Skocz do zawartości

Audiofilski zestaw stereo


rajdek

Recommended Posts

Dnia 25.09.2024 o 21:47, rajdek napisał:

Jak wrażenia z brzmienia gitar w tych utworach.

Los Lobos. U mnie świetna realizacja. Gitara w lewym kanale na pierwszym planie, elektryczna w prawym/nieśmiało, subtelnie, delikatnie lecz na końcu już „pełnoletnia”

wokal gdzieś sporo z tyłu, fenomenalna stopa jeszcze dalej. Wiele planów, cóż chcieć więcej. Rytmicznie nie zamęczy, a i chyba DR wysoki. Przestrzennie i gęsto. 

The Allman… podobnie z wokalem, sporo za linią/głębiej. Gitary klasycznie po szerokości jak trzeba. Perkusja po prawej. Mniej się podoba. Kompresja. No i moje klamoty być może tutaj nie najwyższych lotów. 
Mam bardzo niski pogłos. Korzyść taka, że mogę i dość głośno bez bólu głowy. Wtedy mocne 3 z plusem.

Dziękuję. 

Posłuchaj proszę Jungle Tash Sultana. Znasz zapewne😊 

Tym się chwalę, gdy w gościach audiofili mam. I cicho i głośno. Majstersztyk. 

Można by książkę napisać, co w tym utworze się wyrabia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, Los Lobos tak świetna realizacja, The Allman ma swoje latka.

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Posłuchaj proszę Jungle Tash Sultana. Znasz zapewne😊 

Kurczę jednak nie znałem, już jest w grupie ulubionych! Gitara czyściutko, pełne wybrzmienie bez przesadnego ciężaru, wszystko spójnie, gęsto, świetna głębia, pyszny wokal.

Z świetnych realizacji gęsto nagranych i przestrzennie w top of the top Eric Clapton - the Core (trzeba słuchać głośno!)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rajdek napisał:

Gitara czyściutko

Pełna zgoda. Być może, ale tylko być może wpływ “lampy” tutaj akurat doda więcej harmonicznych. Tych przyjemniejszych. Nie, no na pewno zrobił różnicę i ta tęcza barw za każdym razem mnie zachwyca. 
Ale i chciałbym zachęcić Cię do przyłożenia ucha/uważności   do brzmienia basowej. To taki składankowy utwór/puzzle, na video widać. Jeśli lubisz brzmienie basowej, a lubisz😉, to może zachwycisz się z jednej strony ciepłem, z drugiej sprężystością i energią. 

Postawię hipotezę. Mamy w sobie zdolność odkrywania w zachwycie. 
Być może wtedy właśnie mamy audiofilski zestaw. Gdy ciągle odkrywamy. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Mamy w sobie zdolność odkrywania w zachwycie. 

Odkrycie w zachwycie wywołuje u mnie zamurowanie ust, mam problem ubrać myśli w słowa, muszę słuchać.

 

8 minut temu, AudioTube napisał:

Być może wtedy właśnie mamy audiofilski zestaw. Gdy ciągle odkrywamy

Być może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...