Skocz do zawartości

Nowe monitory do Regi Elex MK4


tomasz1w

Recommended Posts

Nerwozy ciąg dalszy...

 

Bowersy 707S2, które kupiłem jakiś czas temu, to bardzo dobre monitory, zresztą pisałem już o tym i tu i u sąsiadów. 

Pojawiło się jednak chcenie spróbowania czegoś brzmiącego bez zamulania, ale dającego jednak więcej wytchnienia. Bo faktycznie Bowersy są super, ale momentami, nie zawsze, podkreślam nie ciągle, ta energetyczność i żywość jest ciut ciut za mocna. Moje pomysły poniżej, będę wdzięczny za Wasze zdanie.

 

1) Acoustic Energy AE500 - bardzo mi się podobają wizualnie. Super wykonanie, zaciski, kształt obudowy. Niby woofer tylko 125 mm, ale wg ogólnie przyjętych standardów przez innych producentów to jest raczej 150 mm (AE podaje średnicę między zawieszeniem woofera, a standard rynku to średnica kosza). Trochę martwi mnie ten tweeter bez osłony, wprawdzie syn ma już swoje lata, ale potrafi czasami zainteresować się paczkami,. zwłaszcza jak dam do pieca. Nie wiem, na ile ten "carbon tweeter" jest wrażliwy.

2) Monitor Audio Gold 5G - też mi leżą wizualnie, pojawiła się nowa seria Gold 6G, więc jakaś szansa na lepsze ceny 5G w najbliższym czasie. Spory woofer, większe płuca, ale to jeszcze nie "krowy".

3) Dynaudio Evoke 10 - wcześniej myślałem o Evoke 20, ale są trochę za duże, trochę za drogie. 

4) Gato Audio FM8 - nie do kupienia od ręki, nie do posłuchania, tylko do zamówienia u producenta za przedpłatą. Tak były chwalone przez wszystkich a nie można ich kupić? Trochę to dziwne. Wypytam na AS, albo wżenią mi kit, albo czegoś się dowiem.

5) Bowers 706S2 - większa membrana, większe płuca. Tak, wielu pisze, że 706S2 są jeszcze bardziej wyczynowe, niż 707S2, ale chyba jednak są lepsze i bas i średnica z większej membrany powinny być lepsze. Może jestem w błędzie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ładnych lat temu zamówiłem 3way monitory. Do tranów. Na każdym z nich prawie ta sama melodia. Szczegółowa, dużo informacji, ale w bardzo, bardzo łagodny sposób podana. A wokale i instrumenty/smyczki, gitary rześkie i wyraziste.

Granie uniwersalne, na długie odsłuchy. 

Scan Speak szpila a niżej papier od Satori. Na najniższym paśmie duży Scan.
Wiem, kto te kolumny ma. Gdybyś gdzieś na Śląsku mieszkał, to i poprosiłbym kolegę, by włączył tą „melodię” dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

Pojawiło się jednak chcenie spróbowania czegoś brzmiącego bez zamulania

Ale Bowersy grają Ci zamulonym dzwiekiem???

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

ale momentami, nie zawsze, podkreślam nie ciągle, ta energetyczność i żywość jest ciut ciut za mocna

a no to rozumiem akurat. Jednak to mi koliduje z poprzednim zdaniem.

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

1) Acoustic Energy AE500

Uważam że warto odsłuchać. Seria 500 ogólnie jest mało znana a na prawdę bardzo dobra

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

2) Monitor Audio Gold 5G - też mi leżą wizualnie, pojawiła się nowa seria Gold 6G, więc jakaś szansa na lepsze ceny 5G w najbliższym czasie.

Już je masz. Import prywatnych na OLX. 100tki za 5500 zł

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

4) Gato Audio FM8 - nie do kupienia od ręki, nie do posłuchania, tylko do zamówienia u producenta za przedpłatą.

Q21 je chyba ma. Warto wypożyczyc. Ja lubię.

9 godzin temu, tomasz1w napisał:

5) Bowers 706S2 - większa membrana, większe płuca. Tak, wielu pisze, że 706S2 są jeszcze bardziej wyczynowe

Z energiczności nie zejdziesz w nich.

+

ELAC 403

KEF R3 meta, chodź może to za duży przeskok w druga stronę?

Audio Physic Classic 3

Revel M106

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale Bowersy grają Ci zamulonym dzwiekiem???

Zdecydowanie nie. Miałem na myśli to, że nie szukam przeciwnego końca, tzn. jakiś zamulaczy, tylko kolumn mniej żywych, ciut gładszych, niż Bowersy 707S2.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Uważam że warto odsłuchać. Seria 500 ogólnie jest mało znana a na prawdę bardzo dobra

No właśnie mnie kuszą.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Gato Audio FM8 - Q21 je chyba ma. Warto wypożyczyc. Ja lubię.

Niestety nie mają, tylko do produkcji, przedpłata 100% i trzeba czekać.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

KEF R3 meta, chodź może to za duży przeskok w druga stronę?

Przecież to nie zamulacze, chyba? Nigdy ich nie słuchałem, a chciałbym spróbować. W Białymstoku RMS niestety ich nie ma... 

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafał S napisał:

Sprawdziłbym - może być w punkt. W porównaniu ze znanymi mi modelami Dynek, Goldy mają średnicę rysowaną trochę cieńszą kreską. Moim zdaniem, to jedyne, co ewentualnie może pozostawiać niedosyt. Poza tym, w tej cenie to świetne monitory.

Dziękuję, ale znowuż, brak do wypożyczenia w Białymstoku. Choć i one mnie kuszą.

10 minut temu, Dedal napisał:

Wersją s3 od B&W jest mniej agresywna .

No też słyszałem takie opinie. Myślę, że może kiedyś ich spróbuję posłuchać. Na razie jednak bardziej skłaniam się ku innym brandom, chciałbym po prostu spróbować czegoś innego.

Poza tym trochę szkoda, że otwory w 706S3 (do przymocowania do standów) są przystosowane tylko do stojaków FS700 S3, a nie do starszych FS700 S2. A ja mam właśnie FS700S2. Słabe to, no ale rynek musi się jakoś kręcić... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM 7 jak najbardziej do Regi można ale ten model nie na metraż pokoju Tomasza. 

Osobiście coraz częściej myślę wykonać skok wiary w wersję zamkniętą tego monitora ( właśnie ze szpilką u góry co powinno pomóc mojej Redze i Naimowi oraz nie będzie hamulcem dla możliwości Hegla w tym zakresie pasma). Na metraż Tomka prędzej wersja BR.

No i koniecznie inna faktura wykończenia niż ta pokazana na zdjęciu poglądowym. Ale to akurat żaden problem.

Ps. Ze znanych marek nic mi do końca nie pasuje po ATC SCM7. Monitor Sonus Faber Sonetto będzie się ślimaczył, Dynaudio jak to Dynaudio (trzeba tego chcieć), PMC cena chora i jednak tej góry w monitorach dość sporo (za sporo), Bowers przegina z ilością wysokich, Amphion - nie wiem czy góra nie będzie oderwana od reszty ale to akurat bym sprawdził pod Rege). To tak na szybko.

 

 

Screenshot_2024-10-17-11-05-50-41_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomasz1w napisał:

5) Bowers 706S2 - większa membrana, większe płuca. Tak, wielu pisze, że 706S2 są jeszcze bardziej wyczynowe, niż 707S2, ale chyba jednak są lepsze i bas i średnica z większej membrany powinny być lepsze. Może jestem w błędzie?

Jeśli szukasz spokojniejszego dźwięku - to nie ten kierunek. Monitor Audio Gold też chyba niekoniecznie. One są w moim guście, ale to też jasne, detaliczne granie. R3 może być dobrym tropem, ale słuchając ich bezpośrednio po B&W możesz odnieść wrażenie, że kolumna gra zza koca. Grają sporym basem, który niekiedy może być problematyczny do okiełznania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za konkrety, a nie fantasmagorie;)

Na tą chwilę: Acoustic Energy AE500 lub MA Gold 100 5G.

Bowersy odpuszczę.

KEF'y - trochę boję się tego, o czym napisał Grzesiek z tym trudnym do okiełznania basem. Poza tym one mają już dość konkretny gabaryt, trochę "zdominują" mi pokój i żona będzie marudzić, wiecie;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafał S napisał:

Tomek, używanych nie rozważasz?

Rafał, dziękuję Ci za tę uwagę, bo jak najbardziej używane wchodzą w grę.

Fakt, trochę niefortunnie napisałem tytuł wątku "Nowe monitory do Regi Elex MK4".

W moim wczorajszym rozumieniu (whisky napoczęta była;) NOWE, tzn. inne, niż te które mam/miałem dotychczas. Nieważne czy nowe ze sklepu czy używane nie staruszki z dobrej ręki.

Budżet circa 5K.

 

13 minut temu, Rafał S napisał:

(A przy Twojej rotacji sprzętu, finansowo też byłoby to chyba lepsze rozwiązanie.)

No tak, trudno tego nie zauważyć;)

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McKarmi napisał:

Sprawdź jeszcze Elac Vela. Myślę, że to może być odpowiedni kierunek. Nie są tak jaskrawe jak bowersy, czy MA, ale jest dużo detalu. IMO jeśli podobają Ci się B&W, to raczej nie polubisz się z KEFem.

Ale kolega już miał Elaci Vela. W sumie to nawet trochę mnie dziwi, że się ich pozbył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Ale kolega już miał Elaci Vela. W sumie to nawet trochę mnie dziwi, że się ich pozbył. 

Otóż to! Czasami też się trochę dziwię;) Vele nie miały już szansy zagrać z Elexem.

Póki co, chciałbym jednak posmakować czegoś z innej stajni. A do Elaców może kiedyś wrócę...

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Trochę poza budżetem, ale to może być niezła opcja. Może warto podjechać i posłuchać.

https://www.olx.pl/d/oferta/wybitne-kolumny-studio-16-hertz-revelation-xv-CID99-ID10wlcy.html

Znowuż kwestia żony... muszą być białe.

Już kiedyś wspominałem, że człowiek za pierwszym razem to ani dobrze mieszkania nie urządzi, ani dobrze się nie ożeni...

Całe szczęście, że akurat białe dobrze się komponują w naszym salonie, to fakt.

Edytowano przez tomasz1w
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomasz1w napisał:

Otóż to! Czasami też się trochę dziwię;) Vele nie miały już szansy zagrać z Elexem.

Dlaczego? Ja ich słuchałem z marantzem i grały ok. Nawet przez krótką chwilę zastanawiałem się czy nie zostawić ich a sprzedać ATC. Jednak trochę brakowało mi w nich średnicy i zostałem przy SCM7.  

 

5 godzin temu, tomasz1w napisał:

Póki co, chciałbym jednak posmakować czegoś z innej stajni. A do Elaców może kiedyś wrócę...

No to może ATC 😝. Na olx są SCM 11 (bo siódemki raczej za małe do Twojego pokoju), które, jeśli nie podejdą, pewnie sprzedasz bez problemu. 

 

7 godzin temu, Rafał S napisał:

A w takie rzecz jednak bałbym się iść. Pewnie to dobre kolumny ale z odsprzedażą może być ciężko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrólKiczu napisał:

Dlaczego? Ja ich słuchałem z marantzem i grały ok. Nawet przez krótką chwilę zastanawiałem się czy nie zostawić ich a sprzedać ATC. Jednak trochę brakowało mi w nich średnicy i zostałem przy SCM7.  

Nie miały szans zagrać z Elexem, bo je sprzedałem, zanim kupiłem Regę....

No faktycznie chyba ich jedyny minus, przynajmniej jak dla mnie, to trochę za mało średnicy. Sucho nie jest, o nie, ale mogłoby być więcej tego środka.

 

24 minuty temu, KrólKiczu napisał:

No to może ATC 😝. Na olx są SCM 11 (bo siódemki raczej za małe do Twojego pokoju), które, jeśli nie podejdą, pewnie sprzedasz bez problemu. 

Kurczę, też o nich myślałem, ale Adam gdzieś pisał, że 11 z Regą to nie to. W sumie nawet nie zapytałem, dlaczego.

 

27 minut temu, KrólKiczu napisał:

A w takie rzecz jednak bałbym się iść. Pewnie to dobre kolumny ale z odsprzedażą może być ciężko. 

Nie są białe, więc za sprawą żony mam mniej dylematów i bólu głowy;) hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...