Skocz do zawartości

Jakie kolumny i wzmacniacz na początek ?


brko

Recommended Posts

To dziwne.

Jak wlacze moje kino domowe, z malutkimi kolumienkami i to nie glosno, to juz wolaja bym zmniejszyl glosnosc.

Chyba w tym pokoju 40m nie jest pusto, pewnie jego czesc jest przeznaczona na jadalnie, reszta na goscinna czesc.

Niektore z tych kolumn sa wieksze niz moje Pylony, i beda za male?

Moze kolega @brko by mniej wiecej opisal jak ten pokuj wyglada?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Jak wlacze moje kino domowe, z malutkimi kolumienkami i to nie glosno,

sorry, ale ty wyciągasz wnioski na podst KD.

Stereo w tak dużym pomieszczeniu i słuchane głośno jak pisze kolega to była by katastrofa.

Do tego wszystkiego dochodzi kubatura pokoju.

Tu potrzeba kolumn z dynamiką pow. 90dB i raczej z dużymi przetwornika, żeby dobrze nagłośniły pokój.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Tam chyba byly takie z okolo 90 dB. 

słabsze, raczej +90dB i duże przetworniki.

Przy tych które są w propozycji, a przy tej głośności i mniejszy przetwornikach będzie miał problem z akustyką, a nie sądzę żeby szedł kol. @brko w dodatkowe koszty / nie małe / w adaptację pokoju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karol64208 napisał:

czy tylko chęć pochwalenia się 🤣, do tego masz inny temat.

Pochwalenia się czym ? Nie mam już tych kolumn. Karol , błędnie interpretujesz moje intencje i to nie po raz pierwszy. Moja dobra rada , nie należy mierzyć innych własną miarą :)    Co do budżetu 

https://www.olx.pl/d/oferta/dali-grand-kolumny-hi-end-okazja-CID99-ID10pJqs.html

kolumny byłyby w zasięgu. Faktycznie nie doczytałem , że jest to budżet na kolumny oraz wzmacniacz. 

4 godziny temu, bora902 napisał:

Nie jest istotny staz na forum jesli proponujesz komus 20 letnia uzywke

Pogadamy jak zaczniesz pisać po polsku. Na razie nie mamy o czym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mieszkanie to nie dyskoteka, i nie ten metraz.

Jesli ma te 40 metrow podzielone jak wyzej napisalem, to wciaz bedzie mogl glosnos sluchac i moim zdaniem nawet na niektorych z kolumn ktorych linki wkleilem.

Jesli to 40 metrow jak np. 6x7 metrow i puste, przeznaczone tylko do sluchania muzyki, to sie zgodze ze te ktore wkleilem moga byc z slabe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa płoty ode mnie mieszka Johan. Wpadam do Johana z butelką wina i rozsiadamy się w jego salonie. 40+ mtr. Kuchnia otwarta, więc dużo więcej.

I słuchamy brzmienia z LS3/5a, zresztą byłych moich, jednych z pierwszych monitorów. 1.5 metra mam do nich, no jak rękoma szpagat zrobię, to je dotykam.

Czy Koledzy zaproponują nam także jakieś „krowy” z min 20 lub lepiej 30cm driverem?

Pytam, ponieważ na wiedzę nigdy nie za późno. A ja się chętnie uczę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest głośno.

Z Marantz PM 8005/także mój były wzmak, 55-60dB. Wystarczająco, by już całe pasmo słyszeć. 
Przy tanecznej jeszcze nie próbowaliśmy, ale kto wie. Ja tylko troszkę tego winka. Po drugiej flaszce😉 myślę, że te 83-85dB to już może być akurat. Wzmak pociągnie na luzaku, a czy moje uszy długo pociągną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

To z kartonem i rachunkiem, juz ocenisz stan techniczny?

 

kolumna uzywana ktora stoi w oryginalnym kartonie a na niej przyklejona koszulka z rachunkiem nie wymaga rozbierania na czesci a jedynie odsluchu 

proste jak drut dla kogos kto ma jakies pojecie o zakupie uzywanego sprzetu audio 

13 godzin temu, S!N! napisał:

I co w tym śmiesznego?O wiele starszy sprzęt gra u mojej drugiej półki i nic się z nim nie dzieje i nie działo. Jedziesz, słuchasz i jak pasuje to bierzesz, proste jak budowa cepa, jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym rozkręcał kolumny przy zakupie lub po.Sam sprzedawałem używki w super stanach oraz kupowałem i nikt nie narzekał.

Przy takim metrażu jedyna sensowna opcja to właśnie kolumny z drugiej ręki, gdzie będę o wiele lepsze jakościowo, niż to co mają do zaprezentowania naganiacze z branży do 5tys za nówki, gdzie jeszcze trzeba się zmieścić ze wzmacniaczem.

 

kolumny z drugiej reki to sprzet dla kogos obeznanego z tematem 

w zadnym wypadku nie nalezy isc ta droga gdy ktos dopiero zaczyna przygode z dzwiekiem

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

 

Pogadamy jak zaczniesz pisać po polsku. Na razie nie mamy o czym.

moj polski jezyk jest komunikatywny  i nie potrzebuje rozmowy z toba 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

kolumna uzywana ktora stoi w oryginalnym kartonie a na niej przyklejona koszulka z rachunkiem nie wymaga rozbierania na czesci a jedynie odsluchu 

Dla mnie to żaden argument że kolumna jest w kartonie,  nie wiemy jak taka kolumna głośnikowa była używana na jakich poziomach głośności grała. Jeżeli przetworniki są całe nie popękane dźwięk czysty bez żadnych trzasków pisków, to można śmiało kupić. Nie trzeba się obawiać używek. 

P.S 

Rozbierałeś kolumny przed zakupem serio?

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
13 godzin temu, Artur Brol napisał:

To dziwne.

Jak wlacze moje kino domowe, z malutkimi kolumienkami i to nie glosno, to juz wolaja bym zmniejszyl glosnosc.

Chyba w tym pokoju 40m nie jest pusto, pewnie jego czesc jest przeznaczona na jadalnie, reszta na goscinna czesc.

Niektore z tych kolumn sa wieksze niz moje Pylony, i beda za male?

Moze kolega @brko by mniej wiecej opisal jak ten pokuj wyglada?

 

Kolumienki się u mnie na pewno nie sprawdzą, muzyki słucham bardzo głośno, nie siedząc w jednym dedykowanym do tego miejscu tylko sprzątając, gotując (mam kuchnie połączoną z salonem) czy robiąc jakiekolwiek inne czynności natury domowej, można powiedzieć że muzyki słucham cały czas.

Salon jest duży, przestronny, nie ma w nim dużo mebli. Wychodzi on na taras który również jest dosyć duży a chciał bym żeby tez tam było dobrze słychać muzykę. 

10 godzin temu, RLC2 napisał:

 Altusy już kupione i po temacie Panowie 😉

Nie wiem skąd masz tą wiedze, ale najwyraźniej wiesz lepiej co kupuję niż ja sam

17 godzin temu, RLC2 napisał:

@brko co będzie źródłem dźwięku?

Najczęściej laptop poprzez złącze Jack 3mm, czasem z odtwarzacza CD

Edytowano przez brko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, brko napisał:
10 godzin temu, RLC2 napisał:

 Altusy już kupione i po temacie Panowie 😉

Nie wiem skąd masz tą wiedze, ale najwyraźniej wiesz lepiej co kupuję niż ja sam

To było żartem napisane dlatego na końcu jest emotka 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...