Skocz do zawartości

Rega

Uczestnik
  • Zawartość

    4 300
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rega

  1. Może i piękne, ale brzmienie charakterystyczne i niekoniecznie wszystkim odpowiadające. Słuchałem kilku Dynaudio i ... jakoś żadne mnie nie zachwyciły. Byc może słuchałem za niskich modeli.A i lampy KT też .... . No, ale to jak zwykle moja opinia. Dla wielu mogą grać najlepiej na świecie. I wcale nie mam zamiaru z tym polemizowac.
  2. Wiele zależy od długości tej krótszej ściany i jej stosunku do dłuższej. Czasem basu może nie być wcale lub jego ogromny nadmiar. Myslę , ze duzo lepeij od pułapek basowych w rogach, działają absorbery na ścianie ZA kolumnami. Bardziej porządkują całość a bas w szczególności. Zastrzegam , ze to TYLKO moje zdanie i tak jest w moim pomieszczeniu.
  3. To zależy od wymiarów pomieszczenia. A ztym niewiele zrobisz. Nasz niezyjący już Kolega HALIK miał podobny problem. Pomimo zaadaptowania akustycznego pomieszczenia przez profesjonalną firmę, też niewiele dało się zrobić. Zobacz jak wyglądał Jego pokój , a problemy jak były , tak pozostały. Rozmawialiśmy o tym wiele razy.
  4. Nie nastawiaj się na to, że różnica będzie adekwatna do ceny. Ktoś musi pozrzędzić🤣. Sam to ocenisz po jakimś czasie. No, ale co ja tam wiem, opieram się wyłącznie na tym co słyszę, a NIE na pomiarach.
  5. No, niestety. Przepraszam, ale ostatnio nikogo nie zapraszam, ani się nie spodziewam. To co widać, to zaledwie częsć przeróbek pokoju odsłuchowego. Pozostały jeszcze inne ściany, zmianana części oświetlenia. Ogólnie, w pozostałej części jest rozp...... . Poza tym muszę zrobić miejsce na nowych ,,gości grających,, czyli Tandberg Studio Monitor. Dlatego, że pokój nie jest największy, a połowe powierzchni zajmuje sprzęt, na razie na odwiedzających nie ma miejsca. Może uda się w ciągu miesiąca. A wracając do barku - jest, bedzie i goście mogą być spokojni o zaopatrzenie😉. Napoje wysoko%, srednio%, nisko% oraz 0,0% będą dostępne zawsze. Tyle, że niektóre stoją już od bardzo dawna i obawiam się o zawartość ,,cukru w cukrze😉. Mam zamiar powiekszyć jeszcze tę cześć o expres do kawy. No, ale to moje pobożne życzenia, bo ,jak zwykle życie płata figle, a mnie szczególnie. Wtajemniczeni wiedzą. Poza tym, muszę zrobić coś z moim stanem, bo ostatnio jestem tzw kłębkiem nerwów. I dlatego chętnych zapraszam dopiero na koniec lata lub jesień. Przepraszam. Rega.
  6. ,,... Kocham Pana , Panie Sułku,,😉
  7. Po długich i ciężkich 😋 pracach, w końcu zawisły na swoim miejscu. Dla niewtajemniczonych - kanapa jest dla gości, fotel do słuchania stoi przed kanapą. Testy w najbliższym czasie.
  8. Tak, jeszcze aktualne.
  9. Prace (prawie) zakończone. Jeszcze tylko powtórne lakierowanie. Na zdjęciach grubość wełny, Owijanie wełny fizeliną, wkładanie membrany - listwa poprzeczna (umieszczona w środku długości ustroju) pełni funkcję taką jak ,,dusza,, w skrzypcach, ściana tylna oraz stan końcowy po pierwszym lakierowaniu. Zdjecia wiszących na ścianie za kilka dni - najpierw muszę zrobić przemeblowanie akustyczne😉
  10. Pieniążków tyle, na ile Cię stać i ..... cieszyć się dźwiękiem, zamiast szukać dziury w całym, bo inaczej to poszukiwanie NIGDY się nie skończy.
  11. Niestety nie mam Kef 105. Mam Kef 107 Reference. Inna konstrukcja . Nadstawki z głośnikami średnio i wysokotonowymi podobne, ale inne. A KEF 105 też były produkowane w czterech lub pięciu wersjach, zewnętrznie różnych.
  12. Przynajmniej zajmują Ci najmniej miejsca. Ale każde z nich mają to ,,coś,, czym różnią się od innych i w czym są najlepsze. Ja nie będę pośrodkował bo jestem zbyt leniwy. Poza tym, uważam, ze gdybym chciał kupić kolumny jakościowo uniwersalne to mogłoby zabraknąc kasy za sprzedaż mojego domu. Jeszcze nie trafiłem na kolumny, które zadowalałyby mnie w 100%. Nawet kiedy mieszkałem w Danii i dane mi było słuchać kolumn za grube setki tysiecy. Możliwe, ze mam jakąś wadę słuchu.
  13. Lepiej mieć moc w zapasie, niż nie mieć jej wcale. 😉. A moim zdaniem, które nie wszystkim się podoba, NIE MA za duzych kolumn. Są takie w których część mocy pozostaje niewykorzystana. Natomiast za małe zdarzają się bardzo często.
  14. Najnowsza (dzisiejsza) zdobycz. 9xTFK i 1xPhilips. Przyjadą z Tandbergami. PS. Odnośnie kolumn - bierzmy pod uwagę, ze to monitory studyjne, gdzie stawia się na wierność przekazu, bez podbarwień, co nie wszystkim może odpowiadać. PS2 - Koledzy mieszkajacy w pobliżu mogą liczyć na wypożyczenie kolumn do posłuchania we własnych warunkach. Problemu nie będzie.
  15. Teraz już, konkretnie te ze zdjęć. Córka w końcu się zlitowała😉 Nie muszę posiłkować się zdjęciami poglądowymi. Myślę, że stan jest ok. Mają dodatkowo dedykowane do nich stojaki. Pozostaje mi tylko cierpliwość w oczekiwaniu na przyjazd do mojej piwnicy. @MariuszZ - myślę, że mogą stanowić konkurencje dla Twoich Herezji😉
  16. https://muzyka.interia.pl/pop/news-nie-zyje-brian-wilson-lider-the-beach-boys-mial-82-lata,nId,21826655
  17. Myślę, że lakierem nie uzyska się efektu wysokiego połysku. Trzeba zastosować politurę i to w przynajmniej 4-5 warstwach, szlifowanych coraz drobniejszym papierem ściernym, kończąc na min1500 -2000 lub paście polerskiej. PS. Wosk nie daje efektu wysokiego połysku.
  18. U nas też dostępny . To korzeń muscato. Właśnie takim (lub drewnem różanym) mam zamiar zrobić jedne z moich kolumn.
  19. Nawet wyraz twarzy ma adekwatny do postępowania i głoszonych tez.
  20. To stan surowy. Docelowo będą dużo ładniejsze. Niestety, robię to wszystko WYŁĄCZNIE do użytku własnego. Nie chcę narażac się znanej firmie.
  21. @elektron6 Bedziesz miał okazję posłuchać tez Altec🙂. Jak już będą u mnie to nie widzę problemu , aby Ci je wypożyczyć na jakiś czas do posłuchania z Twoim sprzętem.
  22. W końcu udało mi się je zdobyć. 😃. 96dB. Niestety w mojej graciarni będą dopiero ok 20 lipca.
  23. No właśnie - podają tylko to co jest wygodne. Ja do danych podanych przez producenta podchodzę z dystansem. Na ogół nie są do końca zgodne z rzeczywistością. W moich sprzętach też tak jest. Nie jestem wyjątkiem🙂.
  24. No właśnie - pobożne życzenie producenta . @rajdek nie myśl, że mam coś przeciw Twojej końcówce. Po prostu producenci zaniżają pobory mocy w opisach. Bo na zdrowy rozum - jeśli moc oddawana byłaby wyższa od pobieranej to typowy przykład perpetum mobile. Pomimo, że w pikach może być wyższa.
×
×
  • Utwórz nowe...