Skocz do zawartości

Focal, Pylon czy jednak coś innego?


Lumberjax

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy w tym forum, czytajac glownie przez ostatnie 2 lata.

Teraz postanowilem w koncu zainwestowac w Audio i sie zastanawiam co robic.

 

Rok temu bylem n odsluchu Focal Theva N2 z marantzem PM6007 i bylem pod ogromnym wrazeniem, z kolei z jakims porownywalnym denonem juz mi sie siadly.

Na odsluchu standardowo wjechalo DS - Private Investigations oraz Money for Nothing, to tez typ muzyki ktory slcuham.

 

Co do moich preferencji dzwiekowych:

  • Nie przepadam za mocnym bassem
  • lubie slyszec kazdy detal, bardzo dokladnie, szczegolnie gitary i Hi-haty w perkusji
  • lubie gdy dzwiek jest dynamiczny.

ponoc mowi sie o tym dzwieku „V”, i tyle co wiem to Focale sa calkiem dobrym wyborem jak sie gustuje w takich dzwiekach.

 

Salon ma 30 metrow raptem, w literze S, klasycznie salon z aneksem kuchennym oraz korytarzem, nic szczegolnego ale pewnie juz potrzeba kolumny, monitory pewnie nie wystarcza

 

Niestety aktualnie mam tylko  „wzmacniacz” HK AVR139, podpiety pod jakies male JBL z jakiegos kina domowego.

Chce zmienic z czasem tez wzmacniacza, ewentualnie mam opcje zamienic AVR na jakiegos HK6500 albo Technics SU-V6.

 

Aczkolwiek aktualnie chce sie skupic na kolumnach, najlepiej uzywane, a potem dobrac wzmacniac, najlepiej uzywany.

 

Myslalem o:

  • Focal Chora lub Aria
  • Pylon Pearl 25 lub cos wyzej, dopiero dzisiaj jade na odsluch takiego cuda
  • B&W 613, aczkolwiek jestem sceptyczny czy mi sie spodobają
     

Mam spora czesc rodziny w DE, wiec sledze regularnie niemieckie Kleinanzeigen i moge uzywki nawet z DE sciagnac.

Edytowano przez Lumberjax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale Arie za granicą można dorwać w bardzo dobrych cenach na Twój metraż może być nawet 936.  A jak się dobierze odpowiednią elektronikę to potrafią zaskoczyć. 

Pylony Pearl to budżetowe kolumny. Do focal aria byś musiał porównać co najmniej diamond/jasper. Ale ja nie polecam. A sądząc po opisie to takiego grania nie szukasz. 

Bowersy zaczynają się od serii 700. Seria 600 gra mocno przeciętnie. 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi! 

Wlasnie Focale mi siadly, aczkolwiek nie porownywalem jeszcze zbyt z innymi kolumnami.

Jedynie z Klipschami, Dali Oberon i jakimis KEFami, ale te mi sa za cieple i za basowe z dzwieku.

 

Ze wzgledu na to, ze jestem fanem uzywanych rzeczy, jestem otwarty na inne propozycje, Pylony Diamond dzisiaj mam na odsluchu, oraz Monitor Audio Silvery i Focale Vestie chyba bede mial podpiete, wiec jestem ciekawy czy cos jeszcze mi siadzie.

 

Jesli sa jakies fajne kolumny podobne do Focalow, to chetnie rozwaze!

 

Jesli chodzi o elektronike pod Focale to wlasnie Marantz mi siadl, Denon nie bardzo, obstawiam ze Yamaha, Onkyo i moze nawet HK beda za "chlodne" do Focali i podobnych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Pod Twoje oczekiwania dobrą opcją mogą być właśnie Focale. One jednak lubią dobre wzmacniacze i nie jestem pewien, czy amplituner kina domowego da im to, czego potrzebują. Ten Harman ma jednak trochę mocy, więc nie powinno być źle :) 

Sprawdziłbym również Triangle Borea BR08, Pylony, ale raczej model Opal 30 niż Pearle. Neutralne, przejrzyste i szeroko grające System Audio Saxo 60 też warto odsłuchać :) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch, podziałamy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odsłuchu.

Słucham najpierw Pylon Diamond, potem jakieś Audivectory na CA EVO 75.

co mam powiedzieć, ani trochę mnie nie ruszył ich dzwiek, bardzo przecietnie.

 

potem podpieli mi Triangle Genese, wow, jakie to sa kolumny….

 

Aczkolwiek czułem ze CA EVO 75 cos nie oasuje do nich.

 

podpieli mi pod Roksan Caspian i jakiegos Streamera cholernie drogiego, i co mam powiedziec, te Triangle bily na leb wszystko co slyszalem wczesniej.

 

porownalem potem z Foval Vestia, ale te Focale przy nich to 3 klasy nizej… niestety nie bylo Focal Aria na stanie zeby prownac.

 

Na ten moment Triangle Genese to jest to czego szukam, aczkolwiek cena 14k za pare troche mnie przerasta, mamy jakies alternatywy do dalszego odsluchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz zbyt dużo basu, za to lubisz sporo szczegołów. To może Boweresy? 

Mnie osobiście od nich głowa boli i trzymam się z daleka. Można powiedzieć jestem trochę po przeciwnej stronie, bo obecnie u mnie Dynaudio, ale Tobie może siądzie. ;)

Szczegółów Ci tam nie zabraknie, bo góra w Bowersach iskrzy i dużo się tam dzieje, a i basem nadmiernym Cię nie zaleją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2024 o 19:20, Lumberjax napisał:

Na ten moment Triangle Genese to jest to czego szukam, aczkolwiek cena 14k za pare troche mnie przerasta, mamy jakies alternatywy do dalszego odsluchu?

To w jakim przedziale cenowym rozważasz cały zestaw? :) Bo rozrzut ogółem całkiem duży, od Pylonów Pearl 25 po Focale Aria ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jestem otwarty co do budzetu, lubie okazje i wole odczekac az cos fajnego sie trafi, mam np. aktualnie opcje kupic roczne Focal Aria 926 za okolo 3500 PLN po znajomosci, aczkolwiek na drugim koncu Polski, dzis lub jutro jade je odsluchac, moze uda sie nawet od razu porownac do Triangle Genese Quartet.

 

Pylon Pearl bym rozwazal, jesli dzwiekowo by byly super, nie chcialem sie zamykac ani na tanie, ani na drozsze opcje, nie wiedzialem jak bardzo bede slyszal te roznice, niestety okazalo sie, ze bardzo :D

 

Jesli uda mi sie uzywki dobrych kolumn za 4-7k PLN strzelic, to moze uda sie rowniez dobrac za 4-7 jakiegos uzywanego Roksan Caspian M2, Arcama albo MF wzmaka, to by bylo tyle samo co za nowiutkie kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po szybkim odsluchu Focal Aria 936 na Marantz 40N oraz na NAIM Unity Nova.

Pieknie graja, brakuje im chyba troche gory w porownaniu do Traingle Genese, ale ciezko mi to ocenic, mialem okazje beyposrednio porownac Arie 936 do Focal Sopra, i szczerze to te Arie mi bardziej spasowaly, aczkolwiek troche za duzo basu maja, wiec poszedlbym raczej wciaz w Focale 926.

 

W czwartek mam odsluch uzywanych Focal 926 oraz Triangle Genese Quartet w tym samym miejscu, wiec bede mial swietne porownanie obu modeli!

 

Uzywane Quartety moge okolo 6k dostac, Aria 926 okolo 4k PLN.

 

Zobaczymy w czwartek wieczorem, co mi bardziej spasuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kosztuje 6,5k.

W 2017 roku został przedstawiony audiofilski test w którym udział wziął kosztujący wtedy 7k M3si. Klasowo został porównany do m.in. Atolla IN200. Obecnie nikt nie odważył by się ich postawić w jednej linii. Teraz kosztują 9k i 4k.

Skąd ta ułomność że szufladkuje się że względu na cenę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2024 o 19:20, Lumberjax napisał:

Na ten moment Triangle Genese to jest to czego szukam, aczkolwiek cena 14k za pare troche mnie przerasta, mamy jakies alternatywy do dalszego odsluchu?

Sprawdź w ofertach we Francji mogą być dużooo tańsze.

7 godzin temu, Lumberjax napisał:

Jesli uda mi sie uzywki dobrych kolumn za 4-7k PLN strzelic, to moze uda sie rowniez dobrac za 4-7 jakiegos uzywanego Roksan Caspian M2, Arcama albo MF wzmaka, to by bylo tyle samo co za nowiutkie kolumny.

Poniżej 7K dostaniesz nowego M2. Bierz póki jest.

Arcam SA30 faktycznie używany.

26 minut temu, rajdek napisał:

Obecnie kosztuje 6,5k.

W 2017 roku został przedstawiony audiofilski test w którym udział wziął kosztujący wtedy 7k M3si. Klasowo został porównany do m.in. Atolla IN200. Obecnie nikt nie odważył by się ich postawić w jednej linii. Teraz kosztują 9k i 4k.

Skąd ta ułomność że szufladkuje się że względu na cenę ?

Gazety to robią bo jest im tak łatwiej.

Ja osobiście wolę Atolla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ja osobiście wolę Atolla.

Ja też

 

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Poniżej 7K dostaniesz nowego M2. Bierz póki jest.

Arcam SA30 faktycznie używany.

Patrząc na oczekiwania @Lumberjax to ja bym próbował odsłuchać Aurum A8.

6k PLN za nowy z salonu... nic mi nie przychodzi do głowy lepszego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rajdek napisał:

Czyli można wypuścić na rynek słaby produkt w nieprzyzwoitej cenie, ale nie będzie problemu zestawić ze znacznie lepiej brzmiącymi piecami. Tak wygląda ten audiofilizm ?

Można, tylko produkt dostanie baty na odsłuchach czy testach porównawczych.

Akurat Atoll in200 pozycjonuje się teoretycznie pomiędzy M3SI a M5SI. No to porównali go z niższym modelem akurat bo cenowo był bliżej.

Jak masz do wydania np. 7k PLN na wzmacniacz to nie patrzysz na wzmacniacze za kilkanaście tysięcy..., ale warto sprawdzić czy jakiś nie jest akurat w świetnej ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Patrząc na oczekiwania @Lumberjax to ja bym próbował odsłuchać Aurum A8.

6k PLN za nowy z salonu... nic mi nie przychodzi do głowy lepszego. 

I też jest na promce! Warto.

1 godzinę temu, rajdek napisał:

Czyli można wypuścić na rynek słaby produkt w nieprzyzwoitej cenie, ale nie będzie problemu zestawić ze znacznie lepiej brzmiącymi piecami. Tak wygląda ten audiofilizm ?

Mozna. Będzie testowany w tej samej grupie. Ale jak to nazwałeś audiofilizm to wyłapie. Wiec skonczy siętylko na tym że będzie testowany w grupie z innymi produktami. ale sprzedawać się nie będzie. Były takie próby produktowe za wygórowane sumy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście na który się powołuję M3si zdobył 84% a IN200 89% (oba w grupie B)

41 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mozna. Będzie testowany w tej samej grupie. Ale jak to nazwałeś audiofilizm to wyłapie. Wiec skonczy siętylko na tym że będzie testowany w grupie z innymi produktami. ale sprzedawać się nie będzie. Były takie próby produktowe za wygórowane sumy.

 

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Jak masz do wydania np. 7k PLN na wzmacniacz to nie patrzysz na wzmacniacze za kilkanaście tysięcy..., ale warto sprawdzić czy jakiś nie jest akurat w świetnej ofercie.

Nie słuchałem Atolla, ale z tego co piszecie M3si jest w świetnej ofercie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...