Skocz do zawartości

6 000 zł - monitory - pomóżcie proszę.


tomasz1w

Recommended Posts

3 godziny temu, McKarmi napisał:

Może następny krok, to po prostu Elac Concentro s503?

Nie, bo są po prostu za drogie dla mnie. Poza tym byle czym ich nie popędzisz.

Pewnych kwot nigdy nie wydam na sprzęt (no chyba, że nieoczekiwanie zostanę milionerem). Mieszkając w bloku, o pardon, apartamentowcu, nie ma co się porywać na nie wiadomo co. System za 30K razem z bibelotami to psychicznie jakoś przełknę, o ile usłyszę progres w stosunku do tego za 15 czy 20K. I to jest zazwyczaj do zrobienia. Ale później to zaczynają się schody, trzeba wydawać dużo więcej, żeby usłyszeć jednoznaczną poprawę. Mając np. system za 60K, dołożenie 10-15K zazwyczaj niewiele wniesie, jakieś zmiany, ale nie jednoznaczną poprawę. Trzeba coraz głębiej sięgać do kieszeni. Dlatego właśnie wolę żonglować sprzętem w zakresie 5-10K za wzmacniacz czy kolumny i mieć z tego radochę. Żona mniej zadowolona do ciągłych zmian, ale już trochę przywykła;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, kaczadupa napisał:

Brzmieniowo czym się wyróżniają z tłumu? Myślę ich posłuchać jak tylko ochłonę po powrocie do pracy. 

Adam, ja nie mam i takiego doświadczenia i takiego pióra, jak Ty, ale zacytuję samego siebie z wątku o Elacach sprzed ponad roku: 

"B&W 707 S3 - przepraszam, ale te kolumny są w pytę dobre, niezależnie od tego, kto jak nie lubi Bowersów, a te historie z ich nielubieniem i jak B&W są złe to już trochę legendami obrosły;) Ja nigdy nie miałem takich obiekcji, ale jak się poczyta w sieci... opinie napisane chyba przez tych, co ich nigdy nie słuchali. Cóż, lepiej czasami nie czytać, tylko posłuchać. Pierwsze wrażenie to absolutna kontrola, przejrzystość, ogniskowanie źródeł, "powietrze", zebrany, czytelny, szybki bas, tutaj naprawdę Bowers jest dobry. Liniowa średnica, bez czarów, za to bardzo czytelna. Bardzo czytelne wysokie, ale wcale nie kłujące. Dużo powietrza, znowu to piszę. I wcale to jest nie suche brzmienie, choć detali tu dużo. Trochę żałuję, że nie spróbowałem B&W 706 S3, być może większa obudowa i woofer dałyby więcej "romantyczności", ale znowuż, 707 wg mnie to są bardzo dobre małe monitory, gdybym miał pokój powiedzmy 10-15 m2, to pewnie byłyby już moje.

 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Akurat mam dwa piecyki "czarusie", grające swobodnie, podgrzane, namacalne. Któryś powinien z 707 S3 zatrybić.

W takim razie liczymy na "mały" test i porównanie 707 S3 z Twoimi dwoma wzmacniaczami:) Okraszone przynajmniej 10 zdjęciami.

Ja obiecuję, że tyle fotek wrzucę, jak już ogarnę 707 S2 i postaram się, żeby wszystkie zdjęcia były w miarę strawne i nie pokazywały tego samego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2024 o 10:47, tomasz1w napisał:

50 na karku, warto spróbować czegoś innego;) Nigdy nie miałem Bowersa.

Wcześniej słuchałem 707 S3. Ale nie 707 S2, także trochę zakup w ciemno... ale za dobre pieniądze, niewiele używane, praktycznie jak nowe. Do tego stojaki FS-700 S2. W razie czego sprzedam raczej bez straty.

To, że podoba mi się Elac Vela, moim zdaniem nie przekreśla od razu Bowersa. Będzie inaczej, ale czy gorzej? Moim zdaniem właśnie po prostu inaczej, coś pewnie będzie in plus, coś in minus. Dochodzi akomodacja ucha etc. Chyba, że od razu będzie do kitu, wtedy to znak, że nie tędy droga.

W najgorszym wypadku będzie szukał czegoś innego;)

Rozumiem, też tak czasami robiłem więc ja akurat rozumiem :)

Dnia 2.08.2024 o 16:47, Tomasz Kluczynski napisał:

Te s503 to takie trochę moje marzenie, jest para czarnych za 3000 euro, ale bardziej by mi pasowałe te orzechowe, ze sklepu można wyrwać jako takie już rozpakowane, lub ze zwrotu za 4000euro para.Ale do nich pasujące standy liczą sobie 1200 euro.

Odsłuchane już?

 

no właśnie bo Goldy teraz z prywatnych importów są dużo tańsze. A to ekstra paczki. Moim zdaniem warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Rozumiem, też tak czasami robiłem więc ja akurat rozumiem :)

Odsłuchane już?

 

no właśnie bo Goldy teraz z prywatnych importów są dużo tańsze. A to ekstra paczki. Moim zdaniem warto.

Nie odsłuchane, i pewnie nie dojdzie do odsłuchów i zakupu.

Nie mam teraz na to czasu , dużo krąże pomiędzy zachodnimi Niemcami a Warszawą. Do końca pażdziernika zjeżdzam na stałe, to i dopływ gotówki się skurczy.

Ogolnie wszystko wymieniłem, kolumny kupiłem nówki z salonu 14 miesięcy temu, a grają od połowy grudnia.

Zakup drugich to jednak spory wydatek, a sprzedaż tych mogła by się wiązać z dużą stratą(choć kupiłem je tanio, a w porównaniu do tego co kosztują w Polsce , to nawet bardzo tanio), a grają i tak dobrze i mają wiele zalet, bo rzadko które kolumny podłogowe o wadze 27kg sztuka tak dobrze wpasują się do pomieszczenia zaledwie 21,5m2, nie ma problemów z basem nawet przy bliskim ustawieniu w stosunku do ściany, bo wyjście bass refleksu jest u dołu i ładnie się on rozchodzi. Są przy tym bardzo detaliczne i jedyne co mogę im zarzucić to trochę brakuje mi ciepełka, ale pewnie tak już musi być.

Jeśli bym zmieniał to tylko na monitory i tu mam trzy takie które przypadły mi bardzo do gustu. W pierwszym rzędzie nowa wersja Cantonów Reference 9, która gra lepiej od poprzedniej wersji 9k, i jest ciut "ciemniejsza"(w granu) i przy tym dla mnie obłędnie piękna w czarnej wersji. Niestety ich cena na razie jest trochę za wysoka normalnie 3600euro za parę, a jeszcze standy, choć widziałem już nówki poniżej 3000 za parę. Na drugim miejscu właśnie te Elac Conertino S503, ewentualnie Dynaudio S40(są jedne w dobrej cenie na ebay Kleizingen 1875 euro za parę), a jeszcze lepiej S25.

Na razie nie przewiduję zmian, wygląda u mnie tak.

 

nowy wystrój.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal napisał:

Ale tu chyba Tomasz miał wymienić. 

No i Tomasz wymienił.

A pod czy im postem Piotr zadał pytanie?

Masz coś do mnie że mi zwracasz ciągle uwagę?

Zajmij się lepiej sobą, a moje posty ignoruj jak coś ci nie pasuje.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo monitorów to miałem okazję usłyszeć Unitrę, Jaspery oraz Silvery te trzecie to dramat do sześcianu tak samo jak większy model ( jedne z najgorszych kolumn, suchota i męczarnia,) Unitra to super kolumienka, niby tak plują w komentarzach na nią, a gra lepiej, niż większość szrocika poniżej dychy, wszystko jest równe i klarowne, bardzo dobrze się tego słucha, wysokie nie męczą, wokal nie krzyczy na twarz , bas jest detaliczny i kontrolowany w połączeniu w jakimś mocnym piecem można z nich wycisnąć bardzo fajną synergię, nie ma tam jakiegoś zejścia do piekieł, ale dzięki temu zyskują na czytelności co jest akurat fajne bo wibracja się pojawia , ale lekka ,jedne z lepszych pak i warto je podsłuchać. Jasper to wiadomka potęgą i klasa, zejście jest głębokie, wysokie cudne, niemęczące i przede wszystkim wokalista nie drze japy i nie jest robotem, nie byłem sam na odsłuchu i wystarczyło tylko włączyć jaspery i od razu pojawiał się banan na buzi. Ogólnie to chętnie przetestowałbym unitrę oraz jaspera we własnych warunkach domowych. Zawiodłem się bardzo na wzmacniaczu od unitry bo gra jakoś tak bez życia nawet z zgb-401.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Dedal @Tomasz Kluczynski Panowie, PEACE:)

Poza tym każdy Tomek na tym forum ma niepisane prawo do wrzucania dowolnych tematów w wątkach założonych przez innego Tomka:)

 

7 minut temu, S!N! napisał:

niż większość szrocika poniżej dychy

Masz na myśli, że poniżej dychy to szrocik? Odważne sformułowanie:)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JacekWoy napisał:

Kef r3 meta

Niestety nie, ale z tego względu, iż w moim przypadku nie ma sensu, abym obniżał półkę tutaj pozostaje tylko wymiana na mniejszy model tego co mam lub skok w bok w podobnym przedziale cenowym. W następnym tygodniu mam plan sprawdzić dynaudio evoke i jeśli będą mieli te Kefy to poproszę , aby podłączyli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S!N! napisał:

Niestety nie, ale z tego względu, iż w moim przypadku nie ma sensu

Rozumiem. Ciekawi mnie jakbyś je ocenił bo moim zdaniem własnie graja bardzo szlachetnie. Góra jest delikatna, nienatarczywa, przynajmiej tak to odbieram w połączeniu z Rega Elex mk4.

Edytowano przez JacekWoy
błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekWoyJeśli będą mieli na stanie i odsłucham to dam Ci znać jak je odebrałem :)

 

Mała prywata - w salonie mieli ten stolik https://www.pylonaudio.pl/stolik-audio-obsidian-T3-pylon-audio  i kurde przyznam szczerze, że jest piękny!  Jeśli ktoś ma namiary na niego w fajnej kwocie lub chciałbym odsprzedać to dajcie znać na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S!N! napisał:

Niestety nie, ale z tego względu, iż w moim przypadku nie ma sensu, abym obniżał półkę tutaj pozostaje tylko wymiana na mniejszy model tego co mam lub skok w bok w podobnym przedziale cenowym. W następnym tygodniu mam plan sprawdzić dynaudio evoke i jeśli będą mieli te Kefy to poproszę , aby podłączyli :)

Moim zdaniem Evoke 20 to dla ciebie tak jak Kef R3 Meta to nie progres. Jeśli w kierunku Dynaudio to co najmniej S40, lub lepiej S25 czy Heritage, no i Confidence 20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

No i Tomasz wymienił.

A pod czy im postem Piotr zadał pytanie?

Masz coś do mnie że mi zwracasz ciągle uwagę?

Zajmij się lepiej sobą, a moje posty ignoruj jak coś ci nie pasuje.

Któryś raz już Twoje  historie muszę czytać , to mi nie pasuje 🙅‍♂️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S!N! napisał:

Mała prywata - w salonie mieli ten stolik https://www.pylonaudio.pl/stolik-audio-obsidian-T3-pylon-audio  i kurde przyznam szczerze, że jest piękny!  Jeśli ktoś ma namiary na niego w fajnej kwocie lub chciałbym odsprzedać to dajcie znać na priv.

Zapraszam do kontaktu, zobaczymy, co się uda zrobić ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.08.2024 o 11:43, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie mam teraz na to czasu , dużo krąże pomiędzy zachodnimi Niemcami a Warszawą. Do końca pażdziernika zjeżdzam na stałe, to i dopływ gotówki się skurczy.

Rozumiem. Ale niech Niemcy tracą :)

Dnia 7.08.2024 o 15:10, S!N! napisał:

A propo monitorów to miałem okazję usłyszeć Unitrę, Jaspery oraz Silvery te trzecie to dramat do sześcianu tak samo jak większy model ( jedne z najgorszych kolumn, suchota i męczarnia,) Unitra to super kolumienka, niby tak plują w komentarzach na nią, a gra lepiej, niż większość szrocika poniżej dychy, wszystko jest równe i klarowne, bardzo dobrze się tego słucha, wysokie nie męczą, wokal nie krzyczy na twarz , bas jest detaliczny i kontrolowany w połączeniu w jakimś mocnym piecem można z nich wycisnąć bardzo fajną synergię, nie ma tam jakiegoś zejścia do piekieł, ale dzięki temu zyskują na czytelności co jest akurat fajne bo wibracja się pojawia , ale lekka ,jedne z lepszych pak i warto je podsłuchać. Jasper to wiadomka potęgą i klasa, zejście jest głębokie, wysokie cudne, niemęczące i przede wszystkim wokalista nie drze japy i nie jest robotem, nie byłem sam na odsłuchu i wystarczyło tylko włączyć jaspery i od razu pojawiał się banan na buzi. Ogólnie to chętnie przetestowałbym unitrę oraz jaspera we własnych warunkach domowych. Zawiodłem się bardzo na wzmacniaczu od unitry bo gra jakoś tak bez życia nawet z zgb-401.

Na jakim wzmacniaczu słuchane? No jednak Jasper i Silver wymagają zgoła innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Ale co to ma do tego jakiej elektroniki wymagają jak grają szajs, bas to dramat, a raczej jego brak no chyba, że ktoś lubi  pudełkowe uderzenia, sypią górą, wokal tak samo przeszkadza jak ktoś jest już zardzewiały i ma problemy ze słuchem to może mu taka męczarnia nie przeszkadza, unitra przy nich to arcydzieło, tych gniotów monitorowych od monitor audio słuchałem z denonem 2500ne, atollem in200 oraz nowa unitrą 805, większych słuchałem z innymi i było jescze gorzej, jak przełączyliśmy na nie to każdy się skrzywił łącznie ze sprzedawcą.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...