Skocz do zawartości

Jaki używany Amplituner w cenie 2-4 tys zł


Gość

Recommended Posts

Poszukuję ampli który będzie grał po cieplejszej stronie dzięki czemu w połączeniu z B&W uspokoi trochę wysokie częstotliwości.

Szukam tylko używanego amplitunera bo nowe to gnioty w brzmieniu jak i wyglądzie. Nie zależy mi na Atmosie, bardziej na TrueHD i 5 kanałach ale jeżeli będzie miał 9 końcówek to tym lepiej... 

Myślałem o Onkyo 840, Pioneer LX88, plastikowy Marantz 7013 no i co jeszcze? 
 

Zestaw głośnikowy to 602, LCR600s2, DS6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha i Onkyo wraz z bliźniakami (Pioneer oraz Integra) to raczej nie ta droga, choć niektórym pasuje granie. Jak chcesz uspokoić wyższe partie to Denon albo jeszcze równiejszy Marantz.

Nowe zabawki to nie są gnioty bo dźwiękowo często od lat te same mają bebechy, główne zmiany to dodatkowe bajery, wyjścia HDMI, poprawone interfejsy. Najistotniejsza sprawa która się ostatnio pojawiła to Dirac Live. 

Sprawdź NAD T758 V3i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

Yamaha i Onkyo wraz z bliźniakami (Pioneer oraz Integra) to raczej nie ta droga

Yamaha- racja gra ostro

Onkyo- miałem lata temu 606 z głośnikami M-Audio HTS-700 jako pierwsze kino, pamiętam tylko tyle że nie dało się tego słuchać ( zbyt ostra i natarczywa góra ) parę lat później słyszałem serie RZ 900 i 840 z Klipsch-em RF-82v2 u kolegi i szczerze mówiąc grało to już bardziej naturalnie po mimo tuby na górze choć czasami było ostro...

Dodam jeszcze że na oba forach polecany jest Onkyo i Denon do Klipsch-a 

Pioneer-a miałem niski model 932 z kolumnami Dali Zensor 3 i Vocal-em, mimo tekstylnej kopułki to nie grało to natarczywie dlatego pomyślałem tej marce z tym że te wyższe modele to już klasa D której jeszcze nie słyszałem 

Integry- nie znam 

9 godzin temu, Butler napisał:

Jak chcesz uspokoić wyższe partie to Denon albo jeszcze równiejszy Marantz.

Denon- miałem już wiele modeli i im wyżej tym granie było lepsze, dokładniejsze, pełniejsze ale już mi się znudził ten wygląd

Marantz-a miałem dwa modele 5013 który był słaby i nie był w stanie napędzić Heco Celan GT 702, również 6010 należał do słabych... pomyślałem o 7013 bo to był najwyższy model z serii i miał go Rafał i jeszcze pare użytkowników z Heco i sobie chwalili

9 godzin temu, Butler napisał:

Nowe zabawki to nie są gnioty

Jak nie są gnioty? Przecież to nie ma mocy by napędzić cokolwiek a gdzie można mówić o jakości i kulturze grania... myślisz że jak producent nafaszeruje taki sprzęt wszystkim tym co najlepsze ( dirac itd ) to zagra to?
 

Nie tędy droga... 

ps. Nie przyszedłem się tutaj kłócić jak by co tylko prosić o pomoc/podpowiedź...

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Dzięki za linki, poczytam testy na ich temat...

 

A jak wygląda Arcam na tle tych firm wymienionych wcześniej? Na przykład model AVR550... 

 

ps. Zapomniałem dodać że dźwięk będzie wysłany z TV LG OLED83G48LW poprzez HDMI do amplitunera, no i jeszcze muszę podpiąć gramofon dlatego zależy mi na jak najlepszym brzmieniu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcinos89 napisał:

Jak nie są gnioty? Przecież to nie ma mocy by napędzić cokolwiek a gdzie można mówić o jakości i kulturze grania... myślisz że jak producent nafaszeruje taki sprzęt wszystkim tym co najlepsze ( dirac itd ) to zagra to?

Nie są gnioty w porównaniu do starszych odpowiedników, bo są mocowo w zasadzie bez zmian. Mam na myśli to że jeśli na celowniku masz SR7013, to SR7015 oraz Cinema 40 prezentują "gniotowość" na tym samym poziomie.

38 minut temu, Marcinos89 napisał:

ps. Nie przyszedłem się tutaj kłócić

To do mnie? O co Ci chodzi?

39 minut temu, Marcinos89 napisał:

Pioneer-a miałem niski model 932 z kolumnami Dali Zensor 3 i Vocal-em, mimo tekstylnej kopułki to nie grało to natarczywie dlatego pomyślałem tej marce z tym że te wyższe modele to już klasa D której jeszcze nie słyszałem 

Integry- nie znam

Od relatywnie niedawna Onkyo Pioneer i Integra to zabawki o bardzo, ale to bardzo zbliżonej sobie konstrukcji, należą do jednego właściciela. Podobnie jak Denon z Marantzem ale tu jakoś można odczuć inna sygnaturę Marantz.

41 minut temu, Marcinos89 napisał:

Dodam jeszcze że na oba forach polecany jest Onkyo i Denon do Klipsch-a

Denon i Klipsch to akurat dobre zestawienie. Onkyo moim zdaniem niekoniecznie, ale energii z takiego połączenia nie można pominąć i wielu to się podoba. Kwestia czego oczekujesz.

49 minut temu, PanSioś napisał:

Słyszałeś kiedyś, że w internecie nie używa się wykrzykników? 

Ja nigdy. A znaki zapytania można? 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Butler napisał:

To do mnie? O co Ci chodzi?

Nie, nie... absolutnie nie do Ciebie😉

Napisałem ogólnikowo... 

36 minut temu, Butler napisał:

Mam na myśli to że jeśli na celowniku masz SR7013, to SR7015 oraz Cinema 40 prezentują "gniotowość" na tym samym poziomie.

Widzę że dalej nie rozumiesz... Jaki NOWY amplituner który kupisz dzisiaj w cenie 2-4 tys zł zmiecie sprzęt z przed paru laty kosztujący kiedyś ponad 10 tys zł w górę? Nie patrz na Atmosa/DTS:X czy nawet tego Dirac-ka! Patrz na to jak ten sprzęt prezentuje dźwięk a nie na wodotryski! Mnie interesuje tylko to co usłyszę...

 

Równie dobrze mógłbym kupić amplituner z przed dekady tylko z DD i DTS ale Top-Topów czyli High-Endowe klocki, ale nie kupię bo TrueHD jest znacznie lepszym kodekiem pod względem dźwięku no i masz go praktycznie na każdej płycie Blu Ray. Ciebie interesują cuda wianki na kiju a mnie interesuje brzmienie i chcę to połączyć z tym co mam nie zmieniając nic( w sensie kolumny ),bo wiem że to dobrze gra tylko potrzebuję elektroniki by tylko delikatnie zmodyfikować/zmienić brzmienie. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem faktycznie. Piszesz ze nowe to gnioty, to się ustosunkowałem ze starsze serie i nowsze to praktycznie ten sam poziom. Ale podkreślam, porownujmy modele majace odpowiedniki w danym roczniku.

 Jeśli masz na myśli ze nowe w budżecie do 4k to gnioty w porównaniu do starszych ale wyższych modeli... No tak, to inna rozmowa. Nie skumałem.

16 minut temu, Marcinos89 napisał:

Nie patrz na Atmosa/DTS:X czy nawet tego Dirac-ka

Skok na Atmos i Dirac to wielki kopniak w tej branży. Nie ignoruj tego. W życiu bym się nie pozbył sprzętu obsługującego ta technologie nawet jak bym miał mieć hiendowy ampli za dziesiątki tysięcy złotych (jako nowe) ale bez tych "wodotrysków". Mowa o kinie. Jeśli muzyka stereo to ważny element odsłuchu to można by podyskutować, wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Butler napisał:

Proszę bez takich tekstów. Nie znasz mnie i nie wiesz co mnie interesuje.

Wybacz ale potwierdziłeś już to w swoim poście powyżej... 

Może źle sformułowałem to zdanie, za co przepraszam. 

25 minut temu, Butler napisał:

Jeśli masz na myśli ze nowe w budżecie do 4k to gnioty w porównaniu do starszych ale wyższych modeli... No tak, to inna rozmowa. Nie skumałem.

48 minut temu, Marcinos89 napisał:

O widzisz, teraz jesteśmy w domu😎 

Tak jak wspomniałem interesuje mnie jakość brzmienia oraz to by amplituner nie był cherlawy pod względem mocy i wydajności. Moim głównym kierunkiem/celem jest brzmienie stereo z Winylu a drugie miejsce to dźwięk przestrzenny...

 

Ogólnie to Centralny ( po ojcu ) jak i 602-ki ( też po ojcu ) mam wystawione na sprzedaż bo chciałem sprzedać wszystko ( nie wystawiłem jeszcze DS3 ) i kupić inne kolumny do Pioneer-a SX1250 ( stereo ) a jako dźwięk przestrzenny miał służyć ponownie soundbar Yamaha YSP5600 zainstalowany pod TV... ale stwierdziłem że wolę dokupić tylko amplituner kina domowego starszy ale wyższy model w cenie jaką chciałem wydać na soundbar. 
 

Myślęże już chyba więc wiadomo czego szukam i czego oczekuję... 

22 minuty temu, PanSioś napisał:

Już z eMBe nie będę dyskutował. 🙂

Prosiłem byś nie komentował! 

@MariuszZ mam prośbę, mógłbyś zastąpić cytowane zdanie przez kolegę Butler-a czymś bardziej innym w moim poście napisanym 48 minut temu? Byłbym wdzięczny

ps. nie szukam spiny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Szukając spokojniejszej góry zdecydowanie patrzyłbym w stronę ampli od Denona, które prezentują właśnie ciemniejsze granie. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym brzmieniu w stereo, to przemyślałbym model z wyjściem pre-out i rozbudowanie w przyszłości zestawu o wzmacniacz stereo ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Denona

Miałem Denon-y i już nie chcę... zacząłem od 1911 i skończyłem na 8500H 

Starczy mi tego już... Chcę coś innego po cieplejszej stronie brzmienia 

24 minuty temu, Q21 napisał:

to przemyślałbym model z wyjściem pre-out i rozbudowanie w przyszłości zestawu o wzmacniacz stereo

Nie dzięki, nie wchodzi to nawet w rachubę... 

Tylko jeden element do wszystkiego... w drugim pokoju będzie wspomniany wcześniej amplituner 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym brać ponownie pod uwagę Denona to nie chciałbym schodzić poniżej serii X6xxx... Mam 100km po X6300 za 2200zł od pierwszego właściciela i z wykupionym Auro3D 

Gerade bei #Kleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?
https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-avr-x6300h/2843517649-172-1955?utm_source=copyToPasteboard&utm_campaign=socialbuttons&utm_medium=social&utm_content=app_ios

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jeszcze nigdy Arcam i b&w, ale napewno ten model w tej cenie jest wg mnie okazja warta rozważenia. Arcam robi naprawdę dobre amplitunery. Sam użytkuje od ponad dekady i polecam szczególnie jak chcesz żeby także mieć przyzwoite stereo.

https://www.olx.pl/d/oferta/arcam-avr390-amplituner-dolby-atmos-7-1-4-CID99-ID10LMVc.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary amplituner nigdy nie jest okazja a tym bardziej wynalazek taki jak arcam 

zasada jest prosta:  "jesli kupujemy uzywany to z linii biezacej producenta"

obecnie ludzie nie bez powodu pozbywajaja sie arcam 390 czy 550  🤣

drugim waznym czynnikiem przy zakupie uzywanego sprzetu  istotna jest data jego produkcji przy czym mozna zalozyc ze max nalot to 7-8 lat  czyli kupujac amplituner trzeba by zakupic egzemplarz wyprodukowany w roku 2018 by pocieszyc ucho z jego posiadania

sa egzemplarze ktore dzialaja po 10 latach ale to juz loteria na ktora sklada sie wiele czynnikow pobocznych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202360927_-tx-nr5100-onkyo.html - najtaniej koło 400, w Polsce 2500 zł, ale i tak w budżecie się mieści i 5.1.2 ma - nowy!

Nawet w budżecie się zmieści 9-kanałowy z Dirac Live (nowy!) https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202683534_-tx-nr7100-onkyo.html

A jak 9 końcówek i wyższy model made in Japan - tu jest fajny Denon https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2154557109-complete-denon-x4500h-receiver

 

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2119468171-onkyo-tx-rz830-9-2-receiver - ciekawostka ktoś pozbywa się RZ bo kupuje SOUNDBAR :D

PS. A propos używanych AVR. Jak zaczynałem przygodę z KD, to kupiłem Denona AVR-2113 za 900 zł. Zero problemów.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202360927_-tx-nr5100-onkyo.html - najtaniej koło 400, w Polsce 2500 zł, ale i tak w budżecie się mieści i 5.1.2 ma - nowy!

Nawet w budżecie się zmieści 9-kanałowy z Dirac Live (nowy!) https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/202683534_-tx-nr7100-onkyo.html

A jak 9 końcówek i wyższy model made in Japan - tu jest fajny Denon https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2154557109-complete-denon-x4500h-receiver

 

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m2119468171-onkyo-tx-rz830-9-2-receiver - ciekawostka ktoś pozbywa się RZ bo kupuje SOUNDBAR :D

PS. A propos używanych AVR. Jak zaczynałem przygodę z KD, to kupiłem Denona AVR-2113 za 900 zł. Zero problemów.

No to kup kolego te gnioty. Idę w ciemno że wysoki model zje te badziewia bez problemu🤣

 

6 godzin temu, bora902 napisał:

drugim waznym czynnikiem przy zakupie uzywanego sprzetu  istotna jest data jego produkcji przy czym mozna zalozyc ze max nalot to 7-8 lat  czyli kupujac amplituner trzeba by zakupic egzemplarz wyprodukowany w roku 2018 by pocieszyc ucho z jego posiadania

Większych bzdur nie słyszałem🤣

 

6 godzin temu, bora902 napisał:

zasada jest prosta:  "jesli kupujemy uzywany to z linii biezacej producenta"

Tiaaa...🤣😂🫣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Budżet 2-4 tysiące a ten zapewnia, że sprzęt za 12 koła będzie lepiej brzmiał. Prawdziwy Sherlock, nie ma co. 

Widać że jesteś głuchy jak pień... 1600/2700/4700/8500 te miałem i im wyżej tym znaczna poprawa w odbiorze brzmienia, lepsza kultura grania w stereo, nie wspomnę o mocy i wysterowaniu kolumn... 

Znalazłem właśnie X7200WA od Denona i te twoje nic nie warte Onkyo 5100 jak i 7100 zmiecie bez problemu. 
 

Weź ty lepiej idź się ogarnij! 

17 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

A może by tak konwersować sobie bez wyśmiewania i dogryzania? Bo zaraz kolejny balonik pęknie.
Pozdrawiam,
Ola

Pisałem maila do Pani w sprawie usunięcia konta z tego forum, brak reakcji, nawet administrator ma wywalone... Balonik🤔 a nie gumka😅

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcinos89 napisał:

Widać że jesteś głuchy jak pień... 1600/2700/4700/8500 te miałem i im wyżej tym znaczna poprawa w odbiorze brzmienia, lepsza kultura grania w stereo, nie wspomnę o mocy i wysterowaniu kolumn... 

Znalazłem właśnie X7200WA od Denona i te twoje nic nie warte Onkyo 5100 jak i 7100 zmiecie bez problemu. 

Budżet jest ograniczony. Powinno być oczywiste że im wyższy model tym lepsze brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gumowe Ucho napisał:

Budżet jest ograniczony. Powinno być oczywiste że im wyższy model tym lepsze brzmienie.

No to więc po co piszesz jakieś farmazony posty wyżej? 

Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział o co chodzi! A chodzi o to że posiadam po ojcu kolumny ( on był ich właścicielem od 1998 roku ) Bower & Wilkins DM601s1/CC6s1/601s1 i z tego zestawu zostawiłem sobie tylko 602s1 ( sprzedały się 601s1 i został jeszcze CC6 do sprawdzenia) w ich miejsce kupiłem B&W LCR 6s2 jako kanał centralny oraz na tyły nad kanapą B&W DS6s1, do tego zestawu szukam amplitunera, najwyższy model na jaki budżet pozwoli czyli maks 4 tys zł/1000€ który będzie miał TrueHD i DTS-MA oraz HDMI przynajmniej 1.4 by wysłać dźwięk po HDMI z TV. 
 

I to tyle albo aż tyle...

ps. Musi grać po cieplejszej stronie bo B&W są jasne brzmieniowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcinos89 napisał:

No to więc po co piszesz jakieś farmazony posty wyżej? 

Jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział o co chodzi! A chodzi o to że posiadam po ojcu kolumny ( on był ich właścicielem od 1998 roku ) Bower & Wilkins DM601s1/CC6s1/601s1 i z tego zestawu zostawiłem sobie tylko 602s1 ( sprzedały się 601s1 i został jeszcze CC6 do sprawdzenia) w ich miejsce kupiłem B&W LCR 6s2 jako kanał centralny oraz na tyły nad kanapą B&W DS6s1, do tego zestawu szukam amplitunera, najwyższy model na jaki budżet pozwoli czyli maks 4 tys zł/1000€ który będzie miał TrueHD i DTS-MA oraz HDMI przynajmniej 1.4 by wysłać dźwięk po HDMI z TV. 
 

I to tyle albo aż tyle...

ps. Musi grać po cieplejszej stronie bo B&W są jasne brzmieniowo

No to tak jak mówię - masz opcję używanego Danonka 4500 na przykład. A jak nie potrzebujesz Atmosa, to jakieś starsze wyższe są typu Denon 3313, Onkyo TX-NR838 (atmos nawet) z 2014, itp. Ale IMO Onkyo 7100 z Dirac Live na pokładzie to super opcja w tej kasie, tylko Onkyo gra jasno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...