Skocz do zawartości

Test Chińszczyzny czyli Wiim ultra oraz Fosi V3 mono z Dynaudio x34


Szymek3392

Recommended Posts

P_20240903_162036.jpg.0b3aa2fd92647adf8345f5a0f9c5b684.jpg

25 minut temu, Artur Charicki napisał:

Możesz rozwinąć dlaczego?

Ogólnie gra ok, ale dźwięk siedzi bardziej w kolumnach i granie jest jaśniejsze. Wokale nie mają już takiego nasycenia i są trochę suche? Gra bardziej liniowo przez co mam wrażenie że gra płasko. Ale nastawiałem się i tak że zagra gorzej. Bass za to jest konkretnie oddawany i jego timig jest wzorowy. 

No i nie czuję żadnego progresu w porównaniu jak używałem Yamahę rn 602 z nuprime 10. A nawet mam wrażenie że Yamaha oferuję większą jakość. 

Ale to tylko pierwsze wrażenie. 

A ja jestem fanem grania np.  Arcama sa30/AVR 20 i  Roksana Caspiana M2.

Dlatego dołożę kilkakrotnie większą sumę i wyląduje u mnie Caspian. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

A nawet mam wrażenie że Yamaha oferuję większą jakość. 

Myślę, że słowo "jakość" nie jest słowem odpowiednim. Po prostu nie leży Ci liniowe granie. Nic dziwnego, mało komu leży. Mi też nie leży. Gdybym nie mógł przez EQ i RC skorygować brzmienia tych monobloków, to też nie byłbym zadowolony. Mój NAD 356 po modzie, grał bardziej pasującą mi charakterystyką brzmienia, niż te monobloki bez jakiejkolwiek korekcji pasma. Szczerze powiedziawszy, dalej nie doszedłem jeszcze do tego czego bym chciał, pomimo kombinowania z Wiima Ultra EQ i RC. Dalej jest coś nie tak przy oddawaniu nasyceniu wokali i instrumentów. Bas jest ok, góra jest ok, ale brakuje nasycenia gdzieś pomiędzy 150 a 400-800? Muszę się jeszcze napocić trochę. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurna a tak fajnie wszystko się układało a teraz mam kocioł w głowie dzięki panowie 😁 🙃

Rozważałem kupno tych monobloczków już mi przeszło koszty wygrały (2 x Fosi V3 + preamp) Wolę zainwestować w porządny wzmacniacz a Smsl Q5 Pro zostanie tylko pod TV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to i tak największy wpływ na brzmienie ma akustyka, na drugim miejscu kolumny, na trzecim preamp i dac a dopiero na końcu końcówka mocy. Takie jest moje zdanie. Jak ktoś ma puste ściany i duży pogłos w mieszkaniu to nie ma sensu w ogóle się bawić w droższe sprzęty. 

To co napisałem we wcześniejszej wiadomości to nie jest kolosalna różnica tylko dość kosmetyczna. Bo brzmienie jest na bardzo wysokim poziomie i mam duży fun. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Wydaje mi się, że Fosi Mono potrzebują jakiegoś preampa, być może lampowego, który dodałby nieco barwy i zaburzył to liniowe granie. Te monobloki doskonale pokazały u mnie wszelkie zmiany w reszcie toru. Przykładowo z Topping D70s i Wiim ultra zagrały bardzo szeroko i dźwięk świetnie się od nich odrywał. Grając z Daca Wima bylo wężej i dźwięk siedział między kolumnami, za to przyjemność odsłuchu była lepsza i brzmienie łagodniejsze. Ostatnio testowalem je z  Eversolo dmp a6 i totalnie odrzuciło mnie to brzmienie. Niby scena ok, głęboka i kolumny znikały ale zbyt techniczne granie. Miewając w przeszłości integry często testowałem je jako same końcówki mocy i regulacja głośności z dac. Grając z pre zawsze było przyjemniej, szerzej naturalniej, dynamiczniej, niezależnie czy to NAD, Denon, Music Hall, Harman Kardon, Podłączając tylko końcówkę mocy scena zawsze się zwężała, dźwięk gorzej odrywał się od kolumn, wokale się wycofywały. Idąc tym tropem, do Fosi należałoby podłączyć jakiś preamp. Ze względu na jakość dźwięku i przede wszystkim funkcjonalność po teście Eversolo, ponownie zakupiłem Wiim Ultra, który to zostanie u mnie na dłużej. Obecnie rozglądam się za dobrym pre z dacem na pokładzie. Po głowie chodzi mi przykładowo Rotel RC-1572. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymek3392 napisał:

Wydaje mi się, że Fosi Mono potrzebują jakiegoś preampa, być może lampowego, który dodałby nieco barwy i zaburzył to liniowe granie. Te monobloki doskonale pokazały u mnie wszelkie zmiany w reszcie toru. Przykładowo z Topping D70s i Wiim ultra zagrały bardzo szeroko i dźwięk świetnie się od nich odrywał. Grając z Daca Wima bylo wężej i dźwięk siedział między kolumnami, za to przyjemność odsłuchu była lepsza i brzmienie łagodniejsze. Ostatnio testowalem je z  Eversolo dmp a6 i totalnie odrzuciło mnie to brzmienie. Niby scena ok, głęboka i kolumny znikały ale zbyt techniczne granie. Miewając w przeszłości integry często testowałem je jako same końcówki mocy i regulacja głośności z dac. Grając z pre zawsze było przyjemniej, szerzej naturalniej, dynamiczniej, niezależnie czy to NAD, Denon, Music Hall, Harman Kardon, Podłączając tylko końcówkę mocy scena zawsze się zwężała, dźwięk gorzej odrywał się od kolumn, wokale się wycofywały. Idąc tym tropem, do Fosi należałoby podłączyć jakiś preamp. Ze względu na jakość dźwięku i przede wszystkim funkcjonalność po teście Eversolo, ponownie zakupiłem Wiim Ultra, który to zostanie u mnie na dłużej. Obecnie rozglądam się za dobrym pre z dacem na pokładzie. Po głowie chodzi mi przykładowo Rotel RC-1572. 

Ja polecam do przetestowania Nuprime dac 10. Na mnie zrobił duże wrażenie jako sam dac i jako pre amp. Nawet w 30% dac w Cambridge cxn nie był tak dobry, a jako pre amp Cambridge degradował dźwięk do czegokolwiek bym nie podłączył. A z nuprime zawszę coś się zyskuje. Nie twierdzę że to najlepszy preamp/dac ale za kwotę 7 tyś oferuję dużo i warto przetestować 😉

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kassyx napisał:

Nie zapominajcie, że są jeszcze opamp-y. Producent zostawił dla nas całą zabawę. Dostajemy piaskownice a łopatkę według uznania samemu można dobrać.

Na op ampy bym nie liczył. Różnica w sygnaturze dźwięku jest znikoma. Minimalne nawet zmiany w EQ dadzą dużo więcej niz zmiana wzmacniaczy operacyjnych. 

 

 

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Ogólnie to i tak największy wpływ na brzmienie ma akustyka, na drugim miejscu kolumny, na trzecim preamp i dac

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się jednak, że poza kolumnami, to wszystko to samo. 

Akustyka pomieszczenia spowoduje podbicie i obniżenie niektórych częstotliwości. Pre amp albo DAC - także może mieć jakąś swoją charakterystykę brzmienia. Co więcej, tutaj wystarczy, że wrzucicie jakiś stary przetwornik, albo lampowy przedwzmacniacz - to różnica dźwięku, która się podoba, to właśnie zniekształcenia, specyficzne dla danego sprzętu zmiany częstotliwości, odbiegające od liniowego grania.

Czego jednak nie rozumiem, to jak częstotliwość i zniekształcenia wpływają na takie aspekty jak stereofonia, źródła pozorne czy jak to piszecie "oderwanie się dźwięku od kolumn". 

Niech jakiś spec podpowie, co za to odpowiada. Tzn. na pewno kolumny, ale co więcej?

 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, renoxd napisał:

Na op ampy bym nie liczył. Różnica w sygnaturze dźwięku jest znikoma. Minimalne nawet zmiany w EQ dadzą dużo więcej niz zmiana wzmacniaczy operacyjnych. 

 

 

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się jednak, że poza kolumnami, to wszystko to samo. 

Akustyka pomieszczenia spowoduje podbicie i obniżenie niektórych częstotliwości. Pre amp albo DAC - także może mieć jakąś swoją charakterystykę brzmienia. Co więcej, tutaj wystarczy, że wrzucicie jakiś stary przetwornik, albo lampowy przedwzmacniacz - to różnica dźwięku, która się podoba, to właśnie zniekształcenia, specyficzne dla danego sprzętu zmiany częstotliwości, odbiegające od liniowego grania.

Czego jednak nie rozumiem, to jak częstotliwość i zniekształcenia wpływają na takie aspekty jak stereofonia, źródła pozorne czy jak to piszecie "oderwanie się dźwięku od kolumn". 

Niech jakiś spec podpowie, co za to odpowiada. Tzn. na pewno kolumny, ale co więcej?

 

Ja nie lubię eq. Dla mnie wszelkie zabawy wpływają negatywnie na brzmienie bo obniża to jakość. 

A akustyka to nie tylko podbicie częstotliwości. Jak w pomieszczeniu jest pogłos to wszystko jest ze sobą zlane i żaden sprzęt niczego nie naprawi. 

Wzmacniacze się różnią, gdyby się nie różniły to w stereo dobrze by grały amplitunery AV. A z wyjątkiem Arcama to grają słabo. A na papierku każda z marek jest mocna. 

 

 

Zakupiłem już Roksana Caspiana M2 Integre. Nuprime będzie służył jako sam dac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carmion napisał:

Zakupiłem już Roksana Caspiana M2 Integre. Nuprime będzie służył jako sam dac. 

Przerabiałem Roksana K3 - Słabizna. Oby Caspian był lepszy. Najbardziej w klockach Roksana poraża mnie niska jakość komponentów użytych do produkcji w tym budżecie. Niby nie słucha się komponentów ale gdy po podniesieniu pokrywy wzmacniacza za 9k okazuje się, że siedzą tam byle jakie chińskie kondensatory to człowiek nie wie za co płaci. Zwłaszcza, że dźwięk też pozostawia wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem na focal aria

Solo arcam sa30 

Arcam s30 + nuprime dac 10

Fosi v3 + nuprime DAC 10 jako pre/dac. 

Na focalach myślę że lepiej wypadł solo sa30 niż nuprime z końcówkami Fosi. 

Arcam sa30 + nuprime jako dac zdeklasował. Podpięcie Nuprime w sa30 dało dużego kopa i czystość się znacząco poprawiła. 

 

Także uważam że końcówki mocy Fosi nie mają w sobie nic wyjątkowego. Za 1400zl są ok. Ale porównywanie ich do wzmacniaczy za 10k jest mocno przereklamowane. 

P_20240904_172154.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Carmion napisał:

 

Także uważam że końcówki mocy Fosi nie mają w sobie nic wyjątkowego. Za 1400zl są ok. Ale porównywanie ich do wzmacniaczy za 10k jest mocno przereklamowane. 

P_20240904_172154.jpg

Moje zdanie w tym temacie jest inne ;) według mnie mogą konkurować bez problemu właśnie z klockami w budżecie 10k. Ostatnio miałem na testach Marantz 40n i bardziej jednak przemawia do mnie to jak gra Fosi nawet z samym Wimem Ultra. Wszystko zależy też  od kolumn, reszty toru i preferencji. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Także uważam że końcówki mocy Fosi nie mają w sobie nic wyjątkowego

Czym wyjątkowym one wg Ciebie miały być? Chyba padło już kilka razy, że to liniowe granie. Przecież to są końcówki mocy. One mają wzmacniać sygnał, nie wprowadzać zakłóceń i grać równo. Są do tego bardzo małe i zgrabne. 
 

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Ale porównywanie ich do wzmacniaczy za 10k jest mocno przereklamowane. 

To następnym razem może porównaj je z innymi końcówkami mocy. Wtedy to ma jakiś sens.

 

5 godzin temu, Carmion napisał:

Ja nie lubię eq. Dla mnie wszelkie zabawy wpływają negatywnie na brzmienie bo obniża to jakość.

W dobrze wykonanych sprzętach degradacja dźwięku nie będzie dla Ciebie słyszalna. Także tutaj nie ma się czym przejmować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Carmion napisał:

Także uważam że końcówki mocy Fosi nie mają w sobie nic wyjątkowego. Za 1400zl są ok. Ale porównywanie ich do wzmacniaczy za 10k jest mocno przereklamowane. 

Czekam na wrażenia jak podłączysz Caspiana M2. Czy nie zmienisz zdania o Fosi. Coś mi mówi, że niskie tony zaleją Ci całą średnicę i wręcz przytłoczą. To bardzo gęsto i bardzo, bardzo ciepło grający wzmacniacz (ekstremalnie daleki od neutralności), z potężnie podgrzanym, zagęszczonym basiszczem. A może tego właśnie szukasz. Oby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Szymek3392 napisał:

Moje zdanie w tym temacie jest inne ;) według mnie mogą konkurować bez problemu właśnie z klockami w budżecie 10k. Ostatnio miałem na testach Marantz 40n i bardziej jednak przemawia do mnie to jak gra Fosi nawet z samym Wimem Ultra. Wszystko zależy też  od kolumn, reszty toru i preferencji. 

Fosi v3 mono gra płasko nawet z droższym dac i preamp. 

Yamaha rn 602 ma więcej korzyści po dodaniu dac z nuprime i gra czyściej i gęściej, instrumenty mają swoją lokalizację. A jak jeszcze się włączyło pre amp w Nuprime to Fosi dość mocno dostaje w tyłek. 

 

22 minuty temu, renoxd napisał:

To następnym razem może porównaj je z innymi końcówkami mocy. Wtedy to ma jakiś sens.

Bez sensu, skoro integry mają znaczącą przewagę i to za 7k bo Arcam sa30 tyle kosztuję.  Po dodaniu nuprime różnica była jeszcze większa. Więc Fosi gdyby były tak dobre to by też dobrze grały. A ten dźwięk siedział w kolumnach, nie było separacji ani mikro i makro.

Kłócić się nie będę.  Fosi v3 mono jest mocno przereklamowane i niepotrzebnie pompuje się ten balonik. Bo nic nie ma nadzwyczajnego do zaoferowania 😉 przypomina granie tanich amplitunerów AV. Więc na tym jakość chyba nie polega 😉 cały dźwięk jest zlany bez żadnej separacji i lokalizacji. 

Tak że odziwo na kolumnach Ma Gold I focal Aria to Fosi v3 mocno bardzo przeciętnie wypadło i jako najgorszy element całej układanki. 

 

Ps. Odsłuchy nie robiłem sam i osoby które ze mną słuchały miały takie same zdanie 😉 bez problemu usłyszeli różnicę. 

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Czekam na wrażenia jak podłączysz Caspiana M2. Czy nie zmienisz zdania o Fosi. Coś mi mówi, że niskie tony zaleją Ci całą średnicę i wręcz przytłoczą. To bardzo gęsto i bardzo, bardzo ciepło grający wzmacniacz (ekstremalnie daleki od neutralności), z potężnie podgrzanym, zagęszczonym basiszczem. A może tego właśnie szukasz. Oby. 

Miałem kiedyś Caspiana z Cambridge cxn i pylon diamond 28 I było bardzo gęsto ale też detalicznie. Ale diamondy same w sobie grały gęsto i miały znacząco więcej basu od ma gold 200. W moim pomieszczeniu ma gold 200 radzą sobie znacznie lepiej. Także nie powinno być źle. Ogólnie już wtedy polubiłem Roksana. Ale był potrzebny Dirac także pojawił się sa 30. Z ma gold nie potrzebuję Diraca bo pod względem kontroli i produkcji basu Goldy sobie świetnie radzą. 

Poza tym dość często były łączone ma goldy z Caspianem i ludzie chwalą te połączenie. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2024 o 20:04, Carmion napisał:

Ogólnie to i tak największy wpływ na brzmienie ma akustyka, na drugim miejscu kolumny, na trzecim preamp i dac a dopiero na końcu końcówka mocy. Takie jest moje zdanie. Jak ktoś ma puste ściany i duży pogłos w mieszkaniu to nie ma sensu w ogóle się bawić w droższe sprzęty. 

To co napisałem we wcześniejszej wiadomości to nie jest kolosalna różnica tylko dość kosmetyczna. Bo brzmienie jest na bardzo wysokim poziomie i mam duży fun. 

Czyli to jest kosmetyka jaką słyszałeś... 🤔

55 minut temu, Carmion napisał:

Fosi v3 mono gra płasko nawet z droższym dac i preamp. 

Yamaha rn 602 ma więcej korzyści po dodaniu dac z nuprime i gra czyściej i gęściej, instrumenty mają swoją lokalizację. A jak jeszcze się włączyło pre amp w Nuprime to Fosi dość mocno dostaje w tyłek. 

 

55 minut temu, Carmion napisał:

Więc Fosi gdyby były tak dobre to by też dobrze grały. A ten dźwięk siedział w kolumnach, nie było separacji ani mikro i makro.

Kłócić się nie będę.  Fosi v3 mono jest mocno przereklamowane i niepotrzebnie pompuje się ten balonik. Bo nic nie ma nadzwyczajnego do zaoferowania 😉 przypomina granie tanich amplitunerów AV. Więc na tym jakość chyba nie polega 😉 cały dźwięk jest zlany bez żadnej separacji i lokalizacji. 

Tak że odziwo na kolumnach Ma Gold I focal Aria to Fosi v3 mocno bardzo przeciętnie wypadło i jako najgorszy element całej układanki. 

Z drugiej strony wyrazilłeś swoją opinię więc z mojej strony temat zamknięty 🙂 Każdy ma do tego prawo. Każda opinia się liczy.

 

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, renoxd napisał:

Czym wyjątkowym one wg Ciebie miały być? Chyba padło już kilka razy, że to liniowe granie. Przecież to są końcówki mocy. One mają wzmacniać sygnał, nie wprowadzać zakłóceń i grać równo. Są do tego bardzo małe 

A więc co u Was to brzmienie kształtuje?

Kolega @Carmionwyraził opinię jak Wy wszyscy a to że jest inna🙅‍♀️ to chyba nie jego problem .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
18 minut temu, Dedal napisał:

A więc co u Was to brzmienie kształtuje?

Kolega @Carmionwyraził opinię jak Wy wszyscy a to że jest inna🙅‍♀️ to chyba nie jego problem .

 

Każdy może wyrazić swoją opinię. Od tego jest forum. Jednemu taki sposób może przypaść do gustu innemu nie. Ja przerabiałem kiedyś Yamahe as701 i przegrała wówczas z Nadem c356 z Pylonami D28, które miałem. Yamahe Porownywalem wówczas też z Pioneerem a30k szwagra. Pioneer grał bardziej liniowo czyli jakby można powiedzieć płasko ale wcale nie był wiele gorszy. Mam teraz tego Pioneera znowu bo robię mały serwis szwagrowi. Porównywałem z Fosi no i dla mnie a30k nie ma podejścia do Fosi. Mają wzmacniać sygnał i robią to bardzo dobrze. Oczywiście te końcówki nie zagrają taka dynamika jak duży tranzystor ale nadrabiają czystością i jakością dźwięku. Dźwięk napewno nie jest płaski. On po prostu nie jest efekciarski. Słuchałem ze szwagrem różnych utworów i tam gdzie efekty stereofoniczne i przestrzenne się pojawiają to jest naprawdę grubo. Napewno o kilka poziomów lepiej niż na Roksanie k3, który grał dużym szerokim ale płaskim dźwiękiem. Efekty przestrzenne są podobne do Marantza 40n, który też lokował dźwięk bardziej między kolumnami niż MH a70.2. Natomiast Marantz miał ogromny ale czasami w nadmiarze wylewający się bas i dosyć natarczywe wysokie tony czasami. Grał właśnie efekciarsko. Tak Fosi gra liniowo co może również znaczyć dla niektórych płasko. Na elekty odklejania się dźwięków od kolumn w dużej mierze ma wpływ ilości wyższej średnicy i wysokich tonów. Im jest ich mniej tym dźwięk siedzi bardziej między kolumnami. Exposure 2010s2, przykładowo grał właśnie otwartym dźwiękiem oderwanym od kolumn ale miał właśnie obfitą wyższą średnicę i nie żałował wysokich tonów co na dłuższą metę stało się męczące. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...