Skocz do zawartości

Korzystny , czy nie , wpływ forumowej edukacji ?


Recommended Posts

Wczoraj wieczorem zjechałem z promu . Dziś od rana ,rozpakowanie ,drobiazgi, stereo gra ,  jest fajnie . Teoretycznie ,po przesiadce z laptopa i starych słuchawek powinno być 100% satysfakcji . Tymczasem...😀 . Tymczasem radocha jest ,ale nie stuprocentowa ! Człowiek mimowolnie  wsłuchuje się w detale i kombinuje co jest do poprawy w brzmieniu zestawu . Obarczam winą forumową edukację ,czyli Was 😀 . Pytanie jak w temacie .

Wakacyjne pozdrowienia dla forumowiczów/ek 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowy75 napisał:

Człowiek mimowolnie  wsłuchuje się w detale i kombinuje co jest do poprawy w brzmieniu zestawu . Obarczam winą forumową edukację ,czyli Was 😀 .

Forum pomogło chłopaki doradzali jak mogli w co nie wątpię!!!! 

Przed zakupem robiłeś porównania różnych kolumn, wzmacniaczy innych towarzyszących sprzętów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RLC2 napisał:

Forum pomogło chłopaki doradzali jak mogli w co nie wątpię!!!! 

Przed zakupem robiłeś porównania różnych kolumn, wzmacniaczy innych towarzyszących sprzętów?

Przyznawałem się już wcześniej,że kupiłem z marszu,choć wcześniej około dwóch miechów czytałem forum 😀 . Oczywiście całą sprawę traktuję z przymrużeniem oka , zwyczajnie dziś mnie uderzyło ,że po takiej przerwie zamiast tylko się cieszyć słuchaniem ,zaczynam również nasłuchiwać 😀 . Wpływ forum na tą sytuację jest niewątpliwy . I uznałem ,że może to być przyczynek do ciekawej dyskusji .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciężko jest naraz odsłuchiwać kilka par kolumn, wzmacniaczy (pieniądze) choć to jest jedyną słuszna droga na dobranie systemu pod siebie. 

Czytanie forum jest ok jednak najlepiej coś posłuchać może nawet wprosić się do kogoś kto ma ciekawy zestaw. 

Ja też kupiłem trochę na chybił trafił 😉 jednak mi się poszczęściło systemie siadł i to bardzo ( to też  wina forum 😁)👍

Teraz po trzech latach pomalutku rozglądam się za czymś innym...

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do zmian się nie palę,choć takie myśli przelatywały . Póki co, chcę dopracować brzmienie tego, co mam przez korekty ustawień monitorów i pewnie jakąś adaptację akustyczną . Jak się czegoś w ten sposób nauczę łatwiej będzie komponować zestaw w przyszłości . Żonglowanie sprzętem to oczywiście też nauka, niestety kosztowna jeśli ktoś nie ma dostępu darmowego,np.jako pracownik salonu . Samo nasłuchiwanie daje impuls do pracy, żeby wycisnąć maks z tego co się ma . Na początku przygody z audio patrzyłem przez pryzmat marki/mocy sprzętu,pewnie jak większość nowych, zupełnie nie zdając sobie sprawy z wpływu np. środowiska ,w którym zestaw gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem krótko po remoncie/skończony przed zakupem zestawu/,zanim czymś okleję sciany czy sufity 4 razy się zastanowię,poczytam,popytam😀. Temat zupełnie nie jest prosty ,a ewentualne pudła to kolejny remont😀 .

6 godzin temu, michaudio napisał:

Odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze? Sprzęt (i obce o nim opinie) czy muzyka?

 

 

Umknęło mi . Przepraszam . W sumie nie mam dylematu,wiadomo muzyka. Rzecz w tym ,że lektura forum zmienia spojrzenie,o czym sam właśnie się przekonuję . A problem staje się nieco filozoficzny -dobrze to ,czy żle ? 😀 . Ale i praktyczny ,bo nasłuchiwanie może być początkiem pracy nad poprawą brzmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Żeby móc się doskonalić, najpierw musisz sobie uświadomić swoją niedoskonałość. Bywa to bolesne. 

Z tym nie mam problemu przynajmniej w temacie audio 😀 . Sprzęt niezbyt fikuśny,akustykę z pewnością da się usprawnić , a przede wszystkim słuchacz musi się doszkalać i osłuchiwać ,żeby coś ulepszyć . Prace trwają już od wczoraj ,wszystko w międzyczasie , bo wiadomo , po dłuższej nieobecności mnóstwo około domowych spraw do ogarnięcia . Dziś np. nowe ustawienie monitorów w tle i tym sposobem kamyczek do kamyczka... .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nowy75 napisał:

Teoretycznie ,po przesiadce z laptopa i starych słuchawek powinno być 100% satysfakcji

Moim zdaniem tu jest błąd w postrzeganiu całej zaistniałej sytuacji. Kto powiedział na forum (bo to je głównie obwiniasz) , że sprzęt stacjonarny jest lepszy od słuchawek? Nawet niech będzie już że od "starych połączonych z laptopem"? 

Juz W moich wpisach z przed wielu lat można  znaleźć info, że to słuchawki są właśnie czymś na czym mozemy opierać swą referencję budując zestaw stacjonarny (swego rodzaju punkt odniesienia). 

Tak ja to widzę....

18 godzin temu, Nowy75 napisał:

Obarczam winą forumową edukację ,czyli Was 😀

Nie mam pytań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moim zdaniem tu jest błąd w postrzeganiu całej zaistniałej sytuacji. Kto powiedział na forum (bo to je głównie obwiniasz) , że sprzęt stacjonarny jest lepszy od słuchawek? Nawet niech będzie już że od "starych połączonych z laptopem"? 

Juz W moich wpisach z przed wielu lat można  znaleźć info, że to słuchawki są właśnie czymś na czym mozemy opierać swą referencję budując zestaw stacjonarny (swego rodzaju punkt odniesienia). 

Tak ja to widzę....

Nie mam pytań...

Kolego sympatyczny !

Zgadzam się ,że dobre słuchawki plus dobra jakość nagrania mogą stanowić fajny punkt wyjścia . Jako się rzekło, w delegacji leciałem na słuchawkach mocno sfatygowanych a nagrania to różna jakość z YouTube . Co do tego "obwiniania" , to myślałem , że emotikon na końcu zdania wyjaśnia sprawę . Temat jest typowo wakacyjny 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna uwaga w ramach swobodnej próby ożywienia tematu - kolega MICHAUDIO wspomniał o "obcych opiniach",który to wątek czasami jest na forum poruszany . Otóż przynajmniej dla mnie ,  forumowa edukacja nie oznacza bezrefleksyjnego kopiowania cudzych opinii ,traktuję je bardziej jako wskazówki na co zwrócić uwagę . Zwłaszcza ,że poglądy forumowiczów na wiele podstawowych tematów bywają skrajnie różne, co nowicjusza jak ja , jeszcze bardziej skłania do zachowania rewolucyjnej czujności😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

Też tak uważam 😉

@Nowy75 adaptację akustyczną zrób dopiero po wybraniu docelowych kolumn, w innym przypadku będziesz musiał robić ją ponownie.

Kaska pozostanie na następne wakacje😉🌞

Pozdr

Zarówno sprzęt jak i ja na forum pachniemy świeżością 😀 . Nauki ciąg dalszy nie przez zmianę sprzętu tylko środowiska . Chwilowo próby będą przerwane ze względu na krótki urlop . Póżniej , gdy ustalę najlepszą na moje ucho pozycję monitorów ,zastanowimy się ,co z tym fantem dalej zrobić-problem na tą chwilę klasyczny,wzbudzający się bas przy pewnych częstotliwościach . Teraz czas się spakować😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...