Skocz do zawartości

Jak to razem prawidłowo podłączyć.


Robin77

Recommended Posts

Witam.

Z  dwoch systemów byłem zmuszony zrobić jeden.
Proszę o pomoc w prawidłowym podłączeniu kilku "klocków", żeby najlepiej wykorzystać ich możliwości. 


Końcówka mocy Nad C298
Przedwzmacniacz Nad C658
Cd Nad C538

Wiim Pro Plus
Eversolo DMP A6 MASTER EDITION
Eversolo DAC Z8

Obecnie mam podpięte w ten sposob:

CD- coax- C658- rca- C298
Wiim - coax-Dmp A6-coax- Dac Z8-xlr-c298

Czy da się to spiąć , żeby nie przełączać xlr, rca na końcówce mocy i uzyskać jak najlepsze brzmienie. Słucham Tidal, youtube music, apple music.

Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Masz tu kilka elementów, które się dublują. Moim zdaniem najkorzystniejsza opcją będzie taki układ:

DMP-A6 -> DAC-Z8 -> C658 -> C298. CD podpinasz do DACa lub pre, zależnie jak Ci bardziej odpowiada. DMP jako transport, bo mimo wszystko jest lepsze od WiiMa w tej materii, dodatkowo ma natywną obsługę Apple Music :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Q21 napisał:

Cześć :) Masz tu kilka elementów, które się dublują. Moim zdaniem najkorzystniejsza opcją będzie taki układ:

DMP-A6 -> DAC-Z8 -> C658 -> C298. CD podpinasz do DACa lub pre, zależnie jak Ci bardziej odpowiada. DMP jako transport, bo mimo wszystko jest lepsze od WiiMa w tej materii, dodatkowo ma natywną obsługę Apple Music :) 

Dziękuję za pomoc 🙂

Pozdr .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robin77 napisał:

Witam.

Z  dwoch systemów byłem zmuszony zrobić jeden.
Proszę o pomoc w prawidłowym podłączeniu kilku "klocków", żeby najlepiej wykorzystać ich możliwości. 


Końcówka mocy Nad C298
Przedwzmacniacz Nad C658
Cd Nad C538

Wiim Pro Plus
Eversolo DMP A6 MASTER EDITION
Eversolo DAC Z8

Obecnie mam podpięte w ten sposob:

CD- coax- C658- rca- C298
Wiim - coax-Dmp A6-coax- Dac Z8-xlr-c298

Czy da się to spiąć , żeby nie przełączać xlr, rca na końcówce mocy i uzyskać jak najlepsze brzmienie. Słucham Tidal, youtube music, apple music.

Dziękuję za pomoc.

Jak dla mnie to sytuacja nie jest wcale oczywista. Jeśli masz te klocki to sobie poprzepinaj sprawdź co Ci leży najbardziej. Jak pisał wyżej @Kraft C658 to pre ze streamingiem. Może się okazać, że DMPA6 w ogóle będzie zbędne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD ---> TOSLINK---> Eversolo A6 ---> XLR---> NAD C298

Resztę sprzedaj. Dlaczego tak? Im mniej kabli tym lepiej. Mniej anten, mniejsza szansa na pętle masy. Zyskujesz lepszy S/N na wyjściu systemu. 

Mniej klocków to mniej THD i niższy poziom szumu. Zniekształcenia są addytywne czyli uogólniając dodają się kaskadowo. Łatwiej zachować kompatybilność EMC. 

Dodatkowe konwersje DA czy AD to dodatkowy szum kwantyzacji, dodatkowe zasilacze czyli źródła zakłóceń od pulsacji po zakłócenia kluczowania jeżeli napięcie daje SMPS.

No niech ktoś napisze, że nie mam racji 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kraft napisał:

Nie wyśle, bo ten NAD działa w domenie cyfrowej. Nie obsługuje wewnętrznie sygnałów analogowych.

Ach ta branża:(

 

Oczywiście, że wzmacniacz obsługuje sygnały analogowe. Odsyłam do instrukcji obsługi, strona 16, funkcja "analog bypass":

NAD C658 instrukcja

Konwersja sygnału z analogowego na cyfrowy wymagana jest przez Diraca ponieważ kalibracja odbywa się w domenie cyfrowej. Do przepuszczenia sygnału przez wzmaka nie potrzebna jest konwersja a/d. Dodatkowo przy funkcji bypass w dalszym ciągu można korzystać z podstawowej korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

Odsyłam do instrukcji obsługi, strona 16, funkcja "analog bypass":

Faktycznie. Zwracam honor. Nie wiedziałem o tej funkcji. Trochę jednak idziemy pod prąd. Po co płacić za sprzęt z nietanią przecież funkcjonalnością Dirac, żeby omijać ją bypassem. Jeśli nie potrzebujemy Diraca, to NAD może iść na sprzedaż, jak proponował Mariusz. 

Ja bym jednak osobiście sprzedał resztę, a NAD-a akurat zostawił.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Faktycznie. Zwracam honor. Nie wiedziałem o tej funkcji. Trochę jednak idziemy pod prąd. Po co płacić za sprzęt z nietanią przecież funkcjonalnością Dirac, żeby omijać ją bypassem. Jeśli nie potrzebujemy Diraca, to NAD idzie na sprzedaż, jak proponował Mariusz.

Przyjmuję ;) To prawda, nie ma to sensu. Można ewentualnie jeszcze sprawdzić czy aby DMP-A6 wpięty bezpośrednio do końcówki nie spodoba się bardziej niż C658, tak na odczepkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał że Eversolo Dac Z8 gra ostro technicznie  ale w moim systemie sie sprawdza wcale nie jest ostro to juz Dac Magic 200 był bardziej techniczny ,lepszy byłby tylko jakiś R2R Gustard R26

 U mnie Wiim Ultra jako transport USB do Eversolo Z8 podłączony xlr do wzmacniacza.

 

Edytowano przez Sławomir Unknown
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sławomir Unknown napisał:

Ktoś tu pisał że Eversolo Dac Z8 gra ostro technicznie  ale w moim systemie sie sprawdza wcale nie jest ostro to juz Dac Magic 200 był bardziej techniczny ,lepszy byłby tylko jakiś R2R Gustard R26

 U mnie Wiim Ultra jako transport USB do Eversolo Z8 podłączony xlr do wzmacniacza.

 

To ciekawe. Ja też mam inne doświadczenia z tym DAC`iem i są one raczej pokrewne z Twoimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

To ciekawe. Ja też mam inne doświadczenia z tym DAC`iem i są one raczej pokrewne z Twoimi.

Tutaj na forum jeden Pan Marcin opisywał że Eversolo Z8 grał mu strasznie ostro jakby zepsuty był. U mnie nic takiego nie ma zero ostrości jest detal analitytcznie cyfrowo ale ciepło analogowe również  na basie wokalach czyli średnicy . Mam kabel zasilający co prawda wymieniony ale przy zasilaczu impulsowym raczej nie ma wpływu na dźwięk. Wzmacniacz i Kolumny po ciemnej stronie mocy stąd może nie słyszę ostrości czy jakiejś suchej jasnej barwy dzwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Tutaj na forum jeden Pan Marcin opisywał że Eversolo Z8 grał mu strasznie ostro jakby zepsuty był. U mnie nic takiego nie ma zero ostrości jest detal analitytcznie cyfrowo ale ciepło analogowe również  na basie wokalach czyli średnicy . Mam kabel zasilający co prawda wymieniony ale przy zasilaczu impulsowym raczej nie ma wpływu na dźwięk. Wzmacniacz i Kolumny po ciemnej stronie mocy stąd może nie słyszę ostrości czy jakiejś suchej jasnej barwy dzwięku.

No ciekawe, ciekawy jestem z czym mu to gralo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sławomir Unknown napisał:

Tutaj na forum jeden Pan Marcin opisywał że Eversolo Z8 grał mu strasznie ostro jakby zepsuty był. U mnie nic takiego nie ma zero ostrości jest detal analitytcznie cyfrowo ale ciepło analogowe również  na basie wokalach czyli średnicy . Mam kabel zasilający co prawda wymieniony ale przy zasilaczu impulsowym raczej nie ma wpływu na dźwięk. Wzmacniacz i Kolumny po ciemnej stronie mocy stąd może nie słyszę ostrości czy jakiejś suchej jasnej barwy dzwięku.

Ten kabelek zasilający to na 100% gejmczeńdżer 😄

W jaki sposób miałby cokolwiek zmienić? Chyba, że ten zasilacz impulsowy zakłócać będzie inne urządzenia na tej samej linii zasilania, wtedy można spróbować kabla z filtrem ferrytowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...