Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do wzmacniacza Musical Fidelity M2si


BATSZAMAN

Recommended Posts

Dnia 28.09.2024 o 20:26, BATSZAMAN napisał:

Jestem tu nowy więc na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów.

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn (monitorów) do wzmacniacza Musical Fidelity M2si. Kilka dni temu przesiadłem sie z Cambridge Audio A500 na wyżej wspomniany wzmacniacz. Różnica w dźwięku jest spora jak dla mnie. Obecnie mam Tannoy Mercury 7.2 (które również grały wcześniej z CA A500) i chciałbym je zmienić na coś lepszego. Budżet do 5tyś. Mam na oku kolumny Monitor Audio Silver 100, w recenzjach wypadają bardzo dobrze i nawet gdzieś je polecali do MF M2si i kosztują jakieś 5100zł więć mniej więcej mieszczą się w moim budżecie. Myślałem też o KEF LS50 tylko troszkę są droższe do Monitor Audio. Mój pokój to jakieś 10-12m2. Muzyka zróżnicowana: metal, rock, elektroniczna, filmowa (pokroju Hanz Zimmer), troszkę popu. Z góry dziękuję za pomoc.

Silvery to bardzo fajne kolumny aczkolwiek oparte są rzeczywiście na mocnej podstawie basowej i dosyć detalicznej górze pasma. To czy wysokie rejestry będą męczące zależy już stricte od indywidualnych preferencji i progu naszego bólu ;) Audiovector QR1 mogą być ciekawą opcją aczkolwiek w nich góry również nie brakuje. Z drugiej strony jednak bas jest szczuplejszy, bardziej punktowy i lepiej kontrolowany. No i scena to już klasa wyżej. Rewelacyjne są również ATC SCM7. W tym przedziale cenowym w mojej ocenie najciekawsze rozwiązanie jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. To co szczególnie je wyróżnia to holografia i przestrzeń. W mojej ocenie, do Musicala w tym metrażu to raczej numer 1. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Ciemnym bym go jeszcze nie nazwał, ale ogółem wszystko zależy od Twojego gustu :) 

Osobiście uważam Silvery za warte sprawdzenia, podobnie Polk R200, Dali Opticon 2 MK2, Focal Vestia No1. Z cieplejszych opcji Pylony Diamond 18 MkII ;) W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy ;) Forumowicze mogą liczyć również na atrakcyjne rabaty. 

A czy te wymienione przez Q21 i Piotra Sonido kolumny nie będą za mocne do mojego pokoju 10-12m2, czy nie mam czego się obawiać? Tannoy Mercury 7.2 (które obecnie posiadam) gabarytowo są niewiele mniejsze od wymienionych i grają ok jak na tą powierzchnię i bas nie jest dudniący. Nie słucham muzyki bardzo głośno, potencjometr nigdy nawet nie był na godz. 12, 11 to max :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BATSZAMAN napisał:

A czy te wymienione przez Q21 i Piotra Sonido kolumny nie będą za mocne do mojego pokoju 10-12m2

Moim zdaniem MA SIlver 100 będą za mocne (bas). Sam słuchałem ich w 18m2 i uważam, że będą się czuły lepiej w 15-20m2 niż w Twoim pokoju (choć gusta są różne)  Natomiast szukałbym czegoś bardziej wyrafinowanego niż MA Silver 50. Głównym atutem serii Silver jest duży rozmach. Główną wadą - nieco mniej ciekawa barwa. Nie wiem ile tego pierwszego i drugiego znajdzie się w 50-tkach.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BATSZAMAN napisał:

A czy te wymienione przez Q21 i Piotra Sonido kolumny nie będą za mocne do mojego pokoju 10-12m2, czy nie mam czego się obawiać? Tannoy Mercury 7.2 (które obecnie posiadam) gabarytowo są niewiele mniejsze od wymienionych i grają ok jak na tą powierzchnię i bas nie jest dudniący. Nie słucham muzyki bardzo głośno, potencjometr nigdy nawet nie był na godz. 12, 11 to max :) 

Tu już wszystko zależy od konkretnego pomieszczenia i akustyki w nim. Osobiście miałem kolumny grające mocniejszym basem niż te wskazane na 11m2, ale przez odpowiednie ustawienie i drobną zabawę z akustyką nie miałem dudniącego basu w miejscu odsłuchu. Metr za nim to już inna kwestia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...