Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Chyba dobrze patrzę - w wersji luzem to 49zł/m ? Do tego sensowne wtyki i jest wciąż atrakcyjnie. Nawet z jakimś oplotem i własnym ferrytem.
  3. @Q21 to salon audio. Właśnie zaproponowali byś się z nimi skontaktował bezpośrednio by pogadać o cenie innej niż widoczna w ich sklepie internetowym. Salony audio na swoich stronach podają ceny sugerowane i warto się z nimi skontaktować w sprawie faktycznych cen jakie mogą zaproponować.
  4. wady hmmm: - cena (ogólne marudzenie), kupisz nie kupisz potargować się można. - brak lub rzadkość kabla z drugiej ręki. - mogą przeszkadzać tuleje ferrytowe gdy mamy ciasno. - kwestia systemu-aplikacji, może to spotęgować nadmiar basu np . Viablue NF-S1 + Canare 4S11 to ból głowy gotowy.
  5. FiiO K5 Pro ESS - olx Philips X2HR - olx
  6. No to co mi w chwili obecnej gra mam w swojej stopce, takim czerwonym drukiem.Widac to na dole każdego mojego postu. Moje Cantony nie grają tak jak opisał Piotr i wydaje mi się, że Piotr nie jest za bardzo obeznany z graniem nowszych serii Canton ów, bo one od dawna praktycznie nie są dostępne w polskich salonach. W tej chwili ma je dostępne tylko poznański salon HTaudio. Ma jednak na nie absurdalnie wysokie ceny i się za bardzo nie sprzedają. Piotr raczej odniósł się do brzmienia Cantonow starszej znanej mu generacji. Te nowe Cantony raczej dobrze się zgrywają z większością wzmaków, są mocno detaliczna ale nie za jasne, tu nic nie zakuje cie w uszy, choć można powiedzieć że dla niektórych może to brzmieć analityczne i wtedy dobrze by wzmacniacz grał trochę ciepło. Bas to trzeba jednak samemu odsłuchać, ja nie potrzebuje by on się wybijał na pierwszy plan i moje kolumny tak właśnie grają, z tym że one mają dwa głośniki niskotonowy ale nie za dużych rozmiarów. Moje grają jeszcze z Arcamem SA30, a on ma ta zaletę, że można poprzez korekcję Dirac trochę zmienić sposób grania, tak by nam lepiej pasowało, lub jeśli pomieszczenie akustycznie miało jakieś ulomnosci to można spróbować to poprawić. Ale kupiłem nowego wzmaka w świetnej kasie i dlatego jak już podłącze nowego wzmaka to Arcam pójdzie na sprzedaż.
  7. Tak tylko chciałem zauważyć, że to Europejski dzień, więc ta Ameryka to nie miejscu trochę
  8. Dzisiaj Europejski Dzień Śniadania. No to chyba tego nie mogło zabraknąć.
  9. Today
  10. Cześć, pod Denona bardzo dobrą opcją są właśnie Monitor Audio z linii Bronze. Pod linię Monitor jednak szedłbym raczej w Pioneera VSC-935. Sprawdziłbym również zestawy Onkyo z Polkiem, czy Pioneera z Wilsonem Gorsze od MAB, ale moim zdaniem ciekawsze od MAM. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch
  11. Kwestia tego, że tego typu sprzęt lubię jak jest nowy, a nie używany więc do 3 tysięcy raczej nie złożę nic sensownego?
  12. Obecnie handel, to przede wszystkim marketing, który otacza Cię z każdej strony. Stopniowo "nawija makaron na uszy" i buduje w Tobie pewne nastawienie. Dlatego też podchodź ostrożnie do sprzedawców / audiofilów (słuchający sprzętów), bo po wielu latach sami zaczynają w to mocno wierzyć. Jeżeli chcesz być usatysfakcjonowanym melomanem(słuchającym muzyki), to: uszy i własny instynkt 3 miesiące temu miałem podobnie. Najlepiej posłuchać w domu! Alternatywnie brać za każdym razem swój sprzęt i w bezpośrednim porównaniu słuchać. Niestety trzeba się osłuchać. I najlepiej byłoby sprzętów za parę set tysięcy zł, to szybciej usłyszysz różnice. Wiem, to niemożliwe, ale jak się nadarzy okazja, to wykorzystaj. Tu na forum, też byłem zdezorientowany i ktoś obcy mi wtedy wyraźnie napisał, dał jako jeden z nielicznych do myślenia i podbudował na duchu. Dzisiaj bardzo mu dziękuję!
  13. Do sprzedaży kolumny monitor audio bronze 500. Cały kpl.jak ze sklepu z paragonem i oryginalnymi pudłami. Cena 2900zł. Ewentualnie mogę się zamienić z kimś na takie które mają delikatniejszą Górę też podłogowe.
  14. Cześć, moim zdaniem nie ma co iść w dodatkowe kolumny za Tobą Przy odpowiednim ustawieniu i pomocy akustyki i tak będziesz miał wrażenie, że dźwięk dobiega nie tylko od frontu Już lepiej moim zdaniem pomyśleć nad subwooferem. Ile ogółem chciałbyś przeznaczyć na system stereo? Musi być aż tak mały, czy jakieś większe podstawki jak np. Monitor Audio Bronze 100 jeszcze zmieścisz?
  15. Dobrze to zagra Fakt, będzie nieco blisko do wszystkiego, ale jakoś da radę. W razie czego zapraszam na wycenę, coś podziałamy i ostatecznie mniej zaboli w portfel
  16. Cześć, bezproblemowo podłączysz gramofon tutaj Wymogiem jest zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy, lub sam gramiak, który jest w takowy wyposażony. Np. Rega Planar 1 Plus
  17. Cześć Argony Fenris A55 to w swoim budżecie fajne kolumny aktywne, o brzmieniu dość żywym i energicznym, dużym plusem na pewno jest też HDMI ARC. W ich budżecie nie ma zbytniej konkurencji, ale podstawowy zestaw z kolumn pasywnych i wzmacniacza też da się złożyć. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch Sprawdzisz na własne uszy, czy podoba Ci się podobają
  18. Cześć. Zastanawiam się nad kupnem kolumn podłogowych aktywnych i wpadł mi w oko taki oto model: Argon Audio Fenris A55 Dlaczego aktywne? Budżet trochę ograniczony, a wiadomo że jak coś ma zagrać w miarę dobrze to ceny do niskich nie należą to raz, a dwa lekko ograniczone miejsce na posiadanie wzmacniacza. Chciałbym wiedzieć czy ktoś miał doczynienia z w.w zestawem i czy warto wydawać na to prawie 3 tysiące zł. Muzyka jakiej głównie słucham to Italo Disco i elektroniczna. Zestaw dodatkowo miałby odtwarzać dźwięk z TV (filmy, seriale, telewizja codzienna). Muzyka głównie odtwarzana ze źródeł typu YouTube, Spotify, laptop (pliki Flac i MP3). W powyższym zestawie to co mnie martwi to brak jakiejkolwiek regulacji tonów. Poniżej podaję dane techniczne zestawu do wglądu. Tony wysokie: 0,75" Miękka kopułka z magnesem neodymowym Basy/średnie tony: 2 x 5,25" Stożek papierowy Zakres częstotliwości: 38-22.000 Hz t 6dB Moc wyjściowa: 2 x 50 Watt (Głośniki niskotonowe), 2 x 25 Watt (Gtośnik wysokotonowy) Technologia wzmacniacza: Klasa D Łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0 Wejścia: TV ARC, Cyfrowe optyczne (24-bit/48kHz), Stereo Line-in (Analogowe RCA), Gramofon (MM), Bluetooth 5.0 Wyjścia: Pre-Out (np. dla subwoofera) Regulacja tonu: Nie
  19. Byłem w poniedziałek w sklepie audio posłuchać Yamahy V4. Po odsłuchaniu kilku kawałków wyszedłem przekonany że daruję sobie jakikolwiek sprzęt grający bo posiadam słuch drugiego stopnia (rozróżniam tylko kiedy coś gra i kiedy nie gra ) Wczoraj wieczorem obejrzałem "Gladiatora" bez kina i dzisiaj znów szukam nagłośnienia Wiem teraz że nie chcę wydawać dużo, skoro nie potrafię dostrzec dużej różnicy między zwykłym kinem samsunga (model HT-C553), które miałem do tej pory a "lepszym sprzętem" (wiem że ta Yamaha to nadal dolna półka ale chyba lepsze rozwiązanie niż to co miałem). I teraz myślę żeby kupić coś używanego. Znalazłem kilka ofert w mojej okolicy. Proszę o pomoc w wyborze, bo tak jak mówiłem na sprzęcie się nie znam za bardzo. Fajnie jakby miał atmos bo myślę nad zrobieniem w przyszłości. 1. Denon s950h plus 2xPylon Pearl 25 ~ 3500zł - najwygodniejsza opcja bo z kolumnami 2. Denon AVR-X2300W ~ 1300zł 3. Onkyo TX-NR676E ~ 1300zł 4. Marantz NR1607 ~1100zł 5. Denon X1500H + 5.0 Wilson Viper ~3000zł Ewentualnie jeśli powyższe propozycje są słabe to mogę poszukać tańszych amplitunerów bez atmosa.
  20. Wzmacniacz także do zakupu, aktualnie nie mam nic bo szukam całego stereo do nowego domu. A więc może jakaś propozycja z czym to sparować. Budżet na wzmacniacz 3 tys oczywiście używka. Wiem że słuchanie yt nie wiele ma wspólnego z odsłuchem ale widzę na filmiku że są podłączone np do onkyo a 5vl i na słuchawkach to brzmi całkiem przyjemnie. Miałem w planach zakup Cambridge cxa80.
  21. Cześć, Niedawno przeprowadziłem się do nowego mieszkania i moim marzeniem zawsze było posiadać przyzwoicie grający zestaw, składający się z głośników na froncie i głośników za mną. Chciałbym to zrealizować w 26m2 salonie. Nie chodzi mi tutaj nawet o dźwięki przestrzenne, bo w głównej mierze oglądam animacje japońskie oraz wydarzenia sportowe, więc zwykłe stereo. Bardziej chodziło o to żebym słyszał dźwięk wydobywający się z każdej strony siedząc na kanapie. Myślałem nad kupieniem - denon home 550 + 2x denon home 150 lub bose 600 + surround speakers, z racji, że chciałbym aby to urządzenie miało również wifi i możliwość stworzenia systemu multiroom. Po znalezieniu forum, przeraziłem się opiniami na temat belek grających, stąd pytanie do was: Jeśli nie soundbar to jaki niewielki, przyzwoicie grający zestaw, w miarę możliwości z opcją dodania głośników wifi byście byli w stanie polecić? Czy jakaś wieża denon ceol n12 będzie odpowiednia czy może to też jest badziew? PS. Widzę na forum, że słowo soundbar działa na większość jak płachta na byka, więc proszę nie zjedzcie mnie 🤣
  22. Dziękuję za info. Pozdrawiam
  23. Ale Atmosa z Logitecha nie będziesz mieć, to taki zintegrowany podstawowy system wielokanałowy.
  24. Sam od piątku jestem w posiadaniu Logitech Z906, który jest podłączony optykiem pod TV, a zestaw sam wykrywa w jakim audio jest nagrany materiał po ustawieniu "pass through" w opcjach dźwięku TV i włączy się system 5.1 albo stereo - przodu + sub. Do małego pokoju super sprawa, zamów podłącz, potestuj jak Ci nie będzie pasował to zwrócisz, ale w tej cenie możesz być miło zaskoczony.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Chyba dobrze patrzę - w wersji luzem to 49zł/m ? Do tego sensowne wtyki i jest wciąż atrakcyjnie. Nawet z jakimś oplotem i własnym ferrytem.
    • @Q21 to salon audio. Właśnie zaproponowali byś się z nimi skontaktował bezpośrednio by pogadać o cenie innej niż widoczna w ich sklepie internetowym. Salony audio na swoich stronach podają ceny sugerowane i warto się z nimi skontaktować w sprawie faktycznych cen jakie mogą zaproponować.
    • wady hmmm:  - cena (ogólne marudzenie), kupisz nie kupisz potargować się można. - brak lub rzadkość kabla z drugiej ręki. - mogą przeszkadzać tuleje ferrytowe gdy mamy ciasno. - kwestia systemu-aplikacji, może to spotęgować nadmiar basu np . Viablue NF-S1 + Canare 4S11 to ból głowy gotowy.   
    • FiiO K5 Pro ESS - olx Philips X2HR - olx
    • No to co mi w chwili obecnej gra mam w swojej stopce, takim czerwonym drukiem.Widac to na dole każdego mojego postu.  Moje Cantony nie grają tak jak opisał Piotr i wydaje mi się, że Piotr nie jest za bardzo obeznany z graniem nowszych serii Canton ów, bo one od dawna praktycznie nie są dostępne w polskich salonach. W tej chwili ma je dostępne tylko poznański salon HTaudio. Ma jednak na nie absurdalnie wysokie ceny i się za bardzo nie sprzedają. Piotr raczej odniósł się do brzmienia Cantonow starszej znanej mu generacji.  Te nowe Cantony raczej dobrze się zgrywają z większością wzmaków, są mocno detaliczna ale nie za jasne, tu nic nie zakuje cie w uszy, choć można powiedzieć że dla niektórych może to brzmieć analityczne i wtedy dobrze by wzmacniacz grał trochę ciepło. Bas to trzeba jednak samemu odsłuchać, ja nie potrzebuje by on się wybijał na pierwszy plan i moje kolumny tak właśnie grają, z tym że one mają dwa głośniki niskotonowy ale nie za dużych rozmiarów.  Moje grają jeszcze z Arcamem SA30, a on ma ta zaletę, że można poprzez korekcję Dirac trochę zmienić sposób grania, tak by nam lepiej pasowało, lub jeśli pomieszczenie akustycznie miało jakieś ulomnosci to można spróbować to poprawić. Ale kupiłem nowego  wzmaka w świetnej kasie i dlatego jak już podłącze nowego wzmaka to Arcam pójdzie na sprzedaż. 
    • Tak tylko chciałem zauważyć, że to Europejski dzień, więc ta Ameryka to nie miejscu trochę  
    • Dzisiaj Europejski Dzień Śniadania. No to chyba tego nie mogło zabraknąć.  
    • Cześć, pod Denona bardzo dobrą opcją są właśnie Monitor Audio z linii Bronze. Pod linię Monitor jednak szedłbym raczej w Pioneera VSC-935.  Sprawdziłbym również zestawy Onkyo z Polkiem, czy Pioneera z Wilsonem  Gorsze od MAB, ale moim zdaniem ciekawsze od MAM. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch  
    • Kwestia tego, że tego typu sprzęt lubię jak jest nowy, a nie używany więc do 3 tysięcy raczej nie złożę nic sensownego?
    • Obecnie handel, to przede wszystkim marketing, który otacza Cię z każdej strony. Stopniowo "nawija makaron na uszy" i buduje w Tobie pewne nastawienie. Dlatego też podchodź ostrożnie do sprzedawców / audiofilów (słuchający sprzętów), bo po wielu latach sami zaczynają w to mocno wierzyć. Jeżeli chcesz być usatysfakcjonowanym melomanem(słuchającym muzyki), to: uszy i własny instynkt     3 miesiące temu miałem podobnie. Najlepiej posłuchać w domu! Alternatywnie brać za każdym razem swój sprzęt i w bezpośrednim porównaniu słuchać. Niestety trzeba się osłuchać. I najlepiej byłoby sprzętów za parę set tysięcy zł, to szybciej usłyszysz różnice. Wiem, to niemożliwe, ale jak się nadarzy okazja, to wykorzystaj. Tu na forum, też byłem zdezorientowany i ktoś obcy mi wtedy wyraźnie napisał, dał jako jeden z nielicznych do myślenia i podbudował na duchu. Dzisiaj bardzo mu dziękuję!
    • Do sprzedaży kolumny monitor audio bronze 500. Cały kpl.jak ze sklepu z paragonem i oryginalnymi pudłami. Cena 2900zł. Ewentualnie mogę się zamienić z kimś na takie które mają delikatniejszą Górę też podłogowe.
    • Cześć, moim zdaniem nie ma co iść w dodatkowe kolumny za Tobą Przy odpowiednim ustawieniu i pomocy akustyki i tak będziesz miał wrażenie, że dźwięk dobiega nie tylko od frontu  Już lepiej moim zdaniem pomyśleć nad subwooferem.  Ile ogółem chciałbyś przeznaczyć na system stereo? Musi być aż tak mały, czy jakieś większe podstawki jak np. Monitor Audio Bronze 100 jeszcze zmieścisz? 
    • Dobrze to zagra  Fakt, będzie nieco blisko do wszystkiego, ale jakoś da radę. W razie czego zapraszam na wycenę, coś podziałamy i ostatecznie mniej zaboli w portfel  
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...