Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. 100% - maly WiiM Mini połączony kablem optycznym i rożnica będzie bardzo zauważalna.
  3. Witam. Może ktoś polecić gdzie kupić głośnik niskotonowy do JBL e-90 . Bo mój charczy przy basie. Jaki najlepiej kupić i gdzie. Z góry dzięki za info
  4. Świetnie. Jeżeli reaguje na zmiany poziomu głośności to jej użyj.
  5. "Głośniki (Sound Blaster Z)" ustawione są jako urządzenie domyślne w prawym dolnym rogu w W10, ale jak zaznaczę "Brak kodera" nagle cisza mimo, że treść dalej leci, włączę Dolby albo DTS, dźwięk jest, dodatkowo w prawym dolnym rogu nie mogę regulować głośnością z Windows'a, ani całkowicie wyłączyć, może to wina, że zestaw jest podłączony optykiem? "Logitech nie rozpoznaje sygnału multi sam?" co masz na myśli? W tej zakładce od odległości głośników jest opcja włączenia szumu na poszczególnym głośniku.
  6. Jak ma być z Atmosem to szukanie okazji na Yamaha V6A albo Denona S970. Powinno się udać kupić za ok 2000 PLN. Do tego zostaje szukanie okazji na głośniki. Np. https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-kina-domowego-paradigm-cinema-5-1-mega-okazja-CID99-IDZMPOC.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 Dokupienie potem 2 Atmosów na sufit to już będzie pikuś. Można też szukać gotowych setów w sklepach ale pewnie będzie trochę drożej. Swoją drogą ten zestaw Paradigm za 9 stówek to jakaś megaokazja moim zdaniem.
  7. Na twoim miejscu w pierwszy rzędzie to pomyślał bym o tym by muzykę na Loxje A30 podawać w inny sposób niż BT, bo to nie może zapewniać dobrego dzwięku.Nawet jakiś tani streamer w typie Wimma ,gdzie prześlesz sygnał po wifi da już dużą korzyść.
  8. Wszystko super i pewnie dużo osób by tak chciało i zrobiło, tylko do tego trzeba by spełnić choć dwa warunki(a co po niektórzy dołożyli by do tego inne warunki jak WAF czy inne): 1.) Trzeba mieć bardzo duży zasób gotówki by pozwolić sobie na tyle sprzętu i kolumn, nawet gdy by były z nie najwyższego pułapu cenowego. 2.)Trzeba mieć miejsce żeby to ładnie poustawiać i mieć gdzie trzymać tą całą zbieraninę, a na to może pozwolić może jeden na piędziesięciu.
  9. Na spokojnie da radę. Z 80 watami to można spokojnie podłogówki napędzać. Obie te kolumny mają skuteczność koło 85dB więc aby to grało przyjemnie wystarczy 10 może 20 wattów na kanał. Ważniejsza jest stabilność dostarczania tej mocy. Tu jest super fajny film który pokazuje jak gra 1 Watt przy kolumnach które maja 87dB. Jeśli planujesz wymianę wzmaka na coś lepszego w przyszłości to te drugie Elac'i będą bardziej przyszłościowe. Widzę, też że twój wzmak ma jakąś formę equalizera. Ze względu na ustawienie blisko ścian proponowałbym trochę poeksperymentować z obniżeniem niskich tonów, wtedy średnica i wysokie będą mogły się nieco wykazać. Przy bliskim ustawieniu do ścian trzeba trochę kompromisu
  10. Wprost przeciwnie, 😁 mam cztery wzmacniacze (+5 par różnych jakościowo kolumn) w trzech różnych jakościowo systemach, które grają w zależności od potrzeb domowników. Sam korzystam z trzech przyjemnie, fizjologicznie brzmiących piecyków naprzemiennie, dzięki czemu mam układ odniesienia, i już się nie zastanawiam, co by było gdyby... Mając jeden wzmacniacz co jakiś czas, gdy się do niego przyzwyczaiłem, to zaczynałem szukać nowych wrażeń, efektu nowości, wow i znowu kupowałem kolejny. Teraz mam cztery przyjemne, choć bardzo różne jakościowo brzmienia, żonglując nimi na co dzień, mogę spokojnie słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale, i kompletnie nie ruszają mnie opowieści o nowych cudownie przereklamowanych sprzętach. Tak więc koniec końców po ponad dziewięciu latach poszukiwań, wreszcie przestałem wydawać i tracić pieniądze na utopię zwaną jednym uniwersalnym systemem audio do każdej muzyki. Dla mnie to opłacalne.
  11. Jeśli chciałbyś uzyskać namiastkę Atmos w tym pomieszczeniu na soundbarze którego kluczem działania są odbicia od sufitu, to nie. Bez sensu. Atmosa i tak nie będzie, a 2.1 zagra lepiej jak belka. Tak patrząc na Twoje fotki to aż się prosi zrobić prawdziwe 5.1.2 z głośnikami nad głową, masz idealne na nie miejsce pod belką. Ale to by oznaczało że niezbędny będzie amplituner+ głośniki. Za 5000zł dało by się złożyć coś do tak małego pomieszczenia.
  12. Today
  13. Jak popatrzysz na wykresy to myrony wydaja sie ciut lepsze. Tu juz musimy poczekac na odp. Bartka. Wyczytalem gdzies na necie ze powyzej 4000hz fale sa juz kierunkowe, tak wiec moga nie tykac sufitu. Czekam z niecierpliwoscia i zycze udanego eksperymentu. Oczywiscie twoj opis wrazen WYMAGANY 😉 Mam identyczna sytuacje i mysle podobnie. Ale akustyka jest na tyle ...... ze moze byc roznie.
  14. Dzięki, o Elacach Reference też myślałem ,ale podobno są bardziej wymagające do napędzenia. Czy Loxjie A30 sobie poradzi? Zakładam upgrade wzmaka na przestrzeni pół roku-rok więc jak zagra "dobrze" to wystarczy tymczasowo z założeniem, że kiedyś rozwinę ich potencjał @Tomasz S. szafka ma ~54 cm, nie próbowałem wyżej
  15. Witam, Zastanawiam się nad zakupem soundbara głównie do oglądania filmów. Do słuchania muzyki korzystam z zestawu audio z lat 80. Mam wzmacniacz Denon PMA 655R oraz kolumny Telefunken TLX1. W drugim pomieszczeniu znajduje się telewizor Samsung, gdzie planuję zainstalować soundbar. Jednakże, pomieszczenie to jest bardzo małe, około 13-15m2, i dodatkowo posiada skosy. W pomieszczeniu znajduje się duże łóżko, a naprzeciwko ekran o przekątnej 55 cali. Obawiam się, czy te skosy nie będą problematyczne, jeśli chciałbym uzyskać jakąś namiastkę Dolby Atmos. Rozważałem zakup Samsunga 800C lub ewentualnie czegoś lepszego, na przykład Sennheiser Ambeo. Martwi mnie jednak, czy ma sens inwestowanie w soundbar za ponad 5000 złotych i czy w ogóle sprawdzi się w takim pomieszczeniu. Rozważam również inne rozwiązanie, ponieważ posiadam dwa monitory Telefunken TLX 10 Professional. Może byłoby sensowne wykorzystać je do stworzenia zestawu 2.1. Musiałbym jednak dokupić odpowiedni wzmacniacz oraz subwoofer. Jeśli to rozwiązanie jest przemyślane, czy może ktoś polecić wzmacniacz i subwoofer w rozsądnej cenie? Proszę o poradę czy w ogole w taki rozmiar pokoju warto cokolowiek wstawiac
  16. No to wciśnięcie w kąt pewnie nie pomaga przy kolumnach z niskim basem. Jak zakładam to kolumny stoją na szafce RTV, na jakiej wysokości mniej więcej ? Próbowałeś postawić je wyżej ?
  17. Widzę, że testowanie długo nie trwało (Nuprime już wystawiony). DAC w SA30 aż tak dobry?
  18. Nie jest to może poziom iFi Pro iDSD Studio, ale fakt, NuPrime DAC-10 ma już bardzo fajny przedwzmacniacz
  19. Szwagier ma często słucham. Kupił nowe jak wychodziły z budżetowym Ampli Onkyo. Gra to nieźle do przygodnego słuchania stereo, do tv bardzo pozytywne głośniki. Ciepłe dość, ale nie są przegięte ani basowi jak 31, ani góra nie szelesci. Ot spoko kolumny. Używane za grosze można wyrwać często
  20. Pronowałbym by spróbować z https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html póki są w promocji i ew. zwrócić. Warunki co do ustawienia są trudne i próbowałbym czegoś z przednim bass-reflexem. Masz też duże pomieszczenie i małe podstawkowce będą zawsze z nim trochę walczyć. Jeśli @Top Hi-Fi & Video Design trochę by Ci zrabatowało warto byłoby rozważyc https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-centralne-i-efektowe/uni-fi-reference-b6.html bo to już podstawki nieco innej klasy z układem trójdrożnym i lepszą kontrolą, które w twoim pomieszczeniu sobie lepiej poradzą - są też białe Warto spytać, bo najniższa cena przed obecną to 1050 złotych.
  21. Witam, mam do sprzedania świetny pre-amp/dac. Dac jest w bardzo dobrym stanie. https://m.olx.pl/913885809/?bs=olx_pro_listing
  22. Myślę, że tak. Moje utwory brzmiały tak jak bym tego chciał. Kick, ten elektroniczny, był mięsisty z tym takim dolnym, głębokim basem. Nie przesadzonym oczywiście, z takim jaki powinien być po prostu. W innych kolumnach, oprócz Heco Aurora 700, tego nie słyszałem za bardzo. W niektórych kawałkach czy też momentach wydawał mi się ten bas taki jakby "włochaty", cokolwiek to znaczy Cantonów nie rozważam nawet, nie ten budżet jak na razie. 31 nie słyszałem. Sat i Sapphire 25 mają identyczny tweeter. A twoje Wigg mają tweeter tej samej firmy co Pylony (SEAS), z tym, że nie wiem jaki dokładnie model. Aurory 700 miałem przez parę dni w domu i nie spodobały mi się ostatecznie i odesłałem. To nie są kolumny do muzyki, bardziej do TV. No właśnie z tych wszystkich kolumn, które do tej pory słuchałem, też mi się najbardziej podobają. Chyba je jednak kupię bez dodatkowego odsłuchu W przeciwnym razie będę szukał perfekcji w nieskończoność. Jeżeli z czasem okaże się coś nie tak, to najwyżej wymienię je na inne z lekką stratą finansową.
  23. Strimowy Atmos w Śniezne Bractwo też jest bdb. Mam nadzieję że upoluje wydanie płytowe TrueHD.
  24. Dwa i poł roku temu wypożyczyłem CA Dacmagic 100 z dodatkowym zasilaczem liniowym (Sbooster BOTW) droższym od samego daka. Grało mi to całkiem ładnie. Po przejściu na impulsowy jakość dźwięku poleciała na łeb, ledwo dało się słuchać. Nie wiem na ile jest to reprezentatywne. Być może w droższych dakach dołączone zasilacze impulsowe są lepszej jakości i różnica byłaby mniejsza. A może przeciwnie - jeszcze więcej zyskałyby one na takiej zmianie. Sporo zależy też pewnie od tego, na ile pozostałe urządzenia audio są wrażliwe na zakłócenia generowane przez zasilacz impulsowy daka. Może być tak, że przejściu na liniowy zyskuje nie tylko sam dak, ale też właśnie reszta elektroniki w torze audio. Jasne, ale zauważ, że masz na myśli konkretny salon i pracowników. To jest sieciówka, a ludzie są różni. Powtórzę, że w Sopocie klimat jest dobry. Inna sprawa, że faktycznie w niektórych miejscach poziom obsługi zależy od tego jakie kwoty wchodzą w grę (bywa to przykre i nie dotyczy tylko audio).
  25. Co do ustawienia to ten newralgiczny punkt daję mi takie odległości od scian przy Polkach: Szczerze mówiąc moje wrażenie są oparte na porównaniu do Edifierów r1700 (aktywne komputerowe za 400 zł), które grały w tym samym miejscu. Wydają mi się lepsze w sensie separacji np gitary basowej, góra wydaję się czystsza, wokal podobnie przeciętny (na poziomach głośności na których zwykle słucham (średnio/cicho, 25-50% skali na Loxjie działającym po BT)) Zamówiłem na próbę Heco Aurora 300 bo sam nie wiem czy chodzi mi o ten bas tylko, potrzebuję czegoś innego na porównanie. Bronze 100 i inne powyżej 2k za parę odpadają, to sztywna granica. Wygląda na to, że kolejne do wypróbowania to byłyby Kefy Q350 lub QA 3030i? (czy 3020i też mogłyby wystarczyć jeśli nie potrzebuję dużej mocy?)
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • 100% - maly WiiM Mini połączony kablem optycznym i rożnica będzie bardzo zauważalna.
    • Witam. Może ktoś polecić gdzie kupić głośnik niskotonowy do JBL e-90 . Bo mój charczy przy basie. Jaki najlepiej kupić i gdzie. Z góry dzięki za info
    • Świetnie. Jeżeli reaguje na zmiany poziomu głośności to jej użyj. 
    • "Głośniki (Sound Blaster Z)" ustawione są jako urządzenie domyślne w prawym dolnym rogu w W10, ale jak zaznaczę "Brak kodera" nagle cisza mimo, że treść dalej leci, włączę Dolby albo DTS, dźwięk jest, dodatkowo w prawym dolnym rogu nie mogę regulować głośnością z Windows'a, ani całkowicie wyłączyć, może to wina, że zestaw jest podłączony optykiem?  "Logitech nie rozpoznaje sygnału multi sam?" co masz na myśli?  W tej zakładce od odległości głośników jest opcja włączenia szumu na poszczególnym głośniku. 
    • Jak ma być z Atmosem to szukanie okazji na Yamaha V6A albo Denona S970. Powinno się udać kupić za ok 2000 PLN.  Do tego zostaje szukanie okazji na głośniki. Np. https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-kina-domowego-paradigm-cinema-5-1-mega-okazja-CID99-IDZMPOC.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0 Dokupienie potem 2 Atmosów na sufit to już będzie pikuś. Można też szukać gotowych setów w sklepach ale pewnie będzie trochę drożej.  Swoją drogą ten zestaw Paradigm za 9 stówek to jakaś megaokazja moim zdaniem. 
    • Na twoim miejscu w pierwszy rzędzie to pomyślał bym o tym by muzykę na Loxje A30 podawać w inny sposób niż BT, bo to nie może zapewniać dobrego dzwięku.Nawet jakiś tani streamer w typie Wimma ,gdzie prześlesz sygnał po wifi da już dużą korzyść.
    • Wszystko super i pewnie dużo osób by tak chciało i zrobiło, tylko do tego trzeba by spełnić choć dwa warunki(a co po niektórzy dołożyli by do tego inne warunki jak WAF czy inne): 1.) Trzeba mieć bardzo duży zasób gotówki by pozwolić sobie na tyle sprzętu i kolumn, nawet gdy by były z nie najwyższego pułapu cenowego. 2.)Trzeba mieć miejsce żeby to ładnie poustawiać i mieć gdzie trzymać tą całą zbieraninę, a na to może pozwolić może jeden na piędziesięciu.
    • Na spokojnie da radę. Z 80 watami to można spokojnie podłogówki napędzać. Obie te kolumny mają skuteczność koło 85dB więc aby to grało przyjemnie wystarczy 10 może 20 wattów na kanał. Ważniejsza jest stabilność dostarczania tej mocy. Tu jest super fajny film który pokazuje jak gra 1 Watt przy kolumnach które maja 87dB. Jeśli planujesz wymianę wzmaka na coś lepszego w przyszłości to te drugie Elac'i będą bardziej przyszłościowe. Widzę, też że twój wzmak ma jakąś formę equalizera. Ze względu na ustawienie blisko ścian proponowałbym trochę poeksperymentować z obniżeniem niskich tonów, wtedy średnica i wysokie będą mogły się nieco wykazać. Przy bliskim ustawieniu do ścian trzeba trochę kompromisu
    • Wprost przeciwnie, 😁 mam cztery wzmacniacze (+5 par różnych jakościowo kolumn) w trzech różnych jakościowo systemach, które grają w zależności od potrzeb domowników. Sam korzystam z trzech  przyjemnie, fizjologicznie brzmiących piecyków naprzemiennie, dzięki czemu mam układ odniesienia, i już się nie zastanawiam, co by było gdyby... Mając jeden wzmacniacz co jakiś czas, gdy się do niego przyzwyczaiłem, to zaczynałem szukać nowych wrażeń, efektu nowości, wow i znowu kupowałem kolejny. Teraz mam cztery przyjemne, choć bardzo różne jakościowo brzmienia, żonglując nimi na co dzień, mogę spokojnie słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale, i kompletnie nie ruszają mnie opowieści o nowych cudownie przereklamowanych sprzętach. Tak więc koniec końców po ponad dziewięciu latach poszukiwań, wreszcie przestałem wydawać i tracić pieniądze na utopię zwaną jednym uniwersalnym systemem audio do każdej muzyki. Dla mnie to opłacalne.
    • Jeśli chciałbyś uzyskać namiastkę Atmos w tym pomieszczeniu na soundbarze którego kluczem działania są odbicia od sufitu, to nie. Bez sensu. Atmosa i tak nie będzie, a 2.1 zagra lepiej jak belka. Tak patrząc na Twoje fotki to aż się prosi zrobić prawdziwe 5.1.2 z głośnikami nad głową, masz idealne na nie miejsce pod belką. Ale to by oznaczało że niezbędny będzie amplituner+ głośniki. Za 5000zł dało by się złożyć coś do tak małego pomieszczenia.
    • Jak popatrzysz na wykresy to myrony wydaja sie ciut lepsze.  Tu juz musimy poczekac na odp. Bartka. Wyczytalem gdzies na necie ze powyzej 4000hz fale sa juz kierunkowe, tak wiec moga nie tykac sufitu.    Czekam z niecierpliwoscia i zycze udanego eksperymentu. Oczywiscie twoj opis wrazen WYMAGANY 😉   Mam identyczna sytuacje i mysle podobnie. Ale akustyka jest na tyle ...... ze moze byc roznie.
    • Dzięki, o Elacach Reference też myślałem ,ale podobno są bardziej wymagające do napędzenia. Czy Loxjie A30 sobie poradzi? Zakładam upgrade wzmaka na przestrzeni pół roku-rok więc jak zagra "dobrze" to wystarczy tymczasowo z założeniem, że kiedyś rozwinę ich potencjał   @Tomasz S. szafka ma ~54 cm, nie próbowałem wyżej
    • Witam, Zastanawiam się nad zakupem soundbara głównie do oglądania filmów. Do słuchania muzyki korzystam z zestawu audio z lat 80. Mam wzmacniacz Denon PMA 655R oraz kolumny Telefunken TLX1. W drugim pomieszczeniu znajduje się telewizor Samsung, gdzie planuję zainstalować soundbar. Jednakże, pomieszczenie to jest bardzo małe, około 13-15m2, i dodatkowo posiada skosy. W pomieszczeniu znajduje się duże łóżko, a naprzeciwko ekran o przekątnej 55 cali. Obawiam się, czy te skosy nie będą problematyczne, jeśli chciałbym uzyskać jakąś namiastkę Dolby Atmos. Rozważałem zakup Samsunga 800C lub ewentualnie czegoś lepszego, na przykład Sennheiser Ambeo. Martwi mnie jednak, czy ma sens inwestowanie w soundbar za ponad 5000 złotych i czy w ogóle sprawdzi się w takim pomieszczeniu. Rozważam również inne rozwiązanie, ponieważ posiadam dwa monitory Telefunken TLX 10 Professional. Może byłoby sensowne wykorzystać je do stworzenia zestawu 2.1. Musiałbym jednak dokupić odpowiedni wzmacniacz oraz subwoofer. Jeśli to rozwiązanie jest przemyślane, czy może ktoś polecić wzmacniacz i subwoofer w rozsądnej cenie? Proszę o poradę czy w ogole w taki rozmiar pokoju warto cokolowiek wstawiac
    • No to wciśnięcie w kąt pewnie nie pomaga przy kolumnach z niskim basem. Jak zakładam to kolumny stoją na szafce RTV, na jakiej wysokości mniej więcej ? Próbowałeś postawić je wyżej ?  
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...