Skocz do zawartości

Yaqin


Tonyrokihorror

Recommended Posts

Witam szanowne grono. 
Pytanko, czy połączenie yaqin ms90b  z pylon diamond mk2  będzie to dobre połączenie? W sensie czy ktoś z Was próbował? Kolumny słyszałem ale tego yaqina nigdy a na forach same pozytywy. Wiem że trzeba samemu posłuchać, pożyczać itd. Ale ciekawi mnie Wasza opinia. Muzyka to rock, metal.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Yaqin MS-90B dobrze zgrywa się Pylonami Diamond MK2, natomiast do mocniejszego rocka a zwłaszcza metalu to jednak radziłbym dobrać coś ze wzmacniaczy tranzystorowych, które jednak trochę lepiej wysterowują tego typu muzykę. Z lampowców jest jeden wzmacniacz, który mogę polecić i poradzi sobie z muzyka metalową, mianowicie Line Magnetic LM-150iA, z tym że to jest już znacznie wyższa półka cenowa. Z tranzystorów w budżecie Yaqina to mogą to być m.in. Primare i15, Cambridge Audio CXA81 MK2 ewentualnie troszkę cieplej brzmiący Arcam Radia A15.

Jedno jest pewne, koniecznie trzeba udać się na odsłuch i przesłuchać różną elektronikę oraz kolumny, aby samemu usłyszeć różnice i dobrać zestaw pod własny gust. Zapraszamy do naszego salonu na niezobowiązujący odsłuch. Kontakt. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się granie wiadomo jak najlepsze a budżet ograniczony. Więc yaqin za trochę ponad szóstkę po pokombinowaniu z lampami może zagrać jak tranzystor za 12 tysi to czemu nie. To jest tylko teoretyzowanie bo nigdy nie słuchałem tego wzmaka, chciałem zaciągnąć opini od posiadaczy tego yaqina 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tonyrokihorror napisał:

Dziękuję za szybką reakcję na post👍. Ten yaqin zainteresował mnie tym, że gdzieś na forum przeczytałem że to nie typowe lampowe granie a za sprawą lamp kt88 i układzie push pull gra trochę jak tranzystor za 12 tyś. Nie znam się na lapowcach i chciałem zaciągnąć opini. 

Owszem, Yaqin MS-90B jest mocny, dynamiczny i dosyć szczegółowy, ale jak dla mnie przy szybkich partiach metalowych nie do końca się wyrabia. Do tego gatunku muzycznego wcale nie jest łatwo dobrać odpowiedni zestaw. Dla tego tak jak wspomniałem, bardzo ważne jest aby porównać różne zestawienia. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AVSwiat napisał:

Owszem, Yaqin MS-90B jest mocny, dynamiczny i dosyć szczegółowy, ale jak dla mnie przy szybkich partiach metalowych nie do końca się wyrabia. Do tego gatunku muzycznego wcale nie jest łatwo dobrać odpowiedni zestaw. Dla tego tak jak wspomniałem, bardzo ważne jest aby porównać różne zestawienia. Pozdrawiam

Dzięki za fachowe wyjaśnienie. A mógłbyś coś doradzić? Kolumny podłogowe do 10 tys muszą być nowe a wzmak koło 6 może być używka. Salon około 30 mkw. Słucham kata, motorhead nie typowej sieki. Słyszałem pylony i fajnie to gralo ale nie pamiętam co je napędzało. Chce się na coś nakierować. Miałem marantza 6007 z Kef q750 i było tak sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tonyrokihorror napisał:

Dzięki za fachowe wyjaśnienie. A mógłbyś coś doradzić? Kolumny podłogowe do 10 tys muszą być nowe a wzmak koło 6 może być używka. Salon około 30 mkw. Słucham kata, motorhead nie typowej sieki. Słyszałem pylony i fajnie to gralo ale nie pamiętam co je napędzało. Chce się na coś nakierować. Miałem marantza 6007 z Kef q750 i było tak sobie

Jeśli lubisz głębszy delikatnie rozciągnięty bass to Pylon Diamond 28mk2 natomiast jeśli wolisz aby to był szybszy i bardziej zwarty bass i trochę większą selektywność to warto wziąć pod uwagę Focal Vestia N2. Z używanych wzmacniaczy mamy fajny do sprzedania, Naim Nait 5si (6,5 k). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqin z Pylon Audio Diamond to dobre połączenie, ale musisz liczyć się z raczej cieplejszym, gęstym, wolniejszym dźwiękiem. Jeśli chcesz pozostać przy lampie, na co gorąco namawiam szczególnie przy najnowszych Diampondach, to spójrz na polskie wzmacniacze lampowe Fezz Audio. Już model Silver Luna Evo powinna Cię w 100% usatysfakcjonować. Ewentualnie dobry tranzystor. W tym przypadku na pewno warto spojrzeć na Audiolab serii 7000, Musical Fidelity od M3si w górę.

Zapraszam jednak do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tonyrokihorror napisał:

Chcę się granie wiadomo jak najlepsze a budżet ograniczony. Więc yaqin za trochę ponad szóstkę po pokombinowaniu z lampami może zagrać jak tranzystor za 12 tysi to czemu nie. To jest tylko teoretyzowanie bo nigdy nie słuchałem tego wzmaka, chciałem zaciągnąć opini od posiadaczy tego yaqina 

pozdrawiam 

Za 6 kupisz używany tranzystor który zagra jak tranzystor i to zdecydowanie lepiej niż Yaqin :) za bardzo kombinujesz 

11 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeden z forumowiczów szukał wzmaka do swoich Diamondów 28, niby szukał tranzystora, ale w salonie zaproponowali mu lampę Unison Research Simply Italy  - Single Ended klasa A.

Jest zachwycony i bardzo chwali to połączenie, może spróbuj i ty.

Sory ale to jest hmmm dyskusyjne połączenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Fezz Audio. Już model Silver Luna Evo 

 

 

Oj nie...tak słuchałem u Was ...dla mnie tragedia. Jakby kawałek średnicy wyciąć i wyrzucić . Gdzie te lampowe brzmienie, dla mnie brak...

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeden z forumowiczów szukał wzmaka do swoich Diamondów 28, niby szukał tranzystora, ale w salonie zaproponowali mu lampę Unison Research Simply Italy  - Single Ended klasa A.

Jest zachwycony i bardzo chwali to połączenie, może spróbuj i ty.

Ooooo wywołany do tablicy 😁 spoko 😎

Tak dla jasności, nikt w Q21 nie proponował mi Simply Italy do D28.

Posłuchalem tam kilku tranzystorów, a najarany byłem bardzo na Caspiana M2, o którym myślałem że go kupię po wspaniałych recenzjach przeczytanych na forum...Posłuchałem go...i.....ten tego.....nie jest zły ale d....py nie urwał.....

A z boku ....stał sobie Simply.....poprosiłem o podłączenie....i tu się zaczyna zauroczenie które trwa od 5 miesięcy . I wątpię żebym się z lampy wyleczył.

Ale..........

Oryginalnie są w nim ruskie lampy Tung Sol.....da się lepiej.

Duużo lepszą kontrolę na basie oraz fajną detaliczność dają niemieckie lampy mocy EL34 RFT .

A sterujące amerykańskie JAN PHILIPS.

Zachowując jak najbardziej lampowy charakter brzmienia.

Nie znam Yaqina, może jest lepszy, nie wiem, najlepiej posłuchać obu opcji.

 

Edytowano przez Tomai
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...