Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXN V2. Pierwsze wrażenia po zakupie, zdecydowanie nie recenzja dla audiofilów ;)


Eltanianin

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale u mnie tez działał świetnie jako DAC z PC. Nie powiedział bym że gorzej od Streamingu.

Ten, wariant też stosuję. W sumie najpierw dlatego, że lepiej / wygodniej tidalem się zarządza z komputera.
Muszę się wsłuchać, jak będę mieć dobry dzień, czy różnica jest istotna, znów będę musiał kogoś zaprząc do zmiany źródeł by nie było sugestii

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Daj spokój Piotr , u niego nic nie gra a na dodatek wszystko się psuje. 

Pechowiec i krytyk na dodatek "level master "

Są tacy ludzie.... Ja mawiam o nich, że mają "ręce , które lecą".
ups, teraz spojrzałem, ale luz, to nie odniesienie, do Twojego avatara... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Dziwne, z opisu wygląda na idealny przetwornik dla posiadaczy lamp. 

Dwie sprawy. Pierwsza to ... mógłbyś się na coś zdecydować z awatarem , bo się gubię i źle działa to na mój układ nerwowy :)

Druga , testowałem tego Arcama , grał jak grał , nic wciągającego jakoś w nim nie usłyszałem. Zostałem przy RME , ta sygnatura bardziej pasowała mi do lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś, abstrakcyjne pojęcie "zaokrąglona góra", bo ja chyba, to inaczej rozumiem.

Dla mnie "zaokrąglona", to taka jakby krystaliczne krople wody, nie ostre zimne sople. Więc zaokrąglona góra ni jak mi pasuje do nieprzyjemnych sybilantów w przypadku za mocnego "zaokrąglenia" ;)
Czyli, ta "zaokrąglona", to  jaka, to góra... skoro  jak za bardzo to nieprzyjemna...? ;)

I, tu się włąśnie złączą "gadać o brzmieniu, to jak tańczyć o architekturze" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Dwie sprawy. Pierwsza to ... mógłbyś się na coś zdecydować z awatarem , bo się gubię i źle działa to na mój układ nerwowy :)

Druga , testowałem tego Arcama , grał jak grał , nic wciągającego jakoś w nim nie usłyszałem. Zostałem przy RME , ta sygnatura bardziej pasowała mi do lamp.

Sygnatura to tylko sygnatura. 

Ciekawe czy inni posiadacze lamp też by go skreślili. 

A co do recki to chyba autorstwa Pacuły, obecnie takich bajek w Audio nikt już nie pisze. 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają inaczej,  a to chyba nie Tobie oceniać który lepszy . Chyba że napiszesz ze dla Ciebie ,a to przepraszam.

" Miałem " obydwa,  pisalem już a Ty znowu mi tłumaczysz.  

Ps ja przynajmniej nie wydałem wyroku bo po co 😂

 

 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc, łatwiej się słuchało, czyli jest lepszy. Wiele osób chciało by zawsze łatwy, miły dźwięk niezależnie od źródła dźwięku. 

Jeśli posłuchasz na żywo perkusji czy jakichś dęciaków to one potrafią dać po uszach i tam nie ma zawsze łatwego słuchania.

Taki ma być dźwięk z DACA jak go zarejestrowano. Neutralny. No chyba, że ktoś po prostu celowo zmienia dźwięk DAC'iem pod swoje upodobania to ok, ale to nie ma nic wspólnego z high fidelity.

Edytowano przez marcin375
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin375 od CXN bolały mnie uszy. Coś ewidentnie było z nim nie tak. Podłączając do tego samego zestawu rDAC, komputer lub DAC Box RS nie było tego męczącego, natarczywego dźwięku. 

Może innych to nie rusza. Może tak lubią. Mnie ten odtwarzacz drażnił. 

Dziwne, że rDAC ma chipset tego samego producenta i nie było takich sensacji. Może to wina algorytmu Anagram użytego do "poprawiania" dźwięku CXN? Nie wiem. 

W każdym razie CXN szybciej sprzedałem jak kupiłem. CDS50, który teraz mam ponad 2 lata nie męczy i można go słuchać godzinami.

Tak napisałeś jakbyś uważał, że nie wiem jak brzmi perkusja lub instrumenty dęte na żywo. Nie no proszę - bez takich argumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dedal napisał:

Daj spokój Piotr , u niego nic nie gra a na dodatek wszystko się psuje. 

Pechowiec i krytyk na dodatek "level master "

No ale dlaczego Amatorkina dostał bana a Gargan nie może. Na Audiostereo dostał czasowego.

Czy takie osoby rozwijają forum?

21 godzin temu, Eltanianin napisał:

Ten, wariant też stosuję. W sumie najpierw dlatego, że lepiej / wygodniej tidalem się zarządza z komputera.
Muszę się wsłuchać, jak będę mieć dobry dzień, czy różnica jest istotna, znów będę musiał kogoś zaprząc do zmiany źródeł by nie było sugestii

Tak zrób z drugije strony jak jestes zadowolony to po prostu nie sugeruj sie innymi.

20 godzin temu, Gargan napisał:

Koło rDAC to ten Cambridge nawet nie stał 😏

kurde a miałem nawet takie zdjęcie że stał. Ale nie chce mi się szukać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak zrób z drugiej strony jak jesteś zadowolony to po prostu nie sugeruj się innymi.

Mimo, że rzeczywiście. w tej grupie klasy sprzętu, nie udało mi się lepiej dobrać a rozterek było wiele, zwłaszcza w okolicach Musical Fidelity.... No a sprzęt 3x - 10x...  droższy, no cóż nie samym audio człowiek żyje alb po prostu nie jest " uśmiechniętym prezesem spółki skarbu państwa", na ten przykłąd. ;)
i co...
...na pręgierz, za to? 😛...
...a żeby osiągnąć jakiś progres brzmieniowy, i  by to miało sens, to na taki 3x+  droższy, trzeba by patrzeć.

Wracając do CXN i kombinacji....
Dla "sportu", dlaczego, nie po testować, ale, na to trzeba mieć dzień, bo zwyczaj takie porównania w okolicach niuansu są męczące.
W zasadzie przyjąłem zasadę, jak nie ma efektu "łał", to drobiazgami, których innego dnia mona nawet nie dosłyszeć, się nie przejmuję
CXN u mnie spełnia dwie podstawowe funkcje. Jedną jest delikatne ocieplenie A5tki, drugą funkcja odtwarzanie plików z lokalnych bibliotek. Funkcje streamingowe traktuję, jako wartość dodaną, bo miałem to już z PC ;) Wiadomo, dla miłośników lampowców, to te "zabawki", to "kolorowe gadżety" Trochę nie wiem, dlaczego podchodzą do tego z pogardą ;) Ale, co mi do tego 😛
Więc, te wszystkie opinie tutaj wyrażane, wraz z moimi, trzeba traktować BARDZO,  ale, to  BARDZO RELATYWNIE, są uwarunkowane  wypadkową gustu i dostępnego budżetu. Zawsze będzie coś lepsze, nawet, jak wydam na sprzęt pierdylion, to gdzieś, jest lepszy za pierdyliard, ..i tak można bez końca, a przecież, z tego powodu nie należy się "kroić" :) 
... jeszcze komuś komuś innemu się spodoba ten za 15K i na tym się zatrzyma .😛 ..i co wtedy... nie zna się,  czy nie dostąpił do kolejnego poziomu wtajemniczeń audio, czy  jak?! ;) 😛

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

kurde a miałem nawet takie zdjęcie że stał. Ale nie chce mi się szukać.

:D


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...