Skocz do zawartości

Stereo salon 30m max 5k zł


larsx

Recommended Posts

Kupiłem nowy telewizor, i stwierdziłem że trzeba czymś go nagłośnić. Miał być soundbar ale ewoluowało do stereo, żona pozwala wydać tylko tyle.  Czy za te pieniądze można mieć coś co poradzi sobie z telewizją i muzyką taneczną? Zakup najlepiej okolice Warszawy. Od tygodnia siedzę nad tym i już mam mętlik w głowie, jutro planuje pojechać do jakiegoś salonu posłuchać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Musisz podać więcej informacji np: sprzęt nowy czy używany,  co będzie źródłem dźwięku TV czy może coś innego. Zrób zdjęcie lub narysuj pokój i rozstaw okien, mebli, półek, szaf, czy macie dywan to wszystko wpływa na akustykę a ona jest ważna. 

5k myślę że jest to wykonalne 😉

Edytowano przez RLC2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30m2 to raczej kolumny podłogowe,ostatnio parę razy widziałem wystawione naprawdę dobrze grające kolumny za ułamek ceny tego co kosztowały na początku.

Jak się poszuka to za 1500-2000zł można trafić coś ekstra.Wtedy zostanie na jakiś amplituner czy wzmak z funkcjami streamingu w stylu Marantz PM7000N czy Onkyo TX 8470.

Dla osoby, ktora wcześniej nie miala doczynienia ze sprzętem to lepsze wyjscie niż oddzielne kupowanie wzmacniacza i streamera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 m trochę  dużo ale skoro (Nikt nie będzie nasłuchiwał czy gitarzysta dobrze złapał strunę 😉) czyli typowo sprzęt pod TV. 

No 5 to nie 7 zawsze to na plus 👍

Napisz jeszcze czy źródłem dźwięku będzie  TV? Czy może planujesz słuchać muzyki np z CD-ka lub może streamować muzykę z serwisów muzycznych Tidal, Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jakie masz możliwości w pomieszczeniu i oczekiwania uważam, że najlepiej sprawdzi się u ciebie soundbar.
Zajmie najmniej miejsca i pozwoli wykorzystać układ mebli jaki masz. Da ci na pewno kinowy efekt przy filmach. Do telewizji też z pewnością się nada, tym bardziej, że to rozwiązanie będzie najbardziej intuicyjne w obsłudze.
Dźwięk przestrzenny i bas pozwolą ci nagłośnić małe imprezki w domu.

Wybierz sobie jakiś wysoki model od Samsunga np. Samsung HW-Q930C, który jest teraz w cenie poniżej 3k zł.
Wydasz niewiele, a będziesz zadowolony. Nie brnij w to całe audio jeśli to nie jest twoje hobby.
W przyszłości zawsze będziesz mógł dołożyć sobie stereo.

Zamówisz sobie dzisiaj, jutro będziesz miał, w 15 minut to podłączysz i zapomnisz. Poza tym jak ci się nie spodoba, to spakujesz i oddasz. Jednak jest duża szansa, że zostaniesz z tym rozwiązaniem na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Kolumny mogą się tu sprawdzić, choć będzie dość wąsko na froncie, co poskutkuje przeciętnym efektem przestrzenności. Jeśli chciałbyś rozważyć systemy all-in-one z wysoką jakością dźwięku, to sprawdziłbym Naima Mu-So 2, iFi Audio Aurora, czy najnowszego Cambridge Audio Evo One

Pozostając przy stereo sprawdziłbym na pewno Argon Audio SA2 oraz WiiM Ampa, a do tego kolumny podłogowe. Przykładowo KEF Q750, Polk Audio ES60, Pylon Audio Pearl 27, Q Acoustics 3050i. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań co do brzmienia :) Warto udać się na odsłuch (w razie czego zapraszamy do nas), by poznać najciekawsze rozwiązania i poznać kierunek, w jakim powinieneś szukać, by być jak najbardziej zadowolonym. 

Zachęcam też do obejrzenia filmów z naszego kanału, m.in kolumny podłogowe do 5000 zł, budżetowe zestawy stereo, a także zestawy stereo w okolicach 8-10 tys PLN :) Ceny już nieco pospadały od tego filmu, ale o nich zawsze można porozmawiać ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za zaangażowanie i że mój post nie pozostał bez odpowiedzi

Soundbar będzie ostatecznością jak już uznam że cena stereo aby efekt był zadowalający przekroczy granicę tego ile uważam że warto wydać.

Plan jest taki żeby skumulować trochę budżetu oraz oswoić drugą połówkę z wydatkiem i kupić w okolicy czarnego piątku lub jak wpadnie jakaś promocja ciekawa

posłuchać takich kolumn jak:

Opal 30

diamond 28/30

Aurora 700/1000

KEF Q750/950

Dali Oberon 7

i co tam mi jeszcze wpadnie w ucho w salonach

Jeśli jest taka możliwość chciał bym napędzić to czymś co ma wbudowane radio internetowe, jeśli to nic dobrego to nie było tego zdania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowałeś, jesteś @larsx 👍 Chłop.

A zechciałbyś jeszcze tak na koniec poklaskać mocno w tym salonie i napisać nam co słyszysz. 

Nie wiem co masz na suficie, oknach i innych miejscach. I jestem ciekawy, czy masz pogłos, który nie pomaga przy głośniejszych odsłuchach. 
A klaskanie to taki sposób, by się na szybko zorientować. 
Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kuchni małą wierzę za kilkaset złotych która służy do słuchania radia przy śniadaniu, dziś ją troszkę rozkręciłem. Jest pogłos. Niestety na suficie tynk, bez sufitów podwieszanych, na oknach firanki bez zasłon, dywanów nie ma... generalnie nie ma nic co poprawiło by akustykę. Bardzo możliwe że wielu z Was ma rację i soundbar to optymalne rozwiązanie ale nie spał bym spokojnie jak bym nawet nie spróbował 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, larsx napisał:

Plan jest taki żeby skumulować trochę budżetu oraz oswoić drugą połówkę z wydatkiem i kupić w okolicy czarnego piątku lub jak wpadnie jakaś promocja ciekawa

 

Zapraszam w razie czego do kontaktu już teraz, nie trzeba czekać aż do BF ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rajdek napisał:

Tylko jeszcze suba trzeba.

20 godzin temu, larsx napisał:

posłuchać takich kolumn jak:

Opal 30

diamond 28/30

Aurora 700/1000

KEF Q750/950

Dali Oberon 7

i co tam mi jeszcze wpadnie w ucho w salonach

Jeśli jest taka możliwość chciał bym napędzić to czymś co ma wbudowane radio internetowe, jeśli to nic dobrego to nie było tego zdania ;)

Radio internetowe problemem  nie będzie. Posłuchać w salonie tez warto. Tylko Ty będziesz mmiał inne warunki akustyczne.

18 godzin temu, rajdek napisał:

Zacznij od monitorów na przetwornikach koncentrycznych jak Kef Q350, Fyne Audio F500.

Z takiej odległości? Czemu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...