Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 500 - jaki wzmacniacz?


maxwell

Recommended Posts

4 godziny temu, maxwell napisał:

natomiast coraz bardziej skłaniam się ku zmianie kolumn. We wtorek mam odsłuch Emit 50 na różnych wzmacniaczach i wtedy podejmę decyzje

Dobrym pomysłem w Twoim przypadku będzie przed podjęciem decyzji o zakupie odsłuch u siebie w domu. W salonie sprzęt może zagrać zupełnie inaczej chociażby ze względu na przygotowane w nim pomieszczenie odsłuchowe pod względem akustyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxwell napisał:

Natomiast po drugim odsłuchu w sali uznałem, że szukam czegoś mocniej basowego

 

Dnia 30.08.2024 o 10:22, maxwell napisał:

Jestem z tych osób, dla których bas jest bardzo istotny

W zakładce stereo znajduje się post - kolumny z mocnym basem lub coś w tym stylu. 
 

Namawiam, byś tam rzucił okiem. A nuż widelec. 
 

Uwielbiam gdzie w utworach słyszę i czuję bas. 
W utworach, gdzie już tylko słyszymy, uwielbiam jego fakturę, akcje z przyspieszeniem/wygaszaniem. Uwielbiam, gdy się wylewa lub kopie. Uwielbiam, gdy utalentowana Pani śpiewa, a z tyłu kontrabas mruczy lub conajmniej cello w najniższej jej oktawie.
No i kotły. Tu to już mnie nie ma, ponieważ wtedy coś się ze mną dzieje i nic nie dochodzi, poza uderzeniami, ich energią. No hormony moje kipią. 
Rozpisałem się, a tu nie o mnie. 
 

Ale życzę Tobie dużo wytrwałości w poszukiwaniach. Naprawdę warto. Bez basu nie ma brzmienia. Bądź cierpliwy, a gdy się zmęczysz szukaniem/odsłuchami to odpocznij, ale nie rezygnuj.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie powinno być takie, by czas stanął w miejscu a po robocie i obowiązkach nie można byłoby się doczekać, kiedy znów stanie w miejscu.

Sprzęt tu nie ma nic do rzeczy. A idealny lepiej żeby nie był. 

9 minut temu, T Z6 napisał:

Ciekaw jestem czy jest ktos kto powie ze posiada

Tak, to brzmienie jest idealne, ponieważ jest krystalicznie czyste i barwne do granicy mojej wytrzymałości. Mam takie brzmienie u siebie. 

Ale włączam klamoty co trzeci dzień, na trzy godziny. No czasu więcej na to nie mam. Na emeryturze poszaleję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dluzszego czasu uzywam Monitor Audio Silver 500 z Denonem 1600.Wszystko jest super w dzwieku pod warunkiem ze realizacja dzwiekowa plyty jest dobra.A jak wiadomo wiekszosc jest niestety kiepska.I tego sie ciezko slucha.Dzwiek chudy pozbawiony potegi a nawet i chudy w gornym pasmie.Gdyby realizacje byly w wiekszosci dobre to pewnie i wiekszosc sprzetu by lepiej sobie z tym radzila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, T Z6 napisał:

Ciekaw jestem czy jest ktos kto powie ze posiada system stereo brzmiacy idealnie.

Ja też posiadam system brzmiący idealnie. Tj. włączając go nie nachodzą mnie myśli typu "coś bym w brzmieniu poprawił". A i słuchając raz po raz innych systemów wniosek jest zawsze taki sam: "nie, to nie to".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S!N! napisał:

Dynaudio to raczej evoke , wątpię,  aby emity podeszły, zaś pylon to bardziej jasper.

Jestem pewien, że te kolumny zagrają lepiej, ale niestety to jest ponad górny budżet.

Skupiam się więc na podobnej półce cenowej co Silvery 500. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxwell Posłuchać możesz nawet dla samego porównania i zdobycia wiedzy, zawsze też warto później szukać używek jeśli podeszłyby droższe paczki, sam ostatnio sprzedawałem 25 mk II w atrakcyjnej cenie na poczet 18. Pomieszczenie o powierzchni 40m2 to duże pole do nagłośnienia tutaj potrzeba kolumn z dobrym wygarem. 
@T Z6 W pracy na metrażu 2,5 x 3 mam idealne brzmienie, zasypany jestem dookoła kartonami i siedzę od głośników może z pół metra, nic bym w tym dźwięku nie zmienił jest niesamowicie naturalny bas ma fakturę, kopa, kontrolę cały czas czuć, że nie jest przesadzony, stereo jest perfekcyjne, żaden utwór nie brzmi źle czy chudo, nawet najgorszy syf jak się włączy to i tak jest mega przyjemnie, ale stawiam, że to w większym procencie zasługa pomieszczenia oraz kartonów.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem dziś Emit 50 oraz Silvery 500 jako kontra. Oba zestawy grały na EVO 75 oraz Roksan Attessa. I teraz mam jeszcze większy dylemat, ponieważ oba zestawy grają świetnie, ale zupełnie inaczej. Emity mają potężniejszy bas, ale za to średnice lekko wycofaną. Silver 500 są bardzi dynamiczne, bas punktowy. Dynaudio lepiej zagrały z EVO 75 w moim odczuciu, natomias Silvery z Roksanem. Nie mam pojęcia co może zadecydować, chyba musze je wziąć do siebie do domu i posłuchać, ale już na wybranym wzmacniaczu.
Wcześniej nie brałem CA EVO 75 pod uwagę, myślałem, że będą zbyt słabe do tych kolumn. Efekt był inny, no i w fajnej cenie mam tak naprawde wszystko + super design. Mam mętlik w głowie. Co sądzicie o EVO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...