Skocz do zawartości

Kolumny do marantza 6007


Marcin732

Recommended Posts

Cześć :) W jakim budżecie poszukujesz nowych kolumn? Wstępnie sprawdziłbym na pewno Monitor Audio Silver 300 lub 500, może Polk R600, Pylon Audio Diamond 25 MkII, Q Acoustics 5040. W świetnej cenie mamy też Focal Aria 936, które też grają mocniejsza V-ką. Wszystkie z nich jednak docenią lepsze wzmacniacze, więc warto będzie rozważyć zmianę w przyszłości :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć :) W jakim budżecie poszukujesz nowych kolumn? Wstępnie sprawdziłbym na pewno Monitor Audio Silver 300 lub 500, może Polk R600, Pylon Audio Diamond 25 MkII, Q Acoustics 5040. W świetnej cenie mamy też Focal Aria 936, które też grają mocniejsza V-ką. Wszystkie z nich jednak docenią lepsze wzmacniacze, więc warto będzie rozważyć zmianę w przyszłości :) 

 

 

Prawdziwy handlarz. Nie chodzi o pomoc, tylko żeby sprzedać... Nie możecie po porostu doradzić? No tak, wasze rady są zawsze ukierunkowane w wiadomym celu. Nic, absolutnie nic nie wnosi na tym forum wasza obecność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2024 o 15:00, Marcin732 napisał:

Posiadam zestaw stereo marantz 6007, kolumny oberon 7,

 

Dnia 21.08.2024 o 15:00, Marcin732 napisał:

Charakterystyka brzmienia raczej dobry bas i góra.

Aby cokolwiek móc powiedzieć , najpierw napisz co Ci obecnie nie pasuje w dźwięku. Każdy inaczej interpretuje " dobry bas " i ' górę ". Co chcesz uzyskać ?

15 minut temu, PanSioś napisał:

Nie możecie po porostu doradzić? No tak, wasze rady są zawsze ukierunkowane w wiadomym celu. Nic, absolutnie nic nie wnosi na tym forum wasza obecność. 

Na twoim miejscu, raczej bym się nie unosił. Zadali konkretne pytanie o budżet , bo na razie bez konkretnej kwoty to spokojnie mogę polecić jako spełniające oczekiwania np. moje ulubione :

https://sklep.e-benefit.com.pl/podlogowe/1692-rockport-technologies-avior.html

Zadałeś zbyt ogólnikowe pytanie, by ktokolwiek mógł Ci coś sensownego doradzić.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 

Aby cokolwiek móc powiedzieć , najpierw napisz co Ci obecnie nie pasuje w dźwięku. Każdy inaczej interpretuje " dobry bas " i ' górę ". Co chcesz uzyskać ?

Na twoim miejscu, raczej bym się nie unosił. Zadali konkretne pytanie o budżet , bo na razie bez konkretnej kwoty to spokojnie mogę polecić jako spełniające oczekiwania np. moje ulubione :

https://sklep.e-benefit.com.pl/podlogowe/1692-rockport-technologies-avior.html

Zadałeś zbyt ogólnikowe pytanie, by ktokolwiek mógł Ci coś sensownego doradzić.

 

 

 

Nie jesteś na moim miejscu. Q21 dąży tylko do jednego. Tomek 446 chce porady. To ja, Pan Sioś, się uniósł.Wg Ciebie. Nie uniosłem się. Chcę jedynie, aby ktoś, kto radzi, nie widział w tym swojego interesu. Ostatnie zdanie, które Q21 napisał jest istotne. Koniec tematu w tym temacie, jak jeden z klasyków kiedyś powiedział. 

 

1 minutę temu, PanSioś napisał:

Nie jesteś na moim miejscu. Q21 dąży tylko do jednego. Tomek 446 chce porady. To ja, Pan Sioś, się uniósł.Wg Ciebie. Nie uniosłem się. Chcę jedynie, aby ktoś, kto radzi, nie widział w tym swojego interesu. Ostatnie zdanie, które Q21 napisał jest istotne. Koniec tematu w tym temacie, jak jeden z klasyków kiedyś powiedział. 

 

Nie jest podany budżet, ale możemy się domyślać, że to jest mniej więcej wartość wzmacniacza. Jednak nie zawsze tak jest. Np ja mam pod Marantz PM 7000n podpięte 3 x tańsze głośniki-ceny polskie-w momencie zakupu. I jest galancio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanSioś napisał:

Nie jesteś na moim miejscu.

Ale kiedyś byłem.

4 minuty temu, PanSioś napisał:

Chcę jedynie, aby ktoś, kto radzi, nie widział w tym swojego interesu.

Kurna ! Ale od kogoś jakieś paczki kupisz i ten ktoś będzie miał w tym interes. Znasz kogoś kto miał możliwość przesłuchania większej ilości paczek niż branża ?

Zastanów się . nikt nie ma pojęcia jaka jest akustyka w Twoim pomieszczeniu. Jakie częstotliwości są podbite przez mody pomieszczenia. Czy słuchasz jazzu , czy techno ? Czy dobry bas to jak z woofera w car audio , czy z papierowej membrany Sansuia, czy Kenwooda ? Czy wysokie mają syczeć jak z Altusów , czy być metaliczne jak z Cantonów ? Co ze średnicą? Ma grać " na twarz " , czy być wycofana ? No i ile kasy możesz przeznaczyć na kolumny , bo rozpiętość jest spora .

A wiesz co jest najlepsze ?

Nawet jak odpowiesz na te pytania , to i tak otrzymasz wyłącznie sugestie , bo nikt nie jest jasnowidzem i nie ma pojęcia co Ci podpasuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ale kiedyś byłem.

Kurna ! Ale od kogoś jakieś paczki kupisz i ten ktoś będzie miał w tym interes. Znasz kogoś kto miał możliwość przesłuchania większej ilości paczek niż branża ?

Zastanów się . nikt nie ma pojęcia jaka jest akustyka w Twoim pomieszczeniu. Jakie częstotliwości są podbite przez mody pomieszczenia. Czy słuchasz jazzu , czy techno ? Czy dobry bas to jak z woofera w car audio , czy z papierowej membrany Sansuia, czy Kenwooda ? Czy wysokie mają syczeć jak z Altusów , czy być metaliczne jak z Cantonów ? Co ze średnicą? Ma grać " na twarz " , czy być wycofana ? No i ile kasy możesz przeznaczyć na kolumny , bo rozpiętość jest spora .

A wiesz co jest najlepsze ?

Nawet jak odpowiesz na te pytania , to i tak otrzymasz wyłącznie sugestie , bo nikt nie jest jasnowidzem i nie ma pojęcia co Ci podpasuje.

 

Ty dalej nie ogarniasz do kogo piszesz. 

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ale kiedyś byłem.

Kurna ! Ale od kogoś jakieś paczki kupisz i ten ktoś będzie miał w tym interes. Znasz kogoś kto miał możliwość przesłuchania większej ilości paczek niż branża ?

Zastanów się . nikt nie ma pojęcia jaka jest akustyka w Twoim pomieszczeniu. Jakie częstotliwości są podbite przez mody pomieszczenia. Czy słuchasz jazzu , czy techno ? Czy dobry bas to jak z woofera w car audio , czy z papierowej membrany Sansuia, czy Kenwooda ? Czy wysokie mają syczeć jak z Altusów , czy być metaliczne jak z Cantonów ? Co ze średnicą? Ma grać " na twarz " , czy być wycofana ? No i ile kasy możesz przeznaczyć na kolumny , bo rozpiętość jest spora .

A wiesz co jest najlepsze ?

Nawet jak odpowiesz na te pytania , to i tak otrzymasz wyłącznie sugestie , bo nikt nie jest jasnowidzem i nie ma pojęcia co Ci podpasuje.

 

Tomek 4446 napisałeś, że kiedyś byłeś na moim miejscu... Nie rozumiem. 

Qrde, byłeś mną? Jest sobota wieczór. Rozumiem, wszystko może się pomieszac. Ale aż tak? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin732 napisał:

Pytaliście o budżet. To około 6000 tys. 

Słucham przeważnie rocka ale też muzyki klasycznej, jazzu i bluesa. 

To dosyć dużo. Wydaje mi się, że powinieneś zwracać uwagę na skuteczność przed zakupem-6007 nie jest za mocny, lecz bardzo dobry. Jeśli pojedziesz na odsłuch, to nie daj się namówić na nowy wzmacniacz. Nigdy nie słyszałem, lecz ostatnio zainteresowały mnie Whaderfalle Evo 4.2. Być może znajdą się w budżecie podłogówki z tej firmy. Magnat Signature są też ciekawe. Ja mam podstawki, ale w budżecie zmieszczą się 505,507 nawet seria 7.Jednak mało kto je sprzedaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Marcin732.

Za @tomek4446, Marcin, co chcesz uzyskać. Jaka potrzeba stoi za zmianą kolumn?

Ja przewalałem kolumny, ponieważ ich brzmienie było jak spod koca. Poprawa głośności nie pomagała. Do tego wszystko brzmiało tak samo. No żadnego zróżnicowania. No nuda, rozczarowanie plus irytacja, frustracja i nikt mnie nie lubił.

Marcin @Marcin732 o co chodzi z tą zmianą kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin732 napisał:

Wymiana wynika ze zbyt słabego poziomu brzmienia oberonów w stereo. 

Myślałem, że. Twój Marantz Cie zadowala i chcesz tylko kolumny zmienić.Kolumny aktywne... raczej nie. Weź Marantza do torby i jedź na odsłuchy...

Albo rzeczywiście zmiana całości. 6 tysi to dużo. Dołożysz  to, co sprzedasz i będzie szansa na coś dobrego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...