Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bąk

Przetwornik raz działa raz nie

Kupiłem DAC Audio Alchemy, podłączony jest do CD Philipsa (jakiś tani model). Rzecz w tym, że na DAC jest taka dioda LOCK i ona raz się świeci i wtedy gra ok, a po jakimś czasie potrafi gasnąć a wraz z nią ginie dźwięk. Wyłączenie i włączenie DAC na ogół pomaga. Co może być źle?

Zanim zaczniesz grzebać w odtwarzaczu i DAC sprawdź czy kabelek dobrze kontaktuje na gniazdach. Podłącz po opt (jeśli masz koaks) i sprawdź czy dalej jest to samo.

I oryginały i CD-R, nie ma różnicy. Kabelki odpiąłem i wpiąłem - siedzą chyba dobrze. Nie mam opt w odtwarzaczu icon_sad.gif

Rozkręć wtyki kabla, sprawdź luty i zobacz czy sam kabel gdzieś nie jest załamany, takie DAC'e są b. wrażliwe na ekran w przewodach. Albo po prostu podłącz inny kabel icon_smile.gif

Jak masz możliwość, to podłącz DAC'a do innego CD i z innym kablem. Jeżeli opisywane problemy będą ponownie występować, to już będzie wiadomo, że coś jest uszkodzone w DAC'u. Później to już zimne luty, połączenia, elektronika.
Może również CD podawać niewpełni właściwy sygnał.

Zapalenie się diody "lock" w dac'u sugerowałoby, iż problemem jest synchronizacja pomiędzy transportem, a dac'iem. Możliwe przyczyny - jak we wcześniejszych postach (od najbardziej prawdopodobnej, do najmniej) kabel, transport, uszkodzenie dac'a.
Jak uda Ci się skorzystać z rady czy58y napisz...
Pozdrawiam.

[quote="cz58y"
Może również CD podawać niewpełni właściwy sygnał.[/quote]

Co masz na myśli, przecież SPDIF w odtwarzaczach CD to standard.

Miałem na myśli to, iż tor odczytu w CD, może mieć jakieś uszkodzenie i wysyłać sygnał nie zgodny ze standardem, co objawiać się może takimi właśnie skutkami w DAC'u. Otrzywiście w cale tak być nie musi, jest to tylko moje przypuszczenie.

Uffff..udało się, na szczęście nic groźnego, w jednym z wtyków kabel masowy był ukruszony, po przelutowaniu gra ok - przynajmniej wczoraj przez 2 godziny nic się działo. Mam nadzieję, że to właśnie było to. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i rady!

Gratulacje!
Całe forum ciszy się wraz z Tobą, tym bardziej, że Audio Alchemy to całekiem przyzwoity przetwornik.
Pozdrawiam!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0