szczególności

BlueOS w NAD. 

Zachęcam Cię, do podjęcia próby :)

 

Yamaha odpada, Nada sprawdze w Katowicach  , choć nie sądze aby był cieplejszy dla ucha od Marantza 40n 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Leszek M napisał:

Czemu zrezygnowałem z Lyngdorfa ?

Opisujesz dokładnie wszystkie bolączki tego sprzętu. Ja go miałem i co prawda nie było żadnych problemów z włączaniem i wyłączaniem to zgadzam się w 100% z obsługą, aplikacja dobra co najwyżej do włączania. Wybierać muzy z USB się nie da. Kupiłem osobny odtwarzać plików i podłączyłem przez AES. Bardzo częsty problem z wypalającymi się diodami, na mnie na szczęście nie trafiło. Brak pilota myślałem na początku że nie będzie mi doskwierał ale z czasem okazało się inaczej :P Teraz przerzuciłem się na 3400 i skok mocy jest duży, pilot również w zestawie. W połączeniu z dodatkowym odtwarzaczem plików już nic raczej nie będzie mi potrzebne. 1120 to świetny sprzęt ale do wysokoskutecznych kolumn.

A w jakiej akustyce grałeś i jak sprawdzał się u ciebie RoomPerfect?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszek M Wziąłbym pod uwagę

https://audio-connect.pl/waversa-systems/wslim-lite/

to urządzenie jest niesamowite. Słuchaliśmy go na Zlocie w Bydgoszczy z Diapasonami Astera i QLN ONE. Mogę chyba napisać , ze na wszystkich Wawersa System zrobił wrażenie. Tym bardziej , że konkurencja była zacna , bo najpierw słuchaliśmy tych kolumn podpiętych pod cholernie drogie wzmacniacze jak lampowe Ars - Sonum oraz dzielony system Riviery. I wstydu nie było :) Słuchałem raz jeszcze tego malucha w maju i podtrzymuje swoje zdanie , jak dla mnie na plus.

A , Wiim to może za nim co najwyżej kable nosić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj arcama sa30. Diamondy dobrze z nim współgrają. No i dirac sporo zmienia. Są w dobrych cenach. Wygląda skromnie a solidny kombajn. 

Moim zdaniem taki nad m10v2. Nawet nie ma podjazdu i Cambridge Evo 150 też wypada słabo. No ale zdaję sobie sprawę że każdy ma inny gust 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Arcam SA30 jako sam wzmak to nic specjalnego. Gdy mamy problemy z akustyka no to Dirac może bardzo pomoc. Ja go zmieniłem na Qudrala Aurum A9 i to jest kolosalna zmiana na plus, a akustyki nie muszę poprawiac, bo nie mam z nią problemów. Też na początku chciałem All in one, ale po czterech latach zmieniłem na wzmaka plus Eversolo DMP A8 i jestem dużo bardziej zadowolony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ale Arcam SA30 jako sam wzmak to nic specjalnego. Gdy mamy problemy z akustyka no to Dirac może bardzo pomoc. Ja go zmieniłem na Qudrala Aurum A9 i to jest kolosalna zmiana na plus, a akustyki nie muszę poprawiac, bo nie mam z nią problemów. Też na początku chciałem All in one, ale po czterech latach zmieniłem na wzmaka plus Eversolo DMP A8 i jestem dużo bardziej zadowolony. 

Ile ludzi tyle opinii 😉 dla mnie to jedno z najlepszych all in one. A szczególnie w tych pieniądzach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Ile ludzi tyle opinii 😉 dla mnie to jedno z najlepszych all in one. A szczególnie w tych pieniądzach. 

Jeśli chodzi o all in one to masz racje, jako całość byłem bardzo zadowolony, bo i streamer fajny no i Dirac też może bardzo poprawić. Też uważam że fajniejszy od Nad M10 i Evo 150.

Tylko ,że on już nie jest produkowany, bo na jesieni wchodzą nowe modele SA35 i SA45. Ceny na te nowe przerażająco wysokie, a za SA30 teź za nowego trzeba koło 8 zapłacić.Na początku roku można było kupić z dostawą z Niemiec poniżej 1500 euro co było świetną ceną.

Ja za swojego jak kupowałem 3 miesięcznego w stanie jak nówka dałem 6300zł, a sprzedałem po 3,5 roku za 5000zł.

Też wcześniej chciałem tylko all in one, ale teraz już bym się nie zamienił z kilku względów, bo sam wzmak to rewelacja szczególnie w swojej cenie.A streamer Eversolo to naprawdę świetne bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenie. Ja mam A8 dałem 7300zł za nówkę to w sumie mne wyszło 13000zł za komplet, choć oczywiście jeszcze ten 1000zł trzeba przeznaczyć na dysk ssd do A8 i kable by to połączyć. Ale  gdy ktoś ma mniejszy budżet to może kupić A6 i też w sumie za 9 tys zł będzie miał świetny i bardzo funkcjonalny zestaw.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli chodzi o all in one to masz racje, jako całość byłem bardzo zadowolony, bo i streamer fajny no i Dirac też może bardzo poprawić. Też uważam że fajniejszy od Nad M10 i Evo 150.

Tylko ,że on już nie jest produkowany, bo na jesieni wchodzą nowe modele SA35 i SA45. Ceny na te nowe przerażająco wysokie, a za SA30 teź za nowego trzeba koło 8 zapłacić.Na początku roku można było kupić z dostawą z Niemiec poniżej 1500 euro co było świetną ceną.

Ja za swojego jak kupowałem 3 miesięcznego w stanie jak nówka dałem 6300zł, a sprzedałem po 3,5 roku za 5000zł.

Też wcześniej chciałem tylko all in one, ale teraz już bym się nie zamienił z kilku względów, bo sam wzmak to rewelacja szczególnie w swojej cenie.A streamer Eversolo to naprawdę świetne bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze urządzenie. Ja mam A8 dałem 7300zł za nówkę to w sumie mne wyszło 13000zł za komplet, choć oczywiście jeszcze ten 1000zł trzeba przeznaczyć na dysk ssd do A8 i kable by to połączyć. Ale  gdy ktoś ma mniejszy budżet to może kupić A6 i też w sumie za 9 tys zł będzie miał świetny i bardzo funkcjonalny zestaw.

 

Na początku sa30 kosztował około 13000zł. Także też tanio nie było. Mam monitor audio gold 200 I z arcamem fajnie to gra. Nawet a z AVR 10 mi się podobało. Brakuję mi kolorowedgo wyświetlacza tak jak jest w AVR. No ale uważam że i tak pierwsze co ma wpływ na dźwięk to akustyka, drugie kolumny a trzecie wzmacniacz. 

W tych czasach uważam że sprzęt powinien mieć HDMI. Obsługę z telefonu. Komfort użytkowania musi być. Sobie niewyobrażam w tych czasach mieć osobno wzmacniacz, odtwarzacz, dac. No i pod to podpięty TV.

Ale ciekaw jestem jak się będzie prezentował sa45. Bo chyba sa35 to będzie coś na poziomie sa30. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Carmion napisał:

Na początku sa30 kosztował około 13000zł. Także też tanio nie było. Mam monitor audio gold 200 I z arcamem fajnie to gra. Nawet a z AVR 10 mi się podobało. Brakuję mi kolorowedgo wyświetlacza tak jak jest w AVR. No ale uważam że i tak pierwsze co ma wpływ na dźwięk to akustyka, drugie kolumny a trzecie wzmacniacz. 

W tych czasach uważam że sprzęt powinien mieć HDMI. Obsługę z telefonu. Komfort użytkowania musi być. Sobie niewyobrażam w tych czasach mieć osobno wzmacniacz, odtwarzacz, dac. No i pod to podpięty TV.

Ale ciekaw jestem jak się będzie prezentował sa45. Bo chyba sa35 to będzie coś na poziomie sa30. 

Na samym początku SA30 kosztował dokładnie 11990zl,ale szybko cena zeszła do 8990zl.Ale nówkę można było wyrwać po negocjacjach za 7500zl. Nawet około 10 osobom po tyle można powiedzieć, że załatwiłem,bo skierowałem do konkretnych salonów, które po tyle puszczały. Tak jak pisałem na początku też koniecznie chciałem mieć all in one, żeby było łatwo obsługiwać i mieć nie za dużo kabli z tyłu. Teraz mam dwa klocki i ciut więcej kabelków no bo streamer ze  wzmakiem trzeba połączyć. Ale oprócz kondycjonera w nic innego się już nie bawię. Oba sprzęty mają dość dobre dacki, bo A8 na kościach AK4499EX, a A9 na kościach Burr Browna. A8 ma Hdmi Arc, ale do dźwięku z TV podłączam tylko optykiem wzmacniacz, który ma super metalowego pilota. No może nie reaguje tak jak SA30, który włączał  i wyłączał się razem z TV, ale lubię brać ten fajny metalowy pilot do ręki i nim operować. Ale najbardziej jestem zadowolony z jakości dźwięku, szczegolnie gdy puszcze analogowo Xlrami z A8 do A9 to brzmi dużo lepiej niż to co słyszałem z Arcama SA30. No i Eversolo A8 to świetne w obsłudze i bardzo funkcjonalne urządzenie, a z tym wyświetlaczem można robić cuda a i świetnie brzmią zgrane płyty na dysk, lepiej od streamingu z Tidala czy Qobuza. 

IMG_20240514_182343615.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...