Skocz do zawartości

Czy w tym salonie da sie cokolwiek zrobic?


Szymon Cichy

Recommended Posts

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Sądzę, że od razu warto dogadywać się z salonem (zapraszamy do Nas :) żeby wypożyczyć sprzęt do domu. Warunki "sprzedażowe" będą inne, nie konicznie lepsze/gorsze ale nie oddadzą Twojej przestrzeni w domu. 

Jezu devialet 140 i Bw 703s3 u Was kiedys zrył mi beret 🙂 Ale do tego domu nie mam gdzie tego wstawic. Ale dzieki za zaproszenie. Wpadnę do Katowic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szymon Cichy napisał:

Jezu devialet 140 i Bw 703s3 u Was kiedys zrył mi beret 🙂 Ale do tego domu nie mam gdzie tego wstawic. Ale dzieki za zaproszenie. Wpadnę do Katowic.

Cieszę się, że tak dobre wrażenia towarzyszą do dziś :)

Zapraszamy, do Pana Radka na Warszawską 34 :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2024 o 13:06, rms.pl napisał:

Ja bym w tym pomieszczeniu widział system 3.1. Dwie kolumny podstawkowe pod TV np. Triangle BR02 + głośnik centralny BRC01 + ewentualnie kompaktowy subwoofer do wsparcia najniższych tonów np. Morel SUB-8X + amplituner kina domowego Pioneer VSX-534 lub jak wymagana obsługa stremingu Onkyo TX-NR5100

Drugie rozwiązanie, które tutaj widzę, to pójście w dwie kolumn aktywne z wejściem HDMI ARC np. Triangle Borea BR02 Connect + ewentualne dołożenie subwoofera Triangle Thetis 300 lub wspomnianego wcześniej Morela. Także takie rozwiązanie da znaczną poprawę w czystości grania i duży zakres obsługiwanego pasma. Sprawdzi się z TV, jak i dla relaksu posłuchać muzyki w dobrej jakości.

Nie znałem marki ale poświęciłem wieczór na youtube, żeby sobie chociaż trochę zobrazować styl w jakim grają te głośniki i cholera.... za takie pieniądze taki dzwięk...  

Wersja connect faktycznie wygodna po tym jak dodali ARC, bo można obejrzec koncert w TV i posłuchac muzyki, ale jak oceniasz wbudowany wzmacniacz? Czy jest wystarczający lub lepiej zwykłe BR2/Br3 i osobny wzmacniacz który może coś dodac więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szymon Cichy napisał:

Tak, Piotr aktualny. Doceniam Waszą pomoc - Wszystkie propozycje zapisałem do notatnika i odwiedzę jakiś lokalny sklep do odsłuchu, żeby wyelimowac sprzet ktory na pewno mi  nie pasuje a potem wstawie w salon kilka sprzetow zeby zobaczyc jak to zagra na miejscu. Bo obawiam się, że w tym rogu wszystko będzie dudniło. 

W tym przypadku odsłuch w salonie nic Ci nie da. Żeby skrócić czas od razu wypozyczaj go do domu.

 

6 godzin temu, Szymon Cichy napisał:

Nie znałem marki ale poświęciłem wieczór na youtube, żeby sobie chociaż trochę zobrazować styl w jakim grają te głośniki i cholera.... za takie pieniądze taki dzwięk...  

Obraz na YT kompletnie nie daje Ci obrazu. Tam dzwiek może byc modyfikowany w dowolną stronę. Słanby na YT może być w rezulacie WOW i na odwrót.

Tak nie dokonuj selekcji ani "odsłuchów"

Mamy o tym temat przypiety do głównego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szymon Cichy napisał:

Wersja connect faktycznie wygodna po tym jak dodali ARC, bo można obejrzec koncert w TV i posłuchac muzyki, ale jak oceniasz wbudowany wzmacniacz? Czy jest wystarczający lub lepiej zwykłe BR2/Br3 i osobny wzmacniacz który może coś dodac więcej?

W wersja Connect wbudowany wzmacniacz gra najlepiej po wszystkich wejściach cyfrowych. Natomiast słychać lekki spadek dynamiki i energii przy wejściach analogowych przy podłączeniu odtwarzacz CD czy płyt winylowych.

Takich ograniczeń nie posiada amplituner stereo Onkyo TX-8470, który gra równorzędnie po wszystkich wejścia. Dźwiękowo w połączeniu z wersją pasywną kolumn, dźwięk jest precyzyjniejszy, sceną jest lepiej rozbudowaną w głąb, lepszą kontrola dołu pasma. W stosunku do wersji aktywnej, daje on jeszcze większą funkcjonalność jeżeli o możliwe połączenia, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi strumieniowemu. Dodatkowo w przyszłości nie będzie Ciebie ograniczał w przypadku chęci wymiany kolumn. Jeżeli budżet pozwala to do Onkyo polecam model wyżej Triangle Esprit Comete EZ, który w stosunku bo serii Borea oferuję jeszcze lepsze budowanie sceny w stereo i bardziej realne odtwarzanie instrumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rms.pl napisał:

W wersja Connect wbudowany wzmacniacz gra najlepiej po wszystkich wejściach cyfrowych. Natomiast słychać lekki spadek dynamiki i energii przy wejściach analogowych przy podłączeniu odtwarzacz CD czy płyt winylowych.

Takich ograniczeń nie posiada amplituner stereo Onkyo TX-8470, który gra równorzędnie po wszystkich wejścia. Dźwiękowo w połączeniu z wersją pasywną kolumn, dźwięk jest precyzyjniejszy, sceną jest lepiej rozbudowaną w głąb, lepszą kontrola dołu pasma. W stosunku do wersji aktywnej, daje on jeszcze większą funkcjonalność jeżeli o możliwe połączenia, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi strumieniowemu. Dodatkowo w przyszłości nie będzie Ciebie ograniczał w przypadku chęci wymiany kolumn. Jeżeli budżet pozwala to do Onkyo polecam model wyżej Triangle Esprit Comete EZ, który w stosunku bo serii Borea oferuję jeszcze lepsze budowanie sceny w stereo i bardziej realne odtwarzanie instrumentów.

Budzet jest nieograniczony. Ma grac 🙂 Wiem ze pomieszczenie jest mega trudne i mało jest miejsca  ale spróbujmy zrobic najlepiej jak sie da z tym co jest. Zamówiłem wczoraj u Ciebie z ciekawości te Triangle Borea BR02 Connect. Jutro zobaczymy co się podzieje, wezme je sobie najwyżej do sypialni a tu bedziemy kombinowali dalej.  Celowałem w BR03 ale po zasymulowaniu jego rozmiaru okazało się. że wizualnie jest za duży, a jeszcze planuje zwiekszyc TV z 65 na 77 cali.

 

IMG_4568.jpeg.924571ba4c4b6e3b5589999e9620b371.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiepsko to wygląda pod kątem audio, że szedłbym tu tak, jak wspominał kolega. Wspomóc się tu korekcją pomieszczenia akustyki, czyli albo jakiś DIRAC, albo zakupić któregoś Lyngdorfa. 
Kolumny już wtedy według uznania. Tu tylko wchodzą w rachubę mocno kompromisowe rozwiązania, skoro nie ma opcji na przemeblowania i należy się z tym liczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szymon Cichy napisał:

Budzet jest nieograniczony. Ma grac 🙂

Ładny salon, ładne szerokie okno i przyjemny widok. Z tego można się cieszyć. :)

Niestety tego ustawienia nie uratuje nawet nieograniczony budżet i nie "zagra". Możesz kombinować korekcją akustyki i innymi drogami ale porządnego efektu nie będzie. Jak dla mnie pozostaje jakiś znośny soundbar i rozkoszowanie się widokami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ferszcik napisał:

Ładny salon, ładne szerokie okno i przyjemny widok. Z tego można się cieszyć. :)

Niestety tego ustawienia nie uratuje nawet nieograniczony budżet i nie "zagra". Możesz kombinować korekcją akustyki i innymi drogami ale porządnego efektu nie będzie. Jak dla mnie pozostaje jakiś znośny soundbar i rozkoszowanie się widokami.

Zgadzam sie z Toba 🙂 Dlatego moj post miał tytuł: czy w tym salonie da sie cokolwiek zrobic a nie co kupic, bo od poczatku widzialem ze to absolutnie najgorsze pomieszczenie do nagłośnienia jakie mialem w życiu.  Na szczescie mam dobre sluchawki na intymne wieczory 😉

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Te monitory będa blisko siebie.

Za blisko.

le sprawdź , pewnie że tak.

3 raz uważam że powinieneś zacząć od Sonosa jeśli ma byc kino albo Cambridge Evo one jak stereo.

To sobie sprawdź.

Z Dirackiem ok, Arcam SA35, NAD M10 V2 ale te kolumny i tak będą wąsko względem siebie.

Chyle czoła. Wszystko co postawie w tym kącie dudni strasznie wiec nie moze tam byc nic co gra nisko i faktycznie jedyne co jeszcze sprobuje to sonos plus sub w innym miejscu. Tak zeby troche poprawic TV. A muzyki bede sluchal na sluchawkach po prostu. Dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tak wąskim ustawienie będzie znaczna różnica na plus w stosunku do głośników w TV czy soundbarze. Co do podbicia w prawym kącie, wiadomo kolumny maksymalnie do przodu, dodatkowo jak będzie za mocno bas się wzburzał to z poziomu pilota można skorygować niskie tony, druga opcja która najmocniej działająca to zatkanie tylnych otworów bas reflex. Będziesz miał wtedy konstrukcję zamkniętą, z bardzo szybkim basem, testowałem takie rozwiązanie w tym modelu z bardzo pozytywnym skutkiem. 

Pamiętaj daj kolumną trochę pograć z chociaż z 20 godzin, aby wstępnie się wygrzały wtedy są największe zmiany i zobaczymy jak Ci ten zestaw podejdzie dźwiękowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Szymon Cichy napisał:

A muzyki bede sluchal na sluchawkach

Podziel sie proszę wrażeniami w stosownym dla siebie „czasie” .
Gdzieś tam jest osobna zakładka/słuchawki. 
Posiadam i ja słuchawki. I coraz częściej je używam. Niby inne wrażenia aniżeli „zwykłe” audio, a przyjemności co niemiara. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Podziel sie proszę wrażeniami w stosownym dla siebie „czasie” .
Gdzieś tam jest osobna zakładka/słuchawki. 
Posiadam i ja słuchawki. I coraz częściej je używam. Niby inne wrażenia aniżeli „zwykłe” audio, a przyjemności co niemiara. 
 

HD600 uzywam z Little Dot MK3 i xDuoo Ta-035 przy kompie. Kocham te zestawy

11 godzin temu, rms.pl napisał:

Nawet w tak wąskim ustawienie będzie znaczna różnica na plus w stosunku do głośników w TV czy soundbarze. Co do podbicia w prawym kącie, wiadomo kolumny maksymalnie do przodu, dodatkowo jak będzie za mocno bas się wzburzał to z poziomu pilota można skorygować niskie tony, druga opcja która najmocniej działająca to zatkanie tylnych otworów bas reflex. Będziesz miał wtedy konstrukcję zamkniętą, z bardzo szybkim basem, testowałem takie rozwiązanie w tym modelu z bardzo pozytywnym skutkiem. IMG_4624.jpeg.233ecefa940d6ef582b23bef5927e3d9.jpeg

Pamiętaj daj kolumną trochę pograć z chociaż z 20 godzin, aby wstępnie się wygrzały wtedy są największe zmiany i zobaczymy jak Ci ten zestaw podejdzie dźwiękowo.

Br02 Idealnie sie wpisały do Sypialni, kolorystycznie i dzwiękowo. Narazie sie wygrzewaja i zapoznaje sie z nimi ale pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Wiec juz jakis poziom zadowolenia z muzyki jest 🙂 Do salonu zamówiłem zestaw Sonosa ARc z SONOS SUB Gen 3 (Amazon ma obecnie za 2400!!!) i Era100 na tyły. Nie cierpie dziweku z soundbara ale skoro tam wszystko dudni to założyłem że takie rozwiazanie może sie tam sprawdzi, gdy niskie będa np za kanapą a z belki pójdą wyższe dzwięki. Ale efekt zobaczymy dopiero jak to przyjdzie. Ewentualnie zastanawiam sie nad  wygłuszeniem tego rogu jakimis panelami, dywan na ziemie itd. Wiem ze w tym przypadku trzeba kompromisu ale sprobuje wyciagnac ile sie da z tego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 02:30, kn1234 napisał:

Katastrofa budowlana ,żeby nie było ściany szerszej na tv- audio?ehm🙉

To prawda - pierwszym co pomyslalem wchodzac do tego domu przed zakupem było: gdzie ja postawie moje Monitor Audio Platinum 300!!! 😛 Ale Sa inne zalety tego domu jak lokalizacja, widoki, dużo światła, brak sąsiadów 😉 I ostatecznie z audio teraz szyje co sie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Szymon Cichy napisał:

Nie cierpie dziweku z soundbara ale skoro tam wszystko dudni to założyłem że takie rozwiazanie może sie tam sprawdzi, gdy niskie będa np za kanapą a z belki pójdą wyższe dzwięki. Ale efekt zobaczymy dopiero jak to przyjdzie.

Jeśli masz iPhone to możesz przeprowadzić kalibrację dźwięku :) Jakąś różnicę na plus daje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 16:19, ferszcik napisał:

Ładny salon, ładne szerokie okno i przyjemny widok. Z tego można się cieszyć. :)

Niestety tego ustawienia nie uratuje nawet nieograniczony budżet i nie "zagra". Możesz kombinować korekcją akustyki i innymi drogami ale porządnego efektu nie będzie. Jak dla mnie pozostaje jakiś znośny soundbar i rozkoszowanie się widokami.

Budżet ratuje to że mozna z akustyką pokombinować. Ale salon jest ładny akurat, kombinowanie musi być w dobrym guscie.

Dnia 29.08.2024 o 22:43, Szymon Cichy napisał:

Chyle czoła. Wszystko co postawie w tym kącie dudni strasznie wiec nie moze tam byc nic co gra nisko i faktycznie jedyne co jeszcze sprobuje to sonos plus sub w innym miejscu. Tak zeby troche poprawic TV. A muzyki bede sluchal na sluchawkach po prostu. Dziekuje za pomoc.

No dokładnie. Albo ten Cambridge. Wyjdzie taniej niż Sonos z subem.

Dnia 30.08.2024 o 10:51, Dedal napisał:

Dom to nie trumna której nie można przebudować , wszystko zależy od chęci 😉

mocne. Podoba się mi. Kradne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...