Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Witam Potrzebuję kolumny pasywne do 400zł fajnie by było gdyby były tańsze i żeby były na olx
  3. No jasne, trzymam kciuki! U mnie też były różne zawirowania, choć bez kotów;)
  4. Witam. Cały czas rozbudowuje swoje kino domowe i przyszła pora na założenie kolumn ATMOS montowanych do ściany pod sufit, aby dźwięk padał od "górnego frontu" Pod koniec przyszłego miesiąca chciałbym wymienić ampli na Onkyo RZ50(rozważałem również Arcam AVR 5) , więc proszę zainteresowane sklepy o wycenę i promkę Mój zestaw obecnie to Klipsch 2xrp 6000f II ,centralka 504C II, surround jamo 2xS622 ,surround back 2xS626, sub jamo 210 Taki trochę frankenstein 7.1 ,ale gra to całkiem nieźle wraz z Onkyo tx-nr 609 Myślę o ATMOS 7.1.2 i tutaj zachodzi pytanie, czy mogę podłączyć pod przyszły ampli onkyo rz50 takie oto kolumny Klipsch R-51M, czy to będzie wystarczające, a może coś innego pod ten zestaw? Nie chcę wydawać dużo ,ponieważ czeka mnie ,jak wspomniałem wymiana ampli ..... A tutaj taki uchwyt na ścianę.
  5. Ja trochę odkopię temat, ale nie chcę zakładać kolejnego to podpytam jak się sprawuje ten Pioneer lx505, czy to odpowiednik Onkyo RZ50? Czy dalej występują jakieś problemy z pioneerem? No i ogólnie czy pod kino 5.1.2 iść w stronę takiego lx505, a może troszkę tańszy np. onkyo 7100?
  6. Nie znałem historii!!! 👍!
  7. Cześć Napisz jeszcze jaki budżet chciałbyś na to przeznaczyć. Choć moim zdaniem, z pośród nowych głośników górna granica do tego Rotela to 2-2.5 tysiąca za parę.
  8. Cześć Fajna propozycja, która może Cię zainteresować to Koss Porta Pro Wireless 2.0 BT Małe, lekkie, historyczny model. Zachęcamy co obejrzenia filmiku.
  9. Wszystko zaczął wypadek w fabryce, a reszta to już historia. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tony_Iommi#Factory_accident
  10. @hyde @Marek333 dołączam się do opinii. Podłączyłem dzisiaj posrebrzany Taga STPC-TS do listwy PF-1000DC oraz miedź TPC-TS do przedwzmacniacza i końcówek mocy licząc na jakąś poprawę, a tu duża niespodzianka! Lepszy szczegół i konturowość basu. Bałem się, że znowu utopiłem kasę ale to był dobry wybór. Podobnie jak listwa, którą bardzo sobie chwalę (w przeciwienstwie do zasilacza Tomanka, który nic nie wniósł). Tylko chyba trzeba było brać minimum 1,5m, bo to jest kawał kabla i te metrowe dość ciężko się układają.
  11. Poszukuję małych słuchawek, mogą być składane na bluetooth wyłącznie. Grane z telefonu. Mile widziana dłuższa bateria, aby szybko nie padły
  12. Witam, Pokój 15 metrów. Potrzebuję do tego małe głośniki na mebel (nie mam jak inaczej tego postawić). Słuchane ze stremera Wiim. Co polecacie?
  13. Niestety, ale dalej marzenia trzeba spełniać.
  14. Today
  15. Cześć! Ostatnio miałem w domu na odsłuchach Yamahę A-S701. Szukam wzmacniacza którym zastapię dotychczasową Yamahę R-N602. Różnice między nimi wyłapałem natychmiast, oczywiście in plus dla 701. Podoba mi się kierunek w którym poszła zmiana brzmienia. Pokój odsłuchowy to 29m². Kolumny to trojdrożne DIY FX200 ze zmienioną zwrotnicą wg Raven1985 z diyaudio.pl, czyli woofer 20cm, średniak 15cm i kopułka (niestety) poliwęglanowa, rozstawione są na nieco ponad 2m, ok. 40cm od ściany, ściana ma ok. 4.4m. są meble dywany i różne inne obiekty które w przypływie pozytywnego podejścia mogą uchodzić za ustroje akustyczne więc zasadniczo akustyka nie jest zła. Wiem czego mi brakuje w tych kolumnach. W nich kuleje średnica i szczególnie góra ze względu na zastosowanie przetworniki. Bas natomiast w tych kolumnach jest może niezbyt szybki ale ładnie rozciągnięty i na pewno go nie brakuje. Planuję zbudować jako ich następców albo Zephyr SLS albo Classic 10S od YB audio i muszę to brać pod uwagę w moich kalkulacjach finansowych. W jednych i drugich na górze są głośniki Satori więc tu brzmienie będzie naprawdę dobrze balansowanie, klarowne ale niewyostrzone, bardzo dobrze współgrające z aluminiowymi SBA na średnicy. Dół też będzie trochę szybszy (szczególnie w Classicach ze względu na obudowę zamkniętą) za sprawą bardzo przyzwoitych jak na swoją cenę Scan Speaków Discovery. Materiał streamuję przez Wiim Pro Plus na AKM4493SEQ co raczej lekko dociepla brzmienie niż ochładza. Ogólnie brzmienie A-S701 przypadło mi do gustu. Ale że lepsze jest wrogiem dobrego to kotłuje się w głowie pomysł a co by było gdyby pójść od razu w A-S1200 lub poszukać używki A-S1100? Czy ktoś z Was miał okazję na takim samym zestawie całej reszty porównywać 701 z 1100 i 1200? Czy te klocki warte są, jeden wyłożenia drugie tyle co na 701 ale na jednak używkę (1100), a drugi czterokrotność wartości nowej 701 w przypadku nowej 1200? Nie ukrywam że wycieraczki w 1100/1200 powodują że serce szybciej bije a rozsądek zdaje się coraz bardziej pozostawać w tyle za sercem w tym wyścigu w mojej głowie. Inne propozycje wzmacniaczy biorę również pod uwagę ale nie ukrywam że design Yamahy najbardziej do mnie przemawia. Dziwnie bym się czuł wydając 10k na wzmacniacz który może i gra dobrze ale wygląda jak ampli Manta z marketu. Więc przynajmniej na początku tego wątku skupmy się na różnicach brzmieniowych (we wzajemnym porównaniu) w/w modeli Yamahy.
  16. Nie jest tak źle, patrz co się dzieje w temacie mp3 vs flac! I to po 8 latach od założenia wątku.... To chyba dlatego, że wakacje, lato, wieje nudą, mało ciekawych tematów. Poza tym taki urok słowa pisanego - piszesz coś z określoną intencją, którą jednak czasem trudno oddać, a rozmówca rozumie przekaz zupełnie inaczej. No i afera gotowa.
  17. 150W pewnie przy 4ohm w klAB. No coż, pewnie nie jest to kosmos przy np 250W na 1 przetwornik w moich bylych Eve ale nadal jest to 6 razy wiecej niz z 25W lampki. A tu jeszcze 92W na srednio i wysokotonowiec. Masz rację, zaden kosmos. Nie wspomnę, ze nadal pokutuje na forum przekonanie, ze 150W jest po to zeby grac 150W....
  18. Kurde, ale moje pytania wprowadzają emocje.
  19. Zgadzam się, ustawienie na szafce nie będzie optymalne i stracisz w ten sposób sporo na brzmieniu moim zdaniem.
  20. Nie ma za co:) Odpuść ustawienie na szafce. Będzie 7-8 cm między ścianą a kolumnami. Szkoda pieniędzy na takie fajne monitory i takie ustawienie. Standy to bezkompromisowe rozwiązanie, tylko nie oszczędzaj też na samych standach! Ja bym u Ciebie widział Elaci BS403 na standach LS80. Ale to tylko wizualnie, choć ja mam faktycznie na tym punkcie lekkiego zajoba. Po prostu lubię, jak system przytula się stylistycznie do otoczenia:)
  21. wybuchowa mieszanka;)
  22. Dziękuję za fachową i obszerną odpowiedź. Aktualny Twój zestaw pod kątem stylistyki bardzo mi odpowiada i standy fajnie wyglądaj choć wcześniej nie byłem do tego rozwiązania przekonany. Musze się przejść na odsłuch i chyba zmienić koncepcję dzięki waszym uwaga. Tak szafką to gotowiec także blat 42 cm chyba
  23. Jak głęboki jest blat szafki? Obawiam się, że nie więcej, niż 40-45 cm. W tej sytuacji kupno tak dużych monitorów, jak KEF R3 czy MA Gold 100 to trochę zmarnowanie ich potencjału i recepta na buczący bas. Moim zdaniem przy tych monitorach wypadałoby zachować te 30 cm odstępu między ścianą a tylną ścianą kolumn. Może jednak warto rozważyć standy? Nie brałeś pod uwagę Elaców BS403 (nie mówię o obecnych BS403.2)? Używki można kupić za dobre pieniądze, nawet nowe są jeszcze do kupienia w Niemczech za trochę ponad 5000 zł. Są dużo zgrabniejsze, niż te, które bierzesz pod uwagę, ale bez obaw, bas mają pyszny. Do nich oryginalne standy LS80 i będzie miód malina. Sam kiedyś tak miałem;) Przy okazji drobna uwaga o ustawianiu monitorów na szafce, tak jest to wygodne rozwiązanie, oszczędzasz przestrzeń na podłodze, nie trzeba kupować standów. Zerknij na fotkę poniżej, sam kiedyś tak chciałem "uprościć" sprawy. Ale niestety stereofonia, powietrze, eteryczność, oderwanie dźwięku od głośników na standach jest o niebo lepsze. Naprawdę szkoda marnować potencjał takich głośników, jak wymieniłeś, czy wymienionych tu przeze mnie Elaców BS403. NAD'a C700 V2 nie obawiałbym się, spokojnie da sobie radę z nawiązką. Poza tym ogarnęli podobno niektóre kwestie jakościowe, które kulały w wielu egzemplarzach V1. Zasłyszane u źródła, czytaj Top HiFi;) Powodzenia. Absolutnie nie! Dużo zależy od tego, jakiej muzyki się słucha. Choć faktycznie w dźwięku Bowersów 706 S3 słychać spore płuca. Choć np. u mnie po dodaniu ASW 608 nawet w miarę normalnych gatunkach słychać na dole dużo więcej. Oczywiście nie ciągle, nie w każdym utworze, ale są takie momenty, że dobrze dotąd znane utwory odkrywa się na nowo. Nie wspominając już o czymś takim, jak np. https://tidal.com/browse/track/34975794?u Zacząłbym jednak od samych kolumn. A u mnie sub stoi na szafce i w tym miejscu sprawdził się najlepiej. Ale szafka to mebel kilkadziesiąt kilogramów z podwójnym blatem. Na meblach "gotowcach" to pewnie się nie sprawdzi, no chyba że to jakiś solidny wyrób, ale o to coraz trudniej w gotowcach za w miarę normalne pieniądze.
  24. Muszę przyznać, że jak sprawdzam na wiki cóż to jest funeral doom, to od samego czytania mam depresję... 😯.To ja z innej beczki. Blue Note Records 2022, UHQCD, made in 🇯🇵.
  25. Kupie uzywane glosniki podstawkowe monitor audio gold 100 5g czarne jestem z warszawy ale wysylka tez wchodzi w gre.
  26. Niekoniecznie jest robiony specjalny mastering.
  27. Adam, tu dzieci zaglądają. Zaproponowałbyś jakieś zdrowsze słodycze, najlepiej rodzimych firm.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Witam Potrzebuję kolumny pasywne do 400zł fajnie by było gdyby były tańsze i żeby były na olx 
    • No jasne, trzymam kciuki! U mnie też były różne zawirowania, choć bez kotów;)
    • Witam. Cały czas rozbudowuje swoje kino domowe i przyszła pora na założenie kolumn ATMOS montowanych do ściany pod sufit, aby dźwięk padał od "górnego frontu" Pod koniec przyszłego miesiąca chciałbym wymienić ampli na Onkyo RZ50(rozważałem również Arcam AVR 5) , więc proszę zainteresowane sklepy o wycenę i promkę Mój zestaw obecnie to Klipsch 2xrp 6000f II ,centralka 504C II, surround jamo 2xS622 ,surround back 2xS626, sub jamo 210 Taki trochę frankenstein 7.1 ,ale gra to całkiem nieźle wraz z Onkyo tx-nr 609  Myślę o ATMOS 7.1.2 i tutaj zachodzi pytanie, czy mogę podłączyć pod przyszły ampli onkyo rz50 takie oto kolumny Klipsch R-51M, czy to będzie wystarczające, a może coś innego pod ten zestaw? Nie chcę wydawać dużo ,ponieważ czeka mnie ,jak wspomniałem wymiana ampli ..... A tutaj taki uchwyt na ścianę.      
    • Ja trochę odkopię temat, ale nie chcę zakładać kolejnego to podpytam jak się sprawuje ten Pioneer lx505, czy to odpowiednik Onkyo RZ50? Czy dalej występują jakieś problemy z pioneerem?   No i ogólnie czy pod kino 5.1.2 iść w stronę takiego lx505, a może troszkę tańszy np. onkyo 7100?
    • Nie znałem historii!!! 👍!
    • Cześć Napisz jeszcze jaki budżet chciałbyś na to przeznaczyć.  Choć moim zdaniem, z pośród nowych głośników górna granica do tego Rotela to 2-2.5 tysiąca za parę.  
    • Cześć Fajna propozycja, która może Cię zainteresować to Koss Porta Pro Wireless 2.0 BT Małe, lekkie, historyczny model. Zachęcamy co obejrzenia filmiku.  
    • Wszystko zaczął wypadek w fabryce, a reszta to już historia.  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tony_Iommi#Factory_accident    
    • @hyde  @Marek333 dołączam się do opinii. Podłączyłem dzisiaj posrebrzany Taga STPC-TS do listwy PF-1000DC oraz miedź TPC-TS do przedwzmacniacza i końcówek mocy licząc na jakąś poprawę, a tu duża niespodzianka! Lepszy szczegół i konturowość basu. Bałem się, że znowu utopiłem kasę ale to był dobry wybór. Podobnie jak listwa, którą bardzo sobie chwalę (w przeciwienstwie do zasilacza Tomanka, który nic nie wniósł).  Tylko  chyba trzeba było brać minimum 1,5m, bo to jest kawał kabla i te metrowe dość ciężko się układają. 
    • Poszukuję małych słuchawek, mogą być składane na bluetooth wyłącznie. Grane z telefonu. Mile widziana dłuższa bateria, aby szybko nie padły
    • Witam, Pokój 15 metrów. Potrzebuję do tego małe głośniki na mebel (nie mam jak inaczej tego postawić). Słuchane ze stremera Wiim. Co polecacie?  
    • Niestety, ale dalej marzenia trzeba spełniać. 
    • Cześć! Ostatnio miałem w domu na odsłuchach Yamahę A-S701. Szukam wzmacniacza którym zastapię dotychczasową Yamahę R-N602. Różnice między nimi wyłapałem natychmiast, oczywiście in plus dla 701. Podoba mi się kierunek w którym poszła zmiana brzmienia. Pokój odsłuchowy to 29m². Kolumny to trojdrożne DIY FX200 ze zmienioną zwrotnicą wg Raven1985 z diyaudio.pl, czyli woofer 20cm, średniak 15cm i kopułka (niestety) poliwęglanowa, rozstawione są na nieco ponad 2m, ok. 40cm od ściany, ściana ma ok. 4.4m. są meble dywany i różne inne obiekty które w przypływie pozytywnego podejścia mogą uchodzić za ustroje akustyczne więc zasadniczo akustyka nie jest zła. Wiem czego mi brakuje w tych kolumnach. W nich kuleje średnica i szczególnie góra ze względu na zastosowanie przetworniki. Bas natomiast w tych kolumnach jest może niezbyt szybki ale ładnie rozciągnięty i na pewno go nie brakuje. Planuję zbudować jako ich następców albo Zephyr SLS albo Classic 10S od YB audio i muszę to brać pod uwagę w moich kalkulacjach finansowych. W jednych i drugich na górze są głośniki Satori więc tu brzmienie będzie naprawdę dobrze balansowanie, klarowne ale niewyostrzone, bardzo dobrze współgrające z aluminiowymi SBA na średnicy. Dół też będzie trochę szybszy (szczególnie w Classicach ze względu na obudowę zamkniętą) za sprawą bardzo przyzwoitych jak na swoją cenę Scan Speaków Discovery. Materiał streamuję przez Wiim Pro Plus na AKM4493SEQ co raczej lekko dociepla brzmienie niż ochładza. Ogólnie brzmienie A-S701 przypadło mi do gustu. Ale że lepsze jest wrogiem dobrego to kotłuje się w głowie pomysł a co by było gdyby pójść od razu w A-S1200 lub poszukać używki A-S1100? Czy ktoś z Was miał okazję na takim samym zestawie całej reszty porównywać 701 z 1100 i 1200? Czy te klocki warte są, jeden wyłożenia drugie tyle co na 701 ale na jednak używkę (1100), a drugi czterokrotność wartości nowej 701 w przypadku nowej 1200? Nie ukrywam że wycieraczki w 1100/1200 powodują że serce szybciej bije a rozsądek zdaje się coraz bardziej pozostawać w tyle za sercem w tym wyścigu w mojej głowie. Inne propozycje wzmacniaczy biorę również pod uwagę ale nie ukrywam że design Yamahy najbardziej do mnie przemawia. Dziwnie bym się czuł wydając 10k na wzmacniacz który może i gra dobrze ale wygląda jak ampli Manta z marketu. Więc przynajmniej na początku tego wątku skupmy się na różnicach brzmieniowych (we wzajemnym porównaniu) w/w modeli Yamahy.
    • Nie jest tak źle,  patrz co się dzieje w temacie mp3 vs flac! I to po 8 latach od założenia wątku.... To chyba dlatego, że wakacje, lato, wieje nudą, mało ciekawych tematów. Poza tym taki urok słowa pisanego - piszesz coś z określoną intencją, którą jednak czasem trudno oddać, a rozmówca rozumie przekaz zupełnie inaczej. No i afera gotowa. 
    • 150W pewnie przy 4ohm w klAB. No coż, pewnie nie jest to kosmos przy np 250W na 1 przetwornik w moich bylych Eve ale nadal jest to 6 razy wiecej niz z 25W lampki. A tu jeszcze 92W na srednio i wysokotonowiec. Masz rację, zaden kosmos. Nie wspomnę, ze nadal pokutuje na forum przekonanie, ze 150W jest po to zeby grac 150W....
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...