Skocz do zawartości

Kino domowe salon 49m2


Recommended Posts

5 minut temu, Marcinos89 napisał:

a wiem co jest napisane w specyfikacji Dolby!!!

Ja też... 

Cytat

The horizontal width should be about the same as the horizontal separation of left and right speakers placed at ±30 degrees. If this guidance is followed, the overhead side-to-side separation should be 0.5 to 0.7 of the width of the overall layout, depending on the distance to the screen and the front three speakers, relative to the surrounds. It is best to keep the overhead arrangement centered, front to back, over the listening area, even if the front speakers and screen are at a greater distance than the surround speakers.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcinos89 napisał:

No oficjalnie tego nie powiedziałeś prosto w twarz. Pomogłem wymienić i sprawę załatwiliśmy.

Koniec tematu, do tej pory nie wiem o co Ci biegało. Dla mnie sprawa zamknięta.

9 minut temu, Marcinos89 napisał:

nawet w wiadomościach na PW ci wysyłałem to co miałem od Dolby a Ty tutaj teraz wmawiasz że liczy się szerokość zestawu głośnikowego a nie dedykowanego pokoju...

Są grafiki od Dolby które podpowiadają jak prawidłowo ustawiać sprzęt. Napisałem przed chwilą że kolumny LR mają rozstaw 20-30 stopni, nie wmawiaj mi że coś pisałem o bezwględnej szerokości. Jedynie to że przy STANDARDOWYM salonie który ma przeciętne proporcje pozycja rozstawu bocznego Atmosów wypada mniej więcej jak frontów.

9 minut temu, Marcinos89 napisał:

Tak wiem że masz sprzęt za ponad 50 tys zł( sam procesor plus końcówki mocy ) chyba że przez lata coś się zmieniło i pogoniłeś Trinnov-a 

Trinnova pogoniłem, zbyt trudny w obsłudze, do tego długo się włączał. Rodzina wyłączała ampli i używała głośników w TV, tego było już za wiele. Za kasę kupiłem proj, zresztą chyba miałem ich z 10 przez dwa lata hehe. Denon nadal działa pokój obok, w jaskini od kilku tygodni nowy amp z końcówką wielokanałową.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się was czytało panowie , wracając do tematu żeby mi to wyjaśnić łopatologicznie montuje  przód

2x głośniki podstawowe np (Monitor Audio Bronze 100) 

1x centralny np(Monitor Audio Bronze c150)

4 x sufitowe i tu pytanie jakie by ktoś polecił ?

Tył 2x surround (Monitor Audio Bronze 100)

1x subwoofer np (Klipsch RP 1000)

+ amplituner 

dobrze mysle ?? 
i do karzdego głośnika pociągnąć kabel 2x2.5 mm^2 Oehlbach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcinos89 napisał:

Przód daj 2x2,5mm2 a do wszystkich efektowych 2x1,5mm2

Ja bym kupił 50 i na uchwyt https://allegro.pl/oferta/adam-hall-stands-suwmb-10-b-uchwyt-do-glosnika-11921566646 miałem na tych uchwytach Heco Celan 102F, Heco Victa 202 oraz Dali Oberon On Wall 

Bardzo precyzyjna instalacja, osobiście polecam 👌

A coś z podtynkowych ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marcinos89 napisał:

Jest napisane W= szerokość pomieszczenia 🤭

Czyli tłumaczenie jakiegoś czesława z internetu jest lepsze niż oryginalna dokumentacja Dolby. A co jeżeli pomieszczenie jest szersze albo niesymetryczne? Nie zawsze szerokosc pola odsłuchu to szerokość pomieszczenia Martinku... 

 

14 minut temu, macho100 napisał:

A coś z podtynkowych ? 

Może być np. cos takiego https://glosniki-instalacyjne.pl/magnat-icp82-glosnik-podtynkowy-sufitowy-instalacyjny.html Zwróć uwag, żeby w takim przypadku była możliwość ustawienia kopułek w stronę słuchacza. 

 

32 minuty temu, macho100 napisał:

dobrze mysle ?? 

Jak chcesz trochę zaoszczędzić na na suttound możesz dać 50 a nie 100. Przydałby się też drugi subwoofer. To możesz zrobić z czasem. Ważne, żeby teraz przewidzieć możliwość poprowadzenia przewodu nawet na drugą stronę pomieszczenia. Subwoofery podłączasz kablem RCA-RCA a nie takim standardowym głośnikowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcinos89 napisał:

Montuje się drugą pare kolumn frontowych jeżeli szerokość rozstawienia kolumn głównych jest większa niż 8 metrów ( ale nie pamiętam dokładnie ) 

Widać przerosło Cie proste pytanie, bo nie chodziło o front wide. Wyobraź sobie sytuację, że pomieszczenie ma 10 metrow szerokości ale zestaw KD jest rozstawiony na szerokość 3 metrów a glosniki surround są na statywach/uchwytach a nie na ścianach. Wtedy też dasz Atmos na szerokość 0.5-0.7 szerokości pomieszczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

Wyobraź sobie sytuację, że pomieszczenie ma 10 metrow szerokości ale zestaw KD jest rozstawiony na szerokość 3 metrów

Standardowe openspace w nowoczesnym budownictwie gdzie każdy metr kwadratowy na wagę złota. Jedna przestrzeń która mieści kuchnię, salon i korytarz a często także sypialnię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcinos89 napisał:

Ale sobie życie utrudniacie, w takim pomieszczeniu idzie się na kompromisy a my tutaj rozmawiamy o nagłośnieniu i ustawieniu kolumn w pokoju kinowym😉

W tym wątku rozmawiamy o instalacji KD w salonie jakbyś nie zauważył. Przestań odwracać kota ogonem bo zrobisz mi krzywdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PanKlor napisał:

 

 

  Jako glosniki rozważyłbym Monitor Audio Bronze 100 x 4 i C150.

 

nie bardzo rozumiem  motywu z C150 ?

przeciez to ledwo slychac taki centralny  glosnik 🤣

tu trzeba zamontowac   RP-504C II jako niezbedne minimum

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, no_i_fajnie napisał:

Nie myslisz, ze jednak centralny, z tej samej linii, co fronty moze bedzie lepszy? Jakie trzeba, jakie niezbedne?

 

Od razu widac ze nie masz pojecia o czym piszesz  i to nie pierwszy raz 

NIe nie  mysle ze centralny musi byc z tej samej  firmy czy linii modelowej  🤣

Centralny glosnik moze byc rozny od innych zastosowanych na danym  montazu  i nie jest to bledem przy instalacji KD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bora902 napisał:

NIe nie  mysle ze centralny musi byc z tej samej  firmy czy linii modelowej  🤣

Nie pytalem, czy musi, tylko czy moze nie bylby lepszy, w tym wypadku.

3 minuty temu, bora902 napisał:

Centralny glosnik moze byc rozny od innych zastosowanych na danym  montazu

No, to oczywiste, kazdy sobie ostatecznie kupi, co bedzie chcial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marcinos89 napisał:

Właśnie pokazałeś swoją mądrość😂 

Frontowe kolumny muszą być z ten samej serii, firmy by dźwięk był spójny i oferował prawidłowe płynne przejścia. Za chwilę wyjedziesz że Dirac Ci wszystko ładnie wyrówna😁 no nie do końca 

 

widze ze tu sie objawil nam jakis instalator profesjonalnych  systemow DOLBY 

rozwin mysl  "spojnego dzwieku"  i "plynnego przejscia"  gdy zastosowane identyczne chinskie glosniki 

daj tez jakis link do literatury tematu , moze byc w obcym jezyku 😜

(tylko nie po chinsku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie!

Spokojnie :)

Centralny nie musi byc z tej samej linii. Sprawdzone wielokrotnie. Mit obalony :) Jest git.

23 godziny temu, Marcinos89 napisał:

Frontowe kolumny muszą być z ten samej serii, firmy by dźwięk był spójny i oferował prawidłowe płynne przejścia.

To jest mit.

podłącz sobie jedną kolumny jakiejkolwiek firmy frontową i centralną z tej samej linii. Zobaczysz jak różnie brzmią.

Serio.

kolumna centralna gra co innego. Płynne przejscia bez problemu wychodzą na kalibracjach i ustawieniach.

Lepiej kupować dobre centralne niż na sile pakowac się w komplet.

Akurat C150 jest dobrym centralnym. Ale mówie generalnie

Klipsch jest swietnym centralbym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2024 o 18:07, macho100 napisał:

Fajnie się was czytało panowie , wracając do tematu żeby mi to wyjaśnić łopatologicznie montuje  przód

2x głośniki podstawowe np (Monitor Audio Bronze 100) 

1x centralny np(Monitor Audio Bronze c150)

4 x sufitowe i tu pytanie jakie by ktoś polecił ?

Tył 2x surround (Monitor Audio Bronze 100)

1x subwoofer np (Klipsch RP 1000)

+ amplituner 

dobrze mysle ?? 
i do karzdego głośnika pociągnąć kabel 2x2.5 mm^2 Oehlbach?

Ogółem dobrze to wygląda, ale poszedłbym w większe subwoofery na ten metraż. RP-1400SW przykładowo. 49m2 to duża przestrzeń do nagłośnienia, a mimo że RP-1000SW jest bdb subem, to może sobie nie poradzić. 

Klipsch RP-504C II też jest świetnym centralnym, ale i zauważalnie droższym. Jeśli chciałbyś mieć wizualnie zgrany front, to poszedłbym w RP-600M II, ale nie jest to mus. Na surround możesz pójść w mniejsze MA Bronze 50, a jako Ampli dobrze sprawdzi się tu moim zdaniem Denon AVC-X3800H :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Panowie, Panowie!

Spokojnie :)

Centralny nie musi byc z tej samej linii. Sprawdzone wielokrotnie. Mit obalony :) Jest git.

To jest mit.

podłącz sobie jedną kolumny jakiejkolwiek firmy frontową i centralną z tej samej linii. Zobaczysz jak różnie brzmią.

Serio.

kolumna centralna gra co innego. Płynne przejscia bez problemu wychodzą na kalibracjach i ustawieniach.

Lepiej kupować dobre centralne niż na sile pakowac się w komplet.

Akurat C150 jest dobrym centralnym. Ale mówie generalnie

Klipsch jest swietnym centralbym.

Okay , ale charakter brzmienia kolumna centralna będzie miała dużo bardziej zbliżony do bliźniaczej kolumny frontowej z tej samej serri , niż ta od zupełnie innego producenta . 

Więc raczej trzeba celować przy zakupie w kolumny frontowe i głośnik centralny z tej samej serri. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, fluid81 napisał:

Okay , ale charakter brzmienia kolumna centralna będzie miała dużo bardziej zbliżony do bliźniaczej kolumny frontowej z tej samej serri , niż ta od zupełnie innego producenta . 

Więc raczej trzeba celować przy zakupie w kolumny frontowe i głośnik centralny z tej samej serri. 

Będzie miała le to nie ma kompletnie znaczenia. Bo kolumna centralna gra co innego.

Dlatego to jest mit z tym doborem.

Mowie poproś o odsłuch jednej kolumny frontowej i  centralnego zdziwisz się jaka jest różnica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido, wiesz możesz mieć swój punkt widzenia, moim zdaniem w dużej części słuszny. Ale jeśli ktoś ma zakodowane we łbie że front musi być tej samej marki to nie przegadasz.

Osobiście ciężko mi by było różnicować markę, przede wszystkim jeżeli chodzi o aspekt wizualny. Bo dźwiekowo jest sprawa zawsze do obadania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Butler napisał:

@Piotr Sonido, wiesz możesz mieć swój punkt widzenia, moim zdaniem w dużej części słuszny. Ale jeśli ktoś ma zakodowane we łbie że front musi być tej samej marki to nie przegadasz.

Osobiście ciężko mi by było różnicować markę, przede wszystkim jeżeli chodzi o aspekt wizualny. Bo dźwiekowo jest sprawa zawsze do obadania.

 

Wiem. Dlatego nie będę tutaj prowadził krucjaty.

Jedynie com napisał napisałem :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...