Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins inaczej Bowersy


Recommended Posts

„Najlepszy głośnik to nie ten, który daje najwięcej, lecz ten co zabiera najmniej.” John Bowers

Bowers & Wilkins, powszechnie znany jako B&W, to brytyjska firma produkująca konsumenckie i profesjonalne głośniki oraz słuchawki. Firma została założona w 1966 roku w Worthing w hrabstwie West Sussex w Anglii. W październiku 2020 roku została przejęta przez Sound United, spółkę holdingową będącą właścicielem kilku innych marek audio (Denon, Marantz, Polk Audio, Classé, Definitive Technology, HEOS i Boston Acoustics).

Z historią i dorobkiem firmy możemy zapoznać się na stronie Magazynu Audio

Na stronie naszego forumowego Magazynu możemy odwiedzić fabrykę B&W zasilając wyobraźnię fotkami wykonanymi podczas wizyty.

Na początek kilka fotek moich  Bowersów. Są to trzecie B&W. Po drodze były 706 i 705 Signature. Innych kolumn nie posiadałem, aczkolwiek miałem wypożyczone 3 pary innych. Zdecydowanie najbardziej odpowiadały mi B&W. Jak widać, w uczuciach do tej firmy jestem stały :)

 

G1.jpg

G2.jpg

G3a.jpg

G4a.jpg

G5a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem serię 600, mam 700, myślę o zakupie 705S3. Ciągle staram się słuchać innych konstrukcji, ale póki co, to B&W to moje brzmienie. Ale ja nawet rozumiem ludzi, którzy ich wręcz nie trawią. Bo zbyt detalicznie, bo bezdusznie, bo za dużo wybrzmień. Ale na przykład że grają efekciarsko. Hm.. to znaczy jak? I jaki to konkretnie zarzut? Z żadnych innych kolumn, naprawdę również sporo droższych, nie mam tak oddanej przestrzeni. Kiedy słucham muzyki nagranej w przestrzeni katedry. To te mury słychać. Lubię ich przestrzeń i powietrze. Ale... oczywiście to nie są kolumny które zagrają wszystko fajnie. Napisałem tu na forum kiedyś takie zdanie w wątku o świetnie nagranych plytach Stockfish:

"Bo właśnie po to się kupuje B&W. Bo jak coś jest nagrane co najmniej dobrze, to słychać to bardzo dobrze, a jak jest nagrane bardzo dobrze, to się słucha pomijając wszystko inne. A jeśli realizacja jest zła, to się pisze, że B&W nie da się słuchać 🙂."

Zdanie podtrzymuję. A... jeszcze albo jeśli w minimalnym stopniu nie zadba się o akustykę. 

No i ciepły wzmacniacz nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzesiek202 napisał:

No i ciepły wzmacniacz nie zaszkodzi.

Na upartego... w tym momencie ciężko mówić, że słyszy się 100% Bowersa. Może to nawet Bowers pokazuje, gdzie wzmacniacz gubi a gdzie powiększa. 

Jarek słucha na Marantzu, który chyba nie jest nigdzie podgrzany i jest bardzo z Bowersa zadowolony.

I jeszcze jedna uwaga, czytając recki Magazynu Audio to jednak monitory Bowersa trochę kolorują, zazwyczaj rozjaśniona góra i podbity bas. Nie mocno ale jednak.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz, Moon czy coś z Top-a czyli Hegel.

Skłaniałbym się jednak do tego, że Bowers (monitory) są lekko efekciarskie na planie mniejszego lub większego V. 

5 minut temu, Grzesiek202 napisał:

bezduszność

Co w brzmieniu Bowersa znaczy dla Ciebie bezduszność?. Przecież to nie pasuje do zdania otwierającego ten Klub....

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzesiek202 napisał:

Bezduszność czyli pokazywanie dokładnie tego co nagrane. Bez docieplania. Bez zmiękczania.

Ale przeciez to, co nagrane, moze miec dusze! :)

2 minuty temu, Grzesiek202 napisał:

Dlatego dla mnie temat wzmacniacza jest jednak drugorzędny. Po pierwsze kupujesz (lub nie) dźwięk B&W.

Podpisuje się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kaczadupa napisał:

Jarek słucha na Marantzu, który chyba nie jest nigdzie podgrzany i jest bardzo z Bowersa zadowolony.

Każdemu według potrzeb jego... Czy jakost tak to było.

33 minuty temu, kaczadupa napisał:

jeszcze jedna uwaga, czytając recki Magazynu Audio to jednak monitory Bowersa trochę kolorują, zazwyczaj rozjaśniona góra i podbity bas. Nie mocno ale jednak.

Górę mają podkreśloną. I zapomniałeś napisać jeszce: niezszytą z resztą pasma. Czasami to słychać. Też się z tym zgadzam. I je bardzo lubię.

16 minut temu, kaczadupa napisał:

A nie jest tak, że Rotele mają troszkę "przytępioną" górę pasma

I znów się zgadzamy. Też miałem takie wrażenie.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa wezmę ja do siebie Bowersy 707 S3. W końcu Marek poszedł z Bowersem na sam szczyt, może jest w nich coś wyjątkowego, co i mnie chwyci po ATC. Przy okazji będzie ciekawe zestawienie - monitor, którego technologia sięga chyba już dobrze ponad 20 lat wstecz (ATC SCM 7) vs współczesna inżynieria i brak jakichkolwiek ograniczeń w projektowaniu. Strzelam 80 do 20 na zwycięstwo ATC.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...