Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. 4ohm. Jeśli producent daje widełki to zazwyczaj ustawiamy na niższą wartość Amp AV czyli w Twoim przypadku na 4ohm.
  3. No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał. Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić. Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉
  4. Q21

Zestaw 2.0/1 do 2,5k

Yamaha rn602 to zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz i nie ma co porównywać z minimalistycznym Toppingiem. Podłączałem z bl40 Toppinga i oczywiście można było słuchać i podejrzewam, że dla wielu osób takie brzmienie będzie akceptowalne ale yamaha rn602 pokazała zdecydowanie więcej. Pytanie jakie masz oczekiwania co do brzmienia i w Twoim przypadku zostaje jedynie sprawdzenie u siebie w systemie.
  5. Problem zdecydowanie leży po stronie metrażu i w Twoim przypadku Magnat 1002 powinien sprawdzić się o wiele lepiej. Piotr dobrze zaznaczył, że w kinie domowym po prostu musi być, bez niego nie będzie efektu.
  6. Cześć, Jeśli masz problem z wysokością to Yamaha 670 może okazać się słusznym kierunkiem. Masz w tym przypadku świetna aplikację MusicCast, opcje sieciowe, wejścia cyfrowe i całkiem wydajny wzmacniacz. Alternatywą może być NAD c338 w połączeniu z Indiana Line Tesi 261 lub Q Acoustic 3020i. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.
  7. Na obudowie jest napisane 6V, więc chyba jest to napięcie maksymalne, bo z USB standardowo mamy 5V. Maksymalny prąd to 100 mA. Pobór mocy maksymalny 0,5 V i ma pamiętać aktywne ostatnio wejście przy braku zasilania.
  8. Q21

KEF R3 - test

Kwestia preferencji jaki wzmacniacz dobrać. U nas klient po za Naimem 5si nic innego nie widział w połączeniu z kef r3. Jeśli chciałbyś je sprawdzić to napisz do nas, mamy na stanie i możemy je wypożyczyć, chyba że już pisałeś, bo wczoraj mieliśmy już takiego maila
  9. Oczywiście zapraszamy. Spróbujemy temu zaradzić i zawsze możemy umówić się na odsłuch.
  10. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do lepszego i po posłuchaniu najlepszej opcji na początku wszystko inne będzie brzmieć znacznie gorzej.
  11. Próbuj szukać takich które mają albo przedni bass reflex otwór jak na przykład Klipsch RP-120SW czy SPL100 9nr mogą stać bliżej ściany, lub takich które mają porty skierowane w dół jak na przykład Dali e12f, można je w rogach pokoju ustawiać. Staraj się unikać tych które maj tylni port. One potrzebują więcej miejsca do oddychania, czyli większą odległość od ściany, po bokach też więcej miejsca. Generalnie każda kolumna czy sub potrzebują miejsce ale tylni port bass potrzebuje więcej zazwyczaj.
  12. Cześć, Harman kardon Citation to super ciekawostka i design ale jak cenisz sobie dobre brzmienie to w tej cenie zdecydowanie lepiej jest postawić na klasyczne rozwiązanie. Zestaw, który słuchałeś w znanym salonie jest prawie kompletny i zaproponowałbym Yamaha rxv685 + musiccast 20 + Polk Audio s55e/ Heco Aurora 700 / Tannoy 7.4 do wyboru. Subwoofer do kina domowego proponuję Klipsch r12sw. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny.
  13. Today
  14. S4Home

KEF R3 - test

Naim ma swój charakter i moim zdaniem faktycznie może się tu kłócić. Do KEFA z serii R lepiej sprawdzają się wzmacniacze o jaśniejszym graniu. Bardziej konkretnym. Powiedział bym nawet Vkowym.
  15. S4Home

Dali Lektor 6?

Dali Lektor 6 to fajne kolumienki. Warto je rozpatrzeć. Jesli wolisz bardziej naturalny dzwięk z wyjątkowo lepsza srednicą ale mniejszym basem to Polecam do zestawu Marantza Tannoy DC6T albo w wersji SE Bardzo dobrze zagra tez ELAC FS78. To konstrukcja jeszcze bez udziału Andrew Jones. Pozdrawiam
  16. Cześć, Kilka spraw w woli wyjaśnienia. 1. Dlaczego zamknąłeś sie na kolumny podstawkowe? 2. Yamaha RX-S602 to amplituner kina domowego nie nadaje się do stereo Jeśli koniecznie musisz mieć slim to 670 + ELAC B6.2 Ale moim zdaniem lepiej zrobisz idąc w Pioneer SXN30AE + PD10 albo ich odpowiednik Onkyo 8250 + 7030 + TESI 261 albo Magnat signature 503. W Przypadku pytan lub wycen zapraszam Pozdrawiam
  17. Chciałbym poinformować kolegów, iż temat przeze mnie zaczęty w temacie reaktywacji zwrotnic kolumn Infinity Kappa dokonał się w rzeczywistości. Zrobiłem tak, jak podpowiedział mi kolega @Rega. Skontaktowałem się z @Audio Autonomy z Wrocławia i po miesiącu oczekiwania zwrotnice pojechały do Grzegorza. Przyznam szczerze, że składałem to wszystko w całość mając obawy : czy w ogóle zagra?, czy będą jakieś różnice?, a jeżeli będą to jakie? Nie będę w szczegółach opisywał co się porobiło w graniu, bo nie wiem czy potrafię. W każdym razie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam tego typu operacje. Zarówno kontakt z Grzegorzem jak i sama fachowość usługi na najwyższym poziomie. Pewnie jestem tylko kolejnym uczestnikiem, który tak twierdzi, ale uważam że to się należy.
  18. Dlaczego? Właśnie wrecz odwrotnie. Pasuje bardzo. Magnat gra poteznym bardzo rozluznionym basem i stłumioną górą z kolei Onkyo gra solidnym twardszym basem i gra jaśniej. Idealnie. Na moc sie nie patrz. to wymysły producentów! Na 16 metrów 2002 będa zdecydowanie za duże. 1002 + Sub 302A. Bo bez suba nie masz kina. Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.
  19. Dokładnie zacznijcie od kolumn. O jakiej rozbudowie mówimy? Topping to bardzo proste rozwiązanie minimalistyczne i jak na 600 zł to gra ok. No nie może się równać wydajnością z RN602. Ale to zrozumiałem i tez nie ta cena. Pozdrawiam
  20. S4Home taki mam zamiar. Na razie na liście jest Tannoy TS2.8 , Klipsch R-12SW i te Indiany , ewentualnie Taga Harmony TSW-210, Jamo C 912 SUB, Wilson SUB-9, Taga Harmony Coral SW-10. Nie wiem czy tych yamah co wcześniej wspominałem to w ogóle słuchać? Chyba sobie odpuszczę.
  21. Wiem że są o 800 zł droższe. To nie mało. Ale EMIT 20 ma po prostu taki zapas lepszego mieska, gra swobodniej nawet jak gra cicho. Jedyny plus w STEREO na 10tki to że te nie wymagają takiego dobrego doboru elektroniki. Studio 16 HZ robili swoje modele Canto o ile się nie myle właśnie na przetworniku dynaudio. Później na SEAS. Czy odwrotnie? Było tych wersji kilka. Ale kolumny które tez mogą ci się spodobać. No i w takim razie tańsze PMC Gold. Małe ale wariaty. Serio
  22. Pytam z ciekawości nie sprawdzam Cie, bo się w to nie zagłębiałem, widzę że wiesz lepiej. ale jak z aplikacji na PC sterować amplitunerem Yamahy? W spotify jest po prostu wyjscie na inne urzadzenie, w Tidal tego nie znalazłem. No dobra, akceptuje dylemat :):)
  23. A ten model by sie nadał bo moge kupic za 500 zl. MARANTZ SR 4600
  24. W tej cenie nie znajdziesz nowego sprzetu do takiego pomieszczenia. Wśród używanego też nie z odbiornikiem BT. Bedzies go musiał dokupić osobno. I tak polecam Klipsch F2 / F3 i Denon PMA860. Powinno sie udac zamknąć w 2k. Pozdrawiam
  25. Oczywiście szanuję. I tak to bardzo częsty przypadek kiedy klient sam lub po naszych poradach wybiera inny subwoofer niż od zestawu. Wiem że tak samo jest w innych salonach. Sa firmy, także te z wyższej półki, którym robienie subwooferów po prostu nie wychodzi. I nie ciągnij mnie za jezyk bo nie będę ich wymieniał. Posłuchaj ich koniecznie względem innych subwooferow o podobnej cneie
  26. Głośnikowe? W tej cenie masz na prawde dobre kable Oehlbach XXL. Sprawdzałem je kiedyś. Dobrze wykonanie z równym dzwiekiem. Ewentualnie wyższe modele Kimber. Czy w tej cenie szukasz wszystkich systemowych kabli?
  27. Miras23 może masz rację. Kierowałem się raczej tym co w specyfikacji. Generalnie teraz typuje sobie jakieś tam suby do odsłuchu i tez rozważam Indiana ten co podałeś i jeszcze myślę o Indiana Line Basso 840. Tak więc jak nie posłucham to nie wybiorę Ale dziękuje za propozycję.
  1. Załaduj więcej aktywności

• Dzisiejsze posty

• 4ohm. Jeśli producent daje widełki to zazwyczaj ustawiamy na niższą wartość Amp AV czyli w Twoim przypadku na 4ohm.
    • No jak 4 razy dzienne to ja bym 40 dych nie wydał.  Trochę biedna ta aplikacja Yamahy na Windows i za bardzo windowsowa. Trochę od niechcenia zrobiona, grafikę mogli lepszą zrobić.    Z tą kawą na podłokietniku to bym uważał, bo może być kuku.😉
    • Yamaha rn602 to zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz i nie ma co porównywać z minimalistycznym Toppingiem. Podłączałem z bl40 Toppinga i oczywiście można było słuchać i podejrzewam, że dla wielu osób takie brzmienie będzie akceptowalne ale yamaha rn602 pokazała zdecydowanie więcej. Pytanie jakie masz oczekiwania co do brzmienia i w Twoim przypadku zostaje jedynie sprawdzenie u siebie w systemie.
    • Problem zdecydowanie leży po stronie metrażu i w Twoim przypadku Magnat 1002 powinien sprawdzić się o wiele lepiej. Piotr dobrze zaznaczył, że w kinie domowym po prostu musi być, bez niego nie będzie efektu.
    • Cześć,  Jeśli masz problem z wysokością to Yamaha 670 może okazać się słusznym kierunkiem. Masz w tym przypadku świetna aplikację MusicCast, opcje sieciowe, wejścia cyfrowe i całkiem wydajny wzmacniacz.  Alternatywą może być NAD c338 w połączeniu z Indiana Line Tesi 261 lub Q Acoustic 3020i. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny lub umówienia się na odsłuch.
    • Na obudowie jest napisane 6V, więc chyba jest to napięcie maksymalne, bo z USB standardowo mamy 5V. Maksymalny prąd to 100 mA. Pobór mocy maksymalny 0,5 V i ma pamiętać aktywne ostatnio wejście przy braku zasilania.
    • Kwestia preferencji jaki wzmacniacz dobrać. U nas klient po za Naimem 5si nic innego nie widział w połączeniu z kef r3. Jeśli chciałbyś je sprawdzić to napisz do nas, mamy na stanie i możemy je wypożyczyć, chyba że już pisałeś, bo wczoraj mieliśmy już takiego maila  
    • Oczywiście zapraszamy. Spróbujemy temu zaradzić i zawsze możemy umówić się na odsłuch. 
    • Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do lepszego i po posłuchaniu najlepszej opcji na początku wszystko inne będzie brzmieć znacznie gorzej.
    • Próbuj szukać takich które mają albo przedni bass reflex otwór jak na przykład Klipsch RP-120SW czy SPL100 9nr mogą stać bliżej ściany, lub takich które mają porty skierowane w dół jak na przykład Dali e12f, można je w rogach pokoju ustawiać. Staraj się unikać tych które maj tylni port. One potrzebują więcej miejsca do oddychania, czyli większą odległość od ściany, po bokach też więcej miejsca. Generalnie każda kolumna czy sub potrzebują miejsce ale tylni port bass potrzebuje więcej zazwyczaj.    
    • Cześć,  Harman kardon Citation to super ciekawostka i design ale jak cenisz sobie dobre brzmienie to w tej cenie zdecydowanie lepiej jest postawić na klasyczne rozwiązanie. Zestaw, który słuchałeś w znanym salonie jest prawie kompletny i zaproponowałbym Yamaha rxv685 + musiccast 20 + Polk Audio s55e/ Heco Aurora 700 / Tannoy 7.4 do wyboru.  Subwoofer do kina domowego proponuję Klipsch r12sw. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny.
    • Naim ma swój charakter i moim zdaniem faktycznie może się tu kłócić. Do KEFA z serii R lepiej sprawdzają się wzmacniacze o jaśniejszym graniu. Bardziej konkretnym. Powiedział bym nawet Vkowym.
    • Dali Lektor 6 to fajne kolumienki. Warto je rozpatrzeć. Jesli wolisz bardziej naturalny dzwięk z wyjątkowo lepsza srednicą ale mniejszym basem to Polecam do zestawu Marantza Tannoy DC6T albo w wersji SE Bardzo dobrze zagra tez ELAC FS78. To konstrukcja jeszcze bez udziału Andrew Jones. Pozdrawiam
    • Cześć,   Kilka spraw w woli wyjaśnienia. 1. Dlaczego zamknąłeś sie na kolumny podstawkowe? 2. Yamaha RX-S602 to amplituner kina domowego nie nadaje się do stereo   Jeśli koniecznie musisz mieć slim to 670 + ELAC B6.2 Ale moim zdaniem lepiej zrobisz idąc w Pioneer SXN30AE + PD10 albo ich odpowiednik Onkyo 8250 + 7030 + TESI 261 albo Magnat signature 503. W Przypadku pytan lub wycen zapraszam   Pozdrawiam  
    • Chciałbym poinformować kolegów, iż temat przeze mnie zaczęty w temacie reaktywacji zwrotnic kolumn Infinity Kappa dokonał się w rzeczywistości. Zrobiłem tak, jak podpowiedział mi kolega @Rega. Skontaktowałem się z @Audio Autonomy z Wrocławia i po miesiącu oczekiwania zwrotnice pojechały do Grzegorza. Przyznam szczerze, że składałem to wszystko w całość mając obawy : czy w ogóle zagra?, czy będą jakieś różnice?, a jeżeli będą to jakie? Nie będę w szczegółach opisywał co się porobiło w graniu, bo nie wiem czy potrafię. W każdym razie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam tego typu operacje. Zarówno kontakt z Grzegorzem jak i sama fachowość usługi na najwyższym poziomie. Pewnie jestem tylko kolejnym uczestnikiem, który tak twierdzi, ale uważam że to się należy.
  • Dzisiejsze tematy

• Utwórz nowe...