Skocz do zawartości

Czy w tym salonie da sie cokolwiek zrobic?


Szymon Cichy

Recommended Posts

Ja bym pewnie przeniósł TV na ścianę z lustrem za kanapą (przy schodach).

Stół z krzesłami bliżej aktualnego umieszczenia TV, a kanapę wysunąć bardziej na środek i obrócić w kierunku nowego umiejscowienia TV.

Znajdzie się wtedy miejsce na kolumny. TV i odsłuch nie będzie już tak daleko od oglądających/słuchających. 

Przy wykorzystaniu amplitunera Yamahy i głośników MusicCast 20 powinno się dać nawet zrobić 5.1. Jeden z tych głośników (ten który byłby bardziej w przejściu, na środku pokoju) trzeba by było do bardziej zaangażowanego oglądania filmów wyciągać, a potem chować.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2024 o 06:16, AudioTube napisał:

Soundbar, ponieważ zajmuje mało miejsca i znacznie poprawia jakość dźwięku w stosunku tylko tv.

Dziekuje za pomoc. Soundbara Sonosa kiedys testowałem ale zawsze miałem podłogówki i nie umiałem się przyzwyczaić do takiego pudełkowego dzwięku. Ostatecznie jak nic innego nie zagra lepiej to znów będzie Sonos. 

Dnia 23.08.2024 o 07:51, Piotr Sonido napisał:

Faktycznie bardzo trudne.

Powiem tak Co mi się zdarza rzadko.

W stereo

Cambridge Audio Evo ONE

W kinie Sonos i ich tyły do kompletu i masz kino.

Czy prawidłowo to rozstawione to już inna sprawa.

 

Ten Cambridge wydaje sie fajnym rozwiazaniem. Dziekuje, przetestuje. Jedyne czego sie obawiam stawiajac go pod TV to ze bedzie dudnił bo jak ustawilem tam HK Go + Play to w tym rogu zrobilo sie straszne booom. 

20 godzin temu, Chmarski napisał:

Ja bym pewnie przeniósł TV na ścianę z lustrem za kanapą (przy schodach).

Stół z krzesłami bliżej aktualnego umieszczenia TV, a kanapę wysunąć bardziej na środek i obrócić w kierunku nowego umiejscowienia TV.

Znajdzie się wtedy miejsce na kolumny. TV i odsłuch nie będzie już tak daleko od oglądających/słuchających. 

Przy wykorzystaniu amplitunera Yamahy i głośników MusicCast 20 powinno się dać nawet zrobić 5.1. Jeden z tych głośników (ten który byłby bardziej w przejściu, na środku pokoju) trzeba by było do bardziej zaangażowanego oglądania filmów wyciągać, a potem chować.  

Dziekuje za pomoc. Tak było pierwotnie ale po remoncie ustawiliśmy to tak, żeby widziec ogrod siedzac na kanapie. MOze kiedys wrocimy do tego ustawienia ale narazie zostaje tak i z tym cos musze zrobic...

23 godziny temu, Q21 napisał:

Lekko nie będzie :/ Możesz rozważać nowego Cambridge Audio Evo One, iFi Audio Aurora, czy w/w set od Sonosa, np. Beam, Sub Mini i 2x Era 100. W razie czego zapraszam do kontaktu i na testy :) 

Dziekuje za pomoc. Odezwe sie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2024 o 12:02, Q21 napisał:

Lekko nie będzie :/ Możesz rozważać nowego Cambridge Audio Evo One, iFi Audio Aurora, czy w/w set od Sonosa, np. Beam, Sub Mini i 2x Era 100. W razie czego zapraszam do kontaktu i na testy :) 

Evo One i Aurora - swietnie wygladaja i zapowiadaja sie swietnie. Raz tylko testowalem Soundbar Sonos i po tym jak cale zycie miałem podłogówki to nie mogłem ścierpiec tego pudełkowatego dzwięku i nie wiem czy dobrze, ale jestem troche uprzedzony do tego typu urzadzen. Pytanie czy nie lepiej isc w strone takiego rozwiazania jak na załączonym zdjeciu? Cos w stylu Audio Evo 150 plus jakies male głośniki? Chodzi głównie o jakośc dzwieku.  

Zrzut ekranu 2024-08-24 o 12.05.34.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Szymon Cichy napisał:

Soundbara Sonosa kiedys testowałem ale zawsze miałem podłogówki i nie umiałem się przyzwyczaić do takiego pudełkowego dzwięku.

W domu nie używam tv. Nie posiadam tv. Nie używałem systemu Sonos. Uwielbiam wrażenia, gdy jestem w kinie. Tylko takie są moje doświadczenia, ale u kolegi/sąsiada na poddaszu mam okazje kilka razy w roku oglądać „ważne” imprezy sportowe/igrzyska/football. Także kilka razy filmy/Harry Potter/Avatar i także muzycznie/jazz/klasyka.

Jego soundbar wyprodukowała firma Loewe. 
To inne brzmienie aniżeli mojego zestawu audio, ale zapewniam Cię, nie jest pudełkowe. Jest kosmicznie przestrzenne, gęste, wypełnione i jeśli do flimów i także do muzyki, to zachęcam, byś choć „rzucił” uchem na podobne sprzęty. Wiem, że to sporo kosztuje/ok 2tys €. Tak dla testu/obserwacji/punktu odniesienia.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym pomieszczeniu widział system 3.1. Dwie kolumny podstawkowe pod TV np. Triangle BR02 + głośnik centralny BRC01 + ewentualnie kompaktowy subwoofer do wsparcia najniższych tonów np. Morel SUB-8X + amplituner kina domowego Pioneer VSX-534 lub jak wymagana obsługa stremingu Onkyo TX-NR5100

Drugie rozwiązanie, które tutaj widzę, to pójście w dwie kolumn aktywne z wejściem HDMI ARC np. Triangle Borea BR02 Connect + ewentualne dołożenie subwoofera Triangle Thetis 300 lub wspomnianego wcześniej Morela. Także takie rozwiązanie da znaczną poprawę w czystości grania i duży zakres obsługiwanego pasma. Sprawdzi się z TV, jak i dla relaksu posłuchać muzyki w dobrej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 11:39, Szymon Cichy napisał:

Dziekuje za pomoc. Soundbara Sonosa kiedys testowałem ale zawsze miałem podłogówki i nie umiałem się przyzwyczaić do takiego pudełkowego dzwięku. Ostatecznie jak nic innego nie zagra lepiej to znów będzie Sonos. 

No to jest inne brzmienie. Ale salon jest jaki jest.

Chyba że gruba zmiana, przemeblowanie.

Dnia 24.08.2024 o 11:39, Szymon Cichy napisał:

Ten Cambridge wydaje sie fajnym rozwiazaniem. Dziekuje, przetestuje. Jedyne czego sie obawiam stawiajac go pod TV to ze bedzie dudnił bo jak ustawilem tam HK Go + Play to w tym rogu zrobilo sie straszne booom. 

Tego nie wiem. To pokazą testy u Ciebie.

Dnia 24.08.2024 o 12:14, Szymon Cichy napisał:

Pytanie czy nie lepiej isc w strone takiego rozwiazania jak na załączonym zdjeciu? Cos w stylu Audio Evo 150 plus jakies male głośniki? Chodzi głównie o jakośc dzwieku.  

No lepiej. Tylko trzeba je także ustawić. Sub by się pewnie do nich przydał. Nie wiem czy akurat połączenie Audiovector z Cambridge jest fortunne, ale sam pomysł z monitorami jest ok.

Dnia 24.08.2024 o 14:19, Majtek2013. napisał:

Tu gdzie niebieska linia postawiłbym biblioteczkę do sufitu z książkami a kolumny przed nią.

1.jpg.4587e1cc810752978b3af29af2c3e75d.jpg.9ff0d6a1608ca75751a99b040c4f903d.jpg

 

w sensie tak w środku salonu? A co będzie za tą biblioteczką?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 12:14, Szymon Cichy napisał:

Pytanie czy nie lepiej isc w strone takiego rozwiazania jak na załączonym zdjeciu? Cos w stylu Audio Evo 150 plus jakies male głośniki? Chodzi głównie o jakośc dzwieku.  

Ze względu na dużą odległość nie będzie sceny takiej, jaka mogłaby być. Przy dosunięciu kanapy do przodu już moim zdaniem więcej sensu ma pójście w taki set, zwłaszcza przy dorzuceniu dobrego suba :) Wchodzi w grę takie rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już proponowałem przeniesienie sprzętu na tą ścianę, ale:

Dnia 24.08.2024 o 11:39, Szymon Cichy napisał:

Dziekuje za pomoc. Tak było pierwotnie ale po remoncie ustawiliśmy to tak, żeby widziec ogrod siedzac na kanapie. MOze kiedys wrocimy do tego ustawienia ale narazie zostaje tak i z tym cos musze zrobic...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 14:19, Majtek2013. napisał:

Tu gdzie niebieska linia postawiłbym biblioteczkę do sufitu z książkami a kolumny przed nią.

1.jpg.4587e1cc810752978b3af29af2c3e75d.jpg.9ff0d6a1608ca75751a99b040c4f903d.jpg

Dziekuje za pomysł ale jakiekolwiek modyfikacje salonu na ta chwile nie wchodza w gre 🙂 

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja tam się zgadzam. Jednak widać że to priorytetem nie jest.

Zostaje Evo one do stereo albo Sonos do kina.

Swoja droga @Szymon Cichy temat jest aktualny? Odwiedzasz forum jeszcze?

 

Tak, Piotr aktualny. Doceniam Waszą pomoc - Wszystkie propozycje zapisałem do notatnika i odwiedzę jakiś lokalny sklep do odsłuchu, żeby wyelimowac sprzet ktory na pewno mi  nie pasuje a potem wstawie w salon kilka sprzetow zeby zobaczyc jak to zagra na miejscu. Bo obawiam się, że w tym rogu wszystko będzie dudniło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szymon Cichy napisał:

Dziekuje za pomysł ale jakiekolwiek modyfikacje salonu na ta chwile nie wchodza w gre 🙂 

Tak, Piotr aktualny. Doceniam Waszą pomoc - Wszystkie propozycje zapisałem do notatnika i odwiedzę jakiś lokalny sklep do odsłuchu, żeby wyelimowac sprzet ktory na pewno mi  nie pasuje a potem wstawie w salon kilka sprzetow zeby zobaczyc jak to zagra na miejscu. Bo obawiam się, że w tym rogu wszystko będzie dudniło. 

Cześć,

Sądzę, że od razu warto dogadywać się z salonem (zapraszamy do Nas :) żeby wypożyczyć sprzęt do domu. Warunki "sprzedażowe" będą inne, nie konicznie lepsze/gorsze ale nie oddadzą Twojej przestrzeni w domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...