Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Maclemore & Ryan Lewis , od 1 utworu mega basik ,aż głowa boli a jedynie 62dB z 1m
  3. @Bogusław Kożyczkowski ECC81 ma około 30% mniejsze wzmocnienie sygnału niż ECC83 ,ale podobno ECC81 daje lepszą barwę. Nie mam pojęcia czemu w niektórych wzmacniaczach dają 2 typy sterujących , trzeba by pewnie sprawdzić w manualu Twego wzmacniacza co i jak. Ale jak Bazodrut ma jakieś fajne ecc81 to weź na testy i obadaj , ogólnie w tych lampach to chyba audiowit lepiej się orientuje. PS: podrzuć jakieś kawałki , które u Ciebie syczą , chętnie przetestuje u siebie
  4. Ostatnie wieści, Baza ma tylko jedną parę 83 bez pomiaru i używaną, ale mówi że to 81 są ważniejsze, a te, to ma same perełki. to jak to jest? które są ważniejsze?
  5. Today
  6. Dokładnie tak jak Tomasz Syta pisze, najczęściej spotify albo muzyka włączona na YT na telewizorze. Sporadycznie słuchamy z płyt, więc fajnie jakby sprzęt posiadał czytnik CD, ale wydaje mi się (mogę się mylić), że wystarczyło by dokupić zewnętrzny napęd CD na usb i by się sprawdzało na sporadyczne słuchanie płyt. Co do tego wypożyczania ze sklepu to pierwsze słyszę. Mieszkam ok 10km od Koszalina, ale nie znam żadnych sklepów ukierunkowanych na sprzęt audio. Podejrzewam, że w jakimś MediaMarkt albo MediaExpert może wyjść nieco drożej a i wybór może okazać się mniejszy.
  7. Zatem raczej przychyle sie do CA100 + chromecast audio. Tylko wg mnie cos tu moze byc nie tak ze spieciem tego. Tak jak pisalem moj TV ma tylko jedno wyjscie optyczne, nie ma jacka, jedynie jeszcze hdmi. wiec wykorzystalbym optyczne podlaczajac chromecasta ale nia mam juz wtedy opcji podlaczyc daca z tv. bo przeciez nie ma opcji wyjsc z chromecasta do daca i dalej do wzmacniacza. Czy ja dobrze rozumuje?
  8. Koniec kwalifikacji w F1 Tak zrobię, oczywiście weżnę od Baza na test najlepsze jakie ma, chyba to ...Marconi są? Heco The New Statement ========================================== Które są sterujące, a które prostownicze? ecc83 i ecc81
  9. Czy ktos ma numer kom do Pana Andrzeja bo chce zamówić wzmacniacz . Help Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  10. Boguś przypomnij jakie masz kolumny.
  11. Leciał na nazwisku , to ta jak w szkole podstawowej , w 1 roku brylujesz do końca masz +2 jak wstaniesz z miejsca
  12. @Bogusław Kożyczkowski zmień 2 lampy ecc83 sterujące na fajniejsze , niestety wybór ich tak duży ,że trudno doradzić , szczególnie ,że Twój wzmacniacz ma końcówki tranzystorowe.
  13. Zapewne 1 z 3 6sn7 to tzw. odwracacz fazy czy jak to się zwie
  14. Ja kupowałem coś takiego żeby pozaklejać (przyciemnić) przeszkadzające LEDy. Produkt nazywa się LightDims, naklejki o różnych kształtach i wielkości. Poziomy przyciemnienia też różne można uzyskać naklejając kilka na siebie. Na krajowym Amazon też powinny być? https://www.amazon.co.uk/LightDims-Original-Strength-Electronics-Appliances/dp/B01BZBBITE/ref=sr_1_5?crid=1GGLJ9S7OVUZT&keywords=light+dim+stickers&qid=1558788754&s=gateway&sprefix=lightdim+st%2Caps%2C163&sr=8-5 Edit: A tutaj znalazłem owe naklejki: https://www.howtogeek.com/244840/how-to-dim-the-blinding-glare-of-your-gadgets-led-lights/
  15. Możesz mi jakieś doradzić??
  16. Możesz kolego coś więcej powiedzieć o 2x 115sw. Z czym u Ciebie grają , jaka powierzchnia pom. Czy wykorzystujesz je tylko w kinie czy również w stereo. Czy w ogóle nadaja sie do stereo? Możesz ogólnie napisać czy warto zabrać 2 suby? Sam właśnie rozważam kupno 2x115sw , Z racji tego że znikają z sklepów.
  17. No i w pierwszych 3 przypadkach, jest tak samo Dopiero w super premium jest inaczej:)
  18. Udało mi się kupić fronty mission 775 w fajnej cenie. Grają super. Pytanie kolejne, warto iść w 7.1 ( dochodzi surround back) czy zostać przy 5.1? Nigdzie nie mogę namierzyć dwóch satelita eltax av-100. Może ktoś posiada tu na sprzedaż?
  19. Volkswagen, Audi, Skoda, Porsche, Bentley to też jeden holding...
  20. Nie długo w holdingu D&M będzie też ONKYO, więc za chwilę będzie to samo :):) A 612 to nic innego jak poprzednik 610, tylko z wyższą ceną... To przecież więcej niż Pianocraft
  21. W takim metrażu to może być różnie. Najgorzej będzie jak będziesz słuchał cicho. Wtedy zabraknie Ci basu. Bez suba może być ciężko. Z Yamahą zestawić trzeba coś, co brzmi miękko i spokojnie. Zestawienie z jasnymi głośnikami może być największym problemem.
  22. Ty podjąłeś decyzję ale nie twoje JA Co do reszty - trzeba rozgraniczyć jednak fizyczne istnienie zjawiska od "naszego odczuwania"
  23. Bardzo ciekawy artykuł 👍 i teraz się zastanawiam, jak i kiedy zapadła decyzja żebym zbudował wzmacniacz lampowy ? Kto podjął decyzję, no bo nie do końca ja. Czy czasem nie "maczałeś w tym palców" coraz częściej pisząc w postach o lampowcach i wklejając ładne zdjęcia lampek, czy administracja forum która dała możliwość wklejania zdjęć i pisania na forum ? Może jakaś inna okoliczność, o której nie wspomniałem Ciekawe ... Są treści w wywiadzie, które można żywcem przenieść na nasz grunt. Szczególnie te o religii i racjonalności lub chociażby to: "Z logicznego punktu widzenia nieistnienia się nie dowodzi. Obowiązek dostarczenia przekonujących dowodów leży więc po stronie tych, którzy postulują, że coś istnieje, a nie tych, którzy mają co do tego wątpliwości." To tak na marginesie, w kontekście toczących się dyskusji nt. "grających kabli" Pozdrawiam. Polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Uważam, że głównym sprawcą wszelkich degradacji jest akustyka pomieszczeń.
  24. No przecież jest wersja v2. Nawet na stronie tophifi.pl https://www.tophifi.pl/mdc-bluos-2i.html?gclid=Cj0KCQjwz6PnBRCPARIsANOtCw34liKk63QZTAnxhVD0G8i8CpSQ-Btm1Xsdzc5pd16WK0jLHxnK4UYaAu9-EALw_wcB Ludzie to lubią sobie utrudniać życie Przecież wystarczy wetknąć to z tyłu obudowy i temat już załatwiony.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...