Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. uchwyty, albo Vogels, albo BTech. Obie firmy godne polecenia - kwestia gustu
  3. Tomek, ja mam hifibery pro (nie dac) z wyjściami cyfrowymi. Może chcesz to Ci pożyczę, podłączysz do swojego DACa i porównasz sobie jabłka do jabłek. Sam rozważałem kupienie zasilacza ale w moim przypadku mam jeszcze większe wątpliwości czy to pomoże. Ostatecznie odpuściłem.
  4. Dziękuję za ciepłe słowa. Zastanawiam się jak zawiesić Aurory 300 na ścianie... Jaki uchwyt zastosować. Te monitory są przecież duże. Półka raczej nie wchodzi w grę. Co myślicie o tych uchwytach zaciskowych do 25kg?
  5. Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum. Zapoznałem się z powyższymi wypowiedziami i jeśli mogę zadać pytanie do s4home czy kolumny heco Aurora/MS 1000 sprawdzą się z Onkyo 8250/8270? Mój wybór amplitunera wynika raczej z kwestii niskiego budżetu (a to urządzenie ma wszystko), natomiast opinię o kolumnach zachęciły mnie do posłuchania ich na żywo. Tak na marginesie miałyby grać w saloniku o pow. około 45 m2 (prostokąt 8,6 x 5,2 metra, kolumny byłyby ustawione na dłuższym boku w pobliżu narożnika, patrząc prostopadle do dłuższego boku salonu). Myślałem nad zakupem nowego ampli wraz z używanymi lub może jak starczy kasy nowymi kolumnami (wahałem się nad DALI 850 lub Concept 8, paradigm monitor 11v4, Canton SC-L, Taga Harmony Tav-906F lecz chyba stanie na proponowanych tu HECO). Prosze wybaczyć jeśli w swoich typach wszystko pomieszałem bo nie znam się kompletnie na sprzęcie, to będzie mój pierwszy zestaw stereo. Proszę zatem o opinie czy te heco zagrają dobrze ze wspomnianym ONKYO?, ewentualnie czy któryś z moich wcześniejszych typów może okazać się lepszym wyborem. Pozdrawiam
  6. Najbardziej popularny jest Foobar 2000, ale wymaga instalacji dodatkowych wtyczek i konfiguracji. Jeśli nie chcesz się męczyć z konfiguracją to TuneBrowser, odtwarza DSD od razu po instalacji. Mogą też być Audirvana, Jriver i chyba Jplay. Sygnału DSD nie można przesłać przez optyka, w Twoim przypadku najlepiej skorzystać z wyjścia usb. Jeśli amplituner nie ma wejścia USB audio, to możesz zastosować konwerter USB-SPDiF. Na przykład taki: https://www.q21.pl/m2tech-hiface-two.html Ale nie wiem, czy można w ten sposób przesłać DSD.
  7. Ja się wcale nie upieram na slim, tylko lepiej mi pasuje żeby nie zagracać pokoju. Chodzi mi o to czy jest znacząca różnica w dźwięku i żeby nie żałować wyboru. Prędzej później wymienię meble niż amplituner
  8. Cześć, Przy porównaniu 1:1 u mnie okazało się ,że Chromecast audio + dac grają lepiej niż malina z hifiberry dac+pro po RCA. Pomyślałem,że żeby pójść krok dalej a nie wydawać dalej tysięcy na streamer użył bym Maliny jako transport zakładając inny hat tzn Allo digione lub Digione signature. Sporo osób pisze ,że zmiana zasilacza mocno wpływa na dźwięk. Tez macie takie doświadczenia ? Jeżeli tak to jaki zasilacz warto do takiej maliny kupić ? Tak trochę z boku porównywał ktoś digione z digione signature ?
  9. Witam Po dłuższym posiadaniu kina domowego i amplitunera, stwierdziłem że to jest bez sensu, bo i tak głównie używam dźwięku stereo, więc przyszedł czas na jakąś zmianę. Poszukuje jakiś fajnych kolumn stereo, oraz wzmacniacza, który w większości będzie dostawał sygnał z TV, czyli najlepiej żeby miał wyjście optyczne. Kwota jaką mam na taki zestaw, jest dość skromna, bo zaledwie 3 tyś, ale przypuszczam że do tej kwoty też da się coś ciekawego złożyć Dodam jeszcze, że lubię bardziej ciepły profil grania Liczę na waszą pomoc Pozdrawiam
  10. A więc Wybiore tiny Dziekuje bardzo za pomoc : )
  11. To chyba dość jasne . Te MEE nie obsługują aptX, a kabel bluetooth ze złaczami MMCX z aptX tego producenta kosztuje więcej niż każde z tych słuchawek.
  12. Myślę nad onkyo 8220, ma optyka pod tv więc chyba się powinien włączać i dać sterować z pilota od tv? Czy będzie jakaś różnica w dźwięku z tv? Zastanawiam się teraz nad kolumnami, Dali Zensor 1 czy 3? Lub coś innego.
  13. Today
  14. to teraz pytanie które wybrać bo oby dwie pary są w podobnych cenach tylko do tinow musiałbym kabel dokupić ale to juz w innym termienie wiec nie bylo by problemu tyle że które lepsze
  15. Czyli amplituner stereo. A jeśli chcesz mieć taką funkcjonalność to taki który ma wejścia HDMI , aby sterować TV i odwrotnie. Chyba trzeba poczekać na branżę 😉
  16. Sorry,zagalopowałem się bo w moim macbook-u mam optyka w gniazdku słuchawkowym a w PC-tach tego raczej nie ma.
  17. Witaj, Do amplitunera Yamahy proponowałbym kolumny o łagodniejszym temperamencie, grające trochę cieplej np. Pylon Diamond 25, Kef Q750 czy Dynaudio Emit 30. To kolumny muzykalne, stosunkowo niewielkie więc będą się dobrze czuły w takim metrażu. Mają spory potencjał nie tylko w kinie ale i w hifi. Każda z nich ma możliwość rozbudowania do pełnego kina domowego z jednej serii. Amplituner Yamahy ma wyjścia pre out więc można dodatkowo rozbudować system dodając dobre zasilanie kolumn przednich. Zyskamy na pewno przy stereo. Mógłby to być Audiolab 6000A lub Atoll IN100. Myślę, że system Atmos w takim metrażu nie bardzo ma sens, chyba że masz możliwość montażu głośników sufitowych w zabudowie. Pozdrawiam, Michał.
  18. Witam, szukam sprzętu do słuchania muzyki, główne źródło youtube z tv i czasem tidal, radio internetowe np. tune in też by się przydało. Pokój 17m, 5m szer. x 3,5m. Sprzęt musi się załączać razem z telewizorem i w tym jest problem... Najlepszy byłby soundbar, ale mi nie zależy na filmach tylko muzyce. Zależy mi na łagodnym naturalnym brzmieniu i jako takiej przestrzenności dźwięku. Także w grę wchodzi amplituner + kolumny podstawkowe, miniwieża hi-fi: np, panasonic pmx92 , soundbar?
  19. Kup dac osobno. Np. Coś z Nostromo dac. Jedna z 1 generacji bardzo dobrego i cenionego daca Nostromo Wolf. 450 zł. 2x coax i 2x optyk. https://m.olx.pl/oferta/nostromo-wolf-dac-CID99-IDCx2i5.html#position=2&page=1 Wzmacniacze (przykładowe) od kolegi @Pumpurek Nowy. Arcam A29 2800 zł https://allegro.pl/oferta/nowy-wzmacniacz-stereo-arcam-a29-myslenice-8699626545 Używany. Jolida jd1501 2790 zł. Hybryda https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hybrydowy-jolida-jd1501-odsluch-8502461991 Używany. Wzmacniacz z daciem. CA CXA 60. 2300 zł https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-cambridge-audio-cxa60-idealny-8696373585 Używany. Denon Pma 1510ae. 2185 zł https://allegro.pl/oferta/mocny-wzmacniacz-stereo-denon-pma-1510ae-pilot-8289277371 Używany. Roksan Ka1 MK III. 1674 zł https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-myslenice-8564133305 Możesz wypożyczyć na odsłuch. Możesz złożyć cały zestaw z kolumnami. Napisz lub zadzwoń do kolegi @Pumpurek. Powiedz jaki dźwięk chciałbyś uzyskać. Pozdrawiam Edycja. Nadmienię, jako ciekawostkę związaną z dacami Nostromo. Istnieje możliwość upgrejdowania wcześniejszych wersji daców do wyższego poziomu, w zależności od potrzeb. Oczywiście u producenta.
  20. Dolby Atmos Cię korci ale głośniki montowane w lub na suficie? Jeśli te pseudo Atmosy odbijające dźwięk od sufitu to lepiej te korcenie przerzucić na lepszy zestaw 5.1
  21. Dziękuje za propozycje. Teraz już wiem, że bez wzmacniacza nie osiągnę szczegółowości i analityczności. Czy ma sens i czy jest taki wzmacniacz nowy w cenie nieprzekraczalnej 2400 zl , który spełni moje oczekiwania z kolumnami silver 300? Funkcjonalnie podoba mi się audiolab 6000a ( wbudowany dac i wejście na końcówkę mocy pod amplituner ), ale w tej cenie pewnie nieosiągalny. A może inny wzmacniacz z dac i wejściem "main in" w tej kwocie?
  22. Daphile na PC. Generalnie kupowanie Pi4 to nieporozumienie teraz, bo wciąż jest tylko kilka systemów operacyjnych. Pi3 daje dużo większy wybór.
  23. Też się zastanawiam jednak po co wnikać, jak to mówią klient nasz Pan 😉 trzeba Koledze poradzić. Pzdr
  24. Myslalem o tym, zeby przeciagnac dodatkowe kable i zastosowac glosniki w suficie. Niestety az 2 problemy stoja na przeszkodzie: 1. Powrzechnie znany problem - "Wspolczynnik akceptacji zony" - w tym wypadku na dodatkowe kucie w scianie, ktory jest krytycznie niski 2. W suficie beda maty grzewcze, ktore bardzo mocno ograniczaja mozliwosc zastosowania glosnikow.
  25. Mam nowe głośnikowe in akustik, miedź OFC ponad 5 m w jednym kawałku, czyli około 2,5 MB na stronę. Grube. Przekrój 2,97 mm2. 2 od góry z oferty in akustik. Jak zainteresowany to pisz na priv. Będzie tanio. 😁 Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...