Skocz do zawartości

Nowy Denon - A10H


PanKlor

Recommended Posts

"AVC-A10H oferuje kalibrację pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i jest kompatybilny z systemem Dirac Live Room Correction oraz Bass Control (wymagana płatna licencja)."

No bez jaj. To już wolę Arcama AVR11 z Dirac Live i jeszcze na Bass Control wystarczy i dobry rum :>>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

W jakimś webinarze tłumaczyli, że gdyby dali Diraca w zestawie to każdy amplituner byłby droższy o cenę obu licencji (Audyssey i Dirac). 

To co napisałeś jest taką jakby oczywistością. Jeśli do sprzętu X dodam licencję na soft Y to logiczne, że cena sprzętu X pójdzie do góry.
Pomijając jakieś potencjalne deale między producentem amplitunerów a Diraciem które mogłby zbić cenę za licencję dla klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMBe napisał:

No bez jaj. To już wolę Arcama AVR11 z Dirac Live i jeszcze na Bass Control wystarczy i dobry rum :>>

Nie żartujmy

 

38 minut temu, eMBe napisał:

Pomijając jakieś potencjalne deale między producentem amplitunerów a Diraciem które mogłby zbić cenę za licencję dla klienta.

Myślę, że żadnej ze strona na tym specjalnie nie zależy. Denon nie chce podnosić ceny, a Dirac wie, że i tak chętni się znajdą. Ceny i tak Denon nie specjalnie zbije, skoro DL jest best in class, więc nie ma alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemeklbn napisał:

Nie żartujmy

 

Myślę, że żadnej ze strona na tym specjalnie nie zależy. Denon nie chce podnosić ceny, a Dirac wie, że i tak chętni się znajdą. Ceny i tak Denon nie specjalnie zbije, skoro DL jest best in class, więc nie ma alternatyw.

Oczywiście,  że AVR11 jest lepszą opcją od tego Denona dla kogoś,  kto potrzebuje tylko 7 kanałów.  Ma w cenie tego Denona świetny  procesor kina , który jednocześnie jest już wysokiej klasy wzmacniaczem + Bass Control i wystarczy jeszcze na dobry rum, jak Embe wspomina .

Chyba nie myślisz poważnie,  że ten Denon zagra lepiej w kinie od avr11 , bo już o stereo nie wposmnę.

Jeśli ktoś chce mieć 11 kanałów,  to dokupuje choćby końcówkę mocy Arcama PA4100 ,łącznie koszt nieco więcej od wartości tego Denona i finalnie mamy klocki , które wciągają nosem pod kątem jakości brzmienia  A10H.

 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2024 o 10:23, STELVIO napisał:

Mogliby zrobić chociaż jeden fajny procesor. A tak tylko Marantz jest z tej stajni. A nie każdemu musi się podobać. 

Taki chyba jest zamysł. Firma nie chce robić sobie konkurencji 1:1

nn chyba zastapi właśnie 8500

Dnia 29.08.2024 o 11:05, eMBe napisał:

"AVC-A10H oferuje kalibrację pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i jest kompatybilny z systemem Dirac Live Room Correction oraz Bass Control (wymagana płatna licencja)."

No bez jaj. To już wolę Arcama AVR11 z Dirac Live i jeszcze na Bass Control wystarczy i dobry rum :>>

 

Ja też. Ale ja korzystam z 5.2.2.

A jak chcesz miec 9.2.4 no to gorzej. Japończycy zawsze szli w ilość kanałów.

Dnia 29.08.2024 o 17:15, fluid81 napisał:

Chyba nie myślisz poważnie,  że ten Denon zagra lepiej w kinie od avr11 , bo już o stereo nie wposmnę.

Nie wiem. Słuchałem 8500 nie zagrał.

Chodź i tak brzmiał bardzo dobrze. Kosztował swoje.

A1H nie słuchałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile roznica w cenie pomiedzy A1H ktory jest dostepny za 5200€ a tym co wchodzi  A10H wynosi 500€  

uwazam ze lepiej kupic A1H  niz arcama A31  bo lepiej trzyma wartosc rezydualna po uplywie jakiegokolwiek czasu 

za denonem przemawia  tez wiecej mocy na start  oraz  klasyczny design  gdzie arcam wyglada jak plastikowa niedopracowana stylistycznie zabawka

ostatnio kinematografia i dzwiekowcy rozczarowuja nas brakiem tresci wysokich lotow wiec chyba nie ma sensu przeplacac i kupowac amplitunery powyzej 2500€ zanim ta grupa sie nie ogarnie i w koncu przejdzie na porzadne formaty 

dystrybutorzy sprzetu w EU powinni sie rozmowic z producentami filmowymi/muzycznymi i dojsc do porozumienia zanim koncowy uzytkownik zacznie wydawac pieniadze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bora902 napisał:

na ta chwile roznica w cenie pomiedzy A1H ktory jest dostepny za 5200€ a tym co wchodzi  A10H wynosi 500€

Na te chwile to możesz porównać co najwyżej msrp bo a10h nie jest jeszcze dostępny (przedspezedaz). W PL jakoś większych promocji na niego jeszcze nie widziałem. Na Amazon nie szukałem. Jak a10h bedxie parę miesięcy na rynku bedzie można porównywać realne ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalem  roznice ceny ktora 4 dni temu dostalem prosto od dystrybutora  denona  w jednym z wielkich krajow na poludniu europy 

Tam cena wprowadzenia na rynek jest juz znana i wynosi 4700€  za model A10H 

Znam tez sklep w DE ktory bedzie mial je na stanie zanim dotkna go polscy testerzy sprzetu  ale co to zmienia?

Klorze moge porownywac co chce bo robie zakupy online od 25 lat i mam jakies pojecie co moge i za ile to kupic zanim dostana to sklepy w PL

Realna cena na nowy model  przez pierwsze 6msc po wprowadzeniu na rynek wynosi tyle co na przedsprzedazy  w EU

Polska cena mnie nie interesuje a liczy sie jedynie kurs EURUSD lub EURPLN

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bora902 napisał:

Klorze moge porownywac co chce bo robie zakupy online od 25 lat i mam jakies pojecie co moge i za ile to kupic zanim dostana to sklepy w PL

Na swoje potrzeby to możesz to wyceniać jak chcesz. Różnica MSRP to ok  2k USD. Podobnej proporcji spodziewałbym się właśnie te kilka miesięcy po premierze. Barany są w końcu po to żeby je strzyc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wszyscy jesteśmy tymi baranami. Producenci to wiedzą i dlatego zazwyczaj na początku próbują albo wygenerować duże zainteresowanie promocjami na premiere albo właśnie przyjmują model spijania śmietanki i trzymania wysokiej ceny na produkt przez pierwsze kilka miesięcy. Jedno i drugie ma służyć maksymalizacji zysku. I każdy się na coś takiego nabrał (moze twierdzić że nie ale wtedy oznacza, że klamie).

A na następny raz czytaj cała wypowiedź, z emotkami włącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 07:53, bora902 napisał:

uwazam ze lepiej kupic A1H  niz arcama A31  bo lepiej trzyma wartosc rezydualna po uplywie jakiegokolwiek czasu 

Jaką?

Dnia 7.09.2024 o 07:53, bora902 napisał:

za denonem przemawia  tez wiecej mocy na start  oraz  klasyczny design  gdzie arcam wyglada jak plastikowa niedopracowana stylistycznie zabawka

Ale to moc papierowa wiesz o tym? Zgrywasz się. Zmienisz na 4 ohmy i 5 kanałów i masz 1/10 tego co katalogowo :D

Zgrywasz się na pewno.

Dnia 7.09.2024 o 07:53, bora902 napisał:

dystrybutorzy sprzetu w EU powinni sie rozmowic z producentami filmowymi/muzycznymi i dojsc do porozumienia zanim koncowy uzytkownik zacznie wydawac pieniadze

Marzenia ściętej głowy ale jestem za.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...